Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
26. feb 2010

Kokso teraz mi volal herec - ze havaroval taxikar - a to som mala ist aj ja na ten basketbal, ale nejak sa mi uz nechcelo.... Ze nic vazne, do nich naburala zenska zo zadu, ale ze ho riadne hodilo a ze si tresol trocha hlavu (sedel v zadu)... Kokso esteze som tam nesedela aj ja 🙄

Siou 😀 😀 uvidime, zajtra pojdeme na velky nakup, lebo chladnicka je totalne vybrakovana, teraz v lidli to bola rychlovka na ranajky, tak mozno dokupim ingrediencie a nieco vymyslime 🙂 a asi aj mlyncek na mak kupim, lebo ste mi narobili chute 😀

Shaar peknu oslavu prajem.... Som zvedava ci sa aj ja dostanem na rad 😉

nellie_
26. feb 2010

ahoj nathali.. 🙂
takze vravis ze 2012 je super.. oukej šefe tak stuzkova sa odklada a budeme mat katastroficky vecer dnes... 😀

vavenka
26. feb 2010

Nell to uz 2 tyzdne su odkedy bola segra doma? Nejak to zbehlo, ako keby predvcerom si pisala ze cakas segru 😅

nathali
26. feb 2010

nelie snad sa ti bude pacit ale mne sa pacilo dobre to spravili 🙂

siouxie
26. feb 2010

vavi, len ti poradím s tým mlynčekom, nekupuje taký ten klasický, malý s umelohotným hrdlom na sypanie maku. Je úplne na prd. Ja mám doma starý od starej mamy (mala dva) a ten malý sme kedysi z núdze kúpili, ale poriadne nemelie. Dá sa ale určite zohnať taký klasický, poctivý... 🙂

nellie_
26. feb 2010

vavi.. fuuuuuuha tomu sa hovori ze si bola v spravny cas na spravnom mieste... 😕
este ze si nikam nesla....to bolo spravne rozhodnutie... 😎

no veru to zbehlo riadne rychlo tie dva tyzdne... 😅 vsetko to nejak nenormalne rychlo leti - teda aspon mam taky pocit...

nathali ja mam rada taketo filmy 😎 😎 uz sa nan tesim...

vavenka
26. feb 2010

Siou dik za radu, no uvidim ake budu ceny....
Musim aj mamke zavolat, ale mam pocit ze ma doma len jeden, taky starucky, ale melie paradne 😉

siouxie
26. feb 2010

uf, vavi, to bolo tesné... 😖 😕

vavenka
26. feb 2010

Co mame dnes v plane? 😉 Aj sa chystate pozerat hokej? Herec sa tvari ze chce ostat vonku a pozriet hokej v krcme, no trochu mi tym zvysil tlak, ale tak nebudem sa zbytocne rozculovat.. Dakedy je horsi jak maly chlapec 🙄

siouxie
26. feb 2010

vavi, ja budem pracovať, kým budem vládať, možno si pozriem 13. komnatu a Krausa, ak tam bude mať niekoho zaujímavého a potom sa chystáme pozrieť 1. diel Californication na čt, lebo sme to na hbo nechytili od začiatku 😉

siouxie
26. feb 2010

som to nezbadala... 😀 vav, v každom prípade ber ten mamkin zvyšný. tie staré boli najlepšie 😉

shaarka
autor
26. feb 2010

vavi, no jak dobre, ze si doma ostala 😒
a inak si pozvana aj bez pozvanky, kedykolvek! - len jedno treba dodrzat: musim byt doma! 😀 😝
(ale chapem, ze to nemas k nam najblizsie)
v pondelok pradnaaa huraaaa 😎 posledne dni mam paranoidne stavy, ze sa mi otvara krcok, tak chcem vediet, ako na tom som naozaj 😀 a neopovazim sa strcit dnu prst 😖 😅 😀

shaarka
autor
26. feb 2010

pradnaaa = poradňa.

siouxie
26. feb 2010

shaari, ešte to mohla byť aj prdna 😀 😀 tak dúfam, že ťa opäť upokoja 😀 😎

shaarka
autor
26. feb 2010

hehe, no ako inak. 😀

baby tehule, ako pocitujete stikutku?
dnes uz druhykrat sa mi deje take, ze citim pravidelne slabulinke klop niekde na krcok? asi tak kazdu sekundu. niekde medzi tymi dvoma dolezitymi dierkami, strednou a zadnou 😀 😀 😀 tam to citim a je to take... hm, neprijemne? je mozne, ze babatkom natriasa a ja to citim len tam dole?

shaarka
autor
26. feb 2010

niezeby som sa opytala v nejakej teme, kde je kazda tehu, ze? no.

kocky, lucim sa, idem na tie jednohubky, prajem krasny vecer a zajtra sa citame 😵

bublinka11
26. feb 2010

Cau Shaari aj tebe pekny vecer...
My sa chystame na navstevu, ale kedze je vonku tak hnusne, asi budeme meskat, lebo ani jednemu sa nechce obliekat a obuvat 😀
Tak vam prajem zatial pekny piatok a mozno aj vikend, neviem, ci sa sem dostanem!!!

anaxamon
26. feb 2010

pozeram ze dnes mate vacsina zurkovy vecer...tak prajem pekny vecer vsetkym...dobre sa zabavte 😵

vavenka
26. feb 2010

Anax ja nemaaam, ja som doma sama 😖

Shaar Vande sa cka niekolkokrat denne, niekedy len chvilku, posledne dni hlavne v noci aj 10 minut a citim v roznych castiach brucha, ale vacsinou od pupku dole.... Vraj je to normalne, takze si nerob starosti....

Uuha, otvaraci sa krcok - tu este nebolo 😀 Shaar ty si expert teda 😉 ako ta to vobec napadne? 😅

zuzana36
26. feb 2010

anax dakujem, ani som netusila, ze je to take jednoduche. deti meju prazdniny, tak to ich rychlo nachovam. pridam tam aj to maslo co tu niekto spomenul.

film 2012 bol super a hned som aj mojmu volala, ze nech to zozenie na dnesny vecer, ale smola-nstane sa tak 😒

tento tyzden sme boli na Ctihodneho obcana, tak aj to je celkom fajn. chodte pozriet

vavenka
26. feb 2010

A to uz secky zurujete? 😕

pipimiska
26. feb 2010

cauko 🙂 idem docitat,vave uz spis? 😉

vavenka
26. feb 2010

Pipi servus, ako sa citis?
este nespim 😉

pipimiska
26. feb 2010

vave,klop klop klop,fajn 🙂 ..dnes sme kupili kokosovo pohankovy matrac 😵
pozerame dnes spolu hokej?ja by som sa na mojho mm nasrdila,keby ze nekce kukat spolu so mnou a isiel by kuki inde 😝
az ma inac zmrazilo s tym taxikarom..som rada ze sa ti nekcelo ist..aaa este k tomu prehrali 😝

vavenka
26. feb 2010

Pipi 🙂

no neviem ci vydrzim do polstvrtej... A teda az tak nasr...dena niesom, sak nech sa chlapec este flaka, kym moze, o par tyzdnov skonci 😀 😀 😀

Ako ten taxik nebolo nic hrozne, nikomu sa nic nestalo, ale som rada ze som v nom nesedela, samozrejme.....
Co veceriame? 🙂

Kokos-pohanka? No fajne, ja sa v tom sice aj tak velmi nevyznam.. JA mam koks/molitan/kokos, a vyzera byt fajny tvrdy, tak dufam ze bude ok....

Ble ale uz sa mi zacinaju oci zatvarat 😅

A teseim sa ti uz je lepsie, to je super.....

pipimiska
26. feb 2010

aa shaarka,ja by som sa rozrevala urcite hned na mieste 😒 ...je to neskutocne,aaa ten pocit bezmoxnosti 😔
..ja mam este z detstva strach z revizorov,ako dieta ma chytili ..od kedy som dospela chodim len autom,ale v lete z posilky sme si s kamoskou povedali,ze pojdeme busom,aspon sem tam dam manzelovi pokoj 😝
na zastavke nebol novinovy stanok,tak som poslala sms,ze mi do dvoch minut pride listok cez sms..autobus prisiel hned,tak som nastupila,s tym ze uz by mala sms dojst..na dalsej zastavke nastupili revizori aa sms nikde..samozrejme ze ma setci traja obklucili,aaa zobrali ma az na konecnu,ze tam ma budu riesit..asi hodinu sme spolu kecali,vysvetlovali,poorevala som si,zdoverila som sa s hystorkami z detstva(rozumej historky s revizormi) a plakala som,ze je nefer,ze som si kupila cez sms listok este drahsi ako normalne a on neprisiel..aaa viete co sa stalo??oni sa na domnou zlutovali a pustili ma 😅 😝 😀 este doma som hodinu revala,tak mi z toho bolo spatne 😀 oni ma este upokojovali,ze nemozem to tak tragiicky brat,ze mam byt silnaaa 😀 a nakoniec,o pol dvanastej v noci mi prisla sms,ci mam zaujem este o listok 😀

vavenka
26. feb 2010

pipi a ty soferujes, ci ta mangel vozi? ja si po 5tich rokoch zas zvykam na MHD.....

pipimiska
26. feb 2010

vave,ale zlakla by si sa a to by nebo dobre v tomto vysokom stadiu,takze som rada ze si leniva 😉 .. 😀
kokos molitan kokos je v pohode,len mali aj kokos pohanka a ze ked sa nevieme rozhodnut,tak nech si vezmeme tento,ze ked kceme aby lezalo na kokose tak otocime na tu stranu a ked na pohanke,tak na druhu stranu 😉

joooj vavi,tak si to uzivam,ked mi je takto 😅 ..ale musim to vyuzit a pokupit vsetko,lebo to sa nezda,ale uz treba 😅
aaa vecerala som nedavno tri rozky s masielkom a so zelenou cibulkou 😉 a potom jogurt a teraz cesnakove oplatky 🙂 a vy co veceriate mala zena a velka zena ? 😀

pipimiska
26. feb 2010

vave,ja soferujem,ale pred letom sme predali jedno auto a planovali sme kupit druhe,cez leto sme ficali na manzelovom a celkom mi to vyhovovalo,vsade prisiel po mna 😅 ..aaa pottom som otehu a to sme zacali ine veci riesit nie auto,lebo ja som pocas tehu aj tak nekcela soferovat...ale teraz to zas riesime 😉

pipimiska
26. feb 2010

vave tak nachvilu si ocka zavri a o pol stvrtej tu na teba zacnem kricat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre