Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
28. feb 2010

a mne chuti aj taka brecka, ako napr. "jahodovy" caj s jahodovym sirupom z obchodu 😀

siouxie
28. feb 2010

ja mám rada popradské ovocné čaje, len na liter použijem aspoň 4 vrecúška.

A inak teda skôr sypané, kvalitné zelené bez dochucovadiel, pu erh, biely čaj, lapacho, roiboos. 😀

vavenka
28. feb 2010

A mne je jedno, vypijem cokolvek 😀
Herec dostal taku velku kazetu cajov Dilmach, mne pridu ako bez chuti - asi preto ze niesu nicim dochucovane 😀

nathali
28. feb 2010

ahoj baby 🙂

konecne mam kurca v trube a mozem si dat kafco 🙂
u nas celu noc prsalo takze o slniecku mozem len snivat :(

nellie 2012 sme vcera tiez pozerali ako bolo to celkom dobre spravene ale presne jak hovoris na nich nic nepadne aj palivo im vydrzalo a zazracne sa dotsali medzi ludi co si kupili listky smiesne .ten film co sa mi pacil bol iny tych filmou 2012 je viacej

vavenka
28. feb 2010

Akurat sa napchavam minonkami a mi prislo smiesne, tie dve pisule v reklame - co akoze tlmocnicky su, tam do toho keksu hryzkaju asi mm x mm si odhryznu, ja to mam ako jednohubku, kazdy kus 😀

shaarka
autor
28. feb 2010

mame malo polic, ziadna kniznica, knihy su zial v pivnici 😠

minonky mnaaaam. cervene! 😵 ja si dam zmrzku 🙂

siou, aj to cajickarenie mate s MM pribuzne 😅

siouxie
28. feb 2010

shaari, fakt? čo by som ja dala za to keby ten môj truhlík čajíkoval ako ja 😀 On musí všde pchať cukor, alebo aspoň med a vlastne je mu úplne jedno, čo do seba leje, lebo čaj pije iba v prípade choroby 🙄
shaar a máte suchú pivnicu? 😕 😅

nathali, aj ja už mám v trúbe, ale zemiaky 🙂 😉

nathali
28. feb 2010

siouxie ja to mam tak isto ten si caj neda jak je rok dlhy len ked ostane nachladnuty za to kafe pije na litre 😠
mnaam zemiaky pecene to by som mohla spravit cez tyzden 🙂 my mame este ryzu doma tak som ju chcela zjest

siouxie
28. feb 2010

nath 😀 našťastie, ani kávu mm nepije, iba sem tam. A dovolím mu dať si do nej len hnedý cukor, nech to má aspoň trocha "zdravšie" 😀 😀
Ja som zase dávno kura nepiekla, zvyknem ho robiť na kúsky na plechu aj so zemiaky, trochu mliekom pofŕkať, aby boli kúsky chrumkavé. len to čistenie trúby neznášam. Aj po týchto zemiakoch budem musieť čistiť 😠 😀 .

nathali
28. feb 2010

no tak to mas dobree 🙂 to on sa zobudi a uz pozera kde ma kafe 😀 bez neho by ai nepezil
ja mam kurca rada aj ked sa snazim striedat aby sme nejedli stale to iste ale minule som ho robilia v tom sacku s tymi bylinkami a bolo to moooc dobre aj ked dnes to robim uz podla seba s nahrubo nakrajanou cibulkou 🙂

shaarka
autor
28. feb 2010

siou, a nie je ten TM podobny ako ja? 😀 😀 😀

heh, idem sa pustit do pecenych zemiackov a kapusty, ine doma nemame 😅

nat, a ten tvoj pije turka? ci nesku?

nathali
28. feb 2010

shaarka jemu je to jedno ale radsej mu robim nesku ta neni tak silna a vzdy este mlieko ale mam chut kupit bez kofeinu aby ho neporazilo snad to nespozna

ja kapustu moc nemam rada a ani ju neviem spravit tak aby bola dobra 😀

shaarka
autor
28. feb 2010

kapusta je dobra tak ako je 😀 ja pridam cibulku, oprazim... a oteplim 😀
mozno by bezkofeinovu ani nespoznal, nie? 😠 😝

nathali
28. feb 2010

noo minule som spravila caro co reklamuju a to ma od kavy daleko ale chutilo mu az potom sa zacal cudovat ze co to je ?nejake slabe 😀

nathali
28. feb 2010

noo moze to byt dobre ale ja na niektore veci musim dostat chut inak to nezjem 🙂
vcera sme boli na veceru a dala som si kapsicku s nivou fuuuuuuuuuuj taky hnus to bol 😠 a taaak som sa na to tesila nivu si uz tak lahko nedam

siouxie
28. feb 2010

shaar 😀 😀 😀 je to možné 😉

nathali, kapusta ee, niva ee - to sa tu vymykáš z priemeru 😀 😀

shaarka
autor
28. feb 2010

siou, tak som zvedava, ze ked nabuduce napises nieco o TM, tak ze ci sa v tom budem vidiet 😀 😀 😀
nat, vymykas sa z priemeru (tejto temy), to je fakt 😀 😀
MM ma prehlasoval, kapusta nebude, bude cina - prazene rezance a kuracie masko.
kedze MM bol 13 rokov vegetarianom, vsetka praca okolo masa caka mna, on to "len" hodi na panvicu, dozrie a serviruje 😀

nathali
28. feb 2010

no nivu mam rada ale vcera bola nejaka hnusnaa asi moooc prezreta a ta pachut mi ostala v krku
kapustu mam rada k pecenemu masku a knedlikom to ano to moooooze a to mam veeelmi rada ale inak kapustu moc nemusim neni to jedlo ze by som to robila kazdy mesiac ale raz za cas si to dam a to sa prezem jak take prasatko 😀

shaarka vy ste si to ale pekne rozdelili 🙂

ten moj je este stale v posteli a ked tam ostane este hodinu tak ma z neho porazi uz teraz som hlada a neznasam ked obedujem sama 😠

zuzanockamt
28. feb 2010

nathali ... ako sa dari? ... robila test?

nathali
28. feb 2010

ahooj zuzi hej hej robila a nic vobec nic ale co uz .no este ms nedorazila a to mi je divne lebo po hormonoch som to dostala hned noo este pockam ci nedojde a ked nie spravim test este raz a pojdem k dokymu aj tak sa musim ist ukazat

siouxie
28. feb 2010

shaar 😀 uvidíme 😎

😕 tak ešte je aj tiež nie celkom mäsový...? 😅 😀 😀 no toto! 😀

zuzanockamt
28. feb 2010

nath ... no ved hej, uvidis, ako bude dalsie dni

nathali
28. feb 2010

presne tak zuzi uvidime co nam prinesie cas priroda vie co robi aspon dufam

siouxie
28. feb 2010

tak ja sa naplno púčťam do práce, natlačili sme sa a chlapci odišli von.

Kto ide na kávu? 😀

vavenka
28. feb 2010

Siou ja pijem este od ranajok 🙂

siouxie
28. feb 2010

vavi 😕 😕 😀 To si robíš do kýblika? 😀 A studenú? 😀 Chceš byť stále pekná, čo? 😀

vavenka
28. feb 2010

Siou si m odhalila 😀

Ale nie, kurna, som bola na wcku a zas som si dotrhala rit - prepacte za nechutne podrobnosti v case obeda 🙂 tak teraz sa len prechadzam po byte lebo si este neviem sadnut 😀 som vsetkych svatych videla.....

siouxie
28. feb 2010

vavi, chúďa 😒 ☹ nemala by si nejako zmeniť zloženie stravy? 😒

nellie_
28. feb 2010

joooj vavi... 😕 😅 😅

ja som taka prejedena..skusali sme novy spôsob kuracich ceckov - namocit do majce z bieleho jogurtu+cesnak+vajicko a koreniny a potom iba sprudka opiect a ku tomu sme mali pecene zemiaky a zeleninovu polievku... 😎 (tusim podobny obed mali aj siouxovci 😀 )

teraz sme si so segrou nacapali pletove masky a pozerame serial upirske denniky 😀 😀 a MM prave odisiel hrat fotbal na ihrisko tak ja prave vypinam pocitac 😀 😀 potom pojdem vykopnut segru na bus a asi zbehnem ku svokrovcom a tam pockam draheho kym skonci s fotbalom... 🙂 🙂

nellie_
28. feb 2010

nathali a ze niva fuuuuj??? 😨 😨 😲 😲 😲 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre