Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
16. mar 2010

tak prave som dojedla hrozienkovy margot 😅 velky.

shaarka
autor
16. mar 2010

bubli a teraz mas kolko? cm/kg

vavenka
16. mar 2010

Bubli naaahodou na fotke vyzeras super 🙂

No a ja som zial zistila, ze po 30tke uz mi nestacilo len upravit jedalnicek, ked som nejake to kilo nabrala - trebalo aj sa pohybat.... Preto som si zaobstarala orbitrek, a aspon 2x do tyzdna som sa snazila co to poslapat pred telkou.... Je super ked sa do nejakej pohybovej aktivity clovek zazerie a bavi ho to... To sa mi podarilo asi 2 roky dozadu, ked som chodila na tae -bo - mi to asi 3 mesiace vydrzalo, 2x do tyzdna som chodila a bolo to super, aj som trocha upravila postavu a kondicku a tak..... Ale kebyze sa mam do niecoho nutit - tak ani bohovi, napriklad neznasam poslnovne - tam fakt so sebazaprenim....

bublinka11
16. mar 2010

Vavi na tej fotke som mala asi o 8 kg menej. Ja som este pred 2 rokmi mala o 20 kg menej...
Ja prakticky odkedy sa snazim otehotniet, uplne kaslem na vahu a snazim sa nedrzat diety...a vlastne "vdaka" tomu mam teraz kolko mam...Shaari takze nevazila som sa asi 2 mesiace, ale vidim to tak na 85 kg pri vyske 169 cm...cize vyzeram asi ako ty...az na to, ze nemam v brusku Tea! 😀

anaxamon
16. mar 2010

tak som spat, akurat obedujem.

vavenka
16. mar 2010

Ahoj anax, co fajne mas na obed?

anaxamon
16. mar 2010

ryzu, s morcacimi ceckami na mrkve a cibuli🙂)

mimochodom do vasej temy sa nemienim zapajat, takze co ine je na pretras?? 😀

a este chcem popriat vsetkym ostatnym co tu rano neboli, pekny den 😉

mne pred desiatou volali ze mate tu navstevu, a to sa bez ohlasenia dovalil moj manzel, ze skoro skoncili v robote a ze je prekvapko...no a este okrem toho vytasil kraaasnu kyticu..som bola sokovana 😀 😲

bublinka11
16. mar 2010

Anax ty sa mas! A preco nam nechces napisat svoju vahu? By si nam nekonkurovala, co?
Inak som pozrela ten tvoj graf a mas ho veru vselijaky, este vydrz, mozno ti fakt divne stupa teplota. A to mas tak dlho egg???

flamenga
16. mar 2010

baby poraďte 😅 ktorý vzor na toho môjho tátoša sa vám pozdáva?

vavenka
16. mar 2010

Anax fiiha, nieco nebodaj vyviedol? 😀

Hmm tie morcacie zneju dobre, ja teraz asi pre tatka a mna vyvarim len spagety a na to syr (bez cesnaku 🙂 )
a uplne vacne rozmyslam, ze sptaivm makove sulance 🙂 aj ked nechce sa mi s tym velmi mordovat.... Uvidime este 🙂 Drahy ide na fucik dnes, takze v pripade, ze neuvarim nic, sa naje potom v krcme....

anaxamon
16. mar 2010

bubli, moja vaha sa od minuleho jula nezmenila, tak ked sa ti chce hladat mozes si to spatne nalistovat, ale bohuzial moja vaha ma trojciferne cislo 😢 😢

mam cudnu teplotu to je fakt, a hej tak dlho ho mam, dnes som myslela ze uz nebude ale figu taky jasny egg ze som ani nemusela rozmyslat ci a co zaznacit... 😒

anaxamon
16. mar 2010

vavi nic nevyviedol...vcera som mu medzi recou spomenula ze som uz davno nedostala kvety a zda sa ze pocuval 😀

vavi skus toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24662 zda sa to menej pracne....

bublinka11
16. mar 2010

Anax v pohode, nemienim po nicom patrat ani nic riesit...ovu sa ti asi rozbieha, aspon ja ju mam az v tzv. suchom obdobi, cize po eggu...

anaxamon
16. mar 2010

bubli 😉

mna ta ovulka uz aj prestala trapit, a hlavne som rozhodnuta buduci mesiac nemeriat vobec...ide jar, verim ze bude teplejsie, nebudem sa zaoberat nejakymi teplotami a ovulkami a uvidim ako budem na tom s psychikou..ako to budem v pohode zvladat a "zabudnem" ze nieco chcem, tak nejake dalsie merania uz asi ani nebudem robit, viem ze ovulku ako tak mavam, sice kolisavo ale je, takze sa nad tym uz tolko nebudem zamyslat...

teraz sa uz tesim, ze sa nam snad podari ist na prvu spolocnu zahranicnu dovolenku k mori... 😀

bublinka11
16. mar 2010

Anax a kam sa chystate???

anaxamon
16. mar 2010

bubli to este ani srnka netusi, chceme isto last minute, lebo mame naplanovane dovolenky v robotach, takze vieme terminy kedy chceme ist a potom sa ukaze podla pomuky, penazi a nalady..dufam ze sa nam to konecne po piatich rokoch co sme spolu podari

bublinka11
16. mar 2010

Anax super bude...tes sa. Mna tiez teraz caka jedna vacsia cesta, ale este nie je ista...tak tiez sa snazim na nu sustredovat.

anaxamon
16. mar 2010

my sme boli doteraz verni slovensku, a casto krat nam dovolenku pohltili pracovne veci, ako rekonstrukcia bytu, priprava svadby a pod. tak verim ze tento rok to vyjde🙂)) vy kam sa chystate?

bibi24
16. mar 2010

Ahojte kocky 🙂

Vidim, ze rano to bolo troska smutnejsie.... 😔 Prepacte, ze som vas zanedbavala, ale najpr sluzobka, potom vikendova chata a lyzovanie a vcera kopec roboty v praci. Doma net stale nemam, tak sa mozem spoliehat len na robotu.

No a k ranajsej depke mozem pridat aj svoju...boli sme v Iscare u Dr. Valkyho a aby sme nemali starosti s manzelovym spermiami, tak sa k tomu pridalo aj u mna podozrenie na polyp na krcku maternice. Lavy vajecnik polycysticky - vela vacsich vajec. Na pravom mala pretrvavajuca cysta. Ovu neviem kedy bola, ci uz, alebo este len bude, som 23dc. Dalsi postup je kontrola na zaciatku cyklu, vaginalne cipky a ak pretrvava polyp, tak laparoskopia....a potom sa uvidi. Haha. A to som si naivne myslela, ze uz nic horsie nebude a ze mozno uz aj vypiseme ziadost pre poistovnu. 😖

siouxie
16. mar 2010

bibiiiiii 😔 😔 ☹

anaxamon
16. mar 2010

bibi, to su teda spravy☹(( u toho dr. si uz dlhsie ci to bola prva navsteva (prepac v tomto u teba nemam moc prehlad)

flamenga
16. mar 2010

😔

vavenka
16. mar 2010

Jooj aj ja kcem ist na dovolenkuu ... Kua a na tej sportke nie a nie vyhrat 🙄
Anax my sme tak boli na last minute na Rhodose, fajne bolo 😉 za malo penazi vela muziky 😀

Bibi ☹ a ten polyp je velky? Aka je sanca ze sa vstrebe pomocou cipkov? A za ako dlho? 😕 To asi vadi pocatiu, co? 😒

Ono zas pri tej laparoskopii by ti mohli dat do kopy aj lavy vajecnik, nie? By sa tak hodne zvysila sanca normalne ovulovat... Aj ked teda - tebe to asi bude prd platne, ked chcete ist do IVF... Ci?

siouxie
16. mar 2010

bibi, ip 😵

anaxamon
16. mar 2010

vavi to dobre znie, za malo penazi vela muziky, take chceme aj my, ale masovyn rhodos je ee pre nas... 😅

siou ahoj 😉

siouxie
16. mar 2010

inak, ahojte, prepáčte ☹ bibi ma šokovala...

madeline
16. mar 2010

bibi - vydrz, bude to dobre a laparka ti mozno pomoze, nie?

anaxamon
16. mar 2010

vavi a dobry napad, idem si podat loto 😀 😀

anaxamon
16. mar 2010

flam mne sa paci ta cierno biela verzia, co je cely kocik nafoteny...ja som taky trochu konzervativny typ na take veci 😨

madeline
16. mar 2010

flam - mne sa paci vzorka 10 a 15 (modre kvietky / modrobiele kocky), cierna sa mi ku kociku nehodi 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre