Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
5. jan 2010

Taaak a zas mozem asi tak 7 dni tvrdit ze som blondynecka od prirody 😀 😀 😀
Inak som si so zdesenim objavila na prsiach ASI strie - teda su to hnede pasiky - neviem teraz ci to praskla kozka alebo je to pigment, ale nepaci sa mi to ☹ no nic, asi nebudem ten stastlivec, na ktorom tehotenstvo nenecha stopy....
Tie vlozky su teda pekne drahe, sakra.... Nech sa na mna nikto nehneva.....Dakujem pekne za tkau ekologiu...

vavenka
5. jan 2010

Inak na margo veku - ja som vacsinou mala bud rovesnikov alebo mladsich 😀 😀 Tento sucasny je odo mna o 2 mesiace starsi, ale je narodeny v 7mom mesiaci, takze kebyze sa narodil normalne, tak som starsia ja asi o tyzden 😀 😀
Akurat ten pred nim bol o 6 rokov starsi, doteraz tvrdim ze to bola moja zivotna laska, ale tak hold nedal si povedat a komu niet rady, tomu niet pomoci, vsakze? 🙂

vavenka
5. jan 2010

Teda ten byvaly je doteraz sam a tvrdi to iste, ze ja som bola jeho zivotna laska 😀

shaarka
autor
5. jan 2010

joooooooooj nerozoberajme byvalych, ja na jedneho myslim stale, ked sme s MM pohadani (ked sme pohadani velmi) 😔 😔 😔 sa hanbim za to 😔

vavenka
5. jan 2010

joooooooooj tak pardon, uz som ticho 🤐 🤐

pipimiska
5. jan 2010

nemuseli ste uplne stichnut 😅

a s tou babkou,nakoniec ma obvinila,ze som ju ja oklamala,ze je o 30r. starsi,nevedela som jej dovysvetlovat,ze nemam dovod navysovat mu uz aj tak jeho vyssi vek 😀

shaarka
autor
5. jan 2010

😀
som myslela, ze sa niekto prida, ze "aj ja" 😀
ale inak vavi, ten pocit, ze aj on tvrdi to iste, musi byt fajnovy 😵

dnes som si v bille kupila plysaka... mali pri pokladni taku ovcu - maňušku, som neodolala 😅 to sa mi este nestalo 😀 😀
a inak co dnes v tv?

pipimiska
5. jan 2010

shaarka,jaaaaj dik idem zmenit pasoš 😉

vavenka
5. jan 2010

Shaari no zial nie je to az take super, lebo potom ma podobne, ako teba prepadaju nekale myslienky, ked je s tymto zle, ale tak uz nieje cesty spat, takze sa nebojim 🙂

Ja mam pustenu jojku a zhanam info . co s ceckami v tehotenstve - prepacte netehule, ale tak ze ci napriklad aj spat v pordprde a nosit ju aj na doma, aby som ich "odlahcila" alebo nejake ine rady, ako trochu obmedzit ovisnutie/popraskanie, resp. ako tak zachovat ich tvar... Teda ma to trochu trapi, lebo to bola cast tela, s ktorou som bola ako tak spokojna - na to ze mam pomaly 33 tak celkom pekne stali a chcela by som urobit maximum pre to, aby to tak aspon zcasti ostalo 😅 😅

pipimiska
5. jan 2010

shaar 😀 mne sa len sem tam o nich sniva,ale nemyslim na nich 😅
ovecka?mileee 😉 a mne nehrozi ze si kupim plysaka v obchode 😀 😀 ale to len ty vies preco a ja 😉 😝

shaarka
autor
5. jan 2010

vavi, a isto su to strie? a kde presne si ich nasla?
tak drzim palce, nech najdes nejaku fungujucu radu 🙂
ja mam pocit, ze mne sa ani kusocek nezvacsili ☹ teda asi to nie je pocit, lebo podprdy mam tie iste... 🙄

shaarka
autor
5. jan 2010

ze pasoš 😀 poznam 😀

dzou
5. jan 2010

ahoj shaari akurat kukam ze mas meno aj Oskar to sa mi paaaaaci 😉

shaarka
autor
5. jan 2010

jaaaaj jozefka 😀 no u nas je to s menami tazke... 😅 este to moze dopadnut vselijak 😀
a co ty, ktory DC si? cakame, plodime, testujeme alebo malujeme?

dzou
5. jan 2010

no jejda normalne skoro ani neviem ktory dc si 😅 nooo az idem kuk na ff lebo neviem..... takze 7dc 😀 cize este tyzden a plodime zaseeee 😀
jaj no ale Oskar sa mi vazne paci 😉 a ty ako sa mas?

vavenka
5. jan 2010

Cau dzou 🙂 takze uz domalovane? Trimeme palcuchy 🙂
Shaari nenasla som nic zatial - ziadne rady... No urobilo sa mi to pod prsom, tam kde si to vsimnes len v zrkadle....
Kua v tej telke nic nejde a herec este niekde chlasce pivo po fotbale... A ja som hladnaaa a nemam doma pecivo !

vavenka
5. jan 2010

Inak Oskar sa paci aj mne, aj Hugo 🙂

Dnes som videla v telke tetu a mala meno ze Serena... Celkom zaujimave, nem?

shaarka
autor
5. jan 2010

ja teda fakt neviem, ktory DC som 😀 😀 😀
a mam sa dobre, co sa tyka tehotenstva, jedinym priznakom je mechur, dychavicnost, unava a podprsenky, co mi lezu na nervy. a to je velmi dobry stav. este som mala trosku vrasky kvoli placente, lebo ju mam vpredu a bola dole, ale pomalicky sa posuva nahor. tak nech jej to vydrzi.

oskar je super, ale odrdza ma to, ze som ako 10-12 rocna mala postupne troch skreckov, co sa volali Oskar I., Oskar II., Oskar III... bol to pre mna silny zazitok, pamatam si ich vycinanie aj pohreby. takze s menom opatrne. niektori ludia sa ovplyvnit nedaju (ani celebritami, ani ne/kamaratmi alebo asocialmi, ani povedackami) a ja som asi z tych, co sa ovplyvnit daju. lebo inak by som medzi svojich favoritov vsunula napriklad aj dezidera, svetozara, vavrinca, alebo urbana, vratka, gregora, silvestra... a par mam aj z madarskych - taky tivadar napriklad 🙂

shaarka
autor
5. jan 2010

vavi, serena je pekne, len sa trosku dost obavam skratiek trojslabicneho mena... priam to navadza 😒

pipimiska
5. jan 2010

vavi a mastis si kazdy den prsia?

cau dzou,si mi minule nem odpovedala ako teraz pracujete,uz fungujete normalne?

shaar,mne tiez len o trosicka narastli,tie iste podprdy nosim,aspon na tom usetrime 😝 co som stretla tu ucku zo zakladky,ona mi tipovala chlapceka,lebo mi kozy nenarastli a pravdu mala a ty tiez cakas 😉

shaarka
autor
5. jan 2010

pipi, zeby taky priznak, ze pipik? 😀 to som este nepocula 😅
a ty mastis kazdy den?
ja nieeeeeeeeeee 😢 😢 😢 som strasny zabudlivec, neviem sa donutit, neviem si to zapamatat a neviem, preco sa mi tak strasne nechceeeeeee 😖

vavenka
5. jan 2010

Pipi ja som praveze z tych poctivejsich - raz denne minimalne, vacsinou viackrat denne...
A cudujem sa dost, lebo ani ja nemam bohvieake bomby..... Tak neviem... No co uz..... Dufam ze brucho sa bude drzat..... Aj ked neviem na 100% co su to strie, ale vyzera ze ano......

vavenka
5. jan 2010

co=ci 🙂

dzou
5. jan 2010

pipi asi som si nevsimla otazku .... jojo uz na 5dni 😝 pracujem
vavus dik este ze mam vychodniarske korene inak by som asi trimaniu palcov nerozumela ale diki 😀
shari tak dobre ze sa posuva hore ta placenta len vela oddychuj no a s tym menom asi by som ani ja nedala po skreckovi 😅 ja som tiez taka ovplyvnitelna na mena 😅 mm chce Kiaru a ja poznam jednu hrozna k...a tak som hovorila ze v ziadnom pripade

pipimiska
5. jan 2010

sharka ani ja som nepocula,ale tipla spravne 😉
ja sa mastim kazdy den vecer pred spanim pri telke,len sem tam ked ma napadne doobeda..mastim boky,brucho az chrbat,prsia...uvidime co to spravi 😉
vavi no vidis to,ako ked to mame geneticky dane,asi tomu uplne nezabranime,verim vsak,ze ich tym kremovanim bude menej,ocakavam,,ojedinele,, 😅

vavenka
5. jan 2010

Mna ovplyvnuje hodne frekvencie vyskytu mien - kebyze ich nieje v sucasnosti tak vela, urcite by bol na mojom zozname Kristian alebo Sebastian, z dievcenskych Ema, Nina, Tamarka....
Ale ako keby sa s tymi menami vrece roztrhlo za poslednych 5 rokov 😖 a toto ma dost odradilo....

dzou
5. jan 2010

no mne sa napr. paci Emily ale mm sestri svagrina ma Emily tak neviem ci by im nevadilo ze by mala dve neterky Emily .... teda ak by bola dievka

shaarka
autor
5. jan 2010

tak idem namastit aj ja 🙂 ked uz sa o tom bavime. v poslednom case pouzivam aviril 😠

dzou, no tak to potom kiaru v ziadnom pipade! 😀
na sviatky ste doma asi neboli, ze? ale kto by utekal z takeho pekne rekonstruovaneho byvanicka, ze? 😵

ja sa lucim, idem sa vyvalit do postele, MM pozera svojho oblubeneho dextera, tak sa idem trosku poroztahovat, kym sme tam sami 😀

pipimiska
5. jan 2010

dzou,no ved zato 😀
aj ja som mala najprv vyhrady voci menu filip,pretoze som mala jedneho napadnika v piatej triede a on ma strasne balil,a mne sa fuj nepacil,aa potom my vestil z ruky,ze sa zoberieme a budeme mat spolu 3 deti 😅
no ale cim som starsia ,tym menej mam z toho nocne mory 😀

dzou
5. jan 2010

nie neboli ale hlavne kvoli cene leteniek 😖
no Kiara vooooooooooooooooooobec ja premyslam nad Klara alebo Alica...a chlapec jednoznacne Adam(ako pumin pes 😀 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre