Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
1. nov 2009

ben nevypadne, ani keby zaby zajtra padali...
NEMOZE
je super... a povedzme si uprimne, v superstar nejde len o spievanie. pardon...

katkaajurko
1. nov 2009

Paulinke to dnes moc nejde 😀 😝

puma.sue
1. nov 2009

ben nevypadne, lebo NEMOZE 😉

v superstar to nie je totiz cisto o spievani...

a tato nech uz PALI DAKAM CELA JAK JE...
ma picne z nej!

puma.sue
1. nov 2009

som myslela, ze mi nezbralo prispevok...
preto dvakrat...
SORRY

strasne mi ide na nervy ta PAULUSHKA...
ten jej tatko nema chrbtovu kost, a ona to ma evidentne po nom...

dalsi tatkov trik ako zaposobit na ludi...
toto je konec. on presne vie, ako zostat na prvych strankach bulvaru. aj s tym akoze "napadnutim" na parkovisku... nech idu niekam...

katkaajurko
1. nov 2009

no uz ale chapem preco ☹

puma.sue
1. nov 2009

no ale nedala by som ruku do ohna, ze je to pravda...
co sa hentej rodiny tyka, neverim im ani to, ze maju nos medzi ocami...

katkaajurko
1. nov 2009

no hej-ale vykotulali sa jej aj slzy..to neviem ci by vymyslali taku vec... 😒

a tomuto denisovi to tiez teda dnes nevyslo podla mna

puma.sue
1. nov 2009

keby mne zomrela babicka v 15 rokoch, som zrutena vo vankusoch tyzden!
a tej uskrn jej fotra do kamery v ciernom tricku (!), nemam slov...

ale denis ma dnes meniny, tak mu poslu hlasy, on je chutny. najlepsi zo slovakov...

katkaajurko
1. nov 2009

mne sa paci ta stara

toho jej otca som si nevsimla-ja neviem kam kukam - uchadzaju mi detaily 😅

ale habera ma fakt opuchnuty zub alebo co

puma.sue
1. nov 2009

stara bola dnes jednoznacne najlepsia...
bola vyborna, mam z nej pocit, ze je z kola na kolo lepsia...

tato konvica je taka obycajska...
neviem jej prist na chut ☹

puma.sue
1. nov 2009

ale ma nadherne saty. to sa musi uznat...

katkaajurko
1. nov 2009

konvickovej dokrutka sa mi teda ani trochu nepacila... afektovane decko 😠 alebo jej ho odflakli

ale tusim spieva vyborne...tak "plno" a isto

katkaajurko
1. nov 2009

inak by ma zaujimalo - odkial maju baby dnesne saty- tie dlhe vratane Banasovej

puma.sue
1. nov 2009

ja si myslim, ze mohla dat viac. ze sla na 90%
podla mna ma silnejsi hlas ako dala...

tie saty su krasne, ale tipujem, ze su od nejakeho nasho navrhara...
miklosko?
aj ked, na fera by boli dost light 😉

katkaajurko
1. nov 2009

no konec... chodur je fakt maly boh 🙂

puma.sue
1. nov 2009

chodur je... som zvedava na leonu...

toto je KONEC pesnicka!

katkaajurko
1. nov 2009

to hej- mam rada tuto pesnicku-mam pri nej zimomriavky,je krasna

puma.sue
1. nov 2009

uzasna. sa vidim ako krpana s trikolorou a mam zimomriavky 😉

katkaajurko
1. nov 2009

zvladla to skvele - ona na to ma 🙂

puma.sue
1. nov 2009

moj tip (zatial) na finalovu trojku, ak by to malo byt podla spevu, ze ano? 😉
chodur, stara a senkova...

puma.sue
1. nov 2009

no nic, idem sa premiestnit do horizontalnej polohy k particke a zahajim protestny spanok 😀

bru noc!

nellie_
2. nov 2009

dobre ranko 🙂 🙂

pumi mam rovnaky tip na finalovu trojku - chodur, stara a senkova... 😎 😎

inak som zvedava kto dnes vypadne.. ja tipujem - bagarova a istvancova....

a ta jandova - mna to nenromalne rozculuje uz od zaciatku ako nechutne syka a vdychuje cez zuby.. je to strasne... 🙄 a vsimli ste si vcera aky bol palo opuchnuty na pravom lici??? asi ho chytili zuby... 😀

monky1
2. nov 2009

dobre ranko, neverim, ze som dnes prva 😨

no k vcerajsim superstarovskym vykonom - ja by som poslala domov Paulinu a Bena - sorry, puma 😀 , Ben vie vsetko ine, aj dobre vyzera, len s tym spevom je to fakt slabsie...ja mam z neho pocit, ze este len zacne a uz je niekde intonacne mimo......ale tak kedze sms-kuje prevazne puberta, tak je to jasneeee

nellie_
2. nov 2009

monky ahoj... 😉
boli sme prve naraz... 😀 😀 😀

Ben isto nevypadne.. ten ma takyyy silny fanklub az no... a kedze toto fakt nie je o speve ale o sympatiach ludi, tak ben bude isto aj v prvej 5-ke...
z toho isteho dôvodu nevypadne ani Miro - aj ked by mohol, neviem preco ale nemam ho rada...
a ak si zobra stary Istvanec dalsi uver tak ani ta mrochta prispata nevypadne... 😠 😠

preto si myslim, ze pojdu asi dnes necakane... bagarova isto.. mam taky silny pocit ze pojde... 😅
aj ked spieva super ale fakt je nudna vo finalovych kolach... 😒

monky1
2. nov 2009

ahoj nellie,
ta istvancova ma neskutocne serkaaa 😠 😠 😠 ...ja by som ju poslala domov uz daaavno
moji favoriti - chodur, hoc vyzera ako vyzera a Stara - dostala ma, ked spievala

https://www.youtube.com/watch?v=wzzX6MSJlHg

z tej pesnicky stale v takej ritke, ze az sa sama cudujem....a mam ju rada aj v knazkovej podobe

monky1
2. nov 2009

a este k chodurovi - podla mna spieva genialne, povazujem ho za najlepsieho z tejto SS, ale i tak mam pocit, ze vsetko odspieva rovnako...neviem preco sa mi to tak zda...vam nie? ako keby vsetky pesnicky boli rovnake

nellie_
2. nov 2009

monky ja mam rovnaky pocit ako ty.. ze chodur je tak nenormalne dobry az ma to nudi... 😀
moj drahy je z neho vo vytrzeni totalne... 😀 😀
ked som to pred nim povedala tak ma skoro prebodol pohladom.. 😀 😀
ako uznavam, fakt je genialny... to cmorik mu nesiaha ani po paty... 😀

puma.sue
2. nov 2009

ahojte, vidim, ze superstar tema pokracuje 😉

ja si zbozne zelam, aby vypadla dnes istvancova (krava namyslena bez chrbtovej kosti) a smajda, je mi neprijemny na pohlad a ani ten spev ma teda nejak neuchvatil, snad len ta jedna pesnicka este v semifinale, ale vcera teda nic moc...

myslim, ze monika zostane. ale nechajme sa prekvapit dnes vecer.

nellie, uz v praci? zarezavas?

monky1
2. nov 2009

my sme mali brutal nedelu - hana vystrajala od tretej rana, cez den detto, cely den len revala, jacala, pistala...nakoniec sme skoncili tichou domacnostou....uz som len cakala, kedy dovarim kapustnicu a vypeciem rezne a tresnem dverami, nech mam od oboch pokoj...ale premohla ma taka priserna unava, ze aj drahy zacal byt na mna dobry 😀

monky1
2. nov 2009

cauky, puma 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre