Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
12. dec 2009

aj ten olympus co mame je automaka ale aj mechanika... 😉

shaarka
autor
12. dec 2009

dzou, ja som lenivec, naucit sa clony, uzavierky a secky nastavenia, co fotak ponuka, to ee 😖 strasne so mnou. ja kecam, ako to MA vyzerat a potom v PC z toho robim umelecke diela 😀
MM je typ na prirodzenu fotografiu, co ja zas velmi nemusim - lebo to ti staci fotak, vediet nastavit jeho funkcie a cvakat. mne tam chyba poriadny kus duse a autorstvo 😀 😀

dzou
12. dec 2009

no to malo byt manualne jasne ze chapete nie?
shaari ten fotak je super 😉 ked bude mrnus nieco take si zadovazime i ked pre laika mozno blbost ale my sme uz taky 😀
inac zemiaky na kyslo som uz nerobila 100rokov uz som aj zabudla ako sa robia 😅

dzou
12. dec 2009

no presne ako tvoj mm aj moj on sa tomu rozumie vsetky tie clony a casy a inac dost je to zlozite ze?ked bol este mlady a krasny(teraz je uz len neviem krasny 😀 ale ja mlady 😀 ) tak mal doma aj vyvolavacku a vsetky tie vyvojky a blbosti k tomu

dzou
12. dec 2009

no my mame camediu podbonu tomuto ale este asi strasiu 😅 nemam ho doma aby som kukla mm zobral ku segre teda aspon si myslim lebo ho neviem najst odvcera 😠

anaxamon
12. dec 2009

shaar ak si este tu a manzel na telehone tak suma je 150 euracov a poziadavky su uplne laicke, kalsicke rodinne fotky dovolenky a pod.

dzou
12. dec 2009

ahaaaaaaaa tak to sa vola neprava zrkadlovka no to to 😀 tak to mame 😅 😀

anaxamon
12. dec 2009

neviem preco sa mi znacka lumix nejako nepaci, no resp. nejako je mi nesympaticka ☹

dzou
12. dec 2009

ja ti napisem tak anax asi 2 roky dozadu sme poradili kamosovi nech si kupi olympus ze je velmi dobry.... kupil ale taky lacnejsi bez optickeho zoomu len digi ako rozlisenie mal mat lepsie ako ten nas strary... boli sme splu na dovce my sme zobrali nas olympus ale na film a ze sak on bude mat ten digi a dodnes lutujeme ze sme nezobrali nas lebo kvalita fotiek bola o nicom(pravda aj je ze teda on vobec nevedel fotit 😅 )a teda tym chcem povedat ze bez opt. zoomu fotak v ziadnom pridade a pritomto plati pravidlo cim viac tym lepsie o digi ani nejde ani o tie pixele az tak... sak v pc ti to ukaze skoro vzdy tak isto

puma.sue
12. dec 2009

shaar, kapusta v konzerve z lidla je sajsamsuper!
vazne...
a co z nej chces spravit???

ja som uz postavila polievku, riad sa perie, este pracku nahodim a mozem spokojne s vami sediet tu a mat pocit, ze nieco robim 😉

dzou
12. dec 2009

a teda chcem napisat ze aj to bol olympus a aj tak sme my osobne neboli spokojny lebo to bola velmi nizka trieda ... a to sme inac boli smm prvykrat pri mori v tunisku a boli sme dooooooooost a teda aj sme nasr...i ze sme nemai nas fotak ale mali sme z filmu a tie su super 😉

dzou
12. dec 2009

puma 😀 aj mne sa uz riad perie aj ty to tak volas? ja tiez este nalozim pracku... idem teraz do obchodu dam piect franzuske a tiez ze kooooooooolko roboty som spravila 😀

puma.sue
12. dec 2009

francuzske sme mali v tyzdni... 😉
to sme uz ako prepojene?

hej, volam to tak, ze oprat riady... je to vystizne, ved sa tam peru, nie?

idem nalozit pracku... nech sa teda naozaj mam cim pochvalit, nielen takto na oko 😉

shaarka
autor
12. dec 2009

puma, faaakt? poznas tu kapustu? no toto! 😀
MM sa pyta, ze ci si z mesta alebo z dediny. a ja ze z BA. a on hovori, ze to potom vies ... (prd) o dobrej kapuste 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa skoro postala.
tym chcel povedat, ze ti neveri, ale som mu dala po hlave, neboj. 😀 😀 ja konzervu otvorim a uvidime.

a porad, co k nej? ja neviem, asi by som oiekla zemiaky a hodila do jenskeho skla a zaliala smotanou? plus cibulka? a chcelo by to nejake masko. no fakt neviem. a neviem ani ako bude ta kapusta vyzerat ked otvorim konzervu 😀

anaxamon
12. dec 2009

shaarka ja by som dneska ku kyslej kapuste spravila halusky a spravila by som strapacky 😝

ale kedze mam navarene od vcera dnes nevarim

a zajtra budu bryndzaky.. 😝

dzou
12. dec 2009

shaari tvoj mm 😀 😀 😀 no ja toto pocuvam denne 😀 no uz teraz az tak nie ale davnejsie hej ja som sa sice narodila na vychode ale ked osm mala 3roky sme sa prestahovali do BA a mm je zo Spisa takze tiez viem prd o vela veciach 😀 😀 😀 😀 😀 a klasika ze ked mi chcel robit zle tak ma volal pastekarka 😠 😀

dzou
12. dec 2009

no mojho najoblubenjsia hlaska je .... ty hovno vies ako sa vari vinova omacka 😀 mne vzdy pride tak smiesno ked si predstvim taku vinovu omacku 😀

puma.sue
12. dec 2009

shaar, ze pozdravujem tvojho muza... ale ze teda som vyrastena v dome a kapustu som aj do suda tlacila - takmer ako na dedine... a stupavsku kapustu (neboli zeleee) mam omakane... vies, ze sa tym vecne tlacim, aj dnes mam na obed zvysok z kapustovej polievky (takej planej kapustnice)....
lidlovsku kapustu by som definovala asi takto - ak si mam v zime vybrat, ci si kupim kapustu v saciku z chladiaceho boxu (dostat v kazdom hypermarkete) alebo si ju kupim v lidl v konzerve, vyberam si lidl!
pomaly pride cas, kedy sa kapusta, ktoru maju na trhu (otvorenom) vystavuje mrazom a nie je to bohvie co...
meni chut a rychlejsie sa kazi...
kapustnicovu silvestrovsku kapustu kupujeme od domacich vyrobcov zo zahoria. bud zbehneme s mamkou priamo tam, alebo si kupim od kolegyne, co ju naklada a je ze stupavy (hlavneho mesta kyseleho zelaaa 😉 )

a dobre si to vymyslela, ja by som ale asi len udusila tu kapustu na troche cibulky a upiekla by som zemiaky v supe... a mnaaaammmmmm
no dobre, slinu som si utrela, idem konzumovat...

shaarka
autor
12. dec 2009

anax, no ani nevies, aky problem sme sposobili mojmu muzovi - sedi na nete a nadava 😀 😀 😀
neviem preco, ale ma problem poradit ti. povedal, ze ako keby za mnou niekto prisiel, ze mu mam navrhnut dom na 60m2 alebo ze ci si niekto kupuje nove auto za 50 tis. sk 😀 😀 😀
som mu uz povedala, ze pomalicky m uz aj vytaca a nech laskavo kukne parametre fotaku spolahlivej znacky do 4500Sk 😀 ma sere.

no ale ja by som ti chcela povedat, ze rozlisenie vobec nemusi byt velke, lebo aj ked ma fotka 12mpix, tak nikdy nebudes tlacit z toho A3 velkost fotky. lebo rozlisenie sice bude dobre, ale ostatne parametre budu nanic. takze s tymi megapixelmi klud. mne sa laicky paci ked ma antishake, ked ma dobry zoom, dobru svetelnost. ked ma napriklad okrem samospuste aj dialkove ovladanie. ked ma napr. puzdro (to asi nema vacsina fotakov). a este dobry LCD displej, kedze nebudes pouzivat hladacik. a olympusy, co si poslala, maju celokovove telo, co je tiez super.

dzou
12. dec 2009

no ja idem do onchodu a na postu lebo za hodku ju zatvoria 😅 ta paaa zatial

anaxamon
12. dec 2009

ked sa bavime o kapuste, moj muz mi vzdy povie ze nasa oravska kapusta nie je dobra a ze to nie je prava kysla kapusta, lebo my pridavame do suda aj cviklu teda je potom ta kapusta ruzovkasta a to on neznasa, ja som vsak do svojich 23 rokov inu kapustu ani nepoznala...aku kapustu poznate vy? iba taku bielu? alebo aj nejaku specificku?

shaarka
autor
12. dec 2009

puma, to je dobry napad, bude tak, ako si napisala. nechce sa mi vymyslat, ked toto nema chybu.
a MM skromne dakuje a este trosku, tak sa zacervena 😀 😀 som mu secko precitala 😀

anax, ja by som si vybrala ten olympus FE 360 - nevidim na nom chybu.
a ked ti MM posle nejake linky, tak ty uz budes mat, predpokladam, davno fotak kupeny. 😀 😀
(joj, sa nanho hnevam, motaka babraveho)

anaxamon
12. dec 2009

jaaj shaar odkaz muzovi nech sa nad mojou poziadavkou netrapi iba minie zbytocne cas 😉 ze ja daco pohladam aj sama a uz aj ty a ostatne kocky ste mi co to popisali, mam nad cim uvazovat

ako si pisala o tom puzdre tak ten pentax ma aj puzdro..

shaarka
autor
12. dec 2009

hihi, ja si pamatam, jak som na trnavskom na trznici raz nevydrzala a predavajucemu som ruku do suda s kapustou vnosrila, vybrala za hrst takej fajnej kyslej a napchala si usta 😀 😀 skoro ma zabil, lebo to videli aj ostatni kupujuci a on si daval zalezat, ze tam pchal len ruky v rukaviciach a tak naberal 😀 ja som nemohla, neodolala, by som tam oslintala celu trznicu. ochutnala som, ospravedlnila sa, a kupila nejake to kilecko 😀 😀 😀

ana, ja poznam len taku bielu a potom oranzovu v kapustnici, ked mamka pridava mletu cervenu papriku 🙂

anaxamon
12. dec 2009

uz som sa rozhodla bude ta 5000 olympus, puzdro je dobre zo stareho panasonicu a ked nebude dobre casom dokupime

tymto temu fotaky uzatvaram a shaar odkaz muzovi nech uz nesnori nanete 😀

shaarka
autor
12. dec 2009

ok 😀

puma.sue
12. dec 2009

anax, ja poznam aj taku ako ty pises...
ruzovkavu
ale vacsinou teda len bielu...
a shaar, nech sa tvoj muz necervena, len nech sa pouci, lebo nie vsetci z ba su z petrzalky a hojdali sa celu mladost na preliezkach s fetakmi... (dufam, ze som nikoho neurazila, ale tak nejak si nas vsetci non ba ludia predstavuju podla mna...)
a som rada, ze som ti poradila co na obed. co najmenej starosti moja... 😉
zemiaky len umy a poprekrajuj... a pec, pec, pec 😉

baby, ako inak bez polevy ozdobim medovniky?
dobrovolne sa priznavam, ze som kupila cesto, na skusku, uz hotove, a mam doma oriesky a mandle...
ale co este by som na ne mohla nacapkat? dajte tip...

shaarka
autor
12. dec 2009

no, ja neporadim, medovniky nepeciem a nemam rada 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre