Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
27. feb 2010

Mno, zatvaraju sa mi oci, asi to tu dnes balim, tak dobru noc 🙂

pipimiska
27. feb 2010

ja tlacim cestoviny a tebe pekne sny 🙂 tam v saci su viaceri mily,aj ten linkesch zevraj je az strasne mily a ja takeho potrebujem 🙂

bublinka11
28. feb 2010

Dobre ranko 🙂 vyuzivam prestavku v hokeji....no drzime palce, som nervna trosku 🙂
Vavi velmi pekne foto, fakt. Si pekna mamina 😉

monika0001
28. feb 2010

bubli - vidím, že je nás viac 😀 😀 😀

bublinka11
28. feb 2010

No...asi nas bolo viac, ale zial ☹ ☹ ☹ nevyslo to...

shaarka
autor
28. feb 2010

bre ranko 🙂 chrenova natierka + zeleninka v brusku, z kavicky odbuda... a Teo zas malo kope, som z toho paradne nervozna, hucim, skacem, klopkam mu na domcek 😒 celu noc som ho necitila, ani rano po prebudeni, az teraz pri ranajkach, lenivec jeden! 😎

shaarka
autor
28. feb 2010

monik, vypatrala som ta 😀 ze si vcera testla 😒 a dnes nemerala 😒 drzim palce na zajtra, i ked po tom vcerajsom teste sa zial treba pripravit aj na negativny vysledok 😔

bubli, jak sa ma partak z fotky z pasu? stale cakam, ze sa roztopi a on nic. ale dobre bude sa pozrat na tvoju foto ked bude 32 stupnov 😉

nellie_
28. feb 2010

dobre ranko 😀 😀 😀

zakusky z oslavy + cajik v brusku 😀 😀 jooj dobre bolo vcera na oslave.... 😎 😎

vecer sme si pozreli 2012 - ale musim priznat ze ma to sklamalo... 😅 asi som od toho ocakavala viac a dokonca som aj asi pol hodinu ak nie viac prespala 😀 😀 ako - uznavam efekty bombove ale mne tam straaaaasne vadilo to typicky americke - ako idu v aute a vsetko sa za nimi rozpada a vsade padaju ulomky budov iba na ich auto nic a vsade kam potrebuju sa dostanu 😀 😀 😀

siouxie
28. feb 2010

dobré ráno 🙂

shaari, už sa teším, ako budeš spomínať na to, aký bol Teo v brušku pokojný, keď bude loziť a skúmať všetko okolo 😀
U vás je ešte stále sneh? U nás už vlastne všetok zliezol. Sem-tam nejaká zabudnutá špinavá šmuha. Za to je dosť blata, hlavne v prírode 😀
Takže som dnes na káve s tebou? 😀 😀

siouxie
28. feb 2010

😀 ahoj, nellie,
ďalšia, čo si pospala pri tom "dobrom" filme? 😀 😀

nellie_
28. feb 2010

ahoj siou 😎 😀
no ja som v tomto strasna.. vacsinou zaspim ked je v izbe zhasnute a tak pozerame telku ale vcera bolo zasvietene a ja som aj tak zadrichmala.. 😅

a ani hokej som zasa nepozerala - nevladala som drzat otvotene oci.. 😀 😀 sem tam som vo sne pocula ako MM tlmene zkrikol ze gool ale v konecnom dôsledku som aj rada ze som to nevidela... 😅

siouxie
28. feb 2010

lebo shaarka včera písala niečo podobné... 😀

shaarka
autor
28. feb 2010

hroza, ten film, ako nejaky brak spred desiatich rokov 😒
este sme kukli G-force 🙂 mile.
no a konecne sme v KE pripojeni cez antik (kosicanky vedia), takze rychlost fantasticka a takmer neobmedzene moznosti stahovat vsetko od vymyslu sveta.
teraz cakam na film Zoufalci, milujem ten cesky humor, hoci aj pointa chyba 🙂

siou, tak si pripijeme, nie? 😎 u nas su este kopky snehu, ale len take male, vsade blato a spina, vyzera to hrozne. dnes bol s jelou rano MM a ze natrafil na nejaku hravu fenu (konecne) a ze jellu aj pustil, sa nahanali a potom doslo dalsich 6 psov 😀 som bola pysna na MM, ze jellu pustil, lebo on sa inak o nu dost boji a istejsi si je, ked je bez voditka a dozerame na nu dvaja (to aj ja inak)

nellie, ake zakusky? aspon porozpravaj, co si nedam. 😀

siouxie
28. feb 2010

shaari ja už mám skoro dopité 😀

nellie, tak aké zákusky? 😀 (si nedáme) 😀 😀

nellie_
28. feb 2010

shaar ani tebe sa 2012 nepacil??? no cakala som ovela ovela viac ked to bolo take propagovane 🙄

joooj tu rychlost pri stahovani vam zavidim.. nam to sice ide slusne ale brala by som este vyssiu rychlost, kedze ja s MM tiez v kuse daco stahujeme.. 😀 😀 aj teraz stahujem nejaky film s nazvom O smyslu zivota.. 😎

no a tie zakusočky.. - na ranajky som mala take penove pusinky co sa robia z bielkov plnene tym super horkym kremom a grilažky.. moja tetka ich robi genialne... do karamelu dava aj burizony aj zele cukriky a tie zele su roztavene v tom karameli, no uzasne... a este nam nabalili kusisko torty a nejake tie puncove a tribit rez 😎
dnes mam o prisun cukru postarane.. 😀 😀

siou a vcera som na teba myslela pri konzumacii lokšov - boli geniaaaaalne....a dokonca som sa ukecala a dala som si kusok hucacich prs a bolo to celkom jedle 😀 😀 ale tie lokse, to bola jedna basen... 😵 😵 😵

vavenka
28. feb 2010

Ranko 🙂

Pridavam sa s kavou do klubu 🙂 u mna bola reska v majoneze a ceralne pecivo, ku kavicke este neviem co is dam, ale sladkeho mame sost, uz si len vybrat 😅

Shaarka, bud rada ze Teo je kludne babatko, ja sa len obavam ze ak moja Vanda bude toto vystrajat mimo matercnice, co vystraja teraz, tak sa mam na co tesit 😀 😀

nellie_
28. feb 2010

ahoj vavi 🙂

pozrela som tvoje bruchate fotos a kočica si tam riadna.. 😉 mas super uuuuuces, som tu slintala nad nim.. 😀

siou teba som sa chcela spytat - si sa tusim chystala pozerat ten serial californication - je to pozeratelne?

siouxie
28. feb 2010

nellie... lokše 😵 😵 😵
ahoj,vavi 🙂 som čítala, že si natrafila na nejakú nechutne drahú formu 😒 veď pozri ešte niekde inde.

vavenka
28. feb 2010

Dakujem dievcata za pochvalu, ale tak bol dobry fotograf, jednoznacne 😉

Ja som svojho casu pozerala Lost, som nenormalne bola namotana na to, aj 24 hours, ale teraz uz nic, nemam nic take na co by som sa tesila 1-2x do tyzdna 😅 hej aj kliniku Grace som pozeravala, ale potom to slo na viacerych programoch a zacalo sa to tam moc zamotavat, som stratila prehlad a uz to bolo o nicom 😒

vavenka
28. feb 2010

Siou hej hej, som bola nastelovana ze si kupim aj na muffinky aj na babovku, ale nech idu do zadnice s takymi cenami, pojdem pozriet inam,......

nellie_
28. feb 2010

vavi ja som tiez bola tak namotana na Lost a aj na prvu seriu Prison break ale dalsie serie som uz nepozerala... kliniku grace pozeram doteraz to je vlastne jediny serial na ktory sa tesim a este Zufale manzelky... a milujem serial Big bang theory ten si stahujem s titulkami a namotala som aj na novy melrose place.. aspon si cibrim anglictinu pri titulkačoch 😀 😀

siouxie
28. feb 2010

vavi, to boli silikónové formy? Takú by som chcela aj ja, novú na bábovku a ešte aj na mafiny.
a fakt, pekné fotky, som zabudla 😵 😵 .

nellie, californication sa dá, ale teda mňa na tom fascinuje najmä ten nekonečný hedonizmus a povrchnosť, stále dumám, kam sú až schopní zájsť. Dosť cynický humor, ten sa dá... 😎 😀 žiaden slaďák 😀 .
24 hodín sme chvíľu pozerali aj my 😉

vavenka
28. feb 2010

Siou no to neviem ake boli tie formy 🙂 pri cene, ktoru som zbadala, som prestala patrat po tom, z coho je 😀

Co mate dnes v plane? Ja teda - kedze vcera som bola lenivec nenormalny - aspon pustim pracku a drahy uz vybral kost na poloievku aj kuracie cecky, tak si nieco ukuchtime.... A trebalo by zehlit - herec uz nema kosele v skrini
🙄

siouxie
28. feb 2010

vavi, ani mi nehovor o žehlení, ja to odkladám už dva týždne 🙄.

Chystám sa dnes celý deň pracovať, asi nepôjdem ani von ☹ , chlapci si budú musieť vystačiť sami.

Obed bude rýchlovka - už som naložila morčacie prsia do majči, spravím k ním provensálske zemiaky a zeleninovú polievku (mrazenú, s krúpami 😀 ).

bublinka11
28. feb 2010

Caute, ja pijem caj, mozem sa pridat? 🙂
Shaari moj kamos sa roztopi hned, ako si najdem cas hladat nejaku photos od mooora 😀 alebo zeby jarnu? Ako som nim privolavala sneh, zacnem privolavat slniecko 🙂

shaarka
autor
28. feb 2010

ja uz tiez cajikujem - poznate lyziarsky caj? nema nic s rumom, ale je obycajny cierny, s citronom a cukrom. mnam. ja ho pijem ako jedlo, smad teda neuhasi 🙂
idem upratovat knizky, robi to dobre na psychiku 😀

uuuuuuuuuuuuzasna reklama na sackovu polievku nejaku neviem aku, ta melodicka pesnicka, co si ju piskam a spievam potom este pol dna 😠 zite s hcutou! ako by povedal MM: zite s chujou 😀

siouxie
28. feb 2010

bubli, dík za to info k pekárni 😉 Ja som to hovorila, ale m. tvrdil, že sa určite nedá vstupovať do procesu, keď už to pracuje 😀

bublinka11
28. feb 2010

Ja tiez lubim taky caj, ale len, ked ho niekto spravi..nie ja... 🙂 hlavne, ked sme na chate, kde robi kamosova mama, ona ho ma vzdy vela navareneho, tak len ten pijem!

vavenka
28. feb 2010

Aj ja lubim caje, teraz mam navareny sipkovo-bazovy 🙂

bublinka11
28. feb 2010

Ja este lubim od Mistral medovka, mata, malina 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre