Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
28. jún 2009

karelab?
som spotena jak mys. periem a idem davat fotky na web, lebo na estranky.sk po skusovbnej dobre treba platit. svine 😀 😀 😀

shaarka
autor
28. jún 2009

pardon. to som cela ja. nikdy neviem, ci kalerab, alebo karelab.
tak teda kalerab. 😀

sweetberry
28. jún 2009

shaarka ano kalerab 😀 😀 😀 😀

mata1001
28. jún 2009

ahojte baby....dobra tema o kalerabe 😀 😀 😀

scarlette
28. jún 2009

caute,
je tu este niekto?

lenca.b
28. jún 2009

ahojte ja som zas tu v nespravnu hodinu :'(

sweetberry
28. jún 2009

ahoj lenca.b no asi ako ja to ja skor sem chodim ked tu nik nie je 🙂

lenca.b
28. jún 2009

ale tak to asi chodime obe takto 😉

sweetberry
28. jún 2009

ale vidis aj tak sa obchadzame 😠 😀 😀 😀 .....ja som bola v sprske ale asi uz aj do postielky pojdem do periniek sa zavrtat

lenca.b
28. jún 2009

ja som tiez bola v sprche 🙂

lenca.b
28. jún 2009

tak teda prajem vsetkym dobru nocku 🙂

shaarka
autor
29. jún 2009

bre ranko

martina05
29. jún 2009

Ahojte, tak ako ste víkendovali????

orchidea1980
29. jún 2009

ahojte, mám na Vás otázku. Nechodím sem veľmi, ale viem, že sú tu aj odborníčky 😉 , aj kočky, ktoré už prešli všelijaké vyšetrenia 😔 😵
Chystám sa na gyndu, lebo po 5ich mesiacoch snaženia už ma to znervôznuje. Hoci, keď som bola na poslednej preventívke, dr mi povedal, že po pol roku snaženia môžem sa zastaviť a porozprávame sa, čo a ako treba robiť... Ja by som chcela začať čím skôr. Tri mesiace meriam BT.
Takže chcem sa spýtať, v tejto fáze čo ma (nás) čaká 😨 ? Mala by som ísť v čase pedpokl. ovu, aby vedel pozrieť folikuly? díky

barbike
29. jún 2009

dobre rano vsetkym,
boze ale ste tu toho zase popisali 🙂
no my mame nasu prvu navstevu v CAR za sebou. za 2 hodiny zistili ze problem je (zatial) u manzela - malo a malo pohyblivy ☹ takze nam odporucili ze ked bude podobny vysledok aj po mesiaci (ma tam ist tak cca okolo 20 jula) tak nam odporucili IVF. priznam sa ze mi dost odlahlo...ze to mozno nebude az take komplikovane...
neviem...mozno je to preto ze si to este vsetko neviem predstavit, ze to co vsetko obnasa...teraz sa mi to zda ako nieco straasne jednoduche. zoberu mi vajicka, pichnu do neho spermiu, supnu mi to tam a bude...no ale asi to take jednoduche nebude...ze? :-/
ale tak aky je nas cely vztah tak aj teraz sa ukazalo ze ako si rozumieme..lebo nami absolutne ta sprava neotriasla..skor mam pocit ze nam obom odlahlo..takze ma celkom aj toto potesilo,ze tak ako sme slubovali bohu ze "v dobrom aj v zlom, zdravi aj chorobe" tak tak to plati....jednoducho patrime k sebe a aj tento problem prekoname 🙂
viem ze mozno na to pozeram cele strasne naivne...ale verim ze to bude vsetko v poriadku.
ake mate vy skusenosti?

anaxamon
29. jún 2009

ahojte🙂

orchidea no na mna dr pozeral ze som k nemu dosla po 10tich neuspesnych mesiacoch snazenia, ze mam dojist po roku ale som mu povedala ze co tie dva mesiace vyriesia...tak a potom sa nam zacal kolotoc a napokon sme skoncili v CARe s odporucanim na IVF. Proste zensky zmysel ze nieco nie je v poriadku podla mna vzdy funguje. K dr. chod ked ti to najlepsie vyhovuje ale najidealnejsie je v strede cyklu ak je to taky dr. co bude ochotny sa na teba pozriet aj inak ako len ze dobry den a co tu chcete 😎

barbike, tak pozeram ze ste tam kde aj my, teda temer, na to ze ty si ok...inak musim ta sklamat, vsetko si to s prepacenim odse...res ty, pichanie hormonov (stimulacie vajecnikov a pod.) je aspon pre mna to najhorsie co pred IVF caka... 😔

ivirk
29. jún 2009

ahojte, chcem Vam nieco povedat, co sa mi vcera stalo. Ja som tiez jedna z vas snaziacich sa a vcera som zazila nieco, kvoli comu som nemohla ani celu noc spat. moj manzel ma sestru a brata - sestra ostala tehotna - tak sa vydala, narodili sa jej dvojcatka - dievcatka a ked mali dva mesiace rozviedli sa. Jeho brat zije v nemecku a bol sam. teraz asi od novembra mozno oktobra sa cez zoznamku zoznamil s jednou babou co zije v Irsku. Vzdy hovoril ze on sa na SLovensko uz nevrati. S tou babou sa spolu asi 5 - 6 krat stretli a rozhodli sa, ze sa obaja vratia na slovensko a udu spolu zit. Mali sem natrvalo prist od jula presunuli to na september. Ja s manzelom sme vcera boli na pizzi a rozpravali sme sa vselico a moj muz mi hovori, ze sa rozpraval s kamaratom ze nechape co toho brata taha domov a ze mu kamarat povedal ze si mysli ze je za tym nieco ine, ze si mysli, ze ci necakaju babo - tak sme to rozoberali ja som dosla k zaveru ze to je nemozne a v duchu som premyslala aj tak ze to by hadam bola dost nespravodlivost nie? no dotoho zazvonil mobil a oni ze su na slovensku ze nas idu pozriet a ze ich vtej pizzerke mame pockat, tak prisli a po asi hodine z nich vyslo ze cakaju prirastok, ja ani moj muz sme sa nezmohli na slovo.ja mam v sebe jeden velky kamen a hrcu vhrdle, ledva som udrzala slzy. Pred mojou svokrou budemzase vyzerat o dost neschopnejsia ze po roku manzelstva este ani tehotna nie som ale nejde o to. Tak mam az sebou prebdenu prvu noc a trapi ma to strasne ☹

orchidea1980
29. jún 2009

ďakujem anaxamon. prepáč, že to tak rozoberám, možno o tom nerada píšeš, ale s čím sa začne tan kolotoč?

shaarka
autor
29. jún 2009

ivirk cakala som nejaku pointu 😀 😀 😀 😀 😀
prepac, ale je mi smiesne.
musim ti dat virtualny vyprask! 😀 ludia tehotneju, potracaju, plodia a rodia. ako kto, samozrejme.
a co?

uplne ta chapem, ze si sklamana, ze ona ano a ty nie. ale co si ciganka? tie predsa boli nepouzitelne a vylucene z komunity, ked nemohli mat decko. ale nespat kvoli tomu celu noc?
preco si jej na stretku nepovedala, ze ta to strasne mrzi, ale ze jej zavidis?
ze jej prajes, tesis sa, ze bude mat babatko, a ze by si si to s nou rada vymenila? preco si sa jej nepostazovala, ze vam sa uz dlhsi cas nedari?

nie je dobre sa za to hanbit, vycitat si to, alebo sa citit pred svokrou manajcenne. viem, ze obcas cloveka taketo pocity prepadnu, ale preboha, ved ludia ziju bez nohy, s chorobami, bez prostriedkov alebo s inymi obrovskymi trapeniami. treba sa na to pozriet trosku zdravsie, odrazit sa od dna a nesustredovat cely vesmir do seba (JA chcem otehotniet, JA som ta, co sa jej nedari, MNE nepraju hviezdy, osud, MNA treba predsa polutovat)... nie. treba to urobit opacne a byt silou, energiou pre cely vesmir. tak ako je to v reklame na kofolu. cim viac lasky rozdavas, tym viac sa ti vrati spat. 😉

howgh!

ivirk
29. jún 2009

sharka a nic, prepac ze tu obtazujem, ja som to potrebovala niekomu povedat a zial nemam komu. Nevies nic o mne tak neposudzuj, viem ze to nechapes. skoda 😖

shaarka
autor
29. jún 2009

neneee, neobtazujes!
prepac, ze to (ZAS) znelo ako utocenie!!! ☹ ,
ach jaj 😔

🤐 🤐 🤐

nelynka
29. jún 2009

ahojte

tak sharka, si ma predbehla co som chcela napisat ja..

ivirk spametaj sa...cim viac sa budes upinat na to ze TY si ta ktora nevie otehoniet a setkym to ide len tebe nie, tak tym neskorsie aj otehotnies...budes slaba psychycky na to aby si to dieta splodila a donosila, lebo tvoja zavist a sklamanie je ovela silnejsie ako to po com naozaj tuzis..
ale kazda si tym musi prejst a prajem aj tebe aby si pochopila co je pre teba dobre a rychlo ta to preslo...
neviem..lutovat sa...ale ako nech sa paci...

barbik tak vidis..
ako neviem..
anaxamon pise ze ty si setko oderies ale uprimne povedane mna ta stymulka a kontroly a setko celkom bavilo..aj ked toho odberu som sa bala ako cert kriza ale preslo to setko Ok a hlavne rychlo, aspon u nas 😀
takze si myslim ze sa nemas vobec coho bat, ale samozrejme zalezi ako znasas injekcie, par kil navyse a pekne vypulene brucho aj bez toho aby si bola tehu..
a samozrejme sa trosku priprav na pripadny neuspech aby sa ti nahodou potom "nezrutil svet" je len tusim 30% sanca ze IVF vyjde..

anaxamon
29. jún 2009

ivirik mam podobny nazor ako napisala shaarka, svet sa netoci len okolo nas...si myslis ze nas vsetky co sme sem nestve to ze kazda druha okolo nas je tehotna? Hej aj mna to stve ze take co si to v mojich ociachn ezasluzia su tehotne, ale nejde sa mi koli tomu zrutit svet...berem to ako hotovu vec a radsej neriesim.

Ty sa potrebujes vyrozpravat, dobre, napisala si nam tu co si napisala, a tak teraz musis zniest nase reakcie nech su akekolvek..tato tema je o tom ako otehotniet a nezblaznit sa, tak neblazni!!!!!

orchidea mna to neotravuje, ja s tym problem nemam...kolotoc vysetreni sa rozbehol...koli tomu som sa dozvedela ze trpim syndromom PCO a mnazel ma zly spermiogram...takze zacat riesit neuspech ked si myslis ze sa nieco deje nie je na skodu, zacni..aspon budete vediet ako na tom zdravotne ste avsak netreba do nicoho tlacit 😉

anaxamon
29. jún 2009

nely caf🙂
ja injekcie neznaasam, a trpim ich len ked musim, preto je to pre mna ten najvacsi strasiak☹( mozno by som sa mala viac obavat odberu vajicok netusim
😔
vydute brucho mam aj teraz☹ to po pripadnej stimulke nezapnem ziadne nohavice ak dovtedy neschodnem z brucha aspon par cm 😀 😀

nelynka
29. jún 2009

anax tak mna co jedine stvalo stymulkou bolo to ze som z 51kilo sla na 64kilo...nic viac..a tych 64kilo mam aj teraz, skoro rok a pol po IVF...
tak ale nevadi 😀

injekcie su vpohode, ja som sa ich tiez bala..ale bolo to OK...a aj odber bol OK...setko bolo OK..xxi 😀 😀 😀

shaarka
autor
29. jún 2009

tolko????????????
boze. tak to IVF v ziadnom pripade. 😀 😀 😀 plus tehotenstvo a potom skoncim na 120 a dole to uz nepojde, jak sa poznam.

anaxamon
29. jún 2009

nel tolko pribrat si vazne nemozem dovolit 😲 to by som mala najskor tych 15 kg schudnut......to je ako klasicky vedlajsi jav pri stimulke?? 😕

orchidea1980
29. jún 2009

ďakujem anax. 😉

shaarka
autor
29. jún 2009

anax, tak sme sa zhodli 😀
a z coho to priberanie? hadam nielen zadrzana voda! tuk??? sa mi nechce verit.

nelynka
29. jún 2009

anax co viem, skoro kazda pri stymulke pribrala..
a je pravda ze ako rastu vajka sa ti brucho nafukuje a roztahuje..
ja som mala po hormonoch strasnu chut k jedlu a to co som zjedla normalne som pri stymulke jedavala aj dvojite a trojite porcie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre