Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
5. jan 2010

myslím, že shaarka to tak má 😕 no nič... keď sa tu objaví, tak z nej musím tú info "vypáčiť" 😀

siouxie
5. jan 2010

vav 😀 😉
s albumom neporadím ani ja...

flamenga
5. jan 2010

tak som sa o niečo pokúsila, aby to bolo "prehľadnejšie", ale vyzerá to strašne 😀 ale už sa mi s tým nechce nič robiť teraz 🙄

siouxie
5. jan 2010

flam 🙂 , shaarka ti poradí 😉

puma.sue
5. jan 2010

siouxie, ja som nad tym tvojim menom rozmyslala v rakusku, ani neviem, ako mi to doslo na rozum 😉
a bolo mi to hned jasne, lebo mam par kamosiek s tym menom a dala si vcera, alebo dnes (uz si nepamatam) flam celkom dobry hint na to, aby sme to uhadli 😉

inak, ulovok z rakuska: kabelka, kosela, menzestraky, tenisky a nejake drobnosti v body shope
padruh si kupil 2 svetre a jednu vesticku k nim dostal ako geschenk...
+ nejake kraviny v Bipe a Bille v Heinburgu, cestou kupili cinu v krabicke a uz doma. konecne...
vonku je zima ako v riti...

puma.sue
5. jan 2010

aaa vavi, ja som za Lujzu, Violku a Vanda je tiez OK... asi fajn k vasmu (jej) priezvisku...
a pipi, parada! takze to bude chalaniskoooo!

shaarka
autor
5. jan 2010

zde!
prave tlacim huspeninu 🙂 (kuraciu s cervenou paprikou)

toto v albume sa robi tak, ze si pred novy odstavec napises: alebo ak chces vynechat aj riadok. (!!ale bez tych bodiek!!) - je to html syntax

puma.sue
5. jan 2010

huspenina kuracia?

chcem recept!!!!

a sorry shaar, ale nepochopila som to s tym html syntaxom ☹
co tam napisem bez bodiek?

siouxie
5. jan 2010

shaar, z toho som mala tento semester skúšku 😀 😎
a inak vitajte naspäť 🙂

pumi, dobrý úlovok 🙂 😀

shaarka
autor
5. jan 2010

v riti je nahodou celkom teplo, nie? ked merias digitalom, treba odratat nejake desatiny 😀 😀 😀

pipi, aj ja gratulujem, ved pipi nemoze byt bez pipika! 😀 som rada, ako si budeme radit vo veciach ohladne muzskych nastrojov 😀 😀 😀 😝 ja sa v tom az tak nevyznam 😀

siouxie
5. jan 2010

ako v riti určite nemohlo byť, lebo v riti je teplo 😀 A ja mám za sebou dnes obligátnu prechádzku, tentoraz pri Dunaji v lese. Bolo úžasne, nepadal tam ani ten sajrajt ako v meste, nefúkalo, tichúčko, nikde ani noha. pes grogy, ja tiež... nádhera 😀

shaarka
autor
5. jan 2010

jaaaaaaaaaaaj teraz som kukla, ze mi to nevzalo ten text.
no tak este raz: treba napisat BR v tychto zatvorkach alebo potom dvakrat to iste po sebe - vtedy oddeli text aj prazdnym riadkom. chapalos?

shaarka
autor
5. jan 2010

jezis preco mi neberie ani zatvorky? sa zblaznili?
no zatvorky su take ako znaky "je mensie" a "je vacsie"
chapete?
boze, to je problemovy kon!!!

siouxie
5. jan 2010

shaar, toto je dosť zastaraný systém 😀

shaarka
autor
5. jan 2010

pumi, ked chces recept, popytam sa 🙂 je to luxusna huspenina, vyvari sa sice asi vselico, ale masko nasi nechavaju len kuracie a nie mastne 🙂

flamenga
5. jan 2010

fungujeeeeeeeeeeeee shaarka dakujem 😵 😀

puma.sue
5. jan 2010

tak asi flam uz pochopila 😉
BR akoze brejk? 😉

oneee, posli ten recept, fakt ma to fiscinuje...
lebo ja som brutal sedlana huspeninova, ale kuracia? tak to teda neviem. poznam len bravcovu, mnam! dala by som si 😉
ale ja mam este nalozeny encian v chladnicke, a ten zozeriem, ANO 😉

pipimiska
5. jan 2010

tak a vyspataaa a dakujem seckym 😵 😵
..este som vzdy troska soknuta,musim sa preladit na ine farby ake som mala do teraz v oku ..
shaarka 😀 hej?som zvedava ako ti poradim,ked som mala len tri sestri 😀 ale je to dobra vyzva a teraz uz vobec neviem ako bude vyzerat detska izbicka..uz som mala vyhliadnute kvetinove lustriky 😀 a hovorila som mu asi mesiac ritulka a babulka 😀 kedze gyndos pred mesiacom tvrdil ze pipik nem vidno a zrazu narastol 😅 ale ma uistil,ze chlapcek sa uz na dievcatko nezmenii a vydela som mu gulicky 😝

aa este taka sranda,ze mi kusok mekne krcok,tj.mam zakaz uplne secko robit,tyka sa to co i len miernej zataze,ale aspon ze von mozem ist na prechadzky 😉 ale nie dlhee..varit,upratovat ani nahodou a casto vykladat hore nohy..
nellie,jooj chudak skvagrina,drzim jejj palce,dufam,ze mne sa to nezhorsii,mne omekol asi koli poslednej infekcii 😖

siouxie
5. jan 2010

pumi, aj ja som na teba dnes myslela, keď sme išli okolo vás (presne o 12.00), potom keď išiel m. natankovať do rakúska, že ktovie aké sú cesty a či dobre prídete 😀

no a posledný raz, keď ma m. už stýkrát nahováral na parndorf a keď som hodila škaredý pohľad tak aspoň na scs-ko. 😀 katastrofa u nás, musí ma muž prehovárať, aby som si niečo išla nakúpiť 😀

vavenka
5. jan 2010

ja som to asi nepochopila, ale nevadi, mne je to jedno 🙂 to bude tym ze mam na hlave farbuu 🙂 som sa dokopala, normalne som na seba hrda... Ale zozrala som polovicu dezeru orieskoveho - teda sme to tu vyjedali po troske, a dnes som si ju dala na stol a dorazila som ju 😖 od zajtra dieta !
Ozaj neviete? Budu zajtra otvorene nakupne centra?

pipimiska
5. jan 2010

huspeninaaaa preco mi to robitee aj mna upozornite ked tu bude recept,ze luxusnaa 😀 chcem 😀

siouxie
5. jan 2010

vavi 🙂 aká šikula 😀
u nás sú otvorené normálne.

vavenka
5. jan 2010

Siou tak to snad budu aj u nas 🙂 som zistila ze doma nemam uz ani gram nicoho zdraveho /ovocie zelenina/ a potom to tak dopadne ked mam chut na sladke, zozerem secko co mi pride pod ruku 😠 😠 musim dokupit nejake banany a mandarinky, celkom schopne tym odrbavam chutove pohare 😉

pipimiska
5. jan 2010

vavi,podla mna budu otvorenee 😉
..ja som si pred tym farbila vlasy kazdy druhy mesiac ale od kedy som tehu,rozhodla som sa zbytocne nehazardovat s cheemiami,sice vyzeram jak zo zakladky,copik a tak 😀 som stretla cez sviatky ucitelku zo zakladky,som mala vtedy asi 10 rokov ked ma ucila a ona ze som sa vobec nezmenila,ta diki 😀

siouxie
5. jan 2010

pipi, o desať rokov budeš rada takýmto hláškam 😀 Aj mne išli veeeľmi dlho na nervy, ale už 4-5 rokov ma tešia 😀 (teda samozrejme, základku už mi nemhádajú 😀 )

pipimiska
5. jan 2010

vavi,ja tiez ficim na ovocii,ja este pomarance a jablka a este jahody a maliny,tak som sa zo sebou dohodla este od zaciatku,ze kazdy den aspon 3 druhy ovocia al.zeleniny

vavenka
5. jan 2010

Pipi 🙂 no ja som sa uz asi trochu zmenila od zakladky....
Normalne si farbim korienky tazde 3 tyzdne, teraz co som tehotna tak raz za mesiac, inak by som vyzerala ako arana s ciernymi korienkami vlasov a relativne svetlo blondavymi vlasmi pod lopatkami 🙂 a co som sa pytala kompetentnych, tak v pohode sa moze, nieje to nebezpecne..... Predsalen, ved to nepijem 😀 😀

puma.sue
5. jan 2010

siouxie... aj ja som na teba myslela, prve s tymi meninami a potom v obchode pre zvery, kde som bola adamovi ucho pozriet a prisiel tam taky parik s mega psom... normalne som sa zlakla, ked som sa s nim drgla na rohu jednej ulicky... a vyzeral ako brutal prerasteny ridgeback... a nakoniec ze, japonska doga - to si uz videla???

siouxie
5. jan 2010

ee, ale vyguglim 😀 Si sa zľakla, že ja čo? 😀 😀

siouxie
5. jan 2010

😀 😀 jaj bože, šak to tosa! fuj, také megero, oproti ladnému ridgbeackovi. teda aspoň tomu môjmu 😀 😀 😀
ale také sa napríklad páči m., tak som rada, že sme sa zhodli predsa len na rr 🙂 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre