Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
22. máj 2009

stratil sa mi muz, siel pred pol hodinou na zachod a bojim sa ze sa splachol, musim ho ist pohladat 😀

flyangel
22. máj 2009

nely keby som sa zapodievala pokozkou a pletou atd v anatomii tak uz mi davno šibe...

monika0001
22. máj 2009

čaute... ☹

nelynka
22. máj 2009

fly ako myslis..

janemari
22. máj 2009

aaaaaahojteee 🙂

nelynka
22. máj 2009

ahoj monik
ahoj jane

mimomu
22. máj 2009

ahojte jane a mon.
mon co sa deje?

nelynka
22. máj 2009

haloooo

mimomu
22. máj 2009

ja som tu

monika0001
22. máj 2009

mimo - varujem kamoškinho malého a je mi smutno... nie preto, že my nemáme, ale preto aký ľudia majú... Ona mi ho dá do ruky celého uplakaného a na otázku prečo plakal mi vraví, že z hniezda vypadol vták a ja som ho bola vrátiť na miesto a maý sa zatiaľ doma rozplakal... nechala ho samého doma... chápeš? Teraz 1.6. bude mať 6 mesiacov a ona ho nechá samého doma.... Potom mi pre neho zbalí plienky, fľašu s čajom, mlieko, mydielko a povie že o.k. Celú dobu mi plače, že ona nemá peniaze na oslavu a že si musí požičať lebo nemôže si dovoliť neprísť na vlastnú oslavu...pokračovanie o chvílu..maly plače ...

janemari
22. máj 2009

Tak ja sa tiez pridavam ja ma suchu plet aj pokozku.Mam odskusane vsetko mozne ale najlepsie mi robi Garnier.A ked niveu tak tu bielu Nivea soft.Inak nely aj ja mam rada tu modru vodu na cistenie z Avonu je myslim.

nathali
22. máj 2009

garnier nie je ten najlepsi krem vela ludi je nan alergicky opsahuje ovocne kyseliny a ked mas suchu plet nemala by som pouzivat vobec

nelynka
22. máj 2009

jane nie, bud je to nivea alebo clean and clear, ja z avonu nepouzivam nic, nerobi mi to dobre a stale sa mi len vyrazky po tom vyhadzali..
a aj oriflame to iste..co sa tyka pleti...

moni, tak a anaco preboha robia oslavu ked nema peniaze??

mimomu
22. máj 2009

ja garnier nenavidim.....nemozem mat nic ine len niveu na tvar.
mon to je teda velmi smutne.....ja to tiez nechapem.u nas ma jedna 8 deti a chudaci nemaju kde byvat a pomaly ani co jest....ale maju osem deti 😒 🙄

shaarka
autor
22. máj 2009

baby, jak vam dobre s tou pletou. ja mam (asi aj kvoli PCO) akne, som jak puboska ale aspon nemam vela vrasok. ci mam? http://shaarka-shaarky.rajce.idnes.cz/Na_sudkoc...
ale vaky mam dobreeeeeee a to ste ma nevideli rano! uf 😀 MM ma tak pekne odfotil 😉

mimo, a to co? som nempochopila 😕

shaarka
autor
22. máj 2009

teda monik, pardon.

janemari
22. máj 2009

nathali ale ked sa natriem niecim inym mam uplne suchu kozu az sa mi tvoria supiny,mam ju napnutu.A garnier mi robi peknu vlacnu plet.A ked smo sa natrela po sprchovanim Niveou na suchu plet zostali mi biele mapy.Cize total sucha pokozka.A ver mi ma odskusane vsetko.Ale este je dobry excipiel.

shaarka
autor
22. máj 2009

s garnierom nie som spokojna vobec, mam pocit ze tie vyrobky len tak oblbuju. a vela vody obsahuju - co sa hned vypari, samozrejme.
sa mi vidi, ze nivea ma asi tradiciu a aj dobre veci. 🙂

monika0001
22. máj 2009

on neplače on ziape.... 😲 ☹

shaarka
autor
22. máj 2009

?

nelynka
22. máj 2009

shari mas plet asi ako ja, otvorene pory so sklonom k pupakom..
raz je dobre a raz zle a ja mam maniu ze ked nejaky vidim uz musim ostriekat zrkadlo 😀 😀 😀

mimo vies, niekto si nevybera a otehotnie aj napriek akejkolvek forme HAK
jedina dobra natikoncepcia je ta co mam ja - NESEXOVAT...a to ked mas zdraveho muza je velmi tazke

nathali
22. máj 2009

shaarka :ak mas vacky pod ocami tak skus zeleny caj sacky daj vychladnut do mraznicky a priloz na oci dostanu vitamini ked sa ponahlas tak daj zamrazit lyzicky a priloz, potom pouzi krem na oci a aby si nemala vrasky okolo oci kremuj si ich smerom hodinovych ruciciek 🙂

zuzanockamt
22. máj 2009

nely ... nie je to tazke, ani ked mas zdraveho muza 🙄

mimomu
22. máj 2009

nel,nikdy mi nic nebolo a teraz mam pocit ze my je vsetko 😒
mon natriasaj ho 😖

shaarka
autor
22. máj 2009

zuzanocka, ta sooooooo? sme sa tu nejako pozbierali, ze?

MM pozera hellboy 2, je nadseny. a mna chut na sex tym padom celkom prirodzene presla 😀

nelynka
22. máj 2009

mon s tymto ti neporadim, nikdy mi dieta neziapalo a ked aj hej strcila som mu kus flasku do huby a bolo ticho hehe 😀

zuzi nevyjadrujem sa k tomu..
ked mas zdraveho muza potom bude problem v tom druhom preco nechce

shaarka
autor
22. máj 2009

mon, zatras nim 😀 😀 😀

nathali, ale ked to su take vaky, ze to neprejde ani pocas dna... lyzicky som skusala ale efekt ziadny. a zeleny caj? no to neviem, ci by som sa k tomu dokopala. a rano? som rada ze stiham ako tak ostatne veci 😀 😀

nely, no ved. 😝 taka plet. ach jaj 😒

shaarka
autor
22. máj 2009

nely, v com druhom?

shaarka
autor
22. máj 2009

je vas tu dost a tak pomaly pisete... 🙄

zuzanockamt
22. máj 2009

nely .. ja viem velmi dobre preco nechce, len som chcela povedat, ze aj zdravy muz nemusi mat na sex chut

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre