Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
23. sep 2009

puma, ja mam mrchu, ... , ... a manzela alebo muza 😉

puma.sue
23. sep 2009

nely, to asi kazdy, vsetko je len otazka penazi...
ja som zvedava, ci do takych dvoch rokov budeme mat aspon ako tak zariadene...

nelynka
23. sep 2009

my sme nastatsie zariadili dost skoro ale aj tak nam chyba este vela veci ako skrinka s umyvadlom do kupelky, komplet cela predsien vratane podlahy, normalna velka skrina na handri.....

anaxamon
23. sep 2009

nel vzdala som to uz davno...zajedno nie je cas a za druhe moja svadba je uz tak daleko a adminovat konika by som urcite neadminovala a ponatahovala som sa za tie skoro dva roky s ludmi riadne a x krat dohada a vyhadala a plus firmy kym nebola janocka, dakujem uz som to vzdala pred prazdninami a vidim ze je to dobre tak naco si este drzat admin prava...zmeni sa mi pohlad na cele stranky ale to si zas casom zvyknem 😀

pipussa
23. sep 2009

puma, ale neblazni, co chcete tak dlho zariadovat....?
dnes sa da aj za dobru cenu fajn zariadit... Potrebujes kvalitne skrine a postel... Ostatne ti staci z Kiky, Ikei a Moebelixu.
Co vsetko budete zariadovat a nakupovat ? / a btw, vraj sa viac oplati Ikea v Rakusku /

nellie_
23. sep 2009

mrchu ani ja nemusim.. ja uz radsej dam ze MS... 😅

ano ja to poznam takto:

- kramy
- navsteva
- červení
- teta z ameriky
- krvava pomsta
- "hentie" (tak to vola moj drahy)
- maliari v pivnici (pumin vyraz nema chyby 😀 )

nellie_
23. sep 2009

a ovulka sa mi paci... snazilkovanie tiez nepouzivam.. my plodime 😀 a MM mi tiez nejde nejak napisat... 😅

anax to musi byt zaujimave adminovsky pohlad na stranky... 😎

nelynka
23. sep 2009

pipussa kazdy ma iny nazor na kvalitu a ja by som urco nedala statisice alebo dokonca ani desattisice za skrinu a ani za postel..my mame setok nabytok z kiki a kuchynu z decodomu a nestazujem sa, nestalo to vela ale myslim ze nam to ulne staci a myslim si ze je to vcelku dost kvalitne..nie su s tym ziadne problemy a uz to mame pomali rok a aktivne sa to vyuziva...

shaarka
autor
23. sep 2009

puma, ked tu budes dlhsie, bude aj snazilkovanie, aj MM a aj ovu.
ver tomu! 😀 😀 😀 jak ja som sa branila snazilkovaniu... 😀 😀 😀

nellie_
23. sep 2009

shaar veru to dost ovplyvni.. ja sa najviac branim - "mrche" to sa mi faaaaaakt nepaci.. ale hold niekedy to pouzijem, ako napr. dnes 😀 😀 😀
to uz je konikovska deformacia 😀 😀

anaxamon
23. sep 2009

nellie MS vo mne este stale evokuje skratku k mojasvadba.sk

nellie_
23. sep 2009

anax.. a fakt.. ale to tak nepouzivam a na svadbu moc nechodim.. to uz je zas tvoja prof. deformacia 😀

anaxamon
23. sep 2009

nellie ako sa to vezme zaujimavy, vidim vsetky upozornenia od uzivateliek (zelene more) plus ine somarinky pri albumoch a bazari...

nelynka
23. sep 2009

mat vase problemi a ministrov plat hhehe 😀 😀 😀 😀 😀

puma.sue
23. sep 2009

shaar, ani nevies, ze to tu okukavam uz roky...
a stale sa mi len jezia chlpy z tych vyrazov (aj ked ziadne nemam 😀 )
takze tolko ku konikovskemu slovniku...

ide o to, ze mam nejaku predstavu napriklad o spalni, a kedze moj chlap meria 198 cm nestaci nam 200 cm postel na dlzku a potrebujeme na mieru postel. kym si ju dokonale premyslim, dam vyrobit a vobec, bude aj leto 2010 🙂 je to na dlho. nechcem mat vsetko z IKEA ani KIKA. Moebelixu velmi neverim, co sa kvality tyka. Ale chcem cez nich kupit teraz stolicky do jedalne - take docasne - tak uvidim ako ma presvedcia 😉

ostatne mam ze drevona a kuchynu z toho interieroveho studia kamoskinho. u nej si asi aj tu postel na mieru dam spravit. a este porozmyslam ci vobec nieco este dame do spalne. lebo v byte je priestor na satnik aj vstavanu skrinu na chodbe, takze v spalni by som radsej nechala len postel a nocne stoliky, uvidime...

shaarka
autor
23. sep 2009

hehe, MS 😀
jedna vec je to, co tu pisem - MS, ovu a tak, a druha je, co hovorim. a to su kramy a ovulka.
a tu na MK keksikujeme, ostatni nasi kamosi trtosia a my s MM hovorime o milovani, sexe, pretiahnuti a tak 😀 😀 😀

pipussa
23. sep 2009

nelynka, ale ved aj ja to tvrdim.... My mame dokonca kuchynu z moebelixu, stala 2000 eur, aj so spotrebicami, a je super, len mi vadi ten otocny kos, na hrnce...

a v kike maju fajn veci, komody, stoly, stolicky... proste pohoda
Kuchynske linky v Ikea s ami nepacia velmi, pretoze su take chladne..... surove..../ vacsinou pouzivaju take divne farby /
my mame teraz americky orech a vanilka leskla je to velmi pekne

nellie_
23. sep 2009

moj drahy to vola "laska" 😀 😀 😀
a ja normalne.. ze ci ideme sexnuť... 😀

ja uz chcem byt doma.. som nenormalne hladna... 🙄 🙄 dnes mame zemiaky s vnatkou a vyprazanu cuketu... ale to ja nemusim ja butem mat syr 😀 😀

puma.sue
23. sep 2009

pipussa, aj ja mam ten otocny kos a som spokojna, asi zalezi od toho, ako si tam "upracez" v tej skrini... 😉

nellie, ty obedujes doma az???

shaarka
autor
23. sep 2009

no MM ked raz zahlasil hlasku z mafstory, ze "pod moja, vybucham ta jak opicu", hned som bola v posteli so zachvatom smiechu 😀 😀 😀

nelynka
23. sep 2009

pipuss nasa stala nejakych 70 000kc..aj so sotrebicami okrem baterie, chladnicky a drezu, to sme kupovali osobitne este..
teda chladnicku sme mali..
a mame ciernu lesk, orech pracovna doska a korpus vanilka..
a nestazujem sa..

a ked ti vadi kos na hrce naco si si ho tam davala?

nam ju urobili presne na mieru a mame co sme si vybrali...a co sme nechceli sme si neobjednali...

kiku milujem tam si dokazem vzdy vybrat, v IKEE mi to pride strasne umele, nedokazem tam nic dat dohromady, nejako sa mi nic do baraku nehodi odtial...akurat doplnky ano, pohare, pribory, vazy a podobne veci, to hej..

nellie_
23. sep 2009

puma hej az doma... 😅
pretoze tu nam varia otrasne... a von sa mi nechce chodit obedovat a doma aj tak je kazdy den teple jedlo a potom by som bola ozaj jak vagon...mat obed tu a je mi jasne ze by som si aj tak doma o 16,00 dala polievku aj druhe zasa... 😀 😀

no moj ma vyraz ale to ked o niekom hovori.. ze "vyprášiť"... ten vyprasil tu a tak.. 😀 😀

puma.sue
23. sep 2009

ja by som to nevydrzala v robote nejest...
ale chapem, ak vam zle varia. ja si vacsinou nosim z domu a zohrievam v mikrovlnke..

nellie_
23. sep 2009

ja si vacsinou tiez nosievam daco male.. mame tu aj mikrovlnku.. len teraz som sa dala na to dietovanie.. 😀
tak preto dnes tak trpim 😀

puma.sue
23. sep 2009

nellie, si koza, naco ti je treba chudnut???
neprovokuj, dobre?

madeline
23. sep 2009

baby, trocha od veci, ale vratim sa este k "textom pesniciek", lebo ma to prave napadlo 😀 poznate takuto

šóra kuci foj ? 😀

nelynka
23. sep 2009

maaad tu poznaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😀 😀

madeline
23. sep 2009

parada, ne?

shaarka
autor
23. sep 2009

mad, jajaaaaaj, to je strasne sexualna penicka z mojej ZS 😀 😀
ja to poznam šóra mucifoj, kejundžia sami fešoráááá 😀 😀 😀 😀

a tuto ste spoznali?
láj - fis - laj. na nááá ná na na 😀

nelynka
23. sep 2009

supeeeeer, moja oblubena velmooooooooooo 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre