Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
30. dec 2009

pipi ty ako dobre na to ides s tymi narodkami 😉 😀
aj ja som sa chcela ist popozerat na nejake vypredaje ale nejak som zhnila a nic sa mi nechce.. uz 2 dni som ani nos z domu nevystrčila 😀 😀

siouxie
30. dec 2009

nellie, tipovala som to takto nejako. že robíš, ako sa má, ale zároveň aj nevydržíš a kúsok si po poodležaní dáš 😀 😀 A robíš klasické, talianske tiramisu?

pipi, aj ja budem mať narodeniny, hovoríš, že v mangu? 😀

nellie_
30. dec 2009

pumi aj moja mamina ma problem so spankom a tiez uz riadne dlho... 😒
ked ju pocuvam tak nechapem ako tak moze fungovat...

ja inak tiez spavam pomerne na prd, kazdy den som hore o 5,40 ako ked vstavam do roboty a potom sa uz len tak povalujem a driemem tak do 8,00 .. 😅

nellie_
30. dec 2009

ja robim slovenske tiramisu 😀 😀 😀 a tento recept som poposuvala po celej rodine, lebo je fakt super... 😵

ja ho robim tak ze do 2 neochutenych natierkovych masiel ( pouzivam smotanovu Moniku od Milsy) dam 2 slahackove smotany (tiez od Milsy) - ale im robim reklamu ako keby ma za to platia 😀 😀 😀 a praskovy a vanilkovy cukor a to vsetko vymiesam a potom klasika do kavy s amaretom macam piskoty a je to.. 😎 😎
vyskusajte, je fakt dobre 🙂

puma.sue
30. dec 2009

aaaa, nellie sa prezradila 😀

ale poznam to, a je to dobre mnam, tiramisu...
ale nie casto, to nie je nic pre mna...

siouxie
30. dec 2009

nellie, vyskúšam. A milsy rada používam 😀 😉
Ja by som tiramisu mohla jesť každý deň do konca života. 😀

pipimiska
30. dec 2009

sioux,hej 😀 myslis,ze mame rovnaky vkus? 😅

tiramisu sa mi paci ako nazov pre dezert,ale nejako mu neviem prist na chut,ale je pravda,ze domacky som este nejedla..takze to moze byt o inom ako tie z obchodu.. 😉

siouxie
30. dec 2009

pipi, neviem, ale mango mám rada 😀 😎
No, ja tie kupované nemám rada, ja buď domáce, alebo niekde v reštaurácii, ale tie tiež majú všelijaké, takže treba utrafiť 😀

pipimiska
30. dec 2009

ja spanok milujem,ale nie vecer,ale cez den...viem ze som divna,mozno vynimocnaa 😝 😀 ,ale ja zacinam ozivat az ked sa zotmie 😀
pumy,my by sme sa nevedeli kamaratit,tebe sa zotmie a sedis pod dekou a ja vtedy z pod nej vyliezam 😀 ale nie,som si spomenula ze nieesom vynimocna aj segra je taka,takze nieco bude v genoch,lebo aj mamka to ma vsebe,len si to nemoze dovolit,ale pamatam na casy,ked sa mi nekcelo ist do skoly a ja ze mami,nejdem do skoly,budeme spolu v noci pozerat film a ona vzdy suhlasila,takze do tretej rana sme spolu ficali na tych istych komediach a stale dokola 😀

pipimiska
30. dec 2009

ja som chodila malo do skoly 😅 😀 😎

siouxie
30. dec 2009

pipi! 😀 😀 😀

ja v noci fungovať veľmi neviem. A neznášam, keď sa mi prehodí rytmus, lebo ráno potom neviem vstať 🙄

puma.sue
30. dec 2009

joj, ja by som niekedy spala stale! padruh je relativne nocny vtak, ale tiez ho to niekedy zmoze a po prichode do roboty sa len naje, osprsi a pada do perin... nenavidim take dni, co mam z neho?

baby, asi mi hrabe, ale zamiesila som na pizzu, mam strasnu chut. pre padruha to bude ine prekvapko ked pride a tu pizzeria u pumy v plnom prude a on si robi slinu na oblozene chleby 😉

siouxie
30. dec 2009

pumi a aké robíš cesto? 😀 😀 Ten môj medveď by pizzu jedol stále, keby som mu to dovolila. Najhoršie je, že jemu chutí tá nechutná polotovarová. Sa hanbím, keď to občas kupujem 😀
Ja mám pizzu najradšej v Taliansku, alebo aspoň v dobrej pizzerke 😎

nellie_
30. dec 2009

som rada ze mate Milsy radi 😀 😀 😀

ja by som tiez tiramisu mohla jest kazdy den mnaaaaaaam 😵 😵
ja som prudko tiramisuidna 😀 😀

pumi mnam ze pumi-pizza 😀 😀 😀 dala by som si 😎

siouxie
30. dec 2009

nellie, aj jááá. a sme rovnako na sladké, som si všimla, ešte aj pečieme podobné druhy 😀

pumi pizza, to je ako gumi džús. Pamätáte? 😉 😀

pipimiska
30. dec 2009

v noci som sa ucila,v noci varim a aj periem,chudak susedia 😀 len to ze moje baby si zvyklo na moj rezim a este o tretej rano si veselo kope jak keby nic 😀

puma,mnam domaca,to som jedla daavno pradavno,jooj ja som taka neschopna kucharka,viem len take zakladne veci...ale na vine je mamka 😝 😉 vela veci nevedela dobre varit,tak som sa nesnazila ani ucit..ale na moju obranu,ked mam dobry recept,takmer vzdy sa mi secko vydarii 🙂

nellie_
30. dec 2009

neeervy moje mam na uchu ukvakanu svagrinu a nemozem sa plne realizovat a pisat vam sem 😀
obmedzuje ma normalne 😀 😀

siouxie
30. dec 2009

pipi, to dieťa bude celé po tebe! 😀 😀 😀 Ja som tiež nikdy doma nevarievala, ale keďže som skoro odišla od našich, život ma naučil 😀 Postupne ma to aj baviť začalo 😀 😀

pipimiska
30. dec 2009

sioux 😀 ..aj mna to zacina bavit,zatial raz za tyzden 😀 postupne,nemozem hned tak zhurta,nemam tolko receptov 😝
keby ze mam niekoho kto mi kazdy den nakupi suroviny a vymysli co sa vlastne bude varit,tak nieje problem,ale na mna je to privela este aj vymyslat 😀

nellie,jednym uchom dnu a druhym von 😉 😀

puma.sue
30. dec 2009

mna vzdy bavilo varenie. v 11 rokoch som dostala chut na osie hniezda - fakt neviem, co to chcelo byt 😀
zavrela som sa v kuchyni, nasi trpli v obyvacke a o 2 hodiny som vyliezla aj s hniezdami a boli super 😉
vzdy ma to velmi bavilo a tak aj vyzeram... 😉
moj chlap si nevie vynachvalit moju kuchynu - sa chvalim sama, ja viem 😀
ale zabijem sa, ked je to tak?

a cesto robim prvykrat, som nasla nejake na nete, ze 'prava talianska' - 200g muky, lyzica olivoveho oleja, 1/4 CL soli, 1/4 CL cukru, 30g drozdia a vlazna voda podla potreby... scapkala som to v miske kyske a cakam teraz. podam hlasenie, ake to bude, az to bude 😉

pipimiska
30. dec 2009

puma,tak a mam dalsi recept,prepisem si ho az ked podas hlasenie a posles ochutnaavku 😀 do obalky prosim 😀

puma.sue
30. dec 2009

rozvoz zatial puma pizza nerobi 😀
ale podam hlasenie... ale musim pockat na to vykysnutie...
a vobec... uz teraz rozmyslam, co na nu vsetko nakydam 😉

vavenka
30. dec 2009

ranecko 🙂

pipi mas moj obdiv - spat cez den, mne sa to dnes podarilo a som jak mechom ovalena - neznasam tento stav...
Mnaaam tiramisu - nellie pls hod mi tvoj recept do IP, dakujeeem 🙂

Pumi skvely nakup - kua ja mam teraz posledne mesiace taky problem, ze si nemozem vybrat!! pred par rokmi by som bola kupovala, furt mi za niecim pistalo srce, ale neboli prachy... Teraz ked uz zarabam normalne a mozem si spokojne dovolit, popripade som schopna si usetrit aj na drahsiu zalezitost, tak jednoducho moje oci nic nevidia v tych regaloch! Na porazenie......

Pipi to ponocovanie mozno prejde s pribudajucimi rokmi 😉

Inak ja som tiez zacala varit az pri predoslom frajerovi - mala som asi 22 ked som sa k nemu nastahovala, tie prvotiny neboli bohvieco - samozrejme mamka na telefone a strasne vela jedal v kosi ... Ani doteraz som v tom nenasla zrovna pasiu, ale myslim ze som sa postatne zlepsila

😀

puma.sue
30. dec 2009

vavi, uz len to, ze na pockanie dokazes zbuchat tie vanilkace - klobuk dolu 😀

siouxie
30. dec 2009

pumi, dík za recept. Ja vraj varím tiež výborne, všetci traja moji chlapi a aj "cudzí" hovoria. Vraj dokonca niečo aj lepšie ako stará mama a tá je u nás majster tohto umenia 😀 .

U mňa je to skôr o zdedených vlohách, inak si to neviem vysvetliť. Takmer nič som ešte nevyhodila (alebo som zabudla 😀 ), skôr musím prekonať lenivosť. Ale keď chytím šajbu, len to tak fičí 😀 Hlavne som zvyknutá na domáce fajnové veci a nezjem hocičo. A ešte aj väčšinou skôr zdravšie (časť vianočným výnimkám 😀).

Čo naozaj z duše neznášam je nakupovať potraviny. keby sa mi tak zrazu zjavilo v chladničke na čo si pomyslím, to by bola paráda! 😀

puma.sue
30. dec 2009

ja vseobecne nemusim nakupy. dnes sme sa tam motali ako prdy v nohaviciach a hladali a hladali, ale len preto, ze som mala nutnost riesit ohoz na zajtra... nechcela som byt "obycajna" chapes... 😉
a potraviny cisto cielene chodim, konkretne veci. najlepsie najedena, s listkom v ruke a padruhom s kosikom za mnou 😀

pipimiska
30. dec 2009

nellie,este??? 😀

vavi,no mozno,ale zatial pribudaju a aj ten cas sa mi nejako predlzuje,ale urcite to bude tym,ze nemam ziadne povinosti 😉

aj ja varim vyborne nieco,napriklad kapustnicu,kuraciu polievku a este mozno nieco 😀

siouxie
30. dec 2009

pumi, predsne aj ja. A aj tak to nenávidím a mám nervy. Dnes som bola, ale podarilo sa mi urobiť rýchly výpad a ani to nebolelo. Asi preto, že som bola sama 😀 .

No a ostatné veci tiež nerada nakupujem. Podobne ako píše vav, väčšinou tam v tých regáloch a na vešiakoch nič nevidím. Potrebovala by som, aby mi nejaká dobrá duša nakúpila kufor handier a doniesla domov, vzala prípadne niečo na vymenenie a zase doniesla 😀

Pipi, čo chceš, polievky sú základ. Moja j...tá svokra v živote žiadnu polievku okrem vrecúškovej nespravila. Si viete predstaviť ako ma "miluje" 😀 😀 😀

nellie_
30. dec 2009

baby esteeeeeee uz mam zerave ucho 😅 😅 😅

ale dostal ma vyraz na jej zakoniteho ze "opleštenec" 😀 😀 😀 😀

siouxie
30. dec 2009

nellie, opleštenca nepoznáš? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre