Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
13. sep 2009

zase idete vsetky prec???
zase ostanem sama??? 😢

pipimiska
13. sep 2009

ahoj lenocka,urcite rob zajtra test,drzim palce 😉

anax,dakujem za infosky,neviem si naozaj predstavit ten sex 😅 ja nic nerobim,len lezim,a posvove steny krvacaju...nieco som sa ale docitala,zevraj ked je velmi sucha moze sa to diat v tehotenstve a pri brani antibiotik,a ja som aj beriem antibiotika,mozno je to fakt tou suchostou,zajtra budem mat kultivaciu 😉

pipimiska
13. sep 2009

aaa dobru nocku dzou a anax 😎

..lenocka ja som tu ked mas chut na pokec 😉

lenocka84
13. sep 2009

pipimiska dakujem,budem rada

🙂

nathali
13. sep 2009

ahoooj nespite?? 🙂

lenocka84
13. sep 2009

nathali ahoj nieeee
😉

pipimiska
13. sep 2009

takze bezne ti meska mrcha?to pichanie kludne moze byt 😉

nathali
13. sep 2009

tak to je fajn este sa mi nechce a som sama doma tak troska s vami pokecam 🙂

pipimiska
13. sep 2009

nathali,dnes som spala do 13,tej takze este ma netahaa 😀 a ty nespiiis ? 😝 😀 😀

nathali
13. sep 2009

nieee ja som sice v posteli vydrzala len do 10-tej lebo som musela navarit a chcela som mat este klud kym sa zobudi priatel 🙂 ale teraz mi je tak troska smutno ked som sama nemam to moc rada a tu je vzdy veselo 😀 😀

lenocka84
13. sep 2009

pipimiska nie,mrcha bola vzdy ako hodinky,bez bolesti, je to pre mna novinka, tak ale nedavame si uz vobec pozor,tak ktovie.

nathali ja bezne chodim spat okolo polnoci a vstavam cca 6-7, podla potreby

nathali
13. sep 2009

aj ja chodievam tak nejak spat ale vstavam o 8-smej 🙂 no zajtra mam poradu v praci tak neviem ako vstanem no ale ked sa mi nechce spat ta co budem robit v posteli ?
lenocka a ako dlho sa uz snazite?

nathali
13. sep 2009

kam ste odisli????

lenocka84
13. sep 2009

nathali to by som nenazvala snazenie, skor nedavanie si pozor. 2. mesiac

nathali
13. sep 2009

tak snad vam to pdri co najskor 🙂

lenocka84
13. sep 2009

nathali uvidime, nic nesilime, vsetko ma svoj cas

pipimiska
13. sep 2009

ja som sa zacitala do svojich diagnooz 😉

lenocka,takze je to jasnee 😝 😝 😀

nathali,vy sa ako dlho snazite?

lenocka84
13. sep 2009

pipimiska tak tym som si nie ista,ale tak zistime nie? naco byt v neistote 😀

nathali si tu?

pipimiska
13. sep 2009

nie take sme ukecanee 😀 😀 😀

lenocka,musis zajtra urobit,pravy cas na super spraavy 😀

lenocka84
14. sep 2009

dobre ranko,dnes by som tu ani nebola tak skoro rano, keby ma nezobudilo nutkanie na bleeeee. hnusny pocit takto z rana ked clovek ani poriadne oci neotvori 😀

lenocka84
14. sep 2009

halo baby kde ste???slnko je uz vysoko a Vy nic???ziadna?

pipussa
14. sep 2009

MOnika, ako si dopadla u lekara, cakame na vysledky........ 🙂

vavenka
14. sep 2009

Lenoc no co test?

dzou
14. sep 2009

no ahoj leni tak co si testovala? este k tomu ked bolo aj bleeeeee 😀
no ja dnes takto http://www.fertilityfriend.com/home/297b92 uz sme to aj postili dnes rano 😀 aj teda vcera vecer 😀 tak je to asi jasne lebo upl citim vajecniky 😀 drzte palce aby sa potapaci stretli s vajkom

dzou
14. sep 2009

haloooo leni tak kde si v napeti cakame spravy dufam, ze dobreeeeeee 😉

evina0
14. sep 2009

votriem sa aj sem do temy mozno mi poradite aj ked vavenka tvoj nazor uz viem este by som rada nazor shaarky a inych
som 6 DPO a rano som zistila ze spinim co v minulosti nikdy nebolo i ked som v minulosti po ovulke brala duphaston mam doma s minulosti este jedno balenie a potrebujem vas nazor mam si ho sama nasadit bez pokecu s lekarom?? beriem aj Macu a Femi kvapky tak sa bojim ci na telo a vajecniky nebude toho vela namixovaneho..prosim kto vie poradte chcem pocut Vas nazor kujeeem

monky1
14. sep 2009

ahoj, baby, aj ja som tu - konecne doma skoro po 2 tyzdnoch - nemozem uverit, ze mame nove tehulky - skoro som odpadla od radosti, takze shaarka, pipimiska, BLAHOZELAAAAAM VAM, nech je vsetko ok - ak som na niekoho zabudla, tak sa ospravedlnujem, ale neda sa precitat vsetko...veeeela ste popisali 😀
...ja mam tesne pred ovulkou, tak snazilkujeme o sto seststo 😀 😀 , i ked mame haninku chorucku, takze som myslienkami uuuplne inde 😔

pipimiska
14. sep 2009

dobree raanko 🙂

takze lenocka uz nas tolko nenatahuj a okamzite hlas vysledky 🙂
dzou,tak to ti nezavidim tolko sexu 😀

pipimiska
14. sep 2009

monky dakujem 😵 a ty kde si bola,dovolenka?? 🙂
aaa inac prave to je dobre ze si myslienkami uplne inde 😉 a co je hanke?

pipimiska
14. sep 2009

evina,ja som taka,ze sa bojim sama nasadit lieky bez debaty s doktorom,aj ked duphaston by nemal uskodit,predsa je to len progesteron on sa berie do 25 dna cyklu a potom treba spravit test,ak test potvrdi tehotenstvo pokracuje sa v jeho uzivani..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre