Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
9. feb 2010

slni aka romantika ze medzi kvietky vygrckala 😀 😀 😀
ja som sa z jedla dogrcala raz v zivote.. - z melona a nemohla som ho ani vidiet tusim asi 5 rokov ak nie viac dokonca ked som zatila melonovu zuvacku tak ma zacalo nadrapovat jak žabu 😀 😀

siouxie
9. feb 2010

ja ich archív poznám, len som mala pocit, že majú všetko v rámci videopučovny 😀
Musím to pozrieť, lebo dosť častí mi ušlo a celkom je to milé. Bola som zvedavá, ako zvládnu prvý retro seriál a hoci to má slabšie miesta, celkovo je to znesiteľné.

Tak medzi kvietky? Milé 😀 😀 Ja som mala brutlne trénovaný žalúdok, so starým otcom sme v kuchyni hocikedy o pol desiatej krájali len tak niečo "do huby", čiže slaninu, cibuľu, domáci chlieb... No ale som z toho vyrástla, tak teraz len keď sa mi veľmi zažiada, to si teda fakt neodopriem. Len keď už ani tá slanina nie je to, čo bývala... 😀 😀 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

zatila = zacitila (poznamka autora) 😀

anaxamon
9. feb 2010

nell tie tvoje hlasky, ja sa pocikam..len ono to strasne boli ked sa smejem 😖 😵

vavenka
9. feb 2010

Hehe, Nell ja som ta odhalila, to bola normalne pasca na Siou 🙂
No ja som este spucila na tie hraolky Knoppers a mam dost,.. daco fajne na pitie by sa zislo - taky ananasovy dzusik - mnam 🙂 ale kedze nemam, staci aj cista voda, vsakze 🙂

nellie_
9. feb 2010

siou ja som dnes mala presne taku slaninu co kedysi byvala..fakt 😀 😀 😀

nellie_
9. feb 2010

ja som zapijala rajcom pampeliškovym... 😀
to je kombinacia slanina zapijana pupavou 😀 😀

vavi ty kombinujes tiez ako ja.. sladke, slane vsetko jedno 😀 😀 ked si telo ziada tak co - hadam si neodoprieme... 😀

anax - prepac.. 😅

siouxie
9. feb 2010

nel, pošliiii, neondi sa... 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Aj my mame naozajstnu slaninu doma, potencialny svokor robi nenormalnu 🙂 ale ja niesom moc slaninova 😖 maximalne tak poprazit na bryndzaky 😉

nellie_
9. feb 2010

siou 😀 😀 😀
nebodaj som tebe takej chodiacej reklame na zdravu vyzivu chutky narobila.. 😀 😀
ja dnes fakt N E Z A S P I M 😀 😀 😀
(pisem do kalendara cervenou - siou dnes mala chut na slaninu 😀 😀 )

siouxie
9. feb 2010

vavi, aj ty pošli... Ja som slaninu nemala strašne dávno. raz som kúpila taký grc, anglickú, ale vôbec som ju nespoznávala 😀 😀
Na bryndzáky ja dávama veľa, veľa ale fakt strašne veľa opečenej zlatej cibulky. Dá sa ich zjesť potom asi 5 x toľko ako so slaninou 😀

nellie_
9. feb 2010

viete kedy som najviac slaninovo trpela,???
moja starka mavala vzdy genialnu slaninu a ona bola krestanka do spiku kosti takze u nich v piatok nehrozilo jest meso a mne vzdy akurat ten piatok nenormalne chutila a ona mi nedalaaaaaaaaaa.. 😀 😀
vzdy ma odfajcila nejakou bezmesitou chujačinou 😀 😀
ona ma raz zbila ked som jedla peppies - ak si ich pametate take tie slaninove krekry lebo sm ich jedla v piatok a ona ma fakt zbila.. 😅 😅 pritom to okolo slaniny ani nechodilo 😀 😀 😀

slniecko77
9. feb 2010

..hej, vam sa to zda romatikus..ale vtedu to sranda nebola 😀
..ja som ako 17 rocna prvy krat vypila asi 3,5dcl bieleho vina, grckala som ako by mi za to platili a dalsich 10 rokov som nemohla citit ani Vineu 😀 v tom sme rovnake Neliie..len ty nepijes 😉
..mne sa celkom Vypravej paci, taky oddychovy mily serial...ale v CT archive sa daju najst pekne dokumenty

vavenka
9. feb 2010

Siou no mojho by si na svoje brydzaky nenalakala 😀 nelubi cibulu v akejkolvek podobe 😉 ale o tom sme sa uz tusim bavili.... Uz 4 roky mam bezcibulovu kuchynu - doslova 😉

siouxie
9. feb 2010

nel 😀 😀 tak ale mne to zdravé chutí, čo mám robiť? To je podľa mňa tým vývojom od detstva. šak by som bola už mŕtvola pri takom životnom štýle, akým so začínala 😀 😀 Ale keď mám chuť, dám si a potom má zase pár rokov pokoj.

Si tu nebola pred Vianocami? Som písala, že sme dovliekli od starej mamy klobásy, a sme ich sfúkli za dva večery. Teda ja, lebo m. som z ideologických dôvodov (aby nebol tlstý ako prasa) krotila a tka mi ostalo viac 😀 😀 Joj, ale to boli domáce... dobréééé. Len som na tie prasiatka nemohla myslieť 😀

vavenka
9. feb 2010

Ja som z jedla grcala len parkrat v zivote, ale uz si nepamatam z coho, nemavam potom averziu na dane jedlo... Aj z pijatiky som uz grcala, sa musim priznat, a tiez mi potom nezostala averzia 😀 😀 asi som nepoucitelna

siouxie
9. feb 2010

slni, jasné, aj mne celkom, preto ho pozerávam. A dokumenty na čt 2 pravidelne (keď práve nesmolím prácu) tiež 😉 .

vavi, bez cesnaku, vez cibule 😕 😕 chúdence, moje ☹ 😀

vavenka
9. feb 2010

Siou nemusis ma lutovat, vobec mi nechyba 😉

nellie_
9. feb 2010

vavi ja by som bez cibule zomrela.. 😅 najviac ju mam rada ked peciem nejake masko a nan dat kopec cibule a bez cesnaku detto... 😅
ale moja teta je taka ako tvoj drahy vavi tiez nemoze cibulu ani citit - hned ju natahuje 😀

inak bryndzaky neda do huby ani MM to je tusim jedine co nemusi... 😅

slniecko77
9. feb 2010

..no mne ked je z niecoho zle uz to nezjem ani nevypijem...urcitu dobu som mala velmi zuzeny vyber alkoholu xixi ale to je tym, ze mne je blbo aj po poldeci vodky hehe
..teraz vyzeram ako domaci alkoholik 😎 ale nie som..faaakt nie xixi
..bez cibule a cesnaku sa neda varit 😉

anaxamon
9. feb 2010

v poho nell 😉

normalne mi ostal notebook cierny, vypol sa potvora...asik mu dnes davam moc zabrat, naposledy takto fical..hm no asik pri poslednej pn pred dvoma mesiacmi🙂))

slaninu mam aj ja rada ale po piatej vecer, mi uz nerobi dobre, najlepsia je v sobotu ci nedelu na ranajky aj s kuskom klobasky🙂)) ale vianocka s maslom a kakaukom (pipi 😉 ) je ovela lepsia basta 😝 😝

nell my sme tiez doma v piatok dodrziavali bez masity post a tiez som mala na maso chut vzdy zo zasady v piatok🙂) teraz sa smejem, ze by sme mali v piatok maso mali povinne, kedze mu moc nedame 😀

vavenka
9. feb 2010

Slni 😀 😀 ver ze sa da verit aj bez cibule a cesnaku, som toho zivy priklad 😉

siouxie
9. feb 2010

aj ja poznám pár ľudí, ale neviem si to predstaviť. a jarná cibuľka... je pravda, že asi smrdím ako besná sviňa, ale aké je to dobré. A cesnak, bez neho by môj život nemal zmysel 😀 😀

anaxamon
9. feb 2010

kym ja napisem jeden prispevok vy jak tetky na trhu skoro celu stranu napisete🙂))

ja som z jedla tiez nikdy nevracala aspon si nepamatam, ja som ale ako decko vracala ked som bola hladna alebo potom speci vec, rybycky v caji co su kusky z citrona, neznaaaaaaaaaaaasam to v caji...este tak vo vode🙂))

slniecko77
9. feb 2010

..hm, zaujimave slovne spojenie...besna svina 😀 😀 😀
..manzo miluje jarnu cibulku, teda este okrem mna 😀

siouxie
9. feb 2010

ja som grcala asi ako desaťročná z pečenej klobásy, presne deň pred Vianocami, normálne sme museli ísť na pohotovosť. Celé vianoce som preležala a nič poriadne nezjedla. Klobásu som jedla u susedov a potom ďalších 15 rokov ani vidieť 😀

anaxamon
9. feb 2010

zaujimave ze vacsina z vas grckala z takych mastnych jedal, ktora ste z nejakeho salatu??? my sme mali raz spenat, prvy a posledny krat...jedli sme ho s bratmi nasilu 😀 😀 ale negrckali sme 😝

siouxie
9. feb 2010

anax, nikdy 😀 😀
mne ešte bývalo zle z arašídov a takýchto olejnatých vecí, to mi naši veľmi nedávali. Za to slaninu som trávila ako starý chlap 😀
Inak, klasický mrazený špenát, resp. prívarok síce zjem, ale tiež sa nejdem za ním utlouct 😀

siouxie
9. feb 2010

a teda neviem, ako to, že som pri tejto téme vyhladla... ale musela som si ísť spraviť chlebík so syrom 😀

nellie_
9. feb 2010

slni ja mam zauzivanu - divu svinu 😀 😀

anax to ake dobre, ze z kuskov citrona sa povracat 😀 😀 😀
to som este nepocula.. 😀 😀

mna viete co dokaze strasne napinat???
1. ked v umyvadle zostanu take tie biele natahovacie obrezky zo suroveho kurata
2. z kozky na zohriatom mlieku
3. ked zacitim dazdovky po dazdi povyliezane...

to su moje top 3 co ma zarucene napne z nich 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre