Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
16. feb 2010

Zuzi pohotovost mam pod oknami 😅 neboj, som relativne zodpovedny clovek, takze ak sa to nezlepsi/zhorsi, tak sa prejdem 😉
A dakujem ze si o mna robite starosti 🙂

Som vas zbezne docitala, lenus pozdravujem kolegynu, kokso asi by som jej uz nieco na to povedala 😀

anaxamon
16. feb 2010

bozinku clovek si na chvilku zdriemne a vy sa neviete dopisat 😀 a ja docitat...

nel pn si "strasne uzivam"... co ti budem, zacinam sa obcas uz nudit☹

siouxie
16. feb 2010

anax, nudiť? 😕 😕 ako to? 😀

anaxamon
16. feb 2010

siou no ako v byte...nie je co poriadne na robote a co je to moj chrbat nezvlada, vonku mozem len k lekarovi...

ale toje mozno je taka chvilkova depka...a predstava ze budem pn mininalne do konca mesiaca je dost frustrujuca 😨 fakt nechapem ako to shaar s vave zvladaju..aj ked asi viac chodievaju von

siouxie
16. feb 2010

tak to je pravda, mne by vzduch chýbal, ale zase mi stačia k životu a pobytu vnútri dobré knihy a mám "vystaráno"...
A dajme tomu aj net a telku by mohli aj zrušiť. 😀 No dobre, prijímač by som si nechala, kvôli filmom 😀

anaxamon
16. feb 2010

net by som som iste nedala prec, telku hej, v podstate tam nic nedavaju a mam ju pustenu len ako kulisu

aspon ze sa mozem realizovat v kuchyni 😀

siouxie
16. feb 2010

však net ani ja, ako píšem... Ale zase keby išlo do tuhého, knihy mi ku šťastiu stačia a môže mi celý svet...fúkať 😀

anaxamon
16. feb 2010

ja ani neviema ke knihy by ma teraz bavili citat, na romany uz nie som tie som citavala ako tinedzerka...hostoricke su fajn ale vacsinou ma odradi hrubka knihy🙂)) mala by som zacat strikovat 😀 😀 😀

chrobulka
16. feb 2010

tak, cestoviny uvarene, ale asi skor na zajtra.
dnes na veceru si dame topinky s cesnakom 😉
a pridu brachovci asi... na chvilku, tak pokvakame...

a ja citam akurat v buse cestou do/z prace...

siouxie
16. feb 2010

tak nie je román ako román, ale je pravda, že kvalitnej beletrie sa zase až toľko popri tom braku u nás nevydáva. 😉
Na mňa čaká toľko kníh po štátniciach 😅. Teším sa ako budem celé leto čítať. Mám pripravenú aj nejakú beletriu, ale najmä literatúru faktu a v hlave ďalší zoznam kníh, ktoré si musím ešte zohnať, aspoň z knižníc.

Budeš až do konca mesiaca doma? 😕

siouxie
16. feb 2010

chrobi, aspoň máš zajtra pokoj. Nám ostalo tiež trocha cestovín (neuveritené... 😀 ), ale nechám ich asi na štvrtok, zajtra spravím rajčinovú polievku a to rizoto a dúfam, že zase z neho ostane na piatok 😀 . V sobotu by som chcela spraviť hlivový guláš a demikát alebo kulajdu 🙂 .

anaxamon
16. feb 2010

sio minimalne do konca mesiaca...uvidim ako sa mi podari ukoncit rehabilitaciu

chrob moj manzel sa za hriankami s cesnakom, volskym okom a kepucom vie uplne zblaznit🙂)) ale na noc take nie moc dobre...ale na sobotu rano idealne🙂)

siou paradajkova polievka znie skvele, mnaaam🙂))

shaar bude mat kedy asik net, neviete? zacina tu chybat 😅

siouxie
16. feb 2010

anax, myslím, že to tak rýchlo nebude, zrejme ho tam nemajú ani zavedený v byte, takže to môže chvíľu trvať.
Ty kokso, ja som o piatej dojedla a už som zase hladná. Ešteže mám syr, chlebík a vínko 😀 .

anaxamon
16. feb 2010

no ja som sa akurat vytrepala zo sprchy aby mi vlasy stihli uschnut kym pojdem spat🙂))

siouxie
16. feb 2010

ja som sa druhýkrát najedla a práve sa odhodlávam do sprchy, len som lenivá. Vlasy som si umývala ráno, tak tam dlho nebudem, ale aj tak sa mi nechce. 😀

nellie_
16. feb 2010

som sa sem predsa len dostala.. 😀 😀 😀 drahy v kuse hral hru, teraz sleduje Kuzminovu tak som sa mu sem votrela.. 😀
nezlaknite sa, mam na ksichte napapranu fialovu masku.. drahy skoro zinfarktoval.. 😀 😀 😀
a mam aj turban na hlave - tiez som si zmyla škuty nech sa vysusia kym pojdem spat... 😎
dnes budu krute boje o 20,30 ide Liga majstrov... ach jaj no co mi chyba ked je MM na jazde?? 😀 😀 😀
asi budem citat, co uz s nim.. (mudrejsi ustupi, povedala som si 😀 😀 )

joj Vavi dufam, ze uz sa citis lepsie...co to mas dnes za den??? 😕

vavenka
16. feb 2010

Shaar ma zavedeny net, len formalne ho majitel byvaly musel odhlasit a oni sa ako novi majitelia musia prihlasit, takze ratam ze to nebude dlho trvat....

Tak som sa predsa presla na pohotovost, vsetko vyzera byt v poriadku, Vanda ma 1300g - pred 2 tyzdnami mala 930 😕 , krcok tvrdy zavrety...... Tak som spokojnejsia.....

A pozeram biatlon - veelmi dobry zavod, ideme na dalsiu medailu 😉

Siou aj mne nejak vyhladlo, co som sa upokojila - kupila som dnes trdelnik, tak asi okostujem, ci je dobry 😀

nellie_
16. feb 2010

vavi normalne sa mi ulavilo... 😉 som rada ze si sa ozvala.. a este radsej, ze si sa predsa len bola ukazat na pohotovosti.. 😉 Vanduska uz je tiez krasne velke babatinko 😵 😵 😵

MM tu nadaaaaaaava ze netrafila... 😕

nellie_
16. feb 2010

jooj pustila som sa do Milka bonboniery.. ake chutne malinke kvetinky a este chutnejsie su v ustach.. 😀 😀

anaxamon
16. feb 2010

vav som rada ze si sla na tu pohotovost a ze ste obe v poriadku, hlavne vanduska...aj ked ten tvoj tlak je cudny

nel, to mas smolu ked mas sportoveho fanatika,mojho to vobec nezaujima a ani mnanejako moc, ani len hoej tento rok nepozeram 😎

vavenka
16. feb 2010

Inak ja som ina trubka - som draheho vyhnala do krcmy ze nemienim pozerat olympiadu a nakoniec na to sama cumim 😀 😀
Dakujem babule, aj mne sa velmi ulavilo 😅

nellie_
16. feb 2010

anax, no co uz s nim narobim... 😉

jezuuuuus ja ti zinfarktujem jak tu MM vyhukuje.. momentalne mam tep 400 jak som sa zlakla co vyhukuje "pod moja pod.. a hezkyyyyy " fuj ale jak som sa ho zlakla... nechapem ako to moze tak prezivat.. 😅
on je normalne vo vytrzeni... 😀 😀 😀

nellie_
16. feb 2010

a uz mu volaju vsetci kamosi.. sranda ako to tak dokazu prezivat... 😀 😀 😀
sa mu smejem ze chleba lacnejsi aj tak nebude... 😀 😀

vavenka
16. feb 2010

A trdelnik je fajny....

Joooj ale napinavy suboj teda, to musim uznat 🙂 az sa mi prepnut neda 😀

anaxamon
16. feb 2010

nell aj ho chapem, kedysi som mala podobne stavy aj ja pri hokeji, ale to bolo este ked som bola mlada a sprosta 😀

nellie_
16. feb 2010

anax ja som tiez tak kedysi nenormalne prezivala hokej... 😀 😀 normalne az som revala od nervov niekedy pri hokeji.. 😀 😀 ale potom sa uz doprznili tak ho uz asi 5 rokov nepozeram.... 🙄 🙄

vavenka
16. feb 2010

No takze mame striebro 😉 aj tak fajne.....

nellie_
16. feb 2010

MM vyškereny jak hovienko na hnoji... 😀

nellie_
16. feb 2010

slniečko na hnoji... 😅 😀 😀 😀

vavenka
16. feb 2010

Nell 🙂
Jeeej, ved to aj ordinaciu/panelak stihame 🙂 som myslela ze uz je viac hodin.....
O poldeviatej idu tusim muzi zas 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre