Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
3. máj 2009

poznam pipi waw to sme hrali na zakladnej naposledy, to musela byt psina hihi si to viem živo prestavit, kolko to mas rockov? hihi.

vavenka
3. máj 2009

Pipi prepacia, som zdrhla do optimy na kafe 🙂
Pri Kosiciach staviame, v jednej dedine smer Presov 😉
Sochy premente sa poznam, je to super 🙂

pipimiska
3. máj 2009

😀 noo 24,ale mam malu sestru co bola s nami a ostatny sme boli dospelaci,som sa davno takto nezabavila,zahrajte si to niekedy 😝 😀

pipimiska
3. máj 2009

vavi,si jedla v optime v ,,olive,,pizzu???fantastikus je 😵
super,aj ja kcem raz stavat dom,ale teraz je este skoro,stacila by nejaka chatka na relax 😵

...hej ta hra je super,hrali sm aj slepu babu,skrivacku,aj limonada caj rum bum 😀 😀

vavenka
3. máj 2009

Pipi ty mas 24 a uz 2x IVF za sebou?? 😕 vy mate nejaky problem? Prepac, mozno s ito uz pisala a neregistrovala som to.....

martina44
3. máj 2009

ahojte babulky co nove?
ja travim svoj cas v nocnej a jak sa mi nechce

vavenka
3. máj 2009

Pipi nejedla som, dnes sme sa boli napraskat v Mekaci 😀 😀 velmi mi chuti Premium salat so syrovou omackou, mnam 🙂

nelynka
3. máj 2009

vavi ja mam 21 a IVF+KET za sebou..co je na tom? 😀 😀

vavenka
3. máj 2009

Nie premium, premier, pardon 🙂
Ahoj Martinka 🙂

pipimiska
3. máj 2009

... tie ivf som absolvovala ked som mala 21 😉
...heeej ja mam len hormonalne vykivy,to by sa dalo spravit,ovulku zevraj maam,len manzel ma cca 95 az 97 percent spatne spermijky,uvidime jak je na tom teraz do mesiaca pojdeme na kontrolu 😉

martina44
3. máj 2009

co mate nove???

vavenka
3. máj 2009

Nely to vazne? Fiiha, ale ved ja nie v zlom 😅 len mi to pride skoro..... Ja mam 31 - pomaly 32 a stale si nepripustam to, ze by sme nesplodili babo prirodzene.....

vavenka
3. máj 2009

Pipi aha, takze manzel...No tym padom mi je to jasnejsie 🙂 aj rozmyslas ze pojdete znova?

vavenka
3. máj 2009

Lucim sa s vami, dobru noc 🙂

pipimiska
3. máj 2009

cauko martinka,uz davno sme sa nevideli 🙂
...nove?..furt secko dookola,sa hasterime s mm..som bola na opekacke,pripomenula som si stare dobre detske casy 😅

martina44
3. máj 2009

jaj tak mi sme na tom rovnako moja ver mi cez vikendik sme sa pohadali viac krat ☹ ale uz je zasa vsetko ok 🙂
dobru noc vavenka 🙂 vyspi sa aj za mna
pipi dnes tu budem s tebou aj do sameho rana 🙂

pipimiska
3. máj 2009

vavenka,aj rozmyslam,ze by som sla,ale to by musel manzel posluchat dlhsie ako tyzden,momentalne nie,musi sa znormalizovat 😉
dobru nocku 😎

tinika
3. máj 2009

vavenka bru nocku

pipimiska
3. máj 2009

martinka,heeej?a to co ze sa stalo??? 😅

martina44
3. máj 2009

nic sa nestalo mam nocnu ☹ a budem tu strazit pokoj nasich zakaznikov aby im nic v noci nechybalo ak znahodou nebudu moct prijimat mmsky alebo ak sa rozhodnu nahliadnut do fakturky a nebudu jej rozumiet 🙂

tinika
3. máj 2009

vy ste obe v praci ze az do rana

martina44
3. máj 2009

tini ja som urcite ale pipi je urcite ze doma 🙂
ako sa mas ???

pipimiska
3. máj 2009

😀 ..mati,ha ha,aj mne niekedy neskoro napadne,ze co nieco nefunguje,aaa potom vas vyrusujem 😝 😀

tinika
3. máj 2009

martinka to ako ja sa mam? no celkom to ujde, mna mm teraz pocuva, ja mam teraz ine starosti - s fazulkou

martina44
3. máj 2009

jaj ty si tiez jedna z tych malo ludi co riesia vsetko v noci 🙂
ale ved beriem ked si cez den nenajdu cas tak nech si to doriesia aj v noci ale nie ked robim ja
ty mas t-mobile?

pipimiska
3. máj 2009

mati,este nie orange mam,ale kcem prejst,teraz mi skoncil predplateny pausal,aaa vy mate lepsie akcie,zda sa mi 🙂

tinik,ja som doma,sak nepamatas,ze ako ja pracujem???

nelynka
3. máj 2009

vavi uplne vazne 😉 ved sa nic nestalo ja som to tiez nemyslela v zlom aj ked to asi tak vyznelo xixi 😀 😀 😀
dobru nocku, aj ja uz idem papa

pipimiska
3. máj 2009

dobru noc nely 😉

martina44
3. máj 2009

tini ja viem ze si tehu tak som rada ze je vsetko ok 🙂 len si davaj na seba pozor 🙂
no pipi mame urcite ako orange aj akcie a aj sluzby 🙂 viem porovnat ja mam orange

tinika
3. máj 2009

pipi nejak mi to vypadlo
my sme mali T mobile ale sme trikrat modem reklamovali čo furt nesiel tak sme potom presli na t com magio a sme spokojni zatial.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre