Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
27. jan 2010

ahojte,

shaar, len ti ešte odpoviem na tému pes na rukách. Myslím, že môžeš byť rada, že ste to obaja prežili v zdraví.
Zvyšuje to agresivitu a je to úplne neprijateľné aj z pohľadu "zachraňovaného" psa.
Nie, nemala si ho nechať roztrhať, mala si sa postaviť pred neho a zatarasiť cestu dotyčnej fene. Dať jasne najavo, že ty si psa zožrať nenecháš. 😉

ale viem, nie je to také jednoduché, ako sa to píše (už sme to rozoberali).
Len toto je veľmi častá chyba majiteľov malých plemien, dokážu tak vyvolať konflikt medzi psami, aj keď pôvodne išlo iba neutrálne zoznamovanie sa.

Toto síce nebol tvoj prípad, ale aj tak, na ruky je obrovský hazard...
Inak, psov sa snažím nedeliť na malých a veľkých, ale na normálnych a ... tých druhých.

O psoch pri RD niečo viem, keďže sme v RD 😉
Záhrada je úžasná vec, nemusím prvé a posledné cikanie vystrčiť nos z domu 😀 😀 Ale absolútne nepostačuje na jediný spôsob venčenia, výbehu, "prechádzok", akokoľvek to nazveme.

S mojim psiskom trávime drvivú času stráveného vonku úplne mimo záhrady. S výnimkou leta, keď sme takmer celý deň "vysťahovaní" v záhrade a okrem toho aj na dlhých prechádzkach v lese.

Tak a sono mám za sebou, ok, len mám odporučenú prehliakdu aj o rok. čo ma v konečnom dôsledku teší. 🙂

dzou
27. jan 2010

hej som videla slni... len uz som nestihla odpisat ze ste boli v Skegi 😉 jaaaaaaaaj aj nam sa tam moc paci tak pohodicka... my co sme boli v tom karavane to sme boli v Chapel St.Leonard asi 3mile od Skegi 😉 a uz sa chystame ze ked sa otepli tak pojdeme zase na vikend aj s kamosmi 😉 uz sa tesiiiiiiiiiim
joj nech uz je jar.... dnes som cely den v robote uz rozmyslala co nove posadim do zahrady 😵

siouxie
27. jan 2010

a vavi, to je pravda s tým pohybom (hoci takí malí russlíci potrebujú rovnako veľa pohybu, možno aj viac ako niektoré "veľké" plemená).

Ale na druhej strane, poznám x ľudí, ktorí majú psa v byte a niektorí aj dosť malom, ale keďže má peso veľa pohybu a zábavy, je mu naozaj jedno, koľko metrov štvrcových má okolo seba, keď spí. To stopro nie je týranie 😉

Je to jednoducho o tom, koľko majú aktivít, pohybu a podobne. Na spanie im stačí malý pokojný kútik v tesnej blízkosti pána 😉 Poznám x psov, ktorí majú výbeh jak sviňa a sú nešťastní, lebo nemôžu byť blízko pána. Čo majú zo záhrady, ktorú poznajú a nudia sa v nej, keď nemôžu byť v kruhu svojej svorky?

dzou
27. jan 2010

jaj no a na vikend nam susedovci prenajmu ten statichouse za £30 😀 a mozme zobrat aj psiska... takze sa uz moooooc tesime a ako to oni maju postaveny ten st.h. tak je asi 2 min od pubu 😀 takze tak 😀 😀 😀

dzou
27. jan 2010

jej siou ty to vzdy tak pekne vies napisat o tych hafanoch nasich 😵 ten moj mal vcera narodky 😀 2 roky 😀
a presne si tak myslim ako ty s tou zahradou ze ked je pes len na zahrade tak mu to je luto 😅 ze nemoze byt s panom a este horsie ked je stale zavrety v klietke... 😒

siouxie
27. jan 2010

džou, nestraš so záhradou 😕 To je môj strašiak posledné tri roky. Vôbecv termíne sadenia nestíham (kvôli škole) a tak to len tak všelijako lepím na poslendú chvíľu. Také krásne kvety sme všadse mávali... kedysi... Teraz som rada, ak dám do poriakdu levanduľu, nasadím bylinky a od starej mamy uchmatnej aj nejaké kvietky 😀

siouxie
27. jan 2010

džou, jé, dva roky 😀 malý psí vodnárik 😀 😀

flamenga
27. jan 2010

😅 a na moju otázku neviete odpoveď? 😅

siouxie
27. jan 2010

flam, neviem, či to nezávisí aj operátora...? 😕

dzou
27. jan 2010

no sak my ked sme kupili tento dom tak zahrada bola v takom stave ze cez stred isla uzka cesticka a na oboch stranach boli same kriky... dokonca na jednej strane ani plot nebol lebo tie kriky ho vlastne robili bolo to takze ako keby clovek ani zahradu nemal len nejaku bush 😠 tak sme to vsetko vytrhali... nasadali travicku do stredu urovbili chodnicek... nejaku plochu na grilovacku a len pri plote mam taky dhyyyyyyyyy ako keby kvetinac(je to aj kvoli psovi tak si nedovoli vyskoci) a tam sadim.... a tiez chcem tento rok veeeeeeeeeeela levandule zasadit a uz mame nieco podobne aj v prednej zahradke len to mm dokoncil asi v oktorbri takze budem sadit na jar uplne nove a taaaaaaaaaaak sa tesiiiiiiiiim 😀 ja mam kopec casu mozem dojst aj tebe

flamenga
27. jan 2010

siou neviem, netuším... skúšala som sa dopátrať k nejakým info na nete, ale Orange nemá nič... nič som sa nedozvedela z ich stránky 😠

dzou
27. jan 2010

hej hej vodnarik.... a ked som raz citala horoskop pre psov tak ze vodnar je velmi energicky pes 😀 ja ze no k tomu mojmu russelovi my to vazne treba 😀 😀 😀
flam ani ja neviem ja vlastne uz nemam svk cislo viac ako 3 roky....

siouxie
27. jan 2010

džou, aj nám už ostalo len pár ovocných stromov, kríky (ríbezle, maliny, černice) a trávička. A levanduľa 😀

slniecko77
27. jan 2010

..no podla mapy viem kde ste boli dzou 😀 ale osobne som tam este nebola....tesim sa na jar a leto, na grilovacky v zahrade a na prebadanie okolia a prejdenie vsemoznych hradov v okoli 😉 to mam velmi rada, v okoli Hastings sme kadeco preskumali
..sa bavite o psikoch..ja o nich az tak vela neviem, len to, ze ich mam rada 😀

dzou
27. jan 2010

no ja som mala min, rok jeden kricek levanudule a odumrel ☹ neviem ci ho slimaky pozrali alebo co... no tento rok idem bojovvat a chcem kupit viac.... a hlavne aj do predu 🙂

siouxie
27. jan 2010

Flam, ja mám pocit, že t-mobile má niečoho z toho spoplatnené, ale tiež si nie sokm istá. No a orange netuším... Stránky majú jedni aj druhí pekne na h...

džou, tak myslím, že to na russlov platí všeobecne. sú to gumkáči 😀

dzou
27. jan 2010

si predstav slni my sme tu este na ziadnnom hrade neboli 😅 ale chystame sa uz 3 roky 😀 no my asi zacneme chodit ked bude mrnus raz..... 😀 to nas konecne dokope k tomu 😀

vavenka
27. jan 2010

Flam ja neviem...

Siou mas pravdu, ale vsetko si to dala do polohy ze bud fajn pan a bytovka alebo zly pan a zahrada.... Ja som to brala tak ze radsej dobry pan a zahrada ako dobry pan a byt 🙂 resp. normalny clovek, ako sme vacsina, ktori zial chodia do prace a maju aj svoje aktivity, ktore sa nie vzdy daju sklbit s pritomnostou psa.... A vtedy mi to pride tak ze psik v bytovke je chudak... Hold a uz asi aj stacilo na dnes 🙂 Resp. od aprila do oktobra je psik v domacnosti so zahradkou oproti psikovi v bytovke v nenormalnej vyhode, a nech mi nikto nehovori ze nie, lebo to uz budem brat ako oponovanie len z principu 🙂
Dzou gratulujem hafovi tvojmu k narodkam 😅 😅

Kokso som rano vybrala tie cecky kuracie a este su furt vo vode namocene... Som sa nejakym nedopatrenim draheho pytala ze co tak rezne, a on zapistal ze jasneee to je super 🙂 no ja som trupka... Kto teraz to ma obalit a vyprazit????

dzou
27. jan 2010

no sak siou 😀 a este k tomu je teda vodnar a ako teda pisali(inac celkom sa to na nho hodilo... bolo to na horoskopy.cz) ze ma mat vela energie tak nas ma dvojnasobne asi 😀 ale ako kedy.... napr. teraz tu cusi pri mne.... ale som ho sprdla nech nevystraja lebo mm este spi.....

dzou
27. jan 2010

diki vavi odkazem psiskovi 😉 ...a mas prvadu.. v peknom pocku je nas v kuse na zahrade a nestazuje sa teda 😀

siouxie
27. jan 2010

vavi 😀 my máme dom a pes je s nami v dojizbovom byte v ňom 😉 Nemyslím si, že by trpel.
Veľmi by trpel, keby musel byť vonku (lebo je to plemeno totálne fixované na svoju svorku, lebo je to plemeno teplomilné, lebo je to manzák, ktorý si bežne líha na gauč medzi nás a hlavu mi oprie na stehná a dokonca vie priasť ako mačka 😵).

Ako jasné, kaukazáka by som dnu neťahala, to by sa necítil dobre. Ale mnohé veľké plemená potrebujú, a to doslova, byť vnútri. Je to fakt uhol pphľadu, nedá sa to generalizovať. Vždy závisí od konkrétneho psa, majiteľa, podmienok... 😉 :-

No to si si vyrobila robotku... Ale šak ty bežne žehlíš o desiatej, čo sa sťažuješ? 😀 😀

dzou
27. jan 2010

no nas je presne ako ty pises siou je normalne s nami dnu.... a ked chce ist von tak ho pustime... vcera vecer ho napr. ale bol problem nahnat dnu... lebo za domom mame taku velkuuuuuuuuuuuuu luku a teraz tam zacali past koniky no a jeden akurat stal tak ze ten nas peso ho citil tak bol z toho na prasky ze co to tam je 😀
a aj holuby a ine vtactvo vzdy poctivo ''chyta'' len este nepochopil ze sice vyskoci vysoko ale teda este mu dobrych 10m chyba 😀

inac ste si vsimli co som vcera pisala... ze ked blbol slov. kon tak tato tema bola na ceskom koni a tam to slo uplne bez problemov?

siouxie
27. jan 2010

áno, džou, to som zaregistrovala a veľmi ocenila 😉 😀 si šikulka, nenapadlo mi to 🙂

dzou
27. jan 2010

tak uz aspon vieme ze co budeme robit o 20.00 😀 ked nas slovakov zase zascnu vyhanat 😀

siouxie
27. jan 2010

😀 keby niečo, vieme...

slniecko77
27. jan 2010

....ja rada skumam okolie 😉 v tom sme s mm rovnaki a to ma tesi
..vavi, ja som akurat dorobila granadir, manzo je o chvilu doma z prace, veru rezne by sa mi robit nechceli..si si vymyslela 😀 xixi

siouxie
27. jan 2010

nellie, to čo stvárate v tej robote? chcete otráviť pol národa 😕 😀

vavenka
27. jan 2010

Dzou hej hej, ja som tiez postrehla ze si vcera slovenskemu MK presla cez rozum 🙂

Siou asi je to vazne uhol pohladu, ale tak kolko ludi tolko chuti, ako sa hovori 🙂

Vypotila si dnes nieco v ramci diplomovky? 😉

dzou
27. jan 2010

no sak aj my ale my skor na take vylety chodime ze na prechadzky do lesa a pod.... my byvame asi 15min autom pri Sherwoode ... tam sme vareny peceny.... a to je vlastne Clumber park... neviem ci ste tam uz boli.... a tak vacsinou chodime ze mozme zobrat so sebou aj chlpaca 😉

vavenka
27. jan 2010

Joj dzou, skoro som zabudla, sak ty testis, nem? Jak to s tebou vyzera?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre