Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
17. mar 2010

jeeeej ano madeline supeeeeer, gratulujem

bibi24
17. mar 2010

Bubli, tak oddychuj a verime verime 😉

Inak ja tiez vcera, ujo Valky mi to riadne roztahoval 😀 Vsetko ma bolelo este vecer 😠

Nellie, no najviac by ma asi stvalo, kebyze je vsetko u oboch ok a nedari sa, to je na porazenie. By som mala dobre nervy na to. Ja sa zamestnavam aspon tym, ze neustale riesim nejaky dalsi problem 😀

bublinka11
17. mar 2010

Nellie tento krat som poslala tulipany, ruze boli minule 😀 😀 😀
A nechcem ta vystrasit...fakt nie...minule som ani necitila, ze mi cosi robia. Podla mna (tak som si to vysvetlila v hlave) bol minule krcok makkucky a poddajny a dnes uz zacal tuhnut, preto doktorovi stale unikal. Ovu bola totiz isto vcera...ja som predsa len nevydrzala a rano odmerala. Upozornila som na to aj doktora, samozrejme, tvrdil, ze vajko je oplodnitelne...tak uvidime, ci mal pravdu.
Dolezite je, ze som uplne kludna...a v pohode...
A kocky dakujem za povzbudive slova!!!

nellie_
17. mar 2010

bibi no u nas zatial najvacsi problem je nedostatocny prisun spermii 😀 😀

nellie_
17. mar 2010

Bubli prestan, jasne ze teraz ta davka spermosov stretla vajcisko na vadrovke prave a uz ho dobijaju jedna radost... 😉

bublinka11
17. mar 2010

Vajco na vadrovke... 😀 😀 😀 Nellieeeeee 😀 vandruje si tam zbludilo... 😀

slniecko77
17. mar 2010

ahojte 🙂
Shaarka, prednedavnom sme sa prestahovali a ta ulica su v podtstate dve ulice a uplne opacnym smerom nez chodievam za povinnostami 😉 takze preto bola neobjavena
Bubli...velmi drzim prstiky, verim, ze to tentokrat vyjde, vajicko by malo byt oplodnitelne este 12 hodin po ovulacii..ale vy ste to poistili este sexikom 😉 takze ziadne obavy
my tu mame opat krasne, cca 12 stupnov..kludne zavidte 😀

shaarka
autor
17. mar 2010

slni, dvanaaaaast? fiha! 😵 my neviem kolko, ale kosa je 😎
a prepac, nejak som prehliadla, ze ste sa stahovali 😎 nie nahodou vtedy, ked aj my? 😀

flamenga
17. mar 2010

pekný deň prajem 🙂

vavenka
17. mar 2010

Ranko 🙂

Bubli tak drzime paste, len pekne oddychovat.. Juj kokso nech nasledujuce 2 tyzdne zbehnu ako voda 😉

Inak ja sedim uz asi polhodku v nasej novej obyvacke a kocham sa 😀 ako vyslo slnko, taka je uplne ze svetla z tych farieb a novej zaclony, ze az nechapem 🙂

Kokso ze 11 hodin - musim sa rozhybat, o jednej mam rande cislo jedna, o tretej rande cislo 2, potom musim za podnajomnikom skocit a s drahym nakupit darceky na vikend - v jeho rodine si traja jozefovia + jeho tatko aj obaja synovci maju narodeniny, takze dojdem potom asi az vecer....

Shaar zajtra zatial nemam nic, takze spoko mozme na kolacik 😉 ty nemas uz teraz dakedy poradnu?

A vajco na vandrovke je super!

Inak na margo chlapov - vcera som si pisala s manzom tej kamosky co porodila, tak bol uplne ze na prasky, ze obdivuje svoju zenu a vobec ze vsetky zeny ako to vieme vydrzat a tak - on bol pri porode a hoodne silny zazitok to pre neho bol, aspon z pismeniek som vycitila... Myslim ze on si ju velmi vazil aj doteraz, ale po tomto porode ju aspon 5 rokov bude na rukach nosit 🙂

vavenka
17. mar 2010

Hej a na Jozefa mame stvrte vyrocie s hercom - prosim si nejake napady, co mu podarovat 😅 dakujeeem 😵

nellie_
17. mar 2010

baby co sa mne stalo prave... uz sa teraz tak usmievam cez bolest lebo ked si to predstavim tak ozaj to muselo vyzerat komicky... 😀 😀 😀 😀

Takze bola som dole u kolegyne a cakala kym dotelefonuje a bola som opreta tam o taku skrinu a zapreta nohou o stolicku ale trubu nenapadlo ma ze ta stolicka ma kolieska a zrazu sa stolicka odsunula a ja som citila ako padam dole tak nezne a romanticky som sa tam naskladala na zem - kolegyne vybuch sak smiala som sa aj ja najskôr kym som si uvedomila ze ma boli chrbat a to klucik z tej skrine mi urobil krasny skrabanec cez cely chrbat ako som sa nim osuchla a zviezla na zem a ked som si sla v zrkadle pozriet ten skrabanec este ma aj seklo pod lopatkou ze som zostala asi minutu vykrutena ako paragraf... a baby sa sli usulat do kocky na cudzom utrpeni... 😀 😀 😀 ale uz uznavam ze 181 cm ked sa im tam spomalene skladalo pod ten stôl suchajuc za po skrini muselo vypadat ozaj komicky.. 😀 😀 😀 😀 😀 au ale ten chrbat.. 🙄

vavenka
17. mar 2010

A pozeram ze dzouik nam zacala novy cyklus 😖

http://www.fertilityfriend.com/home/dzou

Dzou tak o 2 tyzdne mas aj ty vajko na vandrovke - pekne sa posnazit 😉

vavenka
17. mar 2010

Nell 😀 😀 😀

slniecko77
17. mar 2010

Shaarka, to je v pohode, nie je sa za co ospravedlnovat 😉 my uz tu byvame nejake 4 mesiace, ale tu su rezidencne stvrte, milion uliciek, ktore nevedu nikam len k domov, preto nie je dovod tade chodit 🙂
tak dzou sa riadne posunula ovula 😝 no nakoniec mala Shaarka pravdu
Vave vidim, ze si busy..ale aspon ti rychlejsie ubehne dnik, s darcekmi ti velmi neporadim, aj mm ma za chvilu meniny a ja vobec netusim co mu zakupit
Nellie 😀 😀 😀 chudiatko poskladane oskrete...boli moc? 🤐

nellie_
17. mar 2010

baby mam otazku.. som zmetena trocha ako mam ratat cyklus.. vcera som zacala na obed spinit, ale dost silno take tmave (sorry za detaily 😅 ) a vecer uz som mala klasicku krv ale len slabulinko a az dnes malujem v plnom prude, takze mam vcerajsok ratat ako 1DC, alebo az dnes???
Lebo idem sa objednavat na tu krv a neviem ci sa mam na zajtra alebo az na piatok.. ale vyhovovalo by mi zajtra to je MM isto doma a pojde tam on so mnou autom.. ja si asi netrufnem sama... 😅

nellie_
17. mar 2010

Slni uz je to lepsie.. len dufam ze mi MM uveri ze to mam z kluca a nie ze nejaky naruzivy milenec ma skriabal po chrbte 😀 😀

bibi24
17. mar 2010

Nell, ja som niekde citala, ze spinenie a rovnako, ked dostanes kramy vecer, tak mas ratat az dalsi den. Cize dnes by si mala byt 1 dc.
Chrbatik este boli?

anaxamon
17. mar 2010

som spat, na chvilku kym sa naobedujem

nel rataj hned prvy den ked si zacala spinit 😉

anaxamon
17. mar 2010

no ale toto, vy tu teraz nie ste??
ja saprave rozhodujem ci si dam po obede milu alebo nedam...uz ju nosim tyzden v kabelke, zacina sa pomaly mrvit 😅

anaxamon
17. mar 2010

takze ked trpim samomluvou tak vam aspon hodim jeden link, celkom ma to pobavilo 🙂
http://robertmerva.blogspot.com/2008/04/necinno...

bibi24
17. mar 2010

anax, daj si Milu, ja som po obede a tiez by som si dala, ale nemam 😀 Ani nic ine sladke nemam 😒

nellie_
17. mar 2010

no takze objednala som sa na zajtra... sestricka mi povedala ze vcera mam uz ratat ako 1DC a ze ved tam 1 den hore dole nejake velke odchylky neurobi tak dufam ze to bude v poriadku 🙂 🙂

Ked toto fakt kazdy hovori inak...niekde som citala aj nejak hodinami to bolo ohranicene ale uz si to presne nepametam, ze ked sa dostane az vecer tak sa ma prvy den pocitat az nasledujuci den.. ale kaslem na to pojdem zajtra a hotovo... 😎

bublinka11
17. mar 2010

Kde steeeeeeeeeee???
Nellie ta sestricka vsetko akosi hovori opacne...lebo ved aj mne povedala, ze vajco vydrzi 24 hodin...takze uz snad dovandrovalo a krmi sa spermijkami 😀 😀 😀
Ja som to ratala vzdy az od klasickeho krvacania, spinenie som neratala... 😕

shaarka
autor
17. mar 2010

ja by som tiez povedala, podla vsetkeho, co pisu, ze vcera spinenie a dnes 1.DC... ale ak citis nellie, ze vcera bol 1.DC, tak sa vykasli na to, co pisu. 😉
vajco vydrzi 12-24 hodin, zalezi od kvality 😝

ja cely den sijem jelle pelech! ja, co nie som kamaratka ani len s gombikmi 😀 😀 😀 ale uz som sa na nu nemohla pozerat, ako sa na pelechu chudak opiera o stenu... tak som sa na to dala a upravila jej super zimny tunel na letne podmienky 😉 potom odfotim ten zazrak.

nellie_
17. mar 2010

bubli ale sak zlata je nie?? aspon nas ukludni 😀 😀 😀

ale ja som mala uz vcera vecer krv a to spinenie bolo fakt ze fest intenzivne a cierne.. 😅
Ale neriesim, ved snad to velke anomalie neukaze... 😀 😀

madeline
17. mar 2010

lenocka - dakujem 😵 a ako pokracujes s tehu cukrovkou?

bibi24
17. mar 2010

Baby, mne je do placu...teraz som sa dozvedela, ze nasi kamarati cakaju baby (aj ked teda zatial je to len na zaciatku a baba spini). Akoze nie preto mi je do placu, ze by som im neodpriala, ale je mi smutno....ma to nejak rozhodilo vnutorne. Oni su spolu ani nie rok, snazili sa druhy mesiac /ak sa to da nazvat snazenim/, ta baba nevie ani kedy mala ovulaciu, ani co to je, a nic ☹
Chalan nesportuje, nezdravo sa stravuje, brucho ma ako balon, fajcil, pije kazdy vikend a napriek tomu caka dieta....ach jaj.

shaarka
autor
17. mar 2010

bibi, mozno to nie je jeho 😉 😝

tak si poplac, ulavi sa ti... to su uplne normalne emocie. 😔 a raz ked otehotnies a zvyknes si na tu myslienku, razom aj zabudnes, ze ake to bolo trapenie - toto cakanie a dufanie... ta mala bodka potom vsetko vykompenzuje. vtedy, ked na to bude ten spravny cas 😵

bublinka11
17. mar 2010

Shaari 12-24 hod.? Vidis, pre mna nova info 😉 Moje si isto pockalo 😀
Nellie a sestricka je velmi zlata...fakt. S nou si viac rozumiem ako s lekarom 😀
Bibi teba chapem, mna tieto stavy uz presli, ale tiez mi pokazilo naladu, ked niekto otehotnel len tak, ze si povedal a bol...akoby kvoli mne mali mat vsetci problemy...ale prejde neboj... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre