Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
7. jan 2010

siouxie hej inak v tomto mas pravdu, lebo ja ked si pametam ked som sa prezrala melona tak som trpela hadam aj 4-5 hodin kym sa mu uracilo vyjst von 😀

jesus, susedia pod nami si zmysleli ze idu menit obklad v kupelke a od kedy som dosla domov, tak je tu permanentne buchot 🙄 🙄
som zvedava dokedy mienia chnapat 🙄

vavi to ked si sa takym nezriedenym olejom ponatierala mas zarucene ze brusko hadam nepopraska 😀

siouxie
7. jan 2010

nel, vavi sa asi kúpe 😀

susedov zabiť! sa vás aspoň slušne opýtali?

nellie_
7. jan 2010

siou no isto ze sa spytali 🙄 🙄
uz len oni su z tych .. to su taki gacovci... jaaaaaaaaaaj nasrat im do ruk a nepustit k vode 🙄
dufam, ze za chvilu ich to prestane bavit...
ako ja to beriem, nech si prerabaju ale mohli by troska brat ohlad na nas ostatnych, ved ten hniliak sused nikde nerobi tak nie je odkazany chnapat po veceroch

vavenka
7. jan 2010

😀 😀 😀 uz som okupana 🙂 Sioux prezrad este nieco, isto mas doma nejake zazracne zrkadlo......
Ale nie, fakt som sla do vane, lebo uz som zacinala mat pocit ze ma ozka svrbi, tak pre istotu 😀 😀
No nic to, budeme sa kupkat s olejom, sak co....

Idem struhat orechy na vanilkace 🙂 a nesmejte sa mi - nemam doma mlyncek - takze do ruky struhadlo na syr a poctivo kazdy ordech postruhat... No to mi je robota 😀

nellie_
7. jan 2010

vavi neeeeeeeeeervy moje to mas teda fakt robotu 😅
ved to sa ti musi strasne dlho trvat jeminenko... ja by som si isto aj vsetky nechty postruhala 😀 😀
inak dobre si urobila ze si sa okupala, predsa len ten olej by ti mohol fakt nejaku alergicku reakciu vyvolat 😉

siouxie
7. jan 2010

nel, ja si tie tvoje hlášky začnem písať 😀 a suseda fakt aspoň vykastrovať, čo robí celý deň?

vav, chúďa moje, ty ich ešte aj strúhaš? 😕 😀 😀 Si vypýtaj darček - mlynček na orechy. Akože dodatočne k Vianociam, keď už vianočne pečieš 😀 😉

vavenka
7. jan 2010

Dievcata pohoda, celkom to ukludnuje 😀 😀 a ucim sa trpezlivosti 😀 😀

Siou no rozmyslala som, ale najrpv prelesujem mamke aj buducej svokre kuchyne, ci nahodou nemaju 2 😀

siouxie
7. jan 2010

tak tak, ja mám tiež také. Naši mali od starej mamy rovnaké a ešte aj teta má také. Tak maminkine snončilo u mňa. Je to taký viacúčelový ručný mlynček, tuším moulinex, má asi sto rokov (preháňam, asi tak 25), ale neviem sa s ním rozlúčiť 😀

vavenka
7. jan 2010

Siou 🙂 🙂

Inak Pipimiska - tusim aj my so Shaarkou sa na cukor chystame 13.1. 😉 na rastislavku .....

vavenka
7. jan 2010

Dievcata - co je s pumou???
Ani fotkes nema a uz som ju tu nevidela par dni 😖

pipimiska
7. jan 2010

caute cajky 🙂 bola tu mamka do teraz a doniesla mi grenadir,sak to jake fajne asi 6 rokov som to nejedla 😅

vavi,no super,aaa tiez si beriete citroooon?mne sestricka povedala ze mozem,no ja idem dakde na masiarsku 27,takze sa nestretneme,skoda 😅
jak ti fajne ze do tatier 😵 aaa si ma rozosmiala stym olejom aj s orechami 😀 😀

nellie,pocuraj,ja som asi polroka pred otehotnenim mala kazdy den notebook na kolenach a este k tomu wifi ziarenie,netreba za vsetkym hladat nieco zle,tak ako kces tak bude,cit sa akoze mas pred sebou biolampu alebo solux 😀

pipimiska
7. jan 2010

a s pumou,nemam tusenie,aj ja som na nu myslela,mozno skusa ci nam chyba ,ano puma uz mozes prist 😅

pipimiska
7. jan 2010

asi si zmenim fotku sak to je otras v svadobnych satach sediet na schodoch 😝

siouxie
7. jan 2010

čau pipi 😀

shaarka
autor
7. jan 2010

pipi, to si ty??? ja som si ta ako dlhovlasu blondynku predstavovala...

dzou
7. jan 2010

caute zeny 🙂 co nove? kukam ze pipi ma novu fotku skoro som ju nespoznala 😀
ja akurat pisem mm zivotopis 🙄 sa s tym trapim lebo anglani pisu celkom inym stylom ako my

pipimiska
7. jan 2010

shaarka 😝 😀 caute baby,skusam ktoru necham,lebo to len z mobilu co mam,nieje ich vela..

vavenka
7. jan 2010

Pipi pekna foto 🙂
No ja si citron neberiem, sice gyndoska vravela ze si mozem, ale tak ja som vsezrut, nemam problem vypit cokolvek, tak snad nebudem stresovat kvoli cukrovej vode, vsakze? 😀 😀 sak to je malinaaa 🙂

Cau dzou, ako bolo v praci? 😉

pipimiska
7. jan 2010

dik vavi 😉 ale do ksichtu mi nevidno,to som kcela 😝
shaarka,na svadbe som mala dlhe blond melir,potom som si dala pol hlavy blond a zo spodu cokoladu,potom cervenu,potom risavu,potom tu hnedu co je na foto a teraz uz niesom pol roka farbena,ani strihana,ofinu mam po usta,bleee ale su dlhe skoro po pas,takze bola si blizko 😉

dzou
7. jan 2010

ako vzdy 🙄

pipimiska
7. jan 2010

vavi,ani ja sa toho nebojim,ale ked si to mozem ulahcit tym citronom tak precco nie,ja niesom na sladke skor na kysle 😉

shaarka
autor
7. jan 2010

hehe, ja som ochutnala cukrovu, a taka bola len obycajna, cukrova, tak som si dala citron a potom mi to aj chutilo 😀 😀 😀
13.1. moze byt 😉

shaarka
autor
7. jan 2010

sprajt bez bubliniek 🙂

pipimiska
7. jan 2010

shaarka,aa co moze byt?keby som isla na rastislavku tak si s vami aj strngnem 😀 ale tha budem daleko aaa vlastne kedy si dame my vychodniarky rande a tie co su ochotne dojst zo zapadu alebo z UK aj tie sa mozu pridat 😀

siouxie
7. jan 2010

bŕŕŕŕŕŕŕŕŕ 😕 😕

siouxie
7. jan 2010

to bolo na ten sparjt 😀

pipimiska
7. jan 2010

sioux 😀 😀 a ja ze na moju fotku 😀 nie sa smejem co ty dnes taka strucna?

flamenga
7. jan 2010

siou čo máš proti sprajtu? 😀

siouxie
7. jan 2010

ja som už dnes svoje romány popísala, tak len komentujem 😀

dzou
7. jan 2010

no aky podrdb ze mozem prist aj z UK 😀 ja by som dosla ak by to bolo easy a teda hlavne lacnejsie 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre