Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
13. mar 2010

no aj vYdlickova lejdy dorazila 😉 😲 😲 😲

flamenga
13. mar 2010

slni prd 😒 išli za ujom do nemocnice, lebo mu brali mandle... potom idú k tej rodine, to je pekne ďaleko v jednej dedine, tam sa zdržia, kým prídu, bude min. päť hodín 😢 ježiš baby, ja som vadná, ja si idem asi utrúsiť nejakú tú slzu popri umývaní riadu, nech sa mi uľaví 😅 😔 🙄

slniecko77
13. mar 2010

..ked sa ti ulavi tak slzu pusti, ale potom uz len usmev..nejde nic v telke? co dobreho si dnes varila?
aj moj pride az tak vecer..

siouxie
13. mar 2010

anča 😀 😀

flami, utrús, možno bude treba menej puru 😀 😀 a spravíš dve dobré veci - uľaví sa ti a umyje riad ekologickejšie 😀 😀.

aj som sama 😀 😀

siouxie
13. mar 2010

ale to je pená blbosť, ako zasušený sneh (nell 😀 ). utrúsiť slzu 😀 😀
flami, radšej ju ulej, odlej, odkvapni 😀 😀

flamenga
13. mar 2010

siou fakt... a prečo sa to potom tak hovorí, keď to nemá ani hlavu, ani pätu, ani riť? 😅 A už počujem moju mamu, čo by mi na túto moju urevanú náladu povedala: "plač, budeš menej čúrať" 😀 🙄 😔 😀

siouxie
13. mar 2010

flami, mamina je sympoška 😀 😀 😀

ale nie fak, nebuď smutná, práve som ti chcela napísať, že ti to fakt letí, zase máš ďalší týždeň na krku 😕 😀 .

slniecko77
13. mar 2010

tak to je dobre flam 🙂 mama je ftipalek 😀
Siou ty nevies utrusit slzu? 😀 😀 😀 taka velka a nevie..heheeee

vavenka
13. mar 2010

Flam nebud smutnee, ked nemas doma chlapa, sprav si skraslovacie poobedie, nejaka maskes na volos, na ksichtik, nalakuj si nechty na nohach, daj si vanu a mas co robit do piatej, a este ti aj dobre padne, hm? 😉

A co to bolo s tou vYdlickou? Vcera som len tak zbezne prebehla vase brainstormingove vykvety v ramci gramatickych prehreskov 🙂

A vy pouzivate utrusit slzu?? My len utrusit poznamku napr, slzu zvykneme len vyronit 😉

slniecko77
13. mar 2010

..tak ani ty nevies Vave...xixi 😀

siouxie
13. mar 2010

vav vyroniť je to najpresnejšie... 😀

vavenka
13. mar 2010

Slni no teraz som sa spytala herca, co mi chysta na obed, takto alibisticky 🙂 tak na mna pozrel ze teda na co by som mala chut 😉 joj som na seba hrda, ze som taka sikulka 🙂 hned sa mi lepsie dycha, ako som mu teda krasne dala najavo, ze odo mna nech ziaden vykon v kuchyni necaka 🙂

A Vandus sa ma asi ok, sa mi promenaduje po bruchu, klasika, ked ja som v klude tak sa hemzi, a kedze dnes mam v plane byt v klude vacsinu casu, tak bude mat chudinka aktivny den 😀

vavenka
13. mar 2010

Siou 😀

slniecko77
13. mar 2010

Vave...aka inteligentna a k tomu blondina 😀 tststs gratulujem k excelentnemu vykonu 😉 mudro si to vymyslela, lepsie sa ani nedalo
..asi mi zacina sibat...a chlap nie je doma 😕 kto mi zavola rychlu 😀

vavenka
13. mar 2010

Slni 😀 😀 ale tak ja niesom prirodzena, tak aspon aka taka utecha 😅

siouxie
13. mar 2010

slni, také tam funguje? 😀 😀

slniecko77
13. mar 2010

Siou...pridu paramedici..daju mi paralen 😀 ....to nech ma panboh chrani 😀 radsej ja pockam na chlapa

siouxie
13. mar 2010

para para 😀 aj ja mám para(len) 😀 😀 teda odvčera som nemala. ale ty už tiež tuším nepotrebuješ 😀 😀

vavenka
13. mar 2010

Siou uz si aj bez kvapiek do nosa? 😉 ja uz siesty den uspesne abstinujem 😀 😀
Inak zas som chrapala ☹ som na seba dostala rano staznost 😅 mate sa na co tesit zenusky 😀 se nebudete spoznavat ked budete v stave T 😀

flamenga
13. mar 2010

bola som si zahrať futbal 😀 slovný 😀 ... ináč, obzerala som si práve bruch v zrkadle 😕 😅 mám ho strašne smiešny 😀

vavenka
13. mar 2010

Flam hod mi pls link na ten kociar, co si ho tu minule ukazovala, ak mozes 🙂 chcem ho posunut jednej cakatelke 😉 teda ak nevadi.....

siouxie
13. mar 2010

flami 😀 😀 😀

vav, ešte kvapkám, ale málo, hlavne keď ležím. 🙂

flamenga
13. mar 2010

vave toto: http://www.dobrywozek.pl/blog/ ? Jasné, že nevadí, nemá čo 🙂

slniecko77
13. mar 2010

vidis Flam, teraz ked ti bude smutno, staci kuknut do zrkadla na brucho 😉
..Vave, uz sa tesim na stav T..uvidime ake zazraky sa udeju 😀 narastie mi brucho, zacnem chrapat...snad aj nezarastiem na tvary 😀
..preboha...zastavte ma niekto 😅

flamenga
13. mar 2010

siou sa smej 😀 mám ho taký špicatý momentálne, že mám pocit, že malý robí "sviečku" a určite má ešte aj prsty na nohách našponované ako baletka 😀

siouxie
13. mar 2010

slni, toho sa aj ja obávam 😀 😀 a počuješ to? 😕 špicaté brucho 😕 😀

vavenka
13. mar 2010

Dievcata no som ja veeelmi zvedava na vas T stav 😀 😀 nieze tu o polroka budu fuzate fotky vasich tvari 😀

nellie_
13. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
13. mar 2010

nell 😀

nellie_
13. mar 2010

ahojte... 😀 😀 😀
som vas citala popri prontovani... 😀 😀
do rana ma boli fest hlava... ☹ boli sme v meste na nakupoch so segrou, potom sme vyrabali nepeceny kremes - teda segra a ja som vysavala.. teraz si pojdeme dat kavicku z dolcika a ku nej kremesik 😎 😎 😎
MM siel hrat fotbal ako kazdu sobotu tak sme len babska partia tu 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre