Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
30. jan 2010

slniecko,akurat hovorim mm,co si piseme a on ze aj tebe pride ostrihat nechty ked kces 😀 😀
a vave,mm sa zlosti,ze si sama lakujes nechty,mas davat pozor 😀
aa kurz?..staci 5 rokov snazenia a neuspechu,ale vy to neskusajte 😅

slniecko77
30. jan 2010

..kurz s nazvom: Ako si ''zotrocit'' manzela 😀 😀 😀
Pipi samozrejme, ze len zartujem a v tichosti zavidim ako sa o teba pekne stara 😉

slniecko77
30. jan 2010

..jeeej, no zlaty je, ale by musel daleko cestovat 😉 srdecne ho zdravim
..tak veru, tak dlho sa mi skusat nechce....verim, ze sa podari skor 😵

pipimiska
30. jan 2010

to ma nenapadlo,ze to by musel az letiet..keby ze je to v ramci SK,nema problema 😀

a uz varis?

slniecko77
30. jan 2010

..Pipi, uz varim...a notebook mam v kuchyni hehe

vavenka
30. jan 2010

Slni, nech sa nezlosti, ja som to tak vymyslela ze som bola akokeby jednou nohou v tureckom sede, a tak zboku som lakovala 😀 😀 a ja ked moju zatlacim, tak mi to hned da nalezite vediet, taku supu od nej dostanem ze az 🙂 aj teraz ma okopava 😅
No, natacky mam na hlave, joj ja budem ale krasna dnes 😀

pipimiska
30. jan 2010

vave,ja som nemala natacky na hlave asi 5 rokov,mas vzdy take dlhe vlasy ako na foto?rovne ich nenosis?

vavenka
30. jan 2010

Pipi hej take dlhe mam...
Ono tie vlasy nezostanu kucerave, skor kvoli objemu davam, na velke natacky, su len trosinku zvlnene a vyzeraju ze ich je viac 😀
Ked nemam natacky tak ich mam uplne rovne, ako slama vyzeraju 😒 Vacsinou si tak raz do tyzdna fuknem natacky....

pipimiska
30. jan 2010

aha,taku fintu som neskusala 😉
aka stara je ta tvoja foto..?

..som dala foto vcerajsi nakup a inac si spominala ze si bola v drobcekovi,tak aj ja som tam vcera zasla a kupila som tam ortopedicke gate,plienkovu obrazkovu osusku,obrazkove plienky 🙂

baby,ktore citate a neviete sa pridat k teme,vymyslite nejaku inuuu 😀

siouxie
30. jan 2010

pipi, už aj ty máš sklenú guľu? 😀

pipimiska
30. jan 2010

😀 😀 vitaj a kde si nechala novu temu? 😀 ...nie ja pouzivam na vestenie manzeloveee.. 😅 😀 😀

siouxie
30. jan 2010

pipi, žiadnu nemám, pokojne sa bavte. Ja som len nedolala tvojej narážke 😀

Tak to máš trošku zahmlenejšie videnie, ehm... 😀 😀

nellie_
30. jan 2010

ahojte... 😎 😀

vavi ty sa dneska riadne trndoliš 😉 ale treba treba.. 🙂
ja mam cerstvo zafarbene vlasy - nadherne mi chytila farba.. mam ze zlato hneda a fakt je super 😵 😵 😵

teraz popijam cerstvo odstavenu stavu z ovocia (zasa som si od segry vypocula ze naco mi ho kupila ked aj tak ho nevytiahnem a odstavuje iba ona ked dojde domov 😀 😀 - nevie pochopit ze ma to nebavi umyvat potom 😀 ) a listujem si katalog Mary Kay - som sa asi namotala na tuto kozmetiku a idem si objednat odtial celu sadu.. 😎 drahemu som taktne zaokruhlila vyslednu sumu 😀 😀 😀

shaarka
autor
30. jan 2010

ja len napisem, ze v KE je dnes najkrajsi zimny den! nasnezilo a je -1, co je sice vela, ale dnesny den mi to nepokazilo 😵 cauteeeeeeee

pipimiska
30. jan 2010

nellie,mary kay mam velmi rada,takze ti to schvalujem 😵 co vsetko si objednavas??
shaarka,tak tak,-1 je super,aspon sa sniezik neroztopi 😵

slniecko77
30. jan 2010

..baby, hlasim, ze paradajkova omacka mi vysla perfektne 😎 prepacte, ze sa chvalim, ale musela som 😀
..este teraz sa zalizujeme xixi
..a vidim, ze tu je nejak mrtvo

pipimiska
30. jan 2010

slniecko,no vidis supis pupis 🙂

pipimiska
30. jan 2010

tak ste to tu pekne flakli..

vavenku asi zamkli v kike ked sa neprisla pochvalit ze co nakupila a shaarka sa asi sankuje,kedze je vonku kraaasne 😵
nelie sa len prisla pochvalit a slniecko asi musi vela oddychovat,kedze sa dneska pri omacke nadrela 😀
sioux urcite kuka do gule a zajtra mi povie ci som mala pravdu 😎
a este nieco omne,mam kyseliny od vcera,fuj,som vcera dala banan so slahackou a hned za tym tuniak a od vtedy mi je blbo,pochopitelne 😅 ..fuj

vavenka
31. jan 2010

Ranko 🙂

Pipi no bola som trochu sklamana z tej Kiky, ale zaclonky som kupila, sice neboli az take pekne farby ako na letaku, ale tak co uz 🙂 mali aj krasne zaclonky farebne s Disney tematikou, ale tak aj "krasne" ceny boli na cenovkach, tak som si povedala ze nemusim mat vsetko....
A vecer sme boli na pizzu a zahrat karty, joj neslo mi vcera, som prehrala aj gate !! No co uz, zjavne mam stastie v laske 😀 😀
Inak do utorka je podla lunarneho kalendara najvhodnejsie robit nieco s vlasmi, takze dufam ze zajtra ma mamka podstrihne a aj si asi uz nafarbim....
Nellie to preto ti tak pekne chytila farba, ze si si vybrala vhodny cas 😀

shaarka
autor
31. jan 2010

bry den 😵
no tak kosice sa pochlapili, naposledy u nas nasnezilo po kolena (presnejsie pod moje jablcka) asi pred 10 rokmi 🙂 jella je uuuplne vadna, teda v dobrom, je hotova zo snehu, je to lavinovy pes 😀 vsade zaveje, minimum ludi v meste, a povacsine nasrate tvare, ze tolko napadalo ☹ sme si mysleli, ze od polisov budeme mat pokoj, ved sa na hlavnu autami ani nedostanu, ale nieeee... oni musia kruzit a kruzit a kontrolovat, ci dobre pada sneh, ci nie sikmo 😠 a pes volne pusteny nesmie byt ☹ tak sme to nejak zakamuflovali, ved by bola skoda take krasne pocasie nevyuzit... 😅 a autom sme sa nikam neodvazili.

vavi, gratulujem ku dobremu nakupu 🙂 zavidim, ale ja sa musim krotit, resp. som si zakazala. kupovat sa bude az ked budeme prestahovani 😉

banan, slahacka, tuniak? 😢 au! 😀

vavenka
31. jan 2010

Shaari no ja som len zaregistrovala akciu na zaclony/zavesy, tak sme boli pozriet.. Uz som jednu nainstalovala ako baldachyn a vyzera to hodne dobre 🙂
Aj ja som uz skoncila s nakupami, sak musim nieco nechat aj nech rodina moze nakupit, nie? 😀
Kedy mas zajtra poradnu? Myslim ze neskor ako ja, ale v kazdom pripade Ta cakam na kafe 😉

shaarka
autor
31. jan 2010

🙂 napisem ti na skype, ze jak zajtra

slniecko77
31. jan 2010

..ahojteeee 🙂
..my sme si vcera spravili pekny vecer s cervenym vinkom 😉 a holt nebolo casu nazvys xixi
..vidim, ze Vavi nakupila...a mastila certove obrazky 😀
..Pipi, uz si vstala? Shaarka...si zacala svoju temu zanedbavat 😨

pipimiska
31. jan 2010

caftee 🙂 ano uz som vstala pred dvoma hodinkami 😝
kcela som sa ist prejst troska na vzduch,ale ma to preslo,ked som videla mm ako sa brodi snehom 😅 s autom sa z tejto ulice nedostal,tak dosiel spat,preobliekol sa do lyziarskej bundy,rupsacik na chrbat a ides 😀.. tak som ho este nikdy nevidela 😅
..dnes budu holubky,samozrejme ze ja som nevarila,manzel sa musi prebrodit aj ku svokre a donesie nam obed domov 🙂
vinko by som si dala,mnam,ale dala som si cierny princ,to iny humus je vo vnutri,sori ked to ma niekdo rad 😅

pipimiska
31. jan 2010

shaarka aa kedy budu vavenkine fotky? 😎
vavi,hlavne ze to dopadlo dobre a si spokojnaa 🙂

shaarka
autor
31. jan 2010

vavenka ma uz prvu polovicu hotovu, ale asi sa jej nepacia... 😅 druhu polovicu mozno dnes, zajtra, neviem.

zanedbavam nielen temu, ale aj ine veci 😀

pipimiska
31. jan 2010

aha,spytam sa jej 😅 ..vavenka sa ti fotky nepacia ci co ??????? 😀

shaarka,naco je dobry spaci vak?

pipimiska
31. jan 2010

aa pouziva sa od narodenia?

vavenka
31. jan 2010

Pipi spaci vak sa pouziva na spanie, aby sa babo neodkopalo,.... Od narodenia - to neviem, ale vacsinou su babatka v perinkach, zavinovackach, takze spaci vak az potom ked uz spia bez toho, tak hlavne aby sa neodkopali 😉 ale samozrejme nieje to povinna vybava 😉

Co sa tyka fotiek - ta prva polovica je dost nahata, takze asi budem publikovat az druhu polovicu, kde som aspon ako tak oblecena 😅 😅 A samozrejme sa mi pacia 🙂

slniecko77
31. jan 2010

Pipi, spaci vak je podla mna vyborna vec, ked som robila au-pair, deti o ktore sa starala ichh mali
..dietatko sa ti v noci neodkope a ani si paplon nevytiahne na tvar..mas istotu, ze je celu noc v teple..max odporucujem 😉
..Shaarka a Vavi....ukazte fotose...som zvedavec 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre