Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
24. sep 2009

made tve prani je mym rozkazem http://www.zilinskavinoteka.sk/files/res2/15104... 😀 😀

pipi som si ista ze chut nedostanem, jedine ze sa samo pritrafi, lebo teraz riesim ine veci 😉

pipimiska
24. sep 2009

madeline,posli aj ty adresu,anax je dnes stedraa,vlastne oslavujeme 😀

lenocka84
24. sep 2009

pipi tak obvodak ye nie, lebo ze to nespravia na ich peciatku
tak skusim svagrinin gynekol pripadne ten co zastupuje
uvidime
tka som nervna z toho

anaxamon
24. sep 2009

jj poposielajte adresy 😀 😀 ale dorucenie nezarucujem 😀

leni tak skus ineho gynekologa niektori bude isto ochotny, dva tyzdne su vela a to si tvoja dr. mohla uvedomit nie?

madeline
24. sep 2009

anax - jej, este ti poslem adresu a nemusis ani vychladene posielat 😀

pipimiska
24. sep 2009

leni,urcite sa najde ochotny gynekolog,nenechaj sa lahko odbit 😉 😉

anax,ved to posli doporucene,zaplatis troska viac,ale dojde urcite 😀 😀

anaxamon
24. sep 2009

pipi si nempochopila...adresy poslite ale dorucenie=odoslanie nezarucujem 😀 😀

a viete co, my sme virtualne kamosky tak moje virtualne darceky a virtualna oslava vam musi stacit 😵 😀 😝 😎 😀

shaarka
autor
24. sep 2009

caute caute, leni gratulujem!
leni, nesexovali ste okolo 13.-15.9.? to by viac sedelo na to HCG 😉

pipuss, mas vizoru? aku? 😀 😀 😀

madeline
24. sep 2009

anax - tak to si sa virtualne mohla aj viac plesnut po vrecku 😀

pipussa
24. sep 2009

pipi,, no, ano, to mas pravdu....
asi bude musiet pockat do pondelka, lebo odbery sa beru do nejakej 8-9h max....
ale aj do pondelka staci pockat......aspon sa vyraznejsie zmeni to HCG, teraz mala malinke

shaarka
autor
24. sep 2009

made, viem, ze tam nic take sexulane nebolo, ale PC mam od otca z roboty a oni to tam mali zablokovane, ci co. takze teraz si sam soft vybera, co mi laskavo dovoli pozriet a co nie 😀 😀 😀
len nepiste nic o sexe a nepridavajte tu obrazky holych zien, lebo mi neotvori ani konika 😀 😀

pipussa
24. sep 2009

shaarka, no, asi mam 😀

anaxamon
24. sep 2009

made no prehanat to netreba s nicim...taky hubertik musi stacit, na http://www.bidforwine.co.uk/photos/0000/0467/DS... mi dajako peniazky neostavaju 😔 (to vies to adminovanie bolo zadara 🙄 )

ale ze ste to vy, venujem vam nase prasiatko svadobne, aspon virtualne http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...

a takisto pre tie co maju rady venujem
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2632&user...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1706&user...

a potom este maly dezertik
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2221&user...

staci? ci este nejake sladke? 😵

pipimiska
24. sep 2009

anax,made ma pravdu,napriklad kde su chipsy? 😕 😀
pipusa,ved mozno ked zavola skoro rano okolo siedmej niekoho najde,aa stihne to do deviatej 😉

shaarka
autor
24. sep 2009

puma, ty mi napis, ze cim ta stary nasral. taka som zvedava!!!!!! a straaasne sa tesim, ze ten moj nie je jediny, co zlosti 😀

madeline
24. sep 2009

anax- no vidis, ze to ide, ked ta trchu s pipi postrcime 🙂 slimaky nemusia byt, ale sushi by som ochutnala a prasiatko mnam mnam 😵 pre mna sladke nemusi byt, ale pipi a sharka si asi daju 😀

nelynka
24. sep 2009

tak zlosti aj moj..
mala som vonku pradlo, vonavucke, cistucke a ten debil sa rozhodol bez upozornenia ze ide palit listie, tak si viete predstavit...
😠

nelynka
24. sep 2009

a ja by som si dala aj nieco sladke az nevadi 😅

nelynka
24. sep 2009

virgin coladaaaaaaaa mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😝 😝 😝

puma.sue
24. sep 2009

shaar, on ma permanentne teraz nasiera kvoli tomu stahovaniu.
akoze, je fasa, ale sedliacky rozum a logika nikde.
stokrat som mu povedala,ked nerozumies, co ti hovorim, pisem, pytaj sa, lepsie sa stokrat spytat (ano, chytim z toho nervy...) ako urobit kravinu... a on tych kravin (alebo ako ja hovorim "chujacin") spravil za posledne dni AZ MOC...

shaarka
autor
24. sep 2009

hehe, no daj TOP TEN 😀

ja som si kupila udenu makrelu. a idem si dat!!! 😠

anaxamon
24. sep 2009
puma.sue
24. sep 2009

top ten coho riesime teraz?
makrela je super, tri roky som byvala nad predajnou RYBA a prezierala som sa tymi vecickami staaaaleeee...

a ja nemam chut na sladke... by som si dala skor nejake oriesky...

madeline
24. sep 2009

a este nejaka dobra kavicka 😀

madeline
24. sep 2009

puma - asi tych chujacin 😉

anaxamon
24. sep 2009

ked ste uz pri rybach, ako ideme do anglicka tak som bratovi nakazala najist dobru restiku ci pub kde pojdeme na anglicke tradicne....fish and chips, ale moj muz vyhlasil ze on chipsy k rybe jest nebude, ze chce kasu🙂)) 😀 (v uk sa chips hovori hranolkam a chipsom sa hovori crisps)

anaxamon
24. sep 2009

made kafe nebude, musi stacit kofein v kofolke 😝 😀

puma.sue
24. sep 2009

na tie chujaciny si netrufam, lebo mojim detom by aj brada narastla, kym by som skoncila s pisanim... 😀

proste ma vytaca, permanentne...
a potom to zehli - a mne ide na nervy aj s tym...
uz mam niekedy pocit, ze aj ked sa nadychne, aj z toho mam vyrazky...
ale to mam len taku fazu podla mna. je toho vela na mna teraz...

madeline
24. sep 2009

anax - si ma zrusila s tou kavou ☹ no a fish & chips ti maju zabalitpo spravnosti/autenticnosti do novinoveho papiera

inak ja lubim ich chips with cheese 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre