Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
24. jan 2010

chrobi, presne.

a dzou, a co ste robili, ked bolo obsadene?
napr. nam sa stalo, ze MM obsadil wc a ja som sa potrebovala chystat, alebo mu tam lozila furt po nieco. alebo som okupovala kupelnu ja a MM tlacilo... co v takych pripadoch? keby sa to stalo za tie 3 roky 3x, tak nepoviem, ale stava sa to niekolkokrat do tyzdna 😀 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

😀 nely 😀

chrobulka
24. jan 2010

ja idem nieco zjest a pojdeme von tiez...
ja mam vonku (v podstate, aj ked 2 nie este uplna) vsetky a POMOC...
a co mam ludi okolo, tak len pistia, ze je to na houby...

uzite si krasny den baby!

vavenka
24. jan 2010

Tie wcka - asi to fakt zavisi od typu bytu/domu, v mojom byte som to flusla dohromady, kedze som chcela vuyzit kazdy cm2 miesta, aj tak to tam mam dost na husto a keby som este vyhradila nejake m2 na hajzel osve, tak na ukor uz aj tak malej kuchyne... Ale tak ja som si ten byt prerabala len pre seba, vtedy som nemala ziadneho herca a v podstate som tam cely cas byvala sama, takze mi to bolo uplne jedno.....
Presne chrob - najidealnejsie je mat vlastne wcko aj s malym umyvadlom, takto to bude v dome u nas, + jedna misa bude aj v kupelne za dverami /miesto pracky, ktora je tam povodne a my ju fukneme do kotolne - co je mala miestnost asi 2m2/, ktora sa verim bude vyuzivat minimalne.....

Joj 8micky - moja starka je s nimi uzasna, jej zacali rast asi tak v 65ke, momentalne ma 80 a nema uz ani jeden svoj zub, len tie osmicky 🙂 ked si neda protezu a z chuti sa zasmeje tak sa idem popucit, je to uzasne 🙂

Mne uz zubar vsetky 4 vytrhol von.... Nebol s nimi ziaden zasadny problem, ale vsetky som dala preventivne vytrhnut hned ked sa prerezali a netrebalo uz sekat.....

vavenka
24. jan 2010

A uz asi 3 hodiny sa nemozem postavit z gauca - sa postavim a do 30 sec sa mi zacne tocit hlava, na zvracanie a odpadnut idem... SA tu herec zo mna smeje ze konecne mam tehotenske nevolnosti , trdlo jedno 🙂
Ale fakt neviem co to, asi tlak, teraz mi navaril kafe tak dufam ze to prejde, lebo som momentalne nepouzitelna....

pipimiska
24. jan 2010

ahojte 🙂 🙂 ..my mame tiez vecko spolu ale uplne rozdielny bioritmus 😀 este sa nam nestalo,zeby sme mali koli tomu problem...a mame super vykonny ventilatok ktory vcucne secko po velmi kratkej dobe...ja som to riesila spolu preto,aby sa mi tam zmestilo vsetko co sme kceli,takze v byte kupelka ma vanu,sprchovy kut,zachod,bidet,umyvadlo,pracku,nabytok 😵 kompletka 😝

vave a shaarka,ja som to uz davno riesila tehotenskymi silonkami,stoja 1,70 e a vydrzia dlho,myslim ze to nieje vela,ako ine silonky 😉 kupila som ich v malom obchodiku s ponozkami a silonkami 😉

dzou
24. jan 2010

shaari 😀 no da sa to prezit ... mm vacsinou tlacirano a toja este spim alebo uz nie som doma... a inac zrkadlo mam aj inde ak sa mi treba chystat 😀 ale sak je tojedno...ja som si uz zvykla... a tu nemame miesotr na oddelene wecko 😒 ale vacsie domy co tu su napr. s 3 spalnami(my mame len 2) takvacsinou je kupelka s weckom hore a dole je este jedno samostatne wecko...ali inac som v uk nevidela kupelku bez wecka 😀 😀 😀 tu asi radi se..u spolu 😀 😀

vavenka
24. jan 2010

Pipi to vazne? Ja sa priznam ze som po nich este nepozerala, ale za tieto prachy nieje co riesit, samozrejme 🙂 tak super, ked sa mi tlak da dokopy a dostaneme sa do optimy tak si kupim isto...
Pipi inak mali v PL aj tvoje boldre 😉
A inak ked nad tym wckom rozmyslam - ja stravim na velkej asi tak 3 min, a drahy asi 7 min, to su casy ked sa to v pohode da zvladnut, aj keby nas naaahodou pritlacilo oboch... Shaar treba mm odnaucit citat na hajzli 😉

nelynka
24. jan 2010

ked uz sme pri casoch ja tam stravik tiez asi 3minuty a drahy ked ho nenahanam kludne aj 20 minut, co mi ej trochu divne a moja hlava to nebere ale nevadi 😀 😀

dzou
24. jan 2010

no do nasej keby som aj chcela pracku takj ju nemam kde v kupelke dat ani len tu uzku... ja to mam klasicky ako ty na ''zapade'' v kuchyni.. uz som si zvykla ale niekedy ma to ser...e ked huci v kuchni ale tak co mam robit 😒

dzou
24. jan 2010

nely 😀 my tak istoja nechapemco tam niekedy tak dlho robi a to tam ani necita 😅 asi len medituje 😀

chrobulka
24. jan 2010

jeeejjj, to je super co tu citam.
ja mam tak maly byt, ze ked perieme, tak huci vsade. a mame kuchynoobyvacku a ked mycka ide, tak huci tiez vsade, ale mame samostatne wecko s miniaturnym umyvadielkom 😀

dzou
24. jan 2010

aj my mame kuchynoobyvacku... takze mne tu huci aj pracka aj mycka 😀 ale mycku vacsinou nastavim tak ze ked sme v robote sa zapne... alebo ked ideme niekam prec...no hold ked inak sa to neda..ze ano 😀

dzou
24. jan 2010

chrobuli a vy mate kolko izb? ... my mame v podstate 3izb.dom...len tu sa rataju iba spalne takze 2 bedroom house

nelynka
24. jan 2010

tak ja mam obrovske wc kde mam pracku a este asi 1,5m2 miesta..a male umyvadielko so skrinkou ale nikto ho nepouziva
a kupelku mame asi 12m2, mame tam rohovu vanu, sprchac a este straaaaaaasny kopec miesta a najnovsie sme tam nainstalovali kachle bo este nemame radiatoriky natahane po dome 😀

chrobulka
24. jan 2010

tak v tom pripade mame iba 1 bedroom apartment 😀

dzou
24. jan 2010

no nely tak to mate obrovsku kupelku... to ste tak mali? alebo ste vy zvacsili...no my mame mali domcek ale nam staci 😀 nam zatial staci ... 😉 a aspon neplatime vela za kurenie 😀

vavenka
24. jan 2010

Chrobi a kolko m? Ja som si vas bejvacik pozerala na modrejstreche, nahodou ste si to tam krasne zariadili.....
Joj ja sa uz tesim ked budeme zariadovat domcek 🙂 (ak bude za co 😀 😀 )

dzou
24. jan 2010

jaj no takze mate 2izb?...
joj s mm chceme daco fajne ze skocim do tesca kupit daco sladke ale neviem co tak poradte 😉

chrobulka
24. jan 2010

vavi, malinko, to je len 48 metrov...
a tiez nemame vsetko. chyba komplet spalna...
ale ma cas. snad na jar nieco poriesime...

nelynka
24. jan 2010

dzou to sme tak mali, ma to kus nasralo bo zbytocne obrovska je..fakt..ale uz sa mi to prerabat nechce, aj ked...nebolo by to zle, posunut trosku steny aby bola vecsia obyvacka, bo chceme z predsiene urobit obyvacku, rozsirit kuchynu a z terajsej obyvky mat spalnu alebo hostovsku..

dzou
24. jan 2010

no my tiez nemame vela... a ked si dobre spominam co bolo v paperioch k domu napisane tak vsetko dokopy mame 64mstvr.
a ja mam tiez nejake pictures na streche aj chce dakto kuk 😉
nely tak to poriadne chcete prehadzat izby

shaarka
autor
24. jan 2010

bud sa neda, lebo sa neda, alebo nie su love, alebo cas, alebo kto, aleb o podmienky 😀
ale hlavne ze mame strechu nad hlavou, ze? 😉

vavenka
24. jan 2010

Chrob pohoda, moj dvojizbak ma 54 m2, mam peknu velku spalnu a obyvku, ale prditko kupelnu, kuchynu aj chodbu, ale zial inak sa to nedalo,.... Aj ked - pre mna uplne stacilo a co ho mam v prenajme uz 4 roky, tak zatial sa tam vsetkym dobre byvalo 😉 A to mi pripomina ze musim skocit po tlacivo na danove priznanie 🙄 🙄

dzou
24. jan 2010

presne shaari...mozme byt radi ze mame kde byvat... ja ked sme sa stahovali ze prvy krat do naseho tak som skakala 3metre do vysky 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

a mozem si zalozit album na modrejstreche s fotkami nasho bytu, co ho este ani nemame kupeny? 😀 😀 😀

inak haluz, ze ked sme boli kuknut jeden byt, tak v inzerate bolo ze 82m2. a potom som nasla este 2 ine inzeraty toho bytu, od inej realitky, a v jednom bolo 75 a v druhom 76m2... takze na to pozor! clovek aby si secko overoval, ze ano.

nelynka
24. jan 2010

dzou hej, vpodstate uplne poprehadzovat ale hlavne potiahnut kuchynu az po garaz, bo takto pozeram z okna na garaza a okno otocit do dvora a z terajsej jedalne co je pri kuchynu urobit chodbu..a z kuchyne kranse budem vidiet do obyvky, nechame "dieru" po vchodovych dverach a krasne si mozem dorobit kuchynu do L alebo do U, sa tesiiim...len obyvka bude o dost mensia ale to nevadi, ked bude jedna izba naviac pre hosti, popripade detska 😀 😀
uz len dockat kym poslu dane v aprili alebo maji a ideme na to, zavolame svokra na brigadu a bude mat cacane 😀 😀 😀

dzou
24. jan 2010

no tak poradteeeeeeeeeeeeeee. puding so slahackou aleeeeeeeeeeeeeboooooooooo len nejaky kolacik.... alebo co by ste si dali vy?

dzou
24. jan 2010

teda nely vazne to chcete riadne prerobit... ja som inak kukala teraz ten moj albumna streche a kukam ze nemam fotku obyvacky ako vyzera teraz... musim hodit este

vavenka
24. jan 2010

Dzou ozaj, kedy cikas na test? 😉 Ako sa citis? 😅 😅

Shaari kel sa podaril?

Kua ten moj zas zaspal.... Vstal o desiatej, sprasskal omeletu a zalahol... Potom vstal o druhej, zjedol polievku a prave pozeram ze sas spi 😠 Joj nemam to rada, naco chlasce ked nevie! Potom celu nedelu prechrni na gauci....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre