Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
30. nov 2009

Tinika GRATULUJEMEEEE!!!!! VEĽMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!
Malý Patrik je nádhernýýý!!! 😵 😵 😵

lenocka84
30. nov 2009

jaaaaj len uz mal chalan volat
a stale nic

lenocka84
30. nov 2009

monika a kde si ho videla??? aj my ho chceme vidiet

monika0001
30. nov 2009

lenocka najdem pockaj..
😉

puma.sue
30. nov 2009

aj ja ho scem vidiet, hladala som a nic... ☹

monika0001
30. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

posledne dve fotky
nádherný jee!!!!

monika0001
30. nov 2009

puma musis vediet kde mas hladat 😉

shaarka
autor
30. nov 2009

vazeni, bola som von so psami. nasa jella a rodicovsky jazvecik kubo, PAN PES, ktory sa neznasa vencit a ma silu jak doga.
vysli sme pred branu. ok, rozmotala som voditka, jella napravo na flexi voditku, nalavo jazvecikove voditko pevne obmotane o zapastie, uistenie sa, ze ma obojok dost priskrteny a podme.
velim "pri nohe" a prava strana poslucha, lava sa tlaci medzi nohy, pripadne mi vykruca zapastie.
presli sme cez jednu cestu, vyborne, bez ujmy.
vzapati nechtiac rozpazim - jella napravo sleduje macky, ohluchla.
nalavo kubo - zaseknuty pri strome, potrebuje vyprazdnit cely mocovy mechur naraz. ok, stojim trpezlivo a v duchu si planujem dalsie kroky.
snazim sa pohnut, ale jazvecik vrastol do zeme. jella mi nepomaha, lebo macky su prave na opacnej strane ako mam v palne ist.
konecne ideme dalej, na pocudovanie sme sa rozbehli, kazdy pes na svojej strane. vidim pobavene ksichty oprotiiducich ludi. a to keby vedeli, ze som v piatom mesiaci! 😀
prisli sme k dalsej ceste (pre kosicanove sturova), jej prechod mal nastastie hladky priebeh.
konecne travnata plocha. oba psy bez mojho povolenia vystartovali vpred, mala som co robit, aby som to ustala.
jella si hlada miestecko na cikanie, kubo ako spravny chalan musi vysetko onuchat a snazi sa vytlacit aspon kvapku mocu. marne. ale zato oba psy zasadne na opacnu stranu kazdy.

potom sa po travnatej ploche prechadzame este asi 30 minut, pretoze jella odmieta kakat. musi to vyzerat komicky.kubo je stale viac a viac nervoznejsi, skusa moju silu, lebo sa trha v tych najnevhodnejsich chvilach, chce ist domov, resp. smerom, o ktorom si mysli, ze je to domov. samozrejme celou svojou silou a trhom sa chce dostat medzi auta.

ok, jella nekakala, skusime to cestou domov na inej trave. takze ideme tou istou cestou spat, znova cesta, bankomat, ludia... kubo citi, ze to je konecne cesta domov a taha celu svorku ako vycviceny husky.
na travnatej ploche sa venujem jelle, zial odmieta kakat, ale kubo zvysil frekvenciu svojich "trhov" a pri jednom takom poriadnom zial praska kovovy kruzok na obojku, pes je na volno (v centre mesta, na parkovisku) a mne sa zatmie pred ocami, a urobim dva kroky smerom k nemu, prejde mi hlavou cely jeho zivot, vsetky mozne alternativy, ako umrie pod kolesami auta a ako sa pozriem nasim do oci... trva to nekonecne dlho, kym sa k nemu zohnem a v poslednej chvili ho chytim za obojok. trasucimi rukami zakvacim voditko o dalsi kruzok (uz ten spravny), uvedomim si, ze mam v druhej ruke dalsieho psa, ktory sa mimochodom skrti, a potom si uvedomim, ze ma tlaci brucho. narovnam sa, predychavam, pockam, kym brusko prestane pichat, zahresim a viem, ze uz nikdy s dvoma psami naraz von nepojdem.
jazvecik by si zasluzil zrezat rit, jellu doma odmenim. az teraz vidim, ako krasne reaguje na moje slova a ako ma NEMA v riti.

prepacte za tento trapny mini fejton, je to moj najsilnejsi zazitok za posledne dni (ved co, som doma na PN) a poradnu mam az vo stvrtok 😀

shaarka
autor
30. nov 2009

jeeeej, patrik 😵 krasny je, cela mama! 😀
monik, ako sa ti vodi? porozpravaj. aj dobre a kludneaj zle 😅

siouxie
30. nov 2009

shaarka, to musel byť pohľad (na teba a psy 😀 ). Ale dosť nebezpečné.

Tinika, srdečne blahoželám k malému anjelikovi 😵 😵 😵

puma.sue
30. nov 2009

shaar, krasne si to napisala. klobuk dole...

moni, dakujeme za patrikove fotose 😉
fakt je nadherny... papulku ma krasnu 😀

lenocka84
30. nov 2009

waaaaaaaaaaaw paradny chlap
pozdravuj tiniku

monika0001
30. nov 2009

ako sa mi vodi? teraz fantasticky... rozbiehame vlastnu špedičnú firmu domka a je nám fajn.. obaja sme teraz doma.. no ja už 3 mesiac ťahaám.. 😉
a je mi fajnovo...

čo sa snažilkovania týka neviem povedať nič nové len toľko, že musím čakať do januára na výsledky z hematológie bo mi dopadli vysledky na zrazanlivost krvi zle. tak som na 13.1. objednana. a mám slabú cukrovku.. ale len slabu.. podla toho ako mi dopadne to vysetrenie dostanem lieky...
takže stále len čakáme... 😠
ale už nesmútim...
mám dva nove programy na fotky a teraz sa pomaly tomu venujem.. mam par kšeftíkov a vytešujem saaa!! 🙂

monika0001
30. nov 2009

oki kocky pozdravim ju... ale len na fb jej viem napisat... rodila cisárskym... napisem jej ze ju pozdravujete... 😉

shaarka
autor
30. nov 2009

monik, spedicna firma? a to akoze co? vysvetli mne, asi som nejaka ohlupnuta... comu sa presne venujes?
a tvoj muz je tiez doma?? teda vlastne akoze spolu mate firmu, hej?

a s hemato si nerob starosti, je straaaasne vela zien, ktorym stacilo akurat par injekcii na riedenie krvi a podarilo sa im donosit babatko. s cukrovkou to sice nie je sranda, ale ked pises, ze slaba a papas lieky, tak si z toho vonku. januar je tu hned, budes oddychnuta, budes mat plan, injekcie poruke a budeme drzat vsetky palce!

ozaj, a kseftiky ti zavidim! 🙄 dohod nejaky do KE 😀 ja sa neviem k nijakemu dopracovat ☹
mozno som draha 😀 😀 😀

lenuska85
30. nov 2009

Patrik je krasnucky, Tinika gratulujem este raz!

Shaar a prisla by si fotit aj do ineho mesta ako KE? Napriklad BA?

monika0001
30. nov 2009

shaar hej spolu budeme mat firmu.. mmm bude majitel ja normal jeho pracovnik kvoli daniam... 😉
a špedičná je to, že mi budeme sediet doma na zadku a telefonovat... 😀 bbudeme zabezpečovat prepravy inym firmám... a pod...

a problem je to ze zatial lieky nemam bo cakame na tie vysledky z toho januara.. ale to vraj nie je nejaky problem.. skor ten cukor... dr povedala ze sa mam snazit daco zhodit. ze niekedy stacia 2 - 3 kila. ale ked mne to strasne tazko kvoli tomu cukru ide... 😠
čo sa mi podarilo ked som pribrala z tých 55 na 79 zhodit bolo max na 74 a od vtedy stojim a nie a nie dolu... ☹
ale tak čo už... idu sviatky a ja budem v tichosti zádidiet zákusky iným 😒
ale šaláat si neodpustím.. 😝 ten budem jest aj keby co bolo 😀 😀

ked budem mat nejaky kšeft z KE a okolia dohodim 😉 😀

monika0001
30. nov 2009

shaar a ozeram ze sa nam paci rovnake kociky 😉

shaarka
autor
30. nov 2009

monik, tak ja kociky velmi nemam presurfovane, to len tak 🙂 jeden.
a spedicna viem, ale mate auta nakupene? ci to sa riesi prenajom? a mate uz aj zakaznikov? a rozvozakeho tovaru? cokolvek? no fiha... na to treba dobre nervy 😀

lenus 😒 tak keby som nebola tehotna, tak aj hej, ale takto je to komplikovanejsie...
cize momentalne berieme len kosice a okolie. uvidi sa po porode. ak bude mamka strazit maleho a nahodou nebudem kojit, budeme s MM cestovat aj mimo KE 🙂

monika0001
30. nov 2009

shaar auta nepotrebujeme. auta maju iny. my budeme zabezpecovat prepavu. mne napr zavola firmy XY a povie ze potrebuje auto z napr mexika do BA a ja zas zavolam firme WA a poviem ze potrebujem auto take a take a oni mi povedia ci maju neico ci nie... ak nie volam ine firmy. ak hej volam spet do XY a poviem im ze mam auto za taku a taku sumu,.. 😉

a zakaznikov mame.. 😉 čo sa tovaru týka je to jedno 😉

lenuska85
30. nov 2009

Super, lebo buduci rok, mozno o 2 budem zhanat fotografa na svadbu. tak snad... rozmyslam o tebe, lebo sa mi pacia tvoje fotky, sposob ako fotis... 🙂

puma.sue
30. nov 2009

leni, buduci rok sa vydavas?

lenuska85
30. nov 2009

puma pssst, nezakrikni 🙂 uz by sa aj patrilo. prsten mam uz 2 roky 🙂

puma.sue
30. nov 2009

jezisi maria...
a to sa ti ako prihodilo moja??? 😀
ale nie, kazdej prajem len to, po com sama tuzi... 😅

monika0001
30. nov 2009

Shaar idem papapa.. ideme na vianočne nákupy. konečne som "voľná" (nie som na PN 😀 ale som domaaaaa..... konečne som sa odhodlala dať výpoveď... 😉 ) a mozem behat kade chcem.. 😀
Tak sa mi tu majte krásnučko a nech vám vrušká krááásne rastúúú!!!! papapapa

monika0001
30. nov 2009

lenuška ja som prsten dostala po 2 rokoch chodenia a brali sme sa až po 10 😉
to len tak poznámka mino...
papapa

lenuska85
30. nov 2009

monika, takze to mam este more casu 😀

Pumi, akoby som moju sestru pocula 😀
Ved ktovie co bude a nebude, ja urcite nechcem velku svadbu, ale zase vyrastala som v harmonickej a usporiadanej rodine, takze raz by som aj ja taku chcela mat.

lenuska85
30. nov 2009

Komu sa tu pacia tmave typy chlapov? Ste sa o tom bavili ale ja uz sa nepamatam ☹ V kazdom pripade, co hovorite na tohto?

http://bulvar.atlas.sk/celebrity/584357/chlap-t...

puma.sue
30. nov 2009

leni, drzim palce.

sranda, aj ja som v takej vyrastala, ale aj tak sa nechcem vydavat...
kedze ostatne dva roky je to doma besnota...

ale od decka som zbierala obrazky siat, ucesov a pod.
stale je to v krabicke... 😉
ale aj tak nic z toho...
total ma to preslo a nastastie, ani ten moj nie je zenbychtivy - ved uprimne si povedzme, ktory z padruhov je? 😉

shaarka
autor
30. nov 2009

lenus, to je este dost casu, dakujem za kompliment - tak ak dozijeme, pofotime 😀
ale v BA urcite nebude problem niekoho zohnat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre