Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
27. jan 2010

..jooooj Vavi, to znie vyborne..by som si dala veru reznik, ale my moc nezvykneme robit..
..Vavi a to si ako dlho budes musiet pichat injekcie na zriedenie krvi? 🤐

vavenka
27. jan 2010

Monik pohoda klidek tabacek, prid do trombofilie, tam sme vsetky jak narkomanky 😀 otazky na nove tvare su typu ako dlho pichas, co a kam? 🙂
No hej, mne hematologicka odporucila pichat 3 mesiace pret otehotnenim, ale tak trvalo mi polroka nez sa zadarilo a polroka je co som tehotna, takze uz rok... A predpokladam ze do konca sestonedelia budem.....

siouxie
27. jan 2010

čau pipi, meníš taktiku, aby nebola nuda? 😀

vavenka
27. jan 2010

Cawes pipi, aky si mala den? A ziadne tajnostkarcenia, hej? 🙂

monika0001
27. jan 2010

jaaaj....
no mne dala tabletky anopirin ze ked mi daju v centre termin IUI mam si nasadit 1 tabletku denne a ked ma začnú hormonálne pripravovať na IUI tak mam prejst na tie injekcie. zatial mi dala na 3 meisace s tým, že ked sa mi potvrdi tehu sa mam okamzite hlasit...

Keby si vedela ako som sa 3 dni dohadovala s babami v IUI že ja na IVF nejdem lebo ja si nezvladnem pichať injekcie a oni že ale pojdes a ja ze nie a nie a nie.. a bum.. dostala som to bez toho aby som sla na IVF.. som vysla z ordinácie a taak som plakat zacala... 😝 😅 .. mmm na mna pozeral že čo sa deje..
ale už je to O.K.. on sa teší, že ma bude pichať... 😀 ja sama seba ani za svet.. bojím sa.. veľmi sa bojím.. ale čo ine mi ostáva? 😎

vavenka
27. jan 2010

Monik ani ja som si to velmi nevedela predstavit, ale tak co uz, nemala som na vyber, kedze ten moj by mi asi odkvecol, kebyze mu dam do ruk striekacku 🙂 nehovoriac o tom ze doteraz sa na to nemoze pozerat....

Joooj jak tu rezne rozvoniavaju, som myslela ze uz nebudem, ale mala Vanda by si dala, no co, odtrhnem jej od ust?? 😀 😀 😀 😀

dzou
27. jan 2010

vavi 😀 😀 😀 😀 daj jej sak ju nenechas odhlade 😉

slniecko77
27. jan 2010

..neodtrrrrrrhaj neboriatku malemu 😀 nech len papa ked je hladna 😀
..ja som si tiez neodtrhla a dala som si biscuity 😵

monika0001
27. jan 2010

a nevadi ze mam velké špeky? trafi sa mi tam mm? 😅 🙄

vavenka
27. jan 2010

Joooj ale jak dobre padol 🙂 inak sezrala som ho s vianockou a ladovym salatom a pradajkou - velmi zaujimava kombinacia, a chutna na pocudovanie 😵 😵

dzou
27. jan 2010

to teda je vazne zaujimava kombinacia 🙂

pipimiska
27. jan 2010

to bola fuska,same dlhe prispevky 😝
hej sioux,si ma prekukkla 😀 😀
...takze na veceru som nejedla nic,lebo som jedla o 18 tej a to bol este len obed 😀
vave,nic take tajne,bola som troska v praci kuknut a nakupovat,sama nuda 😅
inac viete na com najnovsie ficim?kazdy den pijem jušku z kapusty,neskutocny napoj 😵

pipimiska
27. jan 2010

dzou,jooj drzim palce,uz zacni tu ocakavanu druhu vlnu 😎

vavenka
27. jan 2010

Monik cim vacsia falda, tym menej to boli, takze super, ja som tiez konecne nasla nejake pozitivum na mojich michellinkach 🙂

Pipi fiiha, ja by som sa asi posr..kakala z toho - teda nie asi, ale 100% 🙂 🙂 ale je to zdrave, takze schvalujem 🙂
A co fajne si mala na obed? 😉 A co si nakupila?

siouxie
27. jan 2010

a ja som sa samozrejme nas... pri daňovom, tak idem natlačiť nugetu 😀

slniecko77
27. jan 2010

..no vase tehotenske chute su velmii zaujimave 😀 som zvedava k comu dospejem ja hehe
..ved najlepsie je pichat do tuku..najmenej boli xixi

pipimiska
27. jan 2010

hej vavi,a este sa kcem postazovat,cez vianoce som mala vaginozu,hned zatim toho enterokoka a e,coli takze som brala dalacin a potom macmiror a popritom probiotika cez usta a po macmirore aj kitovuli som dva krat zobrala a vies co?mam taky husty mliecny vytok,asi mykoza drbnutaa 🙄 🙄 a vies co ma este trapy?ze som sa nedavno dokupala a zabudla som si oholit nohy 😝 ..zajtra kcem navstivit gyndosa asi si natiahnem nejake nadkolienky jak futbalisti 😎

monika0001
27. jan 2010

juj Vav tak to si ma potešila... dakujeeeeemmm.... tak asi ani cvičiť nezačnem 😀 😀 😀 😀 😝

slniecko77
27. jan 2010

.. tak bacha Pipi, aby ti tie chlpy nestali a nevytrcali z tych futbalistickych podkolienok 😀 kazdopadne by to bol zaujimavy pohlad
..a uz nenapinaj...coze si to obedovala?

pipimiska
27. jan 2010

vavi,sak aspon by si zapchy nemala 😀 ..ja som papkala sosovicku s cesnakom a fasirky 😵 a moj mm si viete co k tomu dal?surovu kyslu kapustu s peprom a olejom 😀

pipimiska
27. jan 2010

slniecko 😀 tak si dam podvezky ,tie su az na pol stehna a tie mi nezarastaju 😀

dzou
27. jan 2010

jooooooj pipi ja by som si dala taku jusku fajnu nasu slovenskuuuuuuuuuu

siouxie
27. jan 2010

pipi, to by si bola chrumkavá, tie chlpy trčiace cez podväzkové pančuchy 😀

pipimiska
27. jan 2010

dzou ja pijem jusku domacu ale zahranicnuu 😀 😀 ale je nastastie taka istaa 😀

slniecko77
27. jan 2010

..Pipi a uz sa ti daju aj cesat? tie chlpy 😀

pipimiska
27. jan 2010

slniecko,jasneee, ale nie tie na nohach,iba tie pod pazuchami,sak co , tam ma gyndos nekontroluje 😀

pipimiska
27. jan 2010

sioux,ver tomu,ked kces odfotim 😀

siouxie
27. jan 2010

pomóóóc 😀

slniecko77
27. jan 2010

..to mas dobre vymyslene Pipi s tym podpazusim 😀

pipimiska
27. jan 2010

a uz dost som prezradila o sebe,teraz by ste mohli vy nieco, v com ste ine 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre