Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
1. feb 2010

anax, tak my tej pôvodnej Orávke, hovoríme Anča, alebo oravský expres 😀 Som sa ním najazdila, dokonca aj bicykle sme v ňom vozili 🙂
a teraz mi napadlo, ty asi syr nekupuješ, ale máš domáci, od vašich, čo?

nel, ty nič nehovor, som ťa tu minulý týždeň obvinila z pokusu otráviť národ 😀 😉

siouxie
1. feb 2010

no pekne, nel už si mi sprznila aj kravskú hrudku... 😀 😀 najlepšia je s červenou paprikou a olivami. Nič iné už potom nemusím jesť, lebo zjem aj pol kila 😀

anaxamon
1. feb 2010

siou, ano z kravskeho syra, hrudky..vies ked si kupis kilovu hrudku vacsinou sa asi dozije, jedine zeby si ten syr jedla furt🙂))

teraz ma napadlo, ze ked sme ten syr kupovali minulu sobotu na veltrhu (nell) tak taki dvaja cesi vedla si hovorili ze nekupujme to, co s tym spravime ked to nezjeme, tak ja im vazne, ze no ved bryndzu(kupovali ovci) a oni nic, a potom ked som videla ako si kupili 50 g !!!!!!!!! syra tak som sa isla pocikat od smiechu a rovno som tete zacala vraviet, ze tak ja si prosim kilo ovcieho a kilo kravskeho a pol kila bryndze 😀 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

anax, ja ak mám hrudku v chladničke (teda fakt dobrú, lebo už som jedla všelijaké 😒 ), tak som schopná nejesť nič iné. Kupujem minimálne pol kila a viac. Takisto aj bryndze...

anaxamon
1. feb 2010

siou, nie nemam od nasich, oni uz chvosty nechovaju zopar rokov...kupujem nahodne ked sa pritrafi 😉

tak pol kila cerstveho by som na posedenie nezjedla a to mam syr echt rada

slniecko77
1. feb 2010

ahojte 🙂
..Siou, no tu som a zbiehaju sa mi veru slinky xixi
..Nellie...zastupuicka, uz som na ten kraaasny vyraz zabudla 😀
..Anax...jeeeej aj ja chceeeem take nitocky mnaaaam..ja sa ich prejem ked prideme domov..
..u nas hlasim slnecne pocasie, ale v noci urcite mrzlo, mame namrazu na travniku...ale na slniecku je bajecne 🙂
..a som si na seba usila budu...som sama sebe slubila, ze upracem cely domcek 😝

vavenka
1. feb 2010

Flam ano, tak nejak to aspon u mna funguje, co sa tej PN tyka 🙂

Joj moja takmer svokra robi hrudky doma, z kravskeho mlieka, vyybornee 🙂 len posolit a trochu cervenej papriky a tiez sa tym viem napraskat 🙂 a tiez tak polovicu som schopna zjest v surovom stave a zvysok potom vyprazim, mnamky 🙂

Anax ze 50g 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

pekne, teraz som jedla a už som pri vás zase hladná. Asi si idem zháňať hrudku 😀

Večer dobehnem zase vyhladnúť... majte sa zatiaľ 🙂

anaxamon
1. feb 2010

vav tak aj teba tych 50g pobavilo🙂))

slni awoj, no sak si nechaj objednat na termin ked dojdes domov,a by si mala prlnu chladnicku nitiek 😀 😀

slniecko77
1. feb 2010

..Siou...zo ZA do Rjaca jazdi....Rajecka Anca 😲 xixi
..ste mi ale narobili chute s takymi mnam syrmi, idem vytiahnut bryndzu z mrazaku a vecer si pochutname 😉
..neviete mi niektora poradit, ci moze alchemilka posunut ovulu? ..sorry za dotaz uuuplne od veci 😀

siouxie
1. feb 2010

slni 😀 aj u nás je krásne a nad nulou! 😝 😀
vav, mňám, hrudka, nič už vážne musím ísť 😀

slniecko77
1. feb 2010

..svokra urciet zabezpeci a vezmeme aj do mrazacika....ale ja si dam doma prave zazrivske korbaciky alebo nite
..Anax, ale tvoje vyzeraju bozsky..si ty ale sikulka 😵

nellie_
1. feb 2010

siou no pekne... 😨 😨 😨 😨 a ja ze si kamoska....

vavenka
1. feb 2010

Slni mne alchemilka neposuvala....
Ale tak moooze byt, teoretikus 🙂

vavenka
1. feb 2010

Uz som to raz pisala, len neviem kam zmizol prispevok ,takze pre istotu este raz ...

Slni mne alchemilka neposuvala ovulu, skor som mala pocit ze som ju viac pozorovala (hlien, bolest vajecnika)
Ale tak teoreticky moooozeee byt 🙂

vavenka
1. feb 2010

Nezmizool, tak som si dala double 🙂
prebacce 😅

vavenka
1. feb 2010

Anax si sikula, moje korbace by isto vyzerali ako po porazke, ako vsetko, co sa produkuje v kuchyni a malo by mat aspon aky taky tvar 🙂

Nellie a uz vam skoncilo testovanie vytazenosti servera? 😉

nellie_
1. feb 2010

slni ja ked som pila alchemilku som nepozorovala na sebe ziadne ucinky... 😅
proste rovnake to bolo ako ked som ju nepila..

vavi no dufam, ze hej... 😀 ale poviem vam, ze kruty to bol tyzden.. 😀

lenocka84
1. feb 2010

ahojte vospolok
ako sa mate?

slniecko77
1. feb 2010

..dik dievcata 🙂
..ja len, ze podla dvoch FF grafov som mala ovulu na 13.den a teraz 15 anic...ale myslim,z e bude dnes najneskor zajtra...ja som len tento cyklus pila alchemilku..viac jej doma nemam 😝
..viem, ze je vsetko mozne xixi bola to taka teoreticka otazka xixi
..mna praveze nejak menej bolia vajecniky, ale citim ich posledne dva dni..nechame sa prekvapit co bude zajtra 😉
..cau Leni..chlap v brusku poslucha?

lenocka84
1. feb 2010

slniecko ten je skvely, mat ho aj doma takeho, no som happy cappy
ale je to ok, kope, hlavne ked treba ist spat
a reaguje na hudbu

slniecko77
1. feb 2010

..tak to je super 😵 musi byt uzasny pocit
..daj tomu doma este chvilu cas..mladym chlapom to nejak pomalsie dochadza, ze budu otcami 😉

lenocka84
1. feb 2010

jeho teraz neriesim, uzivam si maleho
hlavne ked kope, uz do toho dava silu

vavenka
1. feb 2010

Servus lenoc...

Nellie no to ti verim 🙂 bez nas to proste nieje ono 😀 😀 😀

Slni tak dufam ze mas toho svojho doma 🙂 aby si jeho spermie a tvoje vajko mohli potykat 😉

Nellie a tvoje vajko nech este nepraska... Kedy dojde mm?

lenocka84
1. feb 2010

ahoj vav
ako mas?

shaarka
autor
1. feb 2010

caute 🙂 uz doma 🙂 vavi, dik za kavicku, vyborna...
ale musim napisat, ako mi kavu este nitko nerobil:

nadavkovane v hrnceku, voda prevarena, vava stoji chrbtom, ja jej pozeram cez plece, ako zalieva... bola asi v polovici (mozno este menej) a ja hovorim? stči! (akoze staci) - ze aby ostalo miesto na mlieko a studenu vodu
a vava: aaaaaale no, ved este ti dam trocha vody!
ked uz som tolko zohriala!

😀 😀 😀 😀 😀
no chapete?
heheheeee

slniecko77
1. feb 2010

..je super, ze si to uzivas Leni 😵
..Vavi, no budem sa im snazit dnes vecer dohovorit 😀

shaarka
autor
1. feb 2010

straaaaasne mile to bolo! 😵

a aby som nezabudla:
Teo ma 1100g, ze horna vahova hranica 😅 a ked som sa spytala, ze co s tym, tak Dr., ze nic s tym. lebo prikazat, ze kolko ma papkat, nemozme. proste mu chuti 😀
😅 😅 😅 a placenta super a ze aj plodova voda super.
ale na vavenkinu otazku, ze ako to zistila, to teda neviem ze ako zistila tu plodovu vodu 😀 😀 😀

nellie_
1. feb 2010

ahoj lenoc 🙂 😉 takze bude maly "Strike" ? 😀 😀 😀 tanecnik od mala.. 😎

vavi, veru nejde... tak som si na vas zvykla ze to bolo faaaaaakt krute.. 😉
a z toho ze neviem, v akej faze je moje vajko som normalne chora... 😅 lebo sa nam pokazil digitalny teplomer a maminka je chora a ze nech jej dam ten moj teplomer co mam pri posteli (ona netusi na co ho mam 😀 )
tak som jej ho s tazkym srdcom dala a tym padom som uz 3 dni nemerala a zakazdym ked som bola v maminej izbe som tak s laskou pozrela na ten priesvitny obal s tmavomodrym stuplom a srdce mi plakalo ze nas takto odlučili... 😢 😀
ale dnes ma zachranila kolegyna a darovala mi jej teplomer co mala tu v sufliku lebo som jaj postazovala ze co a ako... 😀 😀 😀 takze od zajtra podvadzam mojho teplomera s novym kamosom... 😝 😀

vavenka
1. feb 2010

Shaar 😅

SLni tak pozor, ked budes s tymi spermijkami vykecavat, aby neostali v puse 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre