Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
11. aug 2009

ahojte, uz som s5 som bola po mm na byte

tinika
11. aug 2009

a tu uz nikto? nebudte takeeeee ☹

pipimiska
11. aug 2009

ja som tu,bola som sa napapat a zobrat tabletky,bo sa beru po jedle

shaarka
autor
12. aug 2009

dobre ranko.

baby, musim vam nieco napisat.
asi to ten dotycny bude citat, ale nech.

pred casom mi napisal do IP jeden chlap, ze mi ponuka diagnostiku tela. vymenili sme si zopar mailov, zaujimala som sa, ako to vyzera, kedy bude blizko KE a odmlcala som sa.

vcera som sem napisala srandovny prispevok, o upratovani, ze sa bojim, aby neuskodilo mojej fazulke v brusku, kedze som podla FF mala ovulaciu a urcite som tehotna 😀
a ten dotycny mi vcera vecer poslal mail, ze gratulujem, pani inzinierka... atd.

😠 😠 😠 sto certov do mna voslo. viete, toto je verejne forum, ale nemyslela som si, ze nejaky chlap bude spehovat moje prispevky a este si aj dovoli na ne reagovat mimo konika...
je to normalne?
takze baby pozor, co pisete. radsej ani o peniazoch a autach, domoch a adresach, planoch a pod.
asi to nie je novinka, ale nikdy neviete, kto cita, kto si vas moze vytipovat a kto to moze raz pouzit proti vam.

ja som zatial nepisala nic take, co by som potom lutovala, ale nestalo sa mi prvykrat, ze mi napisal uplne cudzi chlap a vedel o mne dost veci... ale to je moja chyba. ked sa mu paci ma stopovat, nech sa paci. mne to nevadi. neviem sice, naco su komu informacie o mojich kramoch, ci sa pohadam s manzelom alebo ako sa mi dari v praci. ale ked sa v tom niekto vyziva, kludneeeeeeeee 😀 😀 😀

monky1
12. aug 2009

shaarka, tak to je teda sila 😨

madeline
12. aug 2009

ahojte, tak dnes som uz v praci ☹

madeline
12. aug 2009

tinika - boli sme v Chorvatsku, vo stvrtok koncert U2 v Polsku a v piatok vecer sme vyrazali do Chorvatska, sobotu sme skoro celu prespali (cesta do polska a zase na SVK a potom do chorvatska bolo vycerpavajuce), v nedelu sme boli na plazi a v pondelok rano po telefonate sme sa zbalili a sli sme domov, takze az jeden den sme si uzivali more, slnko ☹

shaarka
autor
12. aug 2009

cau made, a tu smutnu spravu ste ocakavali? 😔

madeline
12. aug 2009

ocakavali, ale nie tak skoro

shaarka
autor
12. aug 2009

hm....
skoda. fakt.
teraz ma zaujima len prakticka otazka - vratia vam nejake peniaze? asi nie, co?

madeline
12. aug 2009

my sme boli na sukromi a co sme zaplatili zalohu, to sme tam prespali (2 noci), takze nam nic nemuseli vracat, vysvetlili sme im, ze bohuzial co sa stalo a pochopili, ze musime odist, takze s prachmi nebol problem

puma.sue
12. aug 2009

ahojte, precitala som si shaarkin prvy prispevok a vedela, ze som "doma"... teda, ak ma zoberiete do partie...
madeline, neviem sice, co sa vam stalo, ale mrzi ma vasa prekazena dovca. kazdy si zasluzi kusok oddychu a relaxu...

shaarka, nepises niekde na nete? dost dobre sa "citas" 😉
nemam cas luskat tu tych 400 stran, takze neviem o vas nic.
ak by som vam nevadila, pokojne sa pytajte, co chcete vediet vy o mne...
uz teraz sa tesim 😉

shaarka
autor
12. aug 2009

puma, cav. dakujem za kompliment. chystam sa pisat, prave si vymyslam pseudonym. oddavna je mojou tuzbou mat poradnu ako kedysi fungovala na inzine - pistane, hvorecky, matkin 😉
ked vyjde nieco, co mam rozpracovane, tak... ale viac neprezradim. skoda, ze den ma len 24 hodin... 😉

napis nieco o sebe. tolko na uvod. ja ti napisem nieco o babach, co sem chodia 😀

shaarka
autor
12. aug 2009

ale nieee, nenapisem. napisu ti ony 😝

shaarka
autor
12. aug 2009

je nas tu tak nejak pomenej, ale zato stalice. 😉 myslim, ze celkom dobra parita. a sme uplne ine. vsetky original 😀

puma.sue
12. aug 2009

super deal 😉
takze, som tu relativne nova, ale to je vidiet z poctu mojich prispevkov v pase. aj ked, kona sledujem uz par rokov... kamosky, kolegyne a pod. ma k tomu dostali.
mam o chvilu 29 rokov, som z Ba, slobodna, ale stastne zadana. riesim stahovanie v tychto dnoch, konecne do vlastneho... pracujem a "zijem"... lebo viem, ze az raz pride baby, "zivot" sa konci... 😉
baby by som chcela vykotit niekedy v 2011, takze buduci rok by som rada mala nejake to brucho... ale ako sa hovori, clovek mieni...
a uz dost o planoch a rodicovstve, lebo tato tema o tom NIE JE 😉
a dakujem ti za nu...

inak, k pisaniu, bratova priatelka ma tiez taky sen, povedala som jej, aby zacala niekde na nete, kedze rubala od uvodu dost vysoko... a vyslo jej to na jednom babskom servri.. caka na zmluvu a mozno uz o tyzden zacne pisat. strasne sa s nou tesim... mam rada ludi, ktori si slapu za svojim cielom...
aj moj chlap pise na nete a celkom mu to ide. som na neho pysna 😉
ale viac neprezradim... zatial 😉

shaarka
autor
12. aug 2009

pumaaaaaaaa
prezdrad.
aspon mi napis do IP, ktory babsky server prijima ludi.
potrebujem protekciu! 😀

puma.sue
12. aug 2009

mas to tam 😉
aj ked, neviem ci ti to pomoze...
skusat treba podla mna...
robila som 7 rokov marketing a mam prebrowsovany net asi viac ako sa patri.
jedine, co mi napadlo bolo skusit to cez tie stranky...
kedze ona by najradsej do Evy raz pisala...
len hold, tam chcu ostrielanych ludi a nie studentku VS 😉
na Evu ma este cas 😉

a teraz prezrad nieco o sebe aspon ty... som zvedava 😉

shaarka
autor
12. aug 2009

eva?
nooooo... ako tak citam evu a napriklad aj jej zakazane strany (ked sa mi to dostane nahodou do ruk), tak je to trosku taky "lahsi styl" - niekedy mi to pride dost amaterske, ale zas ocenujem, ze clanky su ako tak zrozumitelne.

o mne... podla poctu mojich prispevkov urcite vytusis, ze sa budem straaaasne opakovat, ale tak co uz. mam 30, vydata rok. presne rok neberiem HAK, ale od puberty mam problem s cyklom, resp. nemam cyklus. dg: PCO (vygooglis), spermiogram nic moc. ovulku som este nemala. meriam bazalnu teplotu a v oktobri idem na laparku.

robim v statnej sprave, ci verejnej, si ako sa to vola, blizsi popis do IP, ak na tom trvas.
este nieco?

shaarka
autor
12. aug 2009

mala si vcera meniny? 😉

madeline
12. aug 2009

ahoj puma.sue, ja som kedysi tiez chcela pisat, ale nejako z toho zislo, alebo co 😉 no a Evu som prestala kupovat, pretoze tam uz nebol nikto, koho styl by mi vyhovoval (neznasala som hlavne chlapa, ktory pisal cestopisy z velkomiest, podla jeho opisov by som nesla nikde a uz vobec nie do Londyna), zato Dorota bola super 😝

puma.sue
12. aug 2009

hej eva.... neriesim. dievcina ma 23 rokov, jej snom je byt raz "evitou" alebo "luciou kollarovou" - poznamky si usetri prosim ta 😉
mam ju rada taku aka je a nie je zla. a ma svoj ciel a mne sa to paci...
takze asi tak nejak 😉

hej, mala. bohuzial... (tie meniny)
off topic: absolutne sa nechytam na vyrazy ako laparka a PCO ale dobre, skusim sa niekde pohrabat... kedze som tieto veci neriesila doteraz, som trochu OUT, ale slubujem, ze dobehnem 😉

shaarka
autor
12. aug 2009

puma, do toho sa dostanes, nie je dovod ti teraz vysvetlovat co to vsetko znamena.
radsej nevediet. 😀

aha, tak ja mam presne opacny ciel ako tvojho kona brata priatelka 🙄

puma.sue
12. aug 2009

to mi je jasne. pokial sa ma to bytostne netyka, nelustim...

a chapem, kazdy ma to "svoje"...
chodis aj na ine stranky, ako je tato?
take poradnove?
lebo ja mam jednu oblubenu uz asi 7 rokov. vela tam neprispievam, len z casu na cas...
je to taka obyvajska babska zalezitost. o "nicom a zarovem o vsetkom" 😉

shaarka
autor
12. aug 2009

ktora?
nechodim velmi nikam, nic pre mna nie je citatelne...
inzine uz nefunguje. skoda.

shaarka
autor
12. aug 2009

tu som zavislackou len kvoli tomu, ze sa ma to tyka. 😎

shaarka
autor
12. aug 2009

ale ty si mi nejaka znama tvar... nestretli sme sa uz? 😀 😀 😀

nelynka
12. aug 2009

aaaahojte

shar tak to je ina sila s tym chlapom teda..

mad to ma mrzi ze ste si uzivali len tak kratko more ale tak vies, aspon to, my keby sme mohli aspon na jeden den ist tak som rada...

ja som dneska mala pohovor, ale samozrejme prva otazka, mate prax alebo vyucenie..
jasne ze nemam
ale som nahodila moje "psie oci" tak sme sa dohodli na buduci tyzden piatok na skusku a ked budem vladat a dobre robit tak ma vezmu 🙂
talze konecne aspon nieco pozitivne

shaarka
autor
12. aug 2009

cau nely, a to jaka praca? co vladat robit? a dobre? 😀 😀 😀

shaarka
autor
12. aug 2009

kde si pumica, co nepises?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre