Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
25. jan 2010

Anax nadcherny implantacny tam mas, sak to je paradicka 🙂
A mozno len proste somarina jednodnovy vykyv z miliona pricin, podstatne je aby sa zajtra vysplhala teplota spat tam kde ma byt a s tymto tu si nelam hlavku 😉

anaxamon
25. jan 2010

flam to by ma z toho dnes cely den bolelo v podbrusku??

pipimiska
25. jan 2010

ja som dnes ziedla iba dve kolaciky,ale ja som dnes leniva urobit si jest 😀

bublinka11
25. jan 2010

Anax kedy mas narodky??? A citis aj cosi, ci len kvoli poklesu sa obavas?

flamenga
25. jan 2010

anax jasné, kľudne to môže byť, veď to by znamenalo, že sa vajíčko zavŕtava o sto tristo 😅 takže to kľudne môže aj bolieť 🙂

pipimiska
25. jan 2010

a vy kde kukate na tie anaxikove grafy?

flamenga
25. jan 2010

pipi mne už manžel kuchtí palacinky 😀 ale už vidím, ako ma z džemu bude páliť tá sviňa 😠 😠 😠 😀

anaxamon
25. jan 2010

vav sak to len dufat ze sa zajtra vrati odkial zliezla..

bubli mam ich 25. januara 😉 😉

flamenga
25. jan 2010

anax 😵 😵 všetko najlepšie

vavenka
25. jan 2010

Jeeej anax ty potvrka, takto tu mlcis 🙂
Secko najlepsie k narodkaaam, hlavne nech sa ti splni toto jedno jedine, a nech ste vsetci zdravi, ostatne pride samo....

Mnaaaam palacinky 🙂 ja som dala tanier kuracej od vcera asi si len spravim bagetu s niecim.,... Milujem optimacke pecivo 😅

bublinka11
25. jan 2010

VSETKO NAJNAJNAJ Anax. A verim tomu, ze dnes je to IP, i ked neviem, kde mas grafik 😉

shaarka
autor
25. jan 2010

aj ja sa pridavam a gratulujem! 😵

bubli, podla UZV obcas menia TP, ale ja na to serem - viem, kedy bola ovula, aj vava vie, ked bola. takze ja si ratam TP podla toho 🙂

kikuskamala
25. jan 2010

Caute, tak ja sa pochvalim, pri mojom prvom tehotenstve som pribrala 25 a viac kilogramov, od 25 som to radšej ani neratala, jedla som vela sladkého, same čokolády, nevedela som z obchodu odist iba s Mila keksom v ruke a skoro cele tehotenstvo som ranajkovala rohlíky s maslom a medom. Ked si na to spomeniem tak sa čudujem že som len tolko pribrala. No na mojej postave neviem kde sa to všetko ukladalo. Každého koho som stretla tak hovoril že som ani nepribrala. No ano z predu som vyzerala chuda ale z boku, najprv velké brušisko a potom ja. Ale mam zdravého synčeka a to je najdoležitejšie. Z porodnice som isla hned o 10 kg lahšia a do troch mesiacov som sa vrátila do povodnej váhy.Necvičila som, jedla som obmedzene lebo som do roku a pol kojila. Tak neberte to priberanie až tak smrtelne vážne. Váš mužíček Vás bude lubit či mate pár kíl navyše alebo nie. Doležite je to naše zlatíčko ktoré každým dnom nás prekvapí niečim krásnym a donuti nás usmievať sa aj s kilami navyše. Momentalne mám o cca . 4 kila navyše. Boli Vianoce 🙂

vavenka
25. jan 2010

Kikus dakujeme 🙂 js osobne sa hned citim lepsie 😀 😀

anaxamon
25. jan 2010

dakujem babule ste zlate 😵 , kto by sa uz len chvalil ze je zas o rok starsi 😀 😀 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

cau kikusa, zas nas niekto cita a neprispieva?
teda pardon, prispieva, raz. 😠 😀 😀 😀

a co sa tyka toho priberania, tak verim, ze ma muz bude lubit, ale ak budem tlusta jak hroch, nebudem si pripadat sexy, nebudem sexy, budem sa spravat inak a budem mat komplexy. a to by malo dopad potom aj na ine veci, si myslim. 😔 ale super, ze tebe sa to takto pekne podarilo. vela zdravia vam prajem 😵

vavenka
25. jan 2010

Shaari presne presne, nase sebavedomie robi divy v spravani......

anaxamon
25. jan 2010

palacinky by som si aj ja dala, ale do roboty som vcera urobila tak yprvy pokus z receptoveho kalendara, ze kuskusovy nakyp nasladko mne a manzelovi to celkom chuti, aj niektorym kolegom...tak som celkom spokojna🙂))

kikuskamala
25. jan 2010

Sorry shaarka, že Vás čitam, 😀 . ale uz ste tam tak zohrate, že som len tak medzi rečou niečo napísala. Som na nete len ked mám čas, resp. ked mi maly spí. A ako píšete sebavedomie robí divy. Ale pravdu povediac zo začiatku po narodení maleho som nemala čas na seba mysliet ako vyzeram, kolko mam kíl navyše, kolko som zhodila atd. Celý den som mala čo robit a vôbec som nad sebou nerozmyslala. Iba teraz skoro po dvoch rokoch si na to tak spomínam.

shaarka
autor
25. jan 2010

kikus, len citaj, citaj a aj pis 😉 😀 a kedy idete robit dalsie? 😉 😀
a verim, ze zenska (asi kazda okrem heidi klum) ma co robit v prvych mesiacoch 😀

madeline
25. jan 2010

ahpjte, doteraz som pracovala o 106 a teraz mam pauzu 😎

anax -vsetko naj naj naj a veľa slnenych snov!

anaxamon
25. jan 2010

made dakujem velmi pekne aj tebe 😉

kikuskamala
25. jan 2010

Tak to mam trocha smutnu skusenosť, som dva mesiace po MA robili my kyretaž a moj doktor mi povedal že vo februári možeme na to íst. Tak dufam že sa to podarí. Všetkým Vám tehulkám gratulujem a prajem všetko naj naj, 😉 🙂

kikuskamala
25. jan 2010

Ja a shaarka, moj maly je narodený 4 mája, čítam že Ty máš termín 9 mája. No super. Priprav sa bude to male hyperaktívne babatko.. 😀 😀

flamenga
25. jan 2010

tak a som spokojná, najedená a už je mi z nich aj zle 😀 🙄

madeline
25. jan 2010

flam - ty si to hadam privolavas 😉

flamenga
25. jan 2010

madeline ne ne, mne je ťažko aj s čistého vzduchu 🙂 Palacinky sú mastné, takže mi automaticky ostali ležať na žalúdku... a z džemu ma pálila záha aj za normálnych okolností 😔 🙄

flamenga
25. jan 2010

ZZZ čistého.... 🙄

madeline
25. jan 2010

flam - ale aspon ti chutili, nie? 😎

flamenga
25. jan 2010

made a ako 😀 mňaaaaaaaam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre