Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
26. nov 2009

shaar neviem co bude, ale toreticky sa da predpokladat ze coskoro zacnes lasku delit aj medzi babatko...na jellu nebudes taka naviazana lebo dieta ti bude prednejsie...ale samozrejme to je len teoria.. 😉

a vobec zmenme temu leto tato je nejaka tazka na taku pokrocilu hodinu, nie?

shaarka
autor
26. nov 2009

joj jasne. jasne na prvu cast a jasne aj na druhu cast tvojho prispevku.

mam pocit, ze je piatok 😀
MM foti trojlistok. je to fuska od kolegu, ale keby si vedela, aka je to fuska! s baterkou a jellou isiel hladat trojlistky, nasiel len take pomrznute, okusane, zhnednute... v kuchyni si spravil foto stol, 3 lampy, pauzak, zatvoril dvoje dveri, chudak je spoteny a foti trojlistok 😀 😀 😀 zobral to vazne, no... 😀 😀 som zvedava, ako to dopadne 😀

bublinka11
26. nov 2009

Caute, veru mate tazku temu...Shaari budes chodit s kocarom a aj s Jellou naraz? Dufam, ze nebude na male ziarlit, aj take som uz pocula... 😕

puma.sue
26. nov 2009

ahojte, trojlistok???
shaar, a to mu je naco? tomu kolegovi???

bubli, ahoj, ako sa citis???

shaarka
autor
26. nov 2009

bubli, no nejak tak si to predstavujem... som si vysnivala, ze jella bude kludna a pekne pojde popri kociku 😀
hej, o tej ziarlivosti som premyslala, aj som sa bala, aj som to chcela konzultovat s jednou profickou...
ved uvidime, ako to bude. viem, ze jella neublizi - viem, ze vrcat alebo sa hnevat nebude.
jedine, coho sa obavam, je jej sialena turbo povaha, ze skace a kazdemu chce dat pusu 🙂

puma.sue
26. nov 2009

shaar, tvoja jella je prevteleny adam??? 😀
presne z toho isteho mam vred aj ja. on je strasny jaso... a mam strach, ze az raz pride do rodiny junior, ze ho od lasky nacne 😉

lenocka84
26. nov 2009

tak ja veelmi dufam ye moj kludny pes bude kludny aj po narodeni maleho, a bude ochotne chodit na prechadzky popri kociku 😀

anaxamon
26. nov 2009

trojlistok??? no este ze mu nezadal nafotit stvorlistok, to by si ho asik este ani doma nemala, este by hladal 😀

leni, ako ze maleho? na pohlavie je este skoro...ci citak? 😵

shaarka
autor
26. nov 2009

maleho babatka 😀
puma, aky pan, taky pes 😀 😀

bublinka11
26. nov 2009

Shaari moja predstava symbiozy psa a dietata je, ako hafan v zime taha babo na sankach 😀 neviem preco...a Jella je na to ako stavana 😀
Ale zazila som uz aj pripad, kedy pes mal ochranarske maniere a okrem matky nikoho k nemu nepustil. Tak ho museli dat prec, lebo vrcal na ostatnych...

shaarka
autor
26. nov 2009

no hej, toto som pocula... ale jella nie je ten typ a neverim, ze by sa dokazala az natolko zmenit 🙂
som optimista a verim, ze to zvladneme 😵

pipimiska
26. nov 2009

shaarka,som si spomenula,vies raz co si mi pomahala najst psika pre sestru,tak nakoniec jej psika podarovala jedna rodina,dovod preco ho museli dat prec bolo,ze ziarlil na narodene babatko...

nellie_
27. nov 2009

dobre ranko prajem... 😀 😀 😀

dnes by mi tak bodlo zostat doma...vcera som myslela ze zinfarktujem, lebo v nasom byte karbobruskou este vysekavali do betonovej podlahy posledne špáry na trubky plynove a ten moj zakonitý absolutne nerozmyslal a nenapadlo ho, ze by mal zakryt tam tu nasu krasnu novu kuchynsku linku ktora je zatial rozlozena na milion casti a teraz vypada ako keby tam je uz minimalne 100 rokov.. je na nej asi 2cm vrstva prachu... 😠 😠 😠 😠
a pritom v pivnici mame stare plachty a folie ktore sa pouzivaju pri malovani.... no zabit malo...
takze dneska poobede to pojdem nejak poodstranovat vysavacom a vyutierat... 🙄 🙄

puma.sue
27. nov 2009

nellie, bre ranko...
z toho si nic nerob, chlapi su nemozni...
vcera mi ten moj dovliekol domov adama z prechadzky vyvalaneho v ho*ne - dobre?
a az ked ku mne dobehol na sedacku, tak som zistila, co je vo veci.
som tomu mojmu vynadala, ze halooo, nemozes mi od chodby zakricat, ze mam riesit vanu???

idem dnes podat loto 😉

nellie_
27. nov 2009

pumi ano podaj podaj... 😀 😀 😀 mozno to hofienko prinesie stastie... 😀 😀

no ja som sa vcera neovladla a vynadala som mu pred jeho najlepsim kamosom do debilov 😅 😅
ked som to zbadala - hold neovladla som sa... takze samozrejme drahy sa ofucal ze som to nemusela akurat pred kamosom... ale ked mne to prislo pred nim normalne, nakolko jeho najlepsi kamos je môj ex 😀 😀
sice taka pubertalna laska - chodila som s nim v 17-tich - rok predtym ako som zacala s MM.. 😀 😀
takze vcera vecer bola ticha domacnost... 😅 😅

a este mi povedal ze aj Rado bol v soku, ze ako viem ziapat ze kedysi som taka nebola a vzdy som bola strasne mila a priatelska.. tak som mu odvrkla ze s radom som zacala chodit ked som mala 16 a vtedy som take veci ako zaprasena 1800 Eurova linka neriesila 😀 😀 😀

puma.sue
27. nov 2009

nellie, dobre si mu dala... nech sa spamata...

po robote idem podat loto. a moj chlap ma dnes pozyva niekam na veceru. ze si mam vybrat na co mam chut. tak uvidim este... ale nejak moc sa mi zatial nechce po restikach motat..
inak, dnes by som mala dostat a nic zatial ☹ ani naznak ☹
ale uz som si povedala, ze mi to je jedno. tolko sa jedujem v robte, ze az... len moj mi dnes povedal, ze asi dostane padaka. som zvedava co povie po dnesnej porade. viem, ze sa nestrati, aj by bol mozno rad, ale necakali sme to ani jeden ☹

lenuska85
27. nov 2009

Dobre ranko.
TINIKA GRATULUJEM 😀
Nellie mna by to asi tiez poriadne vytocilo. Co asi, urcite!
Pumi takze ani naznak? hmm 🙂 No ale treba cakat, ja som mala naposledy 8 dni meskanie a nakoniec dosla 😠 . To asi zo stresu. A na take veci ako vyhadzov sa neda byt pripraveny. Vzdy je to neprijemne.

nellie_
27. nov 2009

Pumi - aspon ze viete ze by sa nestratil a ze si dokaze hned zohnat daco ine, predsa len v BA su vzdy nejake moznosti, nie ako to v nasom okrese.. 😒
ale jasne vzdy to zaskoci a prekvapi.... ale verim, ze to dobre dopadne.. 😉

Jeeeeeej takze tinika uz porodila... ja som si to az teraz spätne docitala, ked Lenuska gratuluje...
takze Patko je uz na svete 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shaarka
autor
27. nov 2009

caute 🙂
ja vam tiez napisem 🙂 MM opat (uz asi 5tykrat) odrazil spatak. späťák (spätne zrkadlo v aute).
uz davnejsie mu moj otec poradil, nech s tym ide do servisu, ze mu to prilepia speci lepidlom. nie. MM si ho zakazdym lepi sekundovym a potom ho pri utierani okna stale odrazi znova. dostal adresu servisu, telefonne cislo, ale uz dva dni chodi do prace peso, lebo jemu sa nechce riesit servis a vlastne on spatak nepotrebuje 😀 a za to, ze moj otec jazdit bez spataku nevie, tak on nemusi hned bezat do servisu, samozrejme.
tak sme sa rano chytili, MM sa urazil, ze co mu do toho kecam. ale vzal kluce od auta, tak to mozno konecne dnes vybavi. som mu povedala, ze bez spataku s nim do auta nesadnem a aj bez toho jazdi ako debil.
ale ja nemozem na jeho soferovanie nic povedat, lebo ja sice vodicsky mam, ale nesoferujem.
tak mam drzat ... 😀 😀 😀

nellie_
27. nov 2009

ahoj shaar... 🙂
mna to vzdy tak potesi ze nie sme len ja s MM taky hasterivy par... tu u vas vzdy najdem pochopenie...
oni su fakt hrozni ti chlapi.. des... 😒 😒 😒
a oni su vsetci na jedno kopyto... aspon teda tito nasi tu v teme... 😀 😀 😀

moj ma tiez na firemnom Ivecu odrazeny spätak a oblepeny ho ma hnusnou hnedou paskou uz 2 tyzdne a je neschopny dat auto do servisu... ale ja mu to neriesim kedze je to firemne nech si beha ako ciko-puko....

keby je to na nasom tak ho zabijem... a potom ze mu vyvolavam nervy ja ked ma nieco spravit a odklada to tak kazdy den do neho rypem az kym to nespravi... 😅 a potom mi povie ze sa mu tym dirigovanim a komandovanim zhnusujem 😒 .. ale nakoniec uzna ze keby do neho nehucim tak sam od seba to aj tak neurobi... 🙄 🙄

monky1
27. nov 2009

caute, no chlapi teda vedia niekedy riadne vytocit....ako keby ani hlavou nerozmyslali.....moj mal v plane pri 2-mesacnej prerabke bytu nechat novy gauc v byte, ze ked ho 3x zabalime do folie, tak sa nezaprasi .....nepomohol ani argument, ze kolega mal tak v byte zabalenu chladnicku a ked ju odmotali, prach bol este aj dnu......a to podotykam, ze sme sekali novu elektriku, vyrezavali do panela otvor kvoli dveram....nakoniec som mu povedala, ze ked tu ostane gauc, tak aj ja....tak horko-tazko to pochopil a nakoniec uznal, ze som mala pravdu 😠

shaarka
autor
27. nov 2009

😀 😀 tak ti poviem, ze:
prvy den isiel do prace bez spataku. jak som nevidela soma kluce od auta, mu volam, ze ci je kompletny. ale ze jemu to nevadi. a ze ked bude mat dovolenku (4.12.) tak to spravi. mu hovorim, ze aky ma problem odniest auto do servisu a cez obed ho vyzdvihnut 😀 😀
tak na druhy den isiel do prace peso (dal si sluchatka na hudbu). nekomentovala som.
no a dnes treti den, znova si nasadzuje sluchatka, tak sa ho pytatm, ze ide vikend - a ze to ani dnes nie je schopny odniest do auto do servisu?

no tak sa nasral, zobral spatak, kluce, sluchatka vylozil a buchol dverami 😀 😀 😀
no co si mam o tom mysliet? 🙄

a baby, pri pupku a na boku sa mi vyhodil taky cerveny (ruzovy flak)... neviete, z coho? ☹

shaarka
autor
27. nov 2009

monky 😠
😀 😀

lenocka84
27. nov 2009

dobre ranko

anax ano citak
ale da sa to pochopit ako to napisala puma

bubli mne by sa tiez pacilo ze pes taha sanky, len moj yorki no neviem neviem

nellie_
27. nov 2009

shaar no vravim - zabit malo 😀
ale aspon ze tie nase argumenty v nich dokazu vyvolat vycitku a potom to uz aj ide...takze dnes budete mat hadam aj spetak opraveny.. 😀

monky a ten tvoj dobre ze si dal povedat.. lebo ta sedacka by teda dopadla.. takze sa mozem troska utesovat, ze ta linka by tak katastrofalne dopadla aj keby bola obalena foliou?? 😅 😀 😀

nellie_
27. nov 2009

shaar a ten tvoj flak to mas akoze iba ruzovy flak alebo to je nejak napuchnute ako pluzgier??

lenocka84
27. nov 2009

shaar to co mas v albume mas uz vsetko nakupene???

a ten fliacik, nemas na nieco alergiu? ze si nieco zjedla

nellie_
27. nov 2009

shaar mne to pride ako alergia na nejake jedlo alebo citrusy.... take podobne ale ovela ovela vacsie som mavala aj ja na stehnach ze som musela asi mesiac spisovat co som jedla a aj tak som nikdy neprisla na to z čoho to bolo... 😒

nejedla si nic nezvyčajne???

inak krasny lak mas na nechtoch 😉 😵 😀 😀

shaarka
autor
27. nov 2009

lenoc, alergiu mam na penicilin. a z orechov a z paradajok (ak ich nejem s chlebom) ma stipe jazyk. inak nic.
citrusove som nic nejedla, ani len pomaranc. 😒
a nezvycajne? no... jedla som mak po dlhom case. to je asi najnezvycajnejsie. a inak secko po starom.

lak? no dakujem, ja v podstate pouzivam len tento a potom este taky bieloruzovy, ale len v lete, aby ruky oproti nechtom vyzerali opalene 😀

lenoc, no toto, co mam v albume, to som kupila teraz v poslednych dnoch na bazari tu na MK, fotky som si dala do albumu, aby som vedela, ze co mam cakat 😀 a oblecko mam uz vsetko, uz nakupujem len ked neviem odolat, alebo ked zbadam dupacky nad velkost 80 😉
ale oblecko som podostavala od kamosovej segry, takze co sa tyka tej oblasti, minula som minimum. mne na handrach pre babatko nejak velmi nezalezi, aj tak sa hend zaspini a najkrajsie je aj tak hole 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre