Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
17. jan 2010

nelie 😝 😀
..cerveny trakturek?to ma asi len caka 😀 ..este nemam sajnu
podari sa,jasne? 😉 😉

tinika
17. jan 2010

veru leti to kočky sak aj pipi uz skoro 30tt fuuuha o chvilu rodis :ˇ)
fly a čo ma byt s monky? bo som len nakukla a nemam sajn

tinika
17. jan 2010

no maly uz bude vo stvrtok mat dva mesiace, leti to ako voda, sak uvidite cely den okolo maleho ta sa spamatam furt večer. teraz ma taky divny tt, plače po papani, nechce spat, neviem si rady

pipimiska
17. jan 2010

tinika,no vlecie sa to a zaroven to ide rychlo 😀
tesim sa velmi na to obbdobie a obavam sa presne takych veci..co v takom pripade,treba ist k doktorovi?

tinika
17. jan 2010

tak pipi ako vravis, mne tiez na jednej strane to strasne uletelo, ale na druhej strane som počitala dni do dalsieho tt 🙂

malemimi
17. jan 2010

Ahojte !
som tu nova len sem niekedy nakuknem .A neviem do ktorej temy by som mohla ísť
Mám 22 rokov . S priateľom spolu žijeme a sme už 4 roky za chvíľku tak sme sa rozhodli že už je asi aj čas 😀
S priateľom sme sa rozhodli, že budeme mať bábatko...teda ešte nevieme kedy to závisí od toho kedy budem mať plodné dni a príde ten deň D 🙂
Používam ovulačný test ( mikroskop ) aj so svetielkom... už pár týždňou sledujem ovuláciu... len neviem či teda je ovulačný test spolahlivý albo nie raz píšú, že je raz že nie je ☹tak som s toho zmätená nakoľko sme to už pravdepodobne počas ovu robili a nič zatiaľ ..teda ak tehotenský test neklamal ...
skúšame to tak mesiac takže nie je to nejaka panika, že nie sme plodný alebo neviem čo, preto si nemeriam Bt ani nič podobne len ten ovu test 🙂
tak na začiatok len toľko . 🙂

nellie_
17. jan 2010

pipi ved malinkeho to hadam prejde.. 😉
jeden tyzden je horsi, dalsi zas bude lepsie... 🙂

ja som sa prave zahladela do videi na youtube.. som fascinovana ze zehlickou na vlasy sa daju robit genialne vlny a vypada to fakt jednoducho.. zajtra rano idem na to.. 😀 😀 😀
som mala co vidiet.. 😅

nellie_
17. jan 2010

ahoj malemimi...(dobry nick.. 😉 )
ja som teda ovulacne mikroskopy nikdy neskusala ale podla mna to nefunguje.. kamoska nejaky mala viem ze podla "papradia" co sa na nom zo slin urobilo ovuloval aj jej frajer.. 😀 😀
byt tebou tak to prve mesiace necham uplne na prirodu a zbytocne sa nestresujem.. 😉 si mladunka a ked mas pravidelny mens. cyklus tak treba sa poriadne posnazit a babo na seba nenecha dlho cakat.. 😉
skus sa riadit iba sledovanim plodneho hlienu a uvidite ako to pojde.. 😉 drzim palce nech sa vam babo zadari co najskôr... 🙂 🙂

malemimi
17. jan 2010

ahoj no nic ine ma nenapadlo haha 😀 všetky čo som dala už existovali 😀
no práveže nemám pravidelný cyklus 😒
To som tiež počula, že aj partner by mal plodný deň... a tie paprade som tam uz pár krát videla a aj počas menštruacie... ... zatiaľ čakám, nechcem byť nedočkavá aj keď som a nedá sa to oklamať...dnes som mala pár krat taku bolesť v podbrušku alebo aj vaječník ma bolel ... tak uvidíme
Počula som, že podla ovu testu (mikroskop) sa dá zistiť či som tehotná ale nikde som to tu nenašla 😖

flamenga
17. jan 2010

malemimi ovu test je niečo iné ako ovulačný mikroskop 🙂

pipimiska
17. jan 2010

nellie,daj link aj ked ja si uz vlasy zehlickou nemienim nicit 😀

malemimi ahoj,temu si vyber v ktorej sa ti paci,pre mna je tato najsamlepsia 🙂
raz som skusala ovulacne testy,ale nejak sa mi to nepozdavalo..urcite by som prve mesiace nechala na nahodu a milovala sa kedy mam chut a niekedy aj ked chut nemam 😀 hlavne v tom plodnom case 😎 ja mam recept najlepsie rano aj vecer 😀
drzim palce,hlavne pozitivne mysliet 🙂

flamenga
17. jan 2010
malemimi
17. jan 2010

Flamenga - ha no tak som v tom nova nikdy som to neštudovala ani nič podobne 🙂

pipimiska - ďakujem za radu 😉

vavenka
17. jan 2010

Cau malemimi, presne ako baby pisali - hlavne si s chutou zasexovat a neriesit ovulacne testy, mas na to este cas...
A ake mavas cykly? Co znamena ze nepravidelny? Ze aj 2 mesiace nemas? Ak ho mas nepravidelny len v ramci par dni tak to sa za nepravidelnost ani nepovazuje.....

No co zeny? Aky bol fickend? 🙂 🙂
My sme celkom dlho posedeli u nasich, chlapi pozerali eurosport, my s mamkou sme trtkotali v kuchyni, zbalila som si svoje plysaky, nech v tej kutici to aspon trochu vyzera ako v detskej izbe, a dala som prat plienky 🙂
A mam hroznu chut na sladke! kebyze niesom leniva tak si spravim palacinky aspon z 2 dcl mlieka, ale tak komu sa chce, vsak? tak som sprasila rohlik s nutelou, ale nebolo to ono 😖

malemimi
17. jan 2010

vavenka - Ahoj Vavenka.. no mavam tak niekedy 28 dni potom 36 dni potom 33 dni a zase 21 a takto

vavenka
17. jan 2010

Malemimi tak myslim ze je to v poriadku, treba sa intenzivne znazit od toho 12 dna cyklu - ked ratas cyklus od prveho dna menzesu, uzivat si to take 2 tyzdne intenzvine aspon kazdy druhy den a vysledok by sa mal dostavit... Aj citis ovulaciu? Myslim pichanie vajecnika, vacsiu chut na sex, popripade vytok zvyseny....... Ak ano, tak to mas o to jednosuchsie 🙂

malemimi
17. jan 2010

vavenka - jasne j vytok mávam 🙂 a áno aj ten sex to je najhoršie ked to príde keď som v práci haha 😀 to len drahému vypisujem sexualne návrhy haha 😀 😀
no len rozmyslam či si nespravim tehotak v pondelok co bol teraz tak sa do mňa srpavil a mala som ovulku teda aspoň podľ a testu mala som tam paprade teda a hodne 🙂 veľa a dnes som mala take divne pocity v taku bolesť
😒tak neviem či počkať ešte lebo to do dalšieho menzesu aj tak nevydržím 😀 😖 😅

pipimiska
18. jan 2010

dobre ranko 🙂 nelakajte sa,idem na krv 😉
..som sa zobudila s alergickou nadchou,ale necudujem sa,po prerabke bytu sa neviem zbavit prachu..nemate niekto skusenost s odsavackou prachu? 😉
keby som mala istotu ze to tak funguje tak ju kupim...

monky1
18. jan 2010

klop klop, zeby prva??? 😕 ......kde ste vsetky.....a to uz mam za sebou prechadzku do skolky 😒
no aspon si prebehnem, co ste popisali

monky1
18. jan 2010

jeeeej, pipi, ai ma predbehla 😀 ....uz som sa zlakla, ci si ok, ked si tu tak skoro rano 😀

pipi, teraz je v akcii nejaka cisticka vzduchu, je to na kadeco, ale ci to pohlcuje aj prach, to neviem

monky1
18. jan 2010

hm, takze nikde nikto...tak caute, idem ja do inej temy, aby som nedopadla ako vavenka minule 😀 ...ale inac - pobavila si ma 😀 😉

bibi24
18. jan 2010

Ahojte dievcata, co nove, ako sa mate po vikende? 😉 Idem si vas docitat...

vavenka
18. jan 2010

Ranko 🙂
zdravime pracujucu triedu 😀 😀
pipi drzime palce na krv, aj shaarke na endokrinologii aj seckym, nech maju pekny den 😉
ja mam dnes na plane lenosenie !
teda popri zehleni, som si vcera oprala prvu varku plienok, drahy len nechapavo krutil hlavou, ze ja sa uz asi fakt neviem dockat 😅

monky1
18. jan 2010

vavenka, ja ako sa poznam, plienky budem zehlit 3 dni pred porodom 😀 😀 ...ja tuto cinnost z duse nenavidim 😀
ale ked som cakala Hanu, tak som tiez bola taka akcna 😀

flamenga
18. jan 2010

ahojte 🙂
😕 nejaké vymreté to tu je 😀

nellie_
18. jan 2010

ahojte.... 😉
ja makam ako besna dneska.. prudky pondelkovy rozbeh... 😅

juj a teraz som si povedala ze nakuknem na kona, ze co a ako... a jedna babenka s dalsej temy kde chodim akurat rodiiii.... 😵 😵 😵 normalne som zostala teraz nervozna, ze co a ako... 😵 😵 😵
a jak som si doteraz v pohodicke robila a teraz uz budem mat iba jej plnu hlavu 😅

flamenga
18. jan 2010

nellie až po mne zimomriavky prešli pri predstave, že aj mňa to čaká... čím ďalej, tým viac si uvedomujem, že to malé bude musieť ísť aj von 😅

nellie_
18. jan 2010

a este som chcela dodat, ze v noci nam tu na zapade zasa riadne nasnezilo... 😵 😵
stale este pada a pada - take krasne velikanske vlocky... 😵
a mohlo by sa to aj troska udrzat dufam ze zasa do toho zacne prsat... 🙄

nellie_
18. jan 2010

flam ale potom ten nadherny pocit ked prvy krat uvidis svoje male nadherne babo 😉 😵 😵
no veru, nezostane v tebe vecne.. 😀

vavenka
18. jan 2010

Aj som rano cumela na telerano, odkial to vysielaju, ze tolko snehu 😀 - u nas na vychode nic, teplota nad nulou, slnko vykuklo 🙂
Nellie takze makas, hej? A drzim palce rodiacej konikovskej kamoske 🙂
Co sa porodu tyka - ja si to absolutne este neuvedomujem, mam pocit ze este mam kopec casu, mi to pride ako hrozne vzdialena buducnost 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre