Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
22. máj 2009

moni chapem ta a lutujem toho maleho.Ale ty to neovplyvnis a len sebe budes skodit.Mam pocit ze deti maju vacsinou take co si ich vobec nezasluzia.Alebo lepsie povedane lahko k nim prisli a nevedia si to vazit.Keby sa vytrapili tak ako mi mali by k detom iny pristup.Samozrejme nie su vsetky take ale je ich podstatna vacsina.

mimomu
22. máj 2009

jasne mon.....mnam 😀

monika0001
22. máj 2009

shaar -jej pristup ma serie.... miesto toho aby sla domov za malym povie ze tak mi ho prineste... chudak maly... mal oblecene len kratasky a ona sedi v bare a prineste mi ho???? 😠

shaarka
autor
22. máj 2009

aha: http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
😀

mon, mas pocit, ze ty by si sa vedela postarat lepsie, co? no, je to mozne...
ale zas nikdy nehovor nikdy.
ked by si mala muza v base, decko na krku a ziadny zivot, asi by sa kludne mohlo podarit jeden vecer ist s vycitkami na svoju oslavu... a malemu sa nic nestane. ani z prestatej plienky a ani z toho, ze je v kratkom rukave.
nechcem sa jej zastavat, ale nemyslim si, ze z toho vsetkeho treba robit vedu... 😉

monika0001
22. máj 2009

mimo.. chvilocku stahnem j do pc a ukazem ze aku nakoniec mame... 😉

monika0001
22. máj 2009

shaar - nejde mi o to pocut ze som tehu ale ma to troska vyľakalo bo dnes to bolelo tak viacej... som chcela pocut ze to bola ovulka abo nieco... len nie uz nic zle... 😀 😀 😀

janemari
22. máj 2009

moni mohla to byt ovulka,mohla si prechladut tazko povedat.Urob si cajik a ked to neprejde ani po par dnoch chod ku gyn.

monika0001
22. máj 2009

shaar - ona v prvom rade nemala dopustit to ze maly vôbec je... chodila s jedným chalanom, ktorý ju ako tak postavil na nohy... jednu krásnu sobotu sa vyspala s jedným bývalým a v nedelu z druhým ... chudak chlap...
ona vlastne ani poriadne nevie ci maly je toho o kom si to ona mysli... spala s dvomi chlapmi... ona len sudi ze je toho druheho bo s nim uz tri krat bola tehu... a po dalsie nespala by som s clovekom ktoky bodol nozom svojho vlastneho otca...!!!

shaarka
autor
22. máj 2009

monik, nevieeeeeeem.
vselico to moze byt. aj predovulacne bolesti. vobec neviem, ktory DC si a tak. 😉

mna za den zaboli ruka, krk, oko, hlava, koleno mi skaredo pukne, mam krc, pichne ma v suske a 10x aj v bruchu... a milion inych veci, neanalyzujem, ved by som sa zblaznila 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

dobra kovbojka 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

a kde su vsetky baby??? okrem nas troch - styroch 😉

monika0001
22. máj 2009

a po dalsie ked ma maly 5 mesiacov a idu mu zuby nejdem nikam a som pri nom.. kto iny ako mama ked nikoho ineho nepozna a nema! ona s octom nezije.. zije v krizovom cetre... pre mna za mna nech ide na oslavu... sak som jej chcela pomoct nehc si odychne...ale ked sa maly zacal dusit nebolo mi vsetko jedno... a jej zas hej... pokial by len plakal a tak normal a nechal sa utisit nie je problem... ale on sa fakt uz zacal dusit... od 15 rokov som uz niekolko dost babetiek varovala..takze viem, ze by som to zvladla lesie..

monika0001
22. máj 2009

oki kuk do mojho albumu.. na konci je ta torta, ale je to fotene mobilom tak neviemako to bude vyzerat...
čo poviete?

shaarka
autor
22. máj 2009

a inak - nemali by sme skusit spat jeden den s MM a druhy s niekym inym? co keby sme tymto sposobom otehotneli ihned? no nie? 😀 😀 😀

janemari
22. máj 2009

Baby nehadajte sa 😕 Maly budem dufam v poriadku a moni ak si tehu tak ti to poskodi.Nesmies sa pozorovat.Aj mna v poslednej dobe pobolievaju vajecniky a neviem preco ked nemam cyklus 😅 Ale neriesim to.
O.k.dam temu ideme spolocne chudnut 😀 ?Moni zatial vedie 3kg dole gratulujeeem

monika0001
22. máj 2009

jane - gyn ma dovolenku.. ale uz tento týždeň by tam mal byť...
shaar - ja by som to neriešila, ale keď už tri dni boli... ale vďaka.... 😉

monika0001
22. máj 2009

ja sa nehadam.... 😠
shaar - ty ano?

shaarka
autor
22. máj 2009

torta je kraaasna, dala by som si povedat 😀 len filipka neucte gramatiku 😀
moni, hadam to nebude nic vazne. kym nejde krv... 😉 😀

monika0001
22. máj 2009

jane kedy sme si o tom chudnuti pisali? chcem vediet za kolko dni som dala dolu tri kila..a to ani cvicit nemusim... 😉 😀 😀 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

ee

monika0001
22. máj 2009

shaar - co je tam zle napisane..? ja som ju poriadne nevidela som ju v garazi teraz pre vas fotila.. robili ju madari.. dufam, že tam nie je chyba.. juj idem kuk...pomoc...

monika0001
22. máj 2009

inak na tom obrazku je filipko... 😀

monika0001
22. máj 2009

shaar . čo je tam zle? bud som slepa alebo neviem ja gramatiku... 😠

shaarka
autor
22. máj 2009

krstniiii rodicia 😉

janemari
22. máj 2009

moni neviem kedy sme pisali o tom chudnuti ale zda sa mi,ze minuly tyzden.Inak torticka je pekna mnam.

shaarka
autor
22. máj 2009

nikto dnes nejde von? podete na pivko 😀

monika0001
22. máj 2009

shaar - ale moj mmm vravi ze s trvdým to ide lepšie 😀 😀 😀
(hm čo už... som to schváne písala v pc aby to bolo dobre.... 😉 sak čo! aj tak sa zje... 😀 😀 😀 )

monika0001
22. máj 2009

aaaa ja dufam, že naše deti nebudu v uceni po mne ale po mmm 😉

nathali
22. máj 2009

shaarka:ja by som sla ale sme trocha daleko od seba

monika0001
22. máj 2009

i ked gramatiku viem ja lepsie ako on... ale i a y nie vzdy... ale co kaslat na to... no nie?
Ked sa raz my všetky stretneme PRISAHÁM, že dám nám urobiť tri také....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre