Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
12. okt 2009

shaar ja keby som mohla tak mam taku svorku doma, ze az 😀 malych, velkych, strednych...vela vela hafanov 😀

lenuska85
12. okt 2009

a mam rada prosciutto... preco sa pytas shaar? Mas nejaky dobry recept?

dzou
12. okt 2009

leni aj ja 😉
shaari a s tym zabijanim... aj tak si myslim, ze skoncime skor pritom zahr.centre a zvieratka budeme mat len tak co si mi budeme chovat...ale to je este daleeeeeeeeeeeeeekoooooooooooo tak uvidime

katkaajurko
12. okt 2009

mnaam kolozvarska kapusta 🙂 mi tu robite chute s tym jedlom...

dzou
12. okt 2009

ja neviem co to je prosciutto 😕 asi som nevzdelana 😅

puma.sue
12. okt 2009

nooo, ano, som maskova, co uz so mnou?
najlepsi zakusok je predsa rezen!!! 4EVA 😉

ale zase, ani makove slize nie su zle, ale raz za rok mi stacia 😉

dzou
12. okt 2009

puma 😀 😀 no ja som vzezravec...ja aj masko aj sladke 🙂

tinika
12. okt 2009

ja tiez spapam vsetko okrem kolienok a tomu podobne cestoviny

dzou
12. okt 2009

tini a preco 😕 sak to je jedno ako tie cestoviny vyzeraju, ci ako celkovo nemas rada cestoviny?

nellie_
12. okt 2009

ja som si prave dala uplne cerstvu parenicu stavnatu vrzgajucu dnes vyrobenu mnam... 😀 😀 😀
ani take makove slize nie su na zahodenie, to som tiez davno nemala.. vidite ja mam v chladnicke slivkove guleeeeeee... no dneska asi obetujem rezen ale dam si gule.. normalne som sa na ne namotala.. 😀 😀

dzou
12. okt 2009

no ja som akurat s maminou vcera po telefone rozoberala ze tu nemozem kupit mak 😠 tak povedala ze mi prinesie tak dufam, ze ju nechytia ze nosi drogy alebo co 😀

nellie_
12. okt 2009

v mraznicke mam gule nie v chladnicke.. 😀

konecne u nas prestalo prsat.. ale cely den musi svietit neonka a to neznasam citim sa jak kura v liaharni... 😀
a vypadaju z toho vlasy, tak zhasinam a moja kolegyna stale zazina.. tak si robime "zle" 😀 😀

dzou
12. okt 2009

a nas svieti slnoeckoooooooooo be be 😝 tak vam treba to zato ze ste mali take kranse leto a my zase nic

monky1
12. okt 2009

ideme preberat mraznicky? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 my tam mame kadeco, ale najviac sa tesim na pirohy a plnenu kapustu 😝 ...ale aj tie gule by som si dala...mnaaam

tinika
12. okt 2009

dzou neviem prečo, ale proste kolienka nelubim, sa neviem z nich najest, ale napr. makarony, spagety, vrtule to mam velmi rada aj tarhonu a vseto mozno nechapem ani ja a mm sa zo mna smeje preto 😀

dzou
12. okt 2009

no ja tam mam pstruhy uz dost dlho a mm furt rype ze kedy ich spravim a ja sa ku tomu nejak nemam.... sa bojim ze to dodzubem a potom bude nadavat 😒

tinika
12. okt 2009

dzou ked neskusim nezistis a ja lubim pstruhy aj kapra uz tesííím na vainoce, mam vzdy take rybky na masle

lenuska85
12. okt 2009

dzou aj ja mam mrazak plny ryb, MM je vasnivy rybar 🙂 Mam tam ryby od vymyslu sveta a straaaasne nerada ich robim 🙂

dzou
12. okt 2009

no ono ich vzdy robi mm ale teraz sa rozhodol ze mam ja a bojim bojim hodte nejaky recept 😉

lenuska85
12. okt 2009

ja ich vacsinou robim iba tak na masle, korenie, trocha zemiacikov a cibulky, pokvapkat citronom a sup do rury 🙂

puma.sue
12. okt 2009

aj ked je rybka maso, tak len vynimocne ju papam. skor len tresku (exklusiv) - to MUSI byt a este udena makrela. ale priamo z RYBA predajne. pomoooocccc, pojdem asi zajtra kupit. lebo maju tak echujove otvaracie hodiny, ze to nestiham z roboty nikdy, ale zajtra mam volnoooo....
aaaaaaa

nellie_
12. okt 2009

dzou ved take pstruhy sa robia lahko 😉
ja ich musim vzdy riadne nacesnakovat, posypem korenim na ryby, vela masla a je to.. 😉
a su genialne - "len taky adidas" ako hovori moj drahy 😀 😀
ja tam musim dat hlavne vela cesnaku a odstranit hlavy lebo keby to na mna žmurkne tak ma porazi 😀
a nemozem zacitit chut rybiny.. ble 😖 😖 😖 😖

ja mam rada pangasiusa... 🙂 kedze sa nemusim serinkat s kostami 😀 😀

tinika
12. okt 2009

no tu chut ryby ani ja nemam rada, teda skor pach a moj mm najde kosti aj vo file hihi tak na posledne vianoce sa piplal hodinu s kaprom a ked na chvilu odbehol tak mu tu rybu zozral nas pes hihi

lenuska85
12. okt 2009

Nas pes sa ryb boji xixi 😀

puma.sue
12. okt 2009

pangasius je fasa, aj file sa da. z toho moja mama robievala zelenu rybu, asi ju spravim aj ja niekedy. len neviem, ci to chlap zje... uvidime, nechame sa prekvapkat...
to je napad 😉

a este konzervove rybky jedavame, ale inak nie velmi vela, stve ma to, lebo je to zdrave...
aj viac zeleniny musime. a to sa nutime, ale vieme, ze je to na nieco dobre...

monky1
12. okt 2009

my sme minule mali obrovskeho kapra a dali sme ho na 12 hodin do marinady - mm sa nevedel ojest - povedal, ze ineho kapra uz ani nechce...ta marinada bola fakt suprova...som rozmyslala, ze skusim ju aj na masko

lenuska85
12. okt 2009

monky aka marinada?

monky1
12. okt 2009

lenuska, jednoducha

kapor na podkovicky, namocis do marinady na 12 hodin a potom vypekas na oleji ......
marinada - 3 cele vajcia, 3 lyzicky vegety, 3 lyzicky maizeny, 3 - 6 strucikov pretlaceneho cesnaku, 1 lyzicka ml. cierneho korenia a 1 lyzicka ml. cerv. papriky

lenuska85
12. okt 2009

Dakujem monky, ako sa hovori v jednoduchosti je krasna 🙂

puma.sue
12. okt 2009

mon, to moze byt dobre aj na masko... sa mi to paci a jednoduche to je. a vlastne to mas vzdy aj doma...
dakujem za tip, spravim nieco take cez vikend, ale obavam sa, ze s krkovicou alebo kuracimi ceckami 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre