Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
10. dec 2009

Pumi 🙂

No Terezka je pekne, len ja mam pri tychto menach vzdy obavu do sklzu ze Terka, a to uz je take fajne vidlacke....

Shaari 🙂 no poviem Ti, to je taky divny par, akoze hoodne na vela sa tvaria, no musela by si ich poznat, skoda reci 🙂

A to s tymi priezviskami - kua keby som ja vedela ako sa budem volat o par rokov 😀 a zas na druhej strane, mozno sa v 18tich moja dcera vyda a bude mat uplne ze ine priezvisko 🙂 Ono aj Luisa za bude v podstate citat Lujza, len sa mi to na papieri viac paci...... A nieje problem vsunut aj toto meno do kalendara....

shaarka
autor
10. dec 2009

terezka sa aj mne velmi paci a aj by nam islo 🙂 keby to nebol pipik 😀

joj to je jazke tazke s tymi menami! 😀

vavenka
10. dec 2009

Ach jaj, stale sa utesujem ze mam este cas 🙂
Mne sa hrozne pacia aj ruske mena, chlapcenske aj dievcenske..... Tak Nada, napriklad......

siouxie
10. dec 2009

dobré ránko všetkým 🙂

puma.sue
10. dec 2009

tych ruskych peknych je na nete po milu jarmilu...
aj ja som z nich do boku... 😀

vavi, ale musis mat nejaku predstavu aspon.
pokojne sa ale moze stat, ako sa stalo kamoske, ktora cele tehotenstvo hovorila bruchu Julia, ze ked tu "Juliu" zbadala na porodnej sale, zahlasila "toto nie je Julia, toto je Lea" a bolo 😉

shaarka
autor
10. dec 2009

jezis, uz som sa zlakla, ze julko 😀

vavenka
10. dec 2009

Pumi - no moje predstavy sa s kazdym tehotenskym tyzdnom striedaju....
Zacinala som kratkymi: Ela, Nela, Ema, ..... Na konci prveho trimestra som bola pti takych exotickejsich - Zara/Tara/Lara/Mia/ Leticia/ Cynthia.....Na zaciatku stvreho mesiaca som koketovala so slovenskymi a ruskymi:
Zuzana, Eva, Katarina, Maria/ Nada, Natasa,Larisa....
K tomu take klasicke celkom pekne ze Barborka, Dianka, - tym sa podla mna nic nepokazi....
A nad tym vsetkym je Lujza/Luisa - ktora mi najprv doma absolutne nepresla, teraz sa to mozno torchu vracia....

A mam strach ze do konca tehotenstva bude niekde uplne inde a nakonicet to bude Sarlota alebo Constance 😀

No a teraz babo rad 😀 😀

Aho Siouxie 🙂

siouxie
10. dec 2009

no máš to ťažké, vav 😀

vavenka
10. dec 2009

Sioux no ti poviem, sak vies jaku velku hlavu uz mam? Ani jednu ciapku nenatiahnem 😀
So dnes varime? 😉

shaarka
autor
10. dec 2009

siouxie, zasnivaj sa s nami 😀

vavi, to si mala take obdobia? fijhaj. 😵 ale hlavne ze zenskych je na vyber omnoho viac (peknych).

tak sa podelim s vami aj ja o moj vyber. ale MM mi schvalil len bruna ☹
Albert, Aster, Boris, Bruno, Damián, Daniel, Dan, Dárius, Edvin, Ernest, Evald, Gordon, Ivor, Martin, Max, Michal, Niko, Oskar, Rodan, Ron, Ruben, Sedrik, Severin, Simeon, Teodor, Teo, Tiber, Tibor, Urban, Valér.

shaarka
autor
10. dec 2009

vav, mne sa okrem cynthie a larisy pacia vsetky 😵 a este denisa 🙂

vavenka
10. dec 2009

Shaari vies co by bol gol??
Kebyze mas v brusku zensku a ja chlapa 😀 😀 😀 😀

vavenka
10. dec 2009

Jezis Denisa - sme mali na ZS take 2 fajne ciganecky ze Denisa a Renata - az sa mi vybavilo ako smrdeli 😀 😀

puma.sue
10. dec 2009

shaar, ja som ti svoj nazor uz napisala. vies za koho hlasujem 😉

vavi, zuzanu nieeeee 😀
inak suhlas, especially Diana a Katarina... mooooze byt.

siouxie
10. dec 2009

shaar, ee. Mne sa veľa mien nepáči, ale úplne neznášam módu nasilu francúzskych, amerických a neviem akých mien. Pokiaľ teda nie je jeden z rodičov odtiaľ alebo podobne, Je mi to smiešne. To už skôr znesiem slovanské neslovenské mená.
ale hlavne nie som nútená vyberať, tak som zatiaľ celkom spokojná, že sa tým nemusím zaoberať. 😀

shaarka
autor
10. dec 2009

siouxie, ti napisem priezvisko do IP?

shaarka
autor
10. dec 2009

vavi, myslim, ze aj na vlastne oci na morfo neuvidim pipika, tak budem mat par zenskych mien v zalohe 😀

a s tou denisou si mi teda dala 😀 😀 😀

vavenka
10. dec 2009

Sioux no sak jasne, kazdy podla chuti......

Inak Diana sa hodi - podla mna - aj k mojmu, aj k hercovmu priezvisku, to je take meno, ktore mam uz dlhsie vybrate - ako nejdem sa z neho pocurat, ale je take, ze pokojne by som ho dala dcere aj zajtra, kebyze sa narodi a ja si netrufnem na nejake avantgardnejsie.....

nellie_
10. dec 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😢 ahojte mam za sebou otrasnu hadku a prvy rozbity tanier ktory som v nervoch treskla o zem

siouxie
10. dec 2009

shaar, máš blbú pamäť alebo veľa IP 😀 😀 😀 Už sme to raz riešili. Ja, žiaľ, nie som na tom oveľa lepšie. Takže ani u nás žiadny Juraj Jánošík neprichádza do úvahy 😀

siouxie
10. dec 2009

nellie, čo je? To ma mrzí...

puma.sue
10. dec 2009

nellie, co sa deje???
popis co sa stalo, ulavi sa ti... VYKRIC SA SEM = VYGRCAJ TO SEM...

vavenka
10. dec 2009

Nellie 🙄 🙄 🙄 daj co bolo, urcite je na vine on, to mi je jasne 🙄 🙄

siouxie
10. dec 2009

ale dúfam, že ten tanier pomohol. Ja som jediný raz tresla takto tanier o zem a ešte na ňom bola aj krupicová kaša. Aká škoda!... 😀 😀 😀

shaarka
autor
10. dec 2009

nellie, caaaaaaau tak vidim, ze si prebrala stafetu, ja som tusim predvcerom rozbila nechtiac zrkadlo (ked som po MM hodila misku psovsku 😀 😀 😀 )

siouxieved ja viem, preto som sa spytala 🙂 len tam chybal smajlik.
no a to FAKT sa ti k mojmu priezvisku nehodi z vyberu ziadne???

siouxie
10. dec 2009

Ale hej, Shaari, uznávam. K prípadom ako si ty určite nniečo super neutrálne, alebo zľahka exotické. Ale zas nie tak, aby si to konkurovalo s tým veeeľmi exotickým priezviskom. 😀 😀 😀

puma.sue
10. dec 2009

halooo? to je v mode hadzat riady?
ja nehadzem nic, ja ho udriem... to je najistejsie. alebo sa rozrevem = hulakam a tecu mi slzy... to zabera najviac asi... 😀

nellie, dufam, ze pises, wo co go!

siouxie
10. dec 2009

puma a vieš čo to je domáce násilie? 😀 😀 😀

puma.sue
10. dec 2009

ked tresnem dvojmetrove hovado do chrbta, to je "masaz", nie domace nasilie 😀

siouxie
10. dec 2009

ale použiť proti tebe by to mohol 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre