Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
23. jan 2010

nely, tak volne odmerane 37 na sirku a 79 na dlzku, plus jeden centimeter v oboch stranach je urcite rezerva, kedze je to vanicka z latky, tak povoli, ak tam napcham fusak, alebo co.

nelynka
23. jan 2010

shari tak to celkom ujde...hlavne babo budes mat na jar take tam ho uz moc nebudes musiet naobliekavat ako v zime takze to ide a buducu zimu uz budes nosit len sportovu verziu 😉

shaarka
autor
23. jan 2010

myslis? ja som ratala s tym, ze mozno este aj v zime bude vanicka... ci nie? 😅

nelynka
23. jan 2010

ja myslim ze v zime ho uz tam nenapraces a uz ti bude chcet skorej hopat ako lezat vkuse, predsalen uz bude mat pol roka xixi

shaarka
autor
23. jan 2010

tak asi hej 🙂 a vo vanicke sa inak da aj sediet, co je super - ibaze nema bezpecnostne popruhy

nelynka
23. jan 2010

to hej to da, ale myslim ze drobec sa ti tam uz moc nezmeti a ked aj zmesti tak bude strasne utlaceny tym ako bude naobliekany, este vo fusaku ked bude vonku zima..tak ale uvidis, mozno zima vobec nebude, bo toto co teraz je snad uz o rok nebude boha 🙂

shaarka
autor
23. jan 2010

no, len aby sme neboli este prekvapeni... myslim co sa tyka toho pocasia 😒 ani mne sa to nepaci, normalne to zavana nejakou katastrofou 😖

idem sa ja vyvalit, pri PC sa mi fajne tlaci brucho, stale mam pocit, ze malemu stlacam hlavu o stehna 😀

nely a co ty teraz? jak ste na tom? co noveho a tak 😎

nelynka
23. jan 2010

shari len sa vyval, uz mas pekne brusko teda, xixi ale to leti straaasne to leti 😒
my..no, presli sme z inejkcii na tabletky, tak uvidime..v pndelok ich mam vybrat bo su len na objednavku, takze bude brat 2 rano a 2vecer, tak snad sa to uz konecne pohne..
inak setko uplne po starom 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. jan 2010

ze uz len tabletky, ziadne striekacky? ...no odvykacka jak svina 😀 😀
hej, leti to, ani sa mi nechce verit. a to bol ten najdlhsi trimester... 😝

pipimiska
23. jan 2010

tak sme doma 🙂

pipimiska
23. jan 2010

cau nely a preco pichanie a preco tabletky,nic o tebe neviem 😅

shaarka,sa mi zda ze ta vanicka je dost siroka,co som kukala ineee...
neviem co za syndrom mas,neviem po anglicky 😒

nelynka
23. jan 2010

hej hej odvykacka, alebo lepsie privykacka 😀 😀 😀
tak snad to uz zabere konecne, cakam max do konca aprila, kym pojde na kontorlu a pak uvidime, bude sa to riesit inak uz

inak shari, nepride ti tazky ten kocar??

ahoj pipi, poslem ti IP

shaarka
autor
23. jan 2010

kg ma celkom nezaujimali, lebo pri skusani v obchode mi prisiel NORMALNY.
urcite su lahsie, vylahcene, odlahcene a nadlahcene konstrukcie 😀 ale tento bol fakt ok. myslim, ze tazky mi bude tak ci tak a funiet budem zakazdym, ak s nim budem manipulovat a este viac ak vo nom bude nakup a samozrejme aj teo 🙂 a v lete sa aj spotim! 😀 😀 dokonca.
ale som dost silna zena, teda myslim to vazne, som fakt silna, takze vahy sa vobec neobavam...

shaarka
autor
23. jan 2010

a podla toho, co som nasla -

•VÁHA:
◦HLBOKÁ VERZIA: 13,5 kg
◦ŠPORTOVÁ VERZIA: 14,5 kg
◦VERZIA S AUTOSEDAČKOU: 11 kg

- si myslim, ze je este celkom lahky!! ci nie? 😅 ale to uz je predsa uplne jedno 😉

nelynka
23. jan 2010

shari, lahky nelahky, hlavne ze ti vyhovuje..
ved predpokladam ze ked sa prestahujete budete tam mat vytah takze to bude pohodka..
my co mame vybrate dva, tak jeden je vahou podobne ako tvoj a druhy ma celkovo asi necelych 9kg..
a hlavne vhoda na tych modernych kociaroch je ta ze maju otocne kolieska, takze kranse sa s nim toci nie ako s tymi co boli volakedy, co si ho furt musela dvihat ked si sla do zakruty 😀

lenocka84
23. jan 2010

shaar to mas celkom dobre parametre.
mame podobne: dlzka vanicka 85cm, sirka 40cm
a vaha do 15kg, od pruzeny

pipimiska
23. jan 2010

vy ma sokujete,co este nespite? 😀 okrem nely,ta bola tiez vzdy sova jak ja 😀

lahky nelahky ale mate vybraty 😝 ja neviem,joooj vyberava som a to furt ..

nelynka
23. jan 2010

pipi, veru sova som furt ked nemusim druhy den do prace xixi, ale viac menej z som si zvykla chodit spavat o pol noci a vstavat o pol siemej, takze spanku pomenej 😀 😀
a ty co, nespvost nespavost ? 😀 😀 😀

pipimiska
24. jan 2010

nely,nieee 😀 ja viem zaspat furt,dnes som spala do 12 tej,takze este som malo hore,nakolko som spala aj vecer od osmej do deviatej 😝 ale ja som tak chodila spat vzdy ze okolo jednej,druhej rano,v noci mi pali,v noci mam chut jest,varim v noci a tak 😀
a o pol siedmej? 🙄 🙄 aj ja vtedy vstavam,vycikat sa a rychlo spat do postielky 😀

nelynka
24. jan 2010

xixi, tak ja vstavam vycikat a rychlo na vlacik do prace.. 😀 😀 😀
aj mne to v noci lepsie pali, ale ked musim pracovat cez den tak musim v noci spinkat 😒
nic, idem do hajan aby som zajtra daco aj spravila cez den... 🙂

pipimiska
24. jan 2010

tak dobruu 😎

chrobulka
24. jan 2010

bre ranko,
shaar, gratulujem k ulovku - kociku - vyzera super...
nakoniec si predsalen upustila od Bexy?

ja neviem co skor, vcera milion povinnosti, ani som sa sem nedostala...
dnes sa snad budeme valat doma, nikam sa mi nechce. a pocasie zatial nevyzera vabne ☹

nelynka
24. jan 2010

dobre ranko..

chrobulka, ja mam dneska upratovaci dnes, ale u nas dneska zacalo svietit slniecko tak snad mu to vydrzi, trosku svetielka urobit xixi

vavenka
24. jan 2010

Ranko, aky mame vikend?

Shaari fajny kociar, myslim ze sme si vybrali podobne 😉

Ja som postavila kuraciu polievku, kedze vcera bol herec zapit malu Julianku, ktora sa nasim znamym narodila v stredu a som presvedcena ze polievka mu padne dobre - dosiel o stvrtej rano 😀 😀

A chcem sa sa ist pomotat do Optimky, na nehaje vypredajus, ved co ked na nieco fajne natrafim 😉

shaarka
autor
24. jan 2010

ahojte 🙂
tak my mame za sebou uz prechadzku, hned rano, len tak, bez ranajky 😀 jelle sa podaril krasny kusok: bezala ako o zivot, ale trosku bokom, sledovala papek, co jej isiel MM hodit, a narazila do stromu, az zaknucala, chudiatko 😀 😀 😀 zlakla som sa, ci si nepraskla nejaku kost (rameno, rebra, lopatka...), ale smiali sme sa s MM strasne, z toho nasho dilina 😀

lenoc, a za kolko ste kupili? lebo som videla aj za 255(!!!) aj za 360€ 😒 inak velmi je pekny. akurat, ze ja som prudko proti trojkolkam 🙂

v KE je kraaaasne slnecno, -10 bolo rano 😵

shaarka
autor
24. jan 2010

ze do optimky 😀
my ideme kuknut bejvak, uz som nechcela zrusit obhliadku - a som zvedava, ako to tam vyzera...

kuraciu polievocku by som si dala 😵 mnaaaam
my dojeme hraskovu a chystam sa urobit kel(ovy privarok)

nelynka
24. jan 2010

no tak ja mam hovedziu navarenu a premyslam ci pizzu alebo vyprazane sampinony 😀 😀

shari a kam idete kuken?

shaarka
autor
24. jan 2010

pizzuuu 😀

ideme na floriansku, ale neviem kam, lebo pi... realitacka nechcela prezradit 😒 😠

vavenka
24. jan 2010

Shaari hej, vonku vyzera byt krasne mrazivo, spoza okna je to skvele, von by sa mi asi nechcelo, som v piatok strasne vymrzla.... Lebo mamka mi dala take pancusky co len po stehno sa natiahnu, lebo silonky mam pocit ze ma tlacia na bruchu.... Tak som si povedala - mam dlhu vetrovku, tie puncochy musia stacit... Lenze boli otrasne, zrolovali sa mi a v tej piatkovej kose a hnusnom VKVcku som myslela ze mi odbmrznu stehna a vsetko okolo nich! A este som sa motala mhdckou po celych kosiciach, fuj! Kcem auto!

Kel mnaam, je super, ale nemozem sa zdrziavat v kuchyni ked sa vari, pre mna velmi neprijemna aroma ......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre