Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
23. feb 2010

ja som mala na obed kaiserku s natierkou a parenicou 😀 😀
a teraz vyzieram take milka bonbony marcipanove.. 😎 😎 bibi dojdi ponuknem ta 😎

shaar no ale aky nakup.. tak sa vytesujes, co??? 😉 to je super ked predavacka vedela vsetko tak odhadnut.. 😉

bublinka11
23. feb 2010

Baby ked vy ste take zlate a vzdy ma takto potesite, ja sa idem teraz vrhnut na literaturu o pozitivnom pristupe a mysleni a ked to docitam, pridem vam o tom prednasat, dobre? 😀 😀 😀

bibi24
23. feb 2010

bubli, vyyyyborne 😀

Nell, ty si daleko 😒 Inak by som dosla, lebo marcipanove milka bonbony som este asi nejedla 😉 Ale...prave som si spomenula na jednu zabudnutu chocolate, idem na nu kuk 😉

shaarka
autor
23. feb 2010

bubli, a mas na take gule? 😀 😎
nellie, no fakt, 6 vrskov a jedny nohavice. akurat na jar/zaciatok leta, ked budem mat este brucho. lebo hovorila som vam, ze ja zazracne ryhclo potom schudnem? 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. feb 2010

ze kuk, bibi 😀 😀 ides na nu HAM! 😀

bublinka11
23. feb 2010

Shaari uvidime, ked nikto, aspon ja budem pozitivne mysliet a dufat, ze ma tu niekto cita 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. feb 2010

heheheheeee

bublinka11
23. feb 2010

Shaari ze 30 tt ja mam dost! Ved ty zachvilu rodiiiiiiiiiiiiiis...strasne to leti... 😉

shaarka
autor
23. feb 2010

jaj! ved som sa aj ja zlakla 😀 😝
vcera na cviceni hovori teta, ze oteckovia, majte natankovane stale!, a mamicky majte v aute jednorazove podlozky, ked vam voda odtecie v obchodnom dome 😀 😀

bibi24
23. feb 2010

No tak cokolada nic moc, prejavili sa na nej vonne sviecky a vonave mydlo, ktore s nou boli v sufliku 😀 😀 Takze chutila tak jazminovo vanilkovo....s jemnym nadychom staroby - rozumej starej cokolady 😀 Jeden kusok mi bohate stacil. 😀

shaar, vzdy pripraveni 😀

shaarka
autor
23. feb 2010

bibi, bleeeeee to je sklamanie! 😀 😀 😠

nellie_
23. feb 2010

no a ja uz na dnes koncim.. akoze to nie je normalne aky chaos dnes... 😅
a to som sa tesila ako sa doma vykiepim na postel a budem relaxovat ale svagrina ma ukecala nech dobehnem pozriet jej novu sedačku tak tam idem teraz.. ale mam nervy ona byva iba kusok od mojej roboty a cestou ziadny obchod a co som to za krstnu ked dojdem a malym nic nedam... 😅 😅
mam tu v sufliku vsekto po jednom kuse - 1 pernik, 1 tycinka mars, 1 bebe dobre rano a ved to by sa pozabijali.. oni ako dvojicky musia mat vsetko rovnake inak amen tma.. 😀 😀 😀
asi nedostatu vynimocne nic, kedze je to neplanovana navsteva... 😅

fuu bibi to teda bola "maškrtka" 😀

shaarka
autor
23. feb 2010

nellie, ved 2x nic a nepobiju sa 😀

nellie_
23. feb 2010

shaar presne tak to idem urobit.. 😀 😀 😀
este 5 minut a padam... 😎 mi to pripada ze som tu dnes nenormalne dlho... 😅
lebo musim nadrabat pol hodinu co som minule zdrhla do BA... u nas to tak prisno beru... 😒

ozaj ty si vcera aj poobšivala - ked si sa tak chystala? 😉

siouxie
23. feb 2010

ahojte 😀

tak vám napíšem ako som dnes dopadla s jedením... 😀

Vybrala som sa za ocinkom po pozvánky a kým som k nemu prišla, už som bola naozaj veľmi hladná.

Tak som poškuľovala po ich kantýne a že ho vezmem na obed, aj keď sa najprv bránil. Ja som si vybrala grilované kuracie mäso s ryžou no a tato, keďže vymýšľal už dostal iba vyprážaný kurací rezeň. Tváril sa nešťastne, že máva z toho pálenie záhy, tak som si to s ním vymenila. Fuj, rezeň, to som malaza trest 😀 Polievka bola fajn, aj keď na môj vkus klasicky jedáleňovo presolená. Som sa teda napchala... 😀

No a samozrejme papiere do poisťovne som zabudla doma, na čo som prišla až cestou. Tak som rovno od neho išla do auparku a tam som zbadala pobočku posťovne, tak to aspoň pred kinom vybavím, keď už som sklerotická (dúfam, že nezabudnem druhýkrát) 😀

A hneď som si ešte išla spraviť radosť a kúpila som si za 4 eurá tričko s dlhým rukávom, sivé a strihané či prešité pod prsiami, takžev ňom vyzerám normálne plno 😀 😀 a ešte farebnú sivo-fialovo-ružovú vestu za necelých 5 eur 😎.

Teraz idem niečo popracovať a večer nás čaká to kino...

p.s. Shaari, tie propolky -- dám pokojne aj viac, ak je to potrebné, ale nejem to ako cukríky. Ak už ale dosť cítiš hrdlo, skôr ti pomôže kloktanie.

shaarka
autor
23. feb 2010

taaaaaak ja mam za sebou zvedavu minikolaudacnu navstevu mojej babky a dedky 😀 dopadlo to presne ako som ocakavala: ohovorili co sa dalo, ale paradoxne to, co je na byte najlepsie 😀
okrem ineho vravim, ze hned tu mame 2 baly (akoze potraviny), kazdy den 7-19 hod otvorene, a dedko na to, ze bala je draha. a ze naco su nam tri pocitace. a ze preco sa gaucovka neda roztahovat. a naco taham na cvicenie pre tehotne chlapa. a ze hlavne by som mala cvicit ja, lebo mi treba (nevadi, ze som pribrala ani nie 4kg)! a ze co so psom teraz? ze ho mame dat prec, ked sa maly narodi... 😖
😔 nevyjadrujem sa uz... ale strpela som, lebo nam pozicali peniazky. musim sa potom opytat mamky, ze co hovorili vo vytahu a v aute, lebo zatial mam pocit taky, ze su strasne nespokojni. a to su taki stari rodicia, co do vsetkeho chcu pchat nos, lebo vsetko vedia najlepsie. a keby ste videli moju mamku! pred nimi sa sprava ako keby mala 14 rokov 😀 😀 😀 😀 😀

ale celkovo tu zanechali taku neprijemnu atmosku.
esteze pride kamoska, tak sa to tu hadam rozjasni 🙂

shaarka
autor
23. feb 2010

🙂 siou, tak obed nic moc, ale nakup to zachranil, nie? a mate pekny program na vecer 😉

nellie, ale nic som nesila, nestihla som. zehlenie mi zabralo plno hodin a potom som si musela vystriet brusko na gaucovi 🙂

siouxie
23. feb 2010

shaari, tvoji starí rodičia sú ako moji svokrovci (a tvoja mamka asi ako môj m. 😀 ). Len s tým rozdielom, že oni, našťastie, nie sú moja rodina! 😖

Dobre vyvetraj, pusti si nejakú príjemnú hudbu, dajte si s jellou niečo dobré do bruška a kašli na celý svet 😎 ...
Ja by som si ešte zapálila vodnárske vonné tyčinky, vypeckovala hudbu na plné gule (to ty nerob 😀 ) a môžu mi všetci fúkať.

siouxie
23. feb 2010

no obed teda nič moc, ale aspoň som spravila niečo pre tatovo zdravie (on ho má už dosť podlomené 😨 😀 ). A handry ma vytrhli zo znechutenia, to je fakt 😎.

vavenka
23. feb 2010

Fiiha, citam ze ste fajne pokupili, tak gratulujem, nieje nic lepsie ako robre nakupit 😀

Shaari no takze navsteva starkych je za tebou, super, skus sa rozpisat - ak nevadi - ako bolo vcera na cviceni - som celkom zvedava, ako t ozvladal mangel? 😉

Ja hlasim - izba hotova, serepeticky vytriedene, nepodstatne veci pozasuvane v najvyssich polickach, ostatne je pripravene na prisun veci pre malu Vandu 🙂

Tato bol uzasny, vobec nefrflal, ked som vymyslala s policami, este nam aj dal do kopy gauc, poodnasali sme do pivnice veci, ktore sa herec chystal poodnasat uz mesiace, ale samozrejme nebol cas 😀 a spravim hercovi poriadok v kutilovskej krabici (rozumej srubocky, maticky, skrutkovace, pilnicky, kladivka - mal to vsetko pohadacane v rozpadnutej krabici od topanok)

Akurat teraz ked som uz posledne vaci zakladala, som nasla par zamilovanych basniciek este od hercovej byvalej, tak ma to tak neprijemne zasteklilo - ale tak co uz, kazdy mame svoju minulost....

dzou
23. feb 2010

ahoj vavus... no a co uz mas aj fotecku izby?

vavenka
23. feb 2010

Czu dzouik, no skusala som pofotit, ale neda sa 😅

Stiahnem z fotaku a mozno v compe to bude vyzerat lepsie ako na displei, ale aj tak to v reale vyzera uplne ze dobre 🙂

dzou
23. feb 2010

a preco sa neda? ale asi chapem mi mame obyvacku taku jemnu jablkovu zelenu a ked to odfotim tak to vacsinou vyzera ze je to biele 😒

vavenka
23. feb 2010

Dzou no neviem ci sa to zhoduje s realitou uplne, ale aspon aka taka pradstava - album 😉

dzou
23. feb 2010

jeeee krasne to je sak dobre to je vidiet 😉 mas pravdu je to take pekne vesele 😉

vavenka
23. feb 2010

Dzou no som rada ze je to uz za mnou 🙂 aj skor sme si to mohli teda naplanovat, povedala by som ze najvyssi cas bol, o take 2 tyzdne uz neviem neviem ......

Ty si sa dnes ako mala? 😉

shaarka
autor
23. feb 2010

ja len na skok:
vavi, kraaasna orandzova! 😉 😀 aj smrdi? 😅 a som zvedava ako to dopadne s upratovanim kutilovskej krabice, MM stale nadava, ked mu nieco take vyvediem 😀

siou, no mamka sa mi teraz po telefone zdoverila, ze su strasni, ze tam nerada chodi, ze sa zmenili a kedze maju obaja po 80, tak uz bolo nacase... aby mali taketo starecke maniere ☹ a dedko zaspal dobu, on je asi max. 1990 😒

a oslavujem odpchatu lavu nosnu dierku 😀 aj vy to mate tak, ze ked mate nadchu, tak najprv jedna dierka sa upcha a tecie a potom druha a potom naraz a potom je po nadche?? 😀 😠

dzou
23. feb 2010

no sak nam tiez treba este soravit spalne ak by som otehu hned sa do toho pustame lebo potom neskor neviem neviem....
no dnik taky ja vzdy robota 😖 inac dobre... uz nech je sobotaaaaaaaa 😀

dzou
23. feb 2010

je ahoj shaari s tebou som uz dlho nekecala 😉 ... tak som citala o dedkovcoch 😖 no hold stary ludia... netreba si to tak brat 😉

vavenka
23. feb 2010

Shaar som sa zle vyjadrila, tam malo byt ze upratal 🙂 nie upratam 😅 akoze tato okrem toho ze maloval, riesil police, opravil gauc a uprataL hercovi vercajg 😉

No ja sa nevyjadrujem, dnes je presne tyzden, co u mna prepukla nadcha, a stale je to rovnake kua.... Teda ked si nastriekam olynth, tak nagyon finom fasa super, ucinkuje tak 6 hodin a potom zas spuchne sliznica, zacnem kychat a som v perdeli..... Takze striekam rano a vecer, aby som sa vyspala.... A neviem co mam uz robit.... Do hrdla striekam bioparox a aj tak sa rano zobudim s bolackou - cez den to prejde, ked mam vystriekany nos aj hrdlo je super... Ale ked prestau ucinkovat lieky, tak na hovno... Som zvedava kedy to prejde...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre