Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
10. jan 2010

vy ste to ešte stále neposlali?c 😕 😕 😀 😀 😀

pipimiska
10. jan 2010

sioux,ved toho sa bojim,ze jej poslem fotky,uz bude vediet o koho ide a shaarka si ma najde 😀 😀

shaarka
autor
10. jan 2010

pipi, ty jaku selebritu zo seba robis??? 😀
a okrem toho nie je pekne, ze ty vies, jak vyzeram ja a ja neviem, ako vyzeras ty.
minule sa na mna jedna tehotna pani tak uprene divala, ze som premyslala, jaky nick ma na koniku 😀
(si vymyslam, jasne 😀 )

pipimiska
10. jan 2010

shharka,ja ti kcem poslat,len nestiham,ked musim citat aj odpisovat 😀 idem aj ja 😉

shaarka
autor
10. jan 2010

poslane.
chvalit do fora, kritizovat do IP 😀 😀 😉

pipimiska
10. jan 2010

sharka,som sa z chuti zasmiala,fakt 😀 😀 😀
..a inac uz ked ide o to ja som navrhla stretko,len si sa odmlcala 😝 😝

pipimiska
10. jan 2010

shaarka 😀 idem kuk

shaarka
autor
10. jan 2010

som straaaaaaaaasne nazrata. 😠 a stale si slubujem, ze sa to uz nestane...

siouxie
10. jan 2010

ti závidím 😀

shaarka
autor
10. jan 2010

pipi, ved ja viem, ze to bolo len take do vetra a keby prisel den D a hodina H, tak by si zdupkala... 😀

shaarka
autor
10. jan 2010

siouxie, jak ze zavidis? co je na tom na zavidenie?
dojedli sme konecne spenat, mnam. a MM i dal este hovadzi vyvar zeleninovy od mojej mamky. a tak mi to zavonalo, ze som neodolala a dorazila sa este poriadnou miskou polievocky. teraz mam taky plny bruch, ze mi ide prasknut. ale dufam, ze to coskoro vypiskam 😀

siouxie
10. jan 2010

no to jedlo v bruchu. Mne nič nechutí a keď si sama nespravím niečo poriadne, nikto mi nespraví 😀 . A ešte aj nebolo času na kuchtenie popri tom našom víkendovom programe.

shaarka
autor
10. jan 2010

siouxie, jak nic nechuti?? 😒 mas problem?
ink som sa chcela spytat, co tolko oblekov ste pokupili. to tvoj drahy tolko oblekov nosi? moj nema ani jeden 😀

siouxie
10. jan 2010

no keď mám krámoše tak nechutí veľmi. Teda dobré, vopred naverené by mi asi aj chutilo, ale keďže vopred navarené nebolo... 😀

No, kúpili sme dva a jedny nohavice k saku, ktoré má a gate už predral. On, žiaľ, oblek používa ako "montérky", väčšinu týždňa chodí do roboty v nich.
Neznáša to, ale zase v nich perfketne vyzerá, takže po nejakých šiestich rokoch už bolo treba obmeniť šatník.
Aspoň sa už z toho začal tešiť, lebo ja ho vždy vyhecujem, že ako dobre vyzerá a ešte ho aj v robote kolegyne (pipimiska 😉 ) pochvália, tak je v siedmom nebi 😀

pipimiska
10. jan 2010

shaarka,dakujem ty mas teda o mne nazor 😅 ale musim uznat ze to bola taktna odpoved o tom ze nechces 😀
a ja mam polievku a zabudla som na nu,idem sa prepchat 😎
za fotky dakujem,nazory si vymenime,az ked ty dostanes moje..teraz idem poslat ja,len mi musis povedat,ze kde a jak 😅

shaarka
autor
10. jan 2010

pipi, poslem ti do IP moj mail 🙂
a nazor o tebe je fajny, ale nejak nemam potrebu sa zoznamovat, to si ma odhalila. 😀

siouxie, ja ked som mala obcas kramy, tak som sa nevedela dopit. boal som strasne smadna a nic nepomahalo - pila som a predsa som sa citia uplne vyschnuta 🙂

pipimiska
10. jan 2010

moj nastasie v obleku nemusi byt,on je nizsieho vzrastu,ide to skor vysokym,sioux tvoj je vysoky?

siouxie
10. jan 2010

shaari, presne! ale ja zase pijem clekovo veľmi veľa, takže potom sa cítim ako po opici 😀 že sa neviem dopiť 😀

siouxie
10. jan 2010

pipi je vysoký, ale má absolútne nekonfekčnú veľkosť, takže je to dosť zábavné, zohnať kompletný vhodný oblek. Väčšinou musíme kupovať také, kde sa dajú kúpiť sako zvlášť a nohavice podľa pásu a dĺžky doplniť. 🙄

pipimiska
10. jan 2010

shaarka,a to je tvoj momentalny tehotensky priznak?pamatam si,ked si to raz davnejsie naznacila prave ty 😉

pipimiska
10. jan 2010

sioux,no mne sa to aj paci viac tak,je to take sportovejsie..

pipimiska
10. jan 2010

jeden tanier nataceny,este stale mam miesto,idem si nabrat 🙂

shaarka
autor
10. jan 2010

pipi, neviem teraz, na co sa pytas 😅

siouxie
10. jan 2010

pipi, ale to nie je ako gate zvlášť a sako zvlášť...
je to stále úplne rovnaké, ako keď kupuješ komplet oblek, rozdiel je v tom, že kúpiš nohavice a kúpiš také isté sako. Výhoda je v možnosti presného výberu nohavíc v prípade nekonfekčnej veľkosti a nevýhoda v cene... Takto to býva dvakrát drahšie 😠

pipimiska
10. jan 2010

sioux,chapem 😉 ja uz ked oblek,tak tak jak som pisala 😉

shaarka,som len reagovala na tvoju odpoved,ze nemas potrebu zoznamovat sa 😉

bibi24
10. jan 2010

Shaari, takze aj moj prispevok ohladom web stranky:

1. stranka - jednoducha, ale putava a co je dolezite, hlavne prehladna! Nech sa v nej dobre orientuje. Pekne zakladne menu a hlavne dobra grafika.
2. Nieco malo o fotografovi by sa mi urcite pacilo, nie siahodlhe keci, ale taky zaklad, kto som, co robim, ake prace za mnou stoja, kolko sa tomu venujem, atd....strucne, vystizne.
3. galerie by som urcite chcela, aby tam boli...nemusi byt vela, staci par, len aby som videla pracu fotografa. A urcite by som tam dala rozne druhy - v lete, v zime, atelier, exterier a pod.
4. Staci mix fotografii. Urcite by to bolo zbytocne vela mat na stranke vsetky svadobne fotky vsetkych parov, ktore fotite. Mne by sa to vsetko ani nechcelo prezerat. Nejake specialne rozdelenie podla mna netreba. Hlavne aby tam boli tie naj foto....ktore oslovia, ocaria 😉
5. a 6. Svadba je klasika a preto sa tradicnym veciam proste neda vyhnut. Kazda nevesta chce podla mna aj klasiku, tak ako pises - ciernobiele, zabery na detaily, rozmazane foto, atd. Cize ano, nemal by chybat aj adresar s klasikou. A potom, ak ste sikovni a viete ponuknut aj nieco netradicne, nejake novinky, nejake vase napady, nieco inovativne...tak kludne by som tam dala aj dalsi adresar/galeriu s takymito pracami.
7. cennik urcite ano, ja neznasam stranky, kde nie su cenniky a este viac nemam rada, ak niekoho kontaktujem mailom a ten clovek neodpise.. 😠
8. doplnkove sluzby? Neviem, asi by mi to nenapadlo riesit ich prave na stranke fotografa, ale ak mate napady a ak by ste to zvladali, tak preco nie...kazda dobra vec, ktora sa dokaze ponuknut naviac, je len plus.
9. zaloha v pohode
10. ano, aj pre teba by bolo fajn, keby si sa od ludi mohla dozvediet spatnu vazbu, co sa im paci, co by zmenili 😉

Tak dufam, ze som troska pomohla...paci sa 🙂

siouxie
10. jan 2010

pipi jasnsé, len keď niekde nemôžeš chodiť v športovom... 😉 Resp, nie vždy. A ked už v športovom, tak potom si nedá sako, ale šupne kapsáče a tričko s mikinou 😎

siouxie
10. jan 2010

😕 😕 dievčatá, ja z vás nechápem. vy ste tu normálne webovo vzdelané 😀 🙂 🙂

bibi24
10. jan 2010

Inak, este musim napisat, ze tie palacinky boli vyborne. 🙂 mnamky

Moj manzel ma tiez nekonfekcnu velkost, meria 193 cm a je stihly 🙂 Takze musi mat predlzene veci a tiez ine sako a ine gate. Tazko sa to kupuje a zhana 😒

Ja som dnes inak cely den pred telkou 🙂 A pred notasom...robim cez jednu stranku taky nastenny kalendar, kde budu nase fotky 🙂 To si stiahnes taky program, cely kalendar si vyrobis podla vlastnych predstav, objednavku odosles a do 2 tyzdnov mas doma hotovy kalendar 🙂

siouxie
10. jan 2010

bibi, tak to poznáš, čo...? Môj je teda asi o 7 cm nižší, ale cez hruď má vyše 120 cm, takže to je celkom zaujímavé. No a nohy má (podľa mňa 😀 ) rovnako dlhé ako trup a mal by ich mať dlhšie. Takže nohavice máme s normálnou dĺžkou, ale širší pás 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre