Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
21. mar 2010

chrobi, a dobrú robotu si našiel? držím palce, aby to vyšlo ako má 🙂

nathali
21. mar 2010

to je super ze si nasiel pracu ta sa hlada teraz tazko
jeeeeeeeeeeeeeeeeej ako kraasne mi tu svieti slniecko no normalne by som aj opalovat sla ale len cez zavrete okno 🙂

pipimiska
21. mar 2010

chrobul, no je toho fakt strasne vela, ja som do obyvacky nakoniec nasla tapetu v poprade 😀aaa to som tam cestovala iba koli nej 😝 sa cudujem,ze je moj mm taky toleratny voci mojim poziadavkam 😎
na 99 percent sa tapety kupuju/ objednavaju po rolke,nevedia ti predat jeden dva pasy a kedze jedna rolka ma 10m , tak to ti vijdu 3 az 4 pasy, podla vysky stropu 😉

chrobulka
21. mar 2010

aha, nath, chapem... drzim palce, aby ho po tej info naspat do nemocky neodviezli 😀
(zartujem)

siou, bol to porod - hlavne ten cas, co bol doma, som myslela, ze z neho skolapsujem.
ale robota vyzera byt "dokonala", len zostavame pri zemi... nech chlapec este velmi nevystrkuje rozky...
som zvedava ako sa chyti... udajne je v tej spolocnosti "svorka" zabehnutych ludi, ktori novych ludi bud prijmu, alebo vypudia... snad sa tam chvilku ohreje 😀 ale je to presne to, co hladal...
ale ked ti mam pravdu povedat, nechutna doba je na zhananie si roboty ☹
inak, mal uz pred mesiacom nastupit do jednej personalky ako country manager a v den, ked siel prvtkrat do prace s prestudovanou zmluvou, ktoru rano mal podpisat, mu volali, nech nechodi... mesiac venoval tej pozicii, X kol pohovorov, videopohovor s belgickou zakladnou, totalne sa na to upol a nakoniec toto, slzy mal v ociach... nasere...
a takto sa personalka zachova... dobre?
otrasne veci sa deju v tomto svete... ☹

pipimiska
21. mar 2010

nath,aha,aa preco je v nemocnici?

nathali
21. mar 2010

chrob aj ja sa niekedy bojim aby nedostal infarkt s toho ale snad to prezijeme v zdravi obaja 😀

no tak to bolo peknee svinstvo od nich to nevedeli povedat skor ze ho neberu??a nie takto tahat ludi za nos a potom ze nic s toho

chrobulka
21. mar 2010

pipi, je mi jasne, ze len po rolke mi to predaju... zvazujem, ze jednu stenu (kde su aj dvere) dam tak do polovice a na dalsiu, co s nou susedi len jeden pas... trochu ozivit to chcem a raz tam SNAD bude aj postielka, tak preto...
daju sa v pohode aj poumyvat tie tapety?

pipimiska
21. mar 2010

chrob, nasere, ale asi secko sa deje pre nieco, bude mu lepsie v novej,uvidis 🙂

nathali
21. mar 2010

pipi mal hroznu buracku v nemecku (auto je na odpis)ale nastastie v nemecku lebo inak by to na sk ale v cz neprezil bol na tom dost vazne ale uz je dobre pojde konecne domov 😉

siouxie
21. mar 2010

chrobi, pekný grc. Dôverne to poznám, mm toho prešiel za tie roky už tiež statočne. Aj som ho obdivovala, lebo ja tie novodobé pohovory tváriace sa a hrajúce sa na niečo, čím nie sú nenávidím a grcám z toho.
Ale je paráda, že mu to vyšlo tak rýchlo... Fakt, dnes je aj pol roka hľadania fleku úplne bežné, dokonca aj tu v ba. 😖

pipimiska
21. mar 2010

chrob, podla toho aku kupis..na kazdej mas oznacene cistenie..ja mam umyvaciu v kuchyni a v obyvke taku,co mozes pretierat navlhcenou handrickou z lahka 😉

chrobulka
21. mar 2010

ved to, ze som rada, ze si nieco nasiel, bo mi tu uz takmer cely byt prehadzal v ramci "zveladovania nehnutelnosti" - to mi stale hlasil, ked som bola ja v robote a on doma, ze to robi...
a hlavne, to co si nasiel teraz, to je cisto jeho sen... a samozrejme, cez kamosa... inak to dnes bohuzial nejde...

inak, ta personalka... den pred jeho oficialnym nastupom uz bol predstaveny ako country manager... dostal zmluvu pod pazuchu, nech si ju doma prestuduje a ze "zajtra" podpisu a rano spolu ideme do roboty a volali mu, ze nic... skoro sa rozreval. zabil tym vela casu. najviac ma zarazilo, ze sa takto k cloveku zachova prave personalna agentura. inak, ta baba, co s nim cely cas riesila ten jeho nastup, mu tyzden po tom volala, ze si len overuje, ci uz nieco ma, lebo ze ho MOZNO este bude potrebovat... tak ju do paze poslal, len taky fukot 😀

pipimiska
21. mar 2010

nathali, ach, to som nevedela..tak som rada,ze je v poriadku..a bude uplne v poriadku?

siouxie
21. mar 2010

chrob, niečo veľmi podobné sa stalo aj mm, v jednej súkromnej a dosť veľkej firme, ma skoro rotrhlo vtedy. A spersonálkami má veľmi bohaté a vtipné skúsenosti, dúfam, že ich "služby" tak skoro potrebovať nebude.

Tak nech mu to vyjde 😉.

nathali
21. mar 2010

dobre spravil co si oni myslia?ze ked vyhoda cloveka ze bude este na nich cakat??a takto sa chovat??to co je za ludi???jak v cirkuse!!!!

nathali
21. mar 2010

pipi no uplne v poriadku uz asi nie je po tazkej operacii aorty takze nic tazke nemoze robit a on je automechanik tak neviem ako sa to vyriesi na urade ci ho daju na polovicny invalidny alebo ako??aj preto sa chcem vratit hlavne koli nemu na sk mu bude lesie to musi a on uznat

siouxie
21. mar 2010

nath 😕 ☹

chrobulka
21. mar 2010

mame to za sebou a zajtra by mal vykrocit pravou nohou... tak sa mu to snad podari....
idem vyvesat a dam prat este nieco, lebo mam pocit, ze ten nas kol na spnave pradlo je bezodny ☹

nathali
21. mar 2010

sio to je v pohode ked ho uz pustaju domov tak musi byt ok je tam nim aj jeden sk doktor co tam pracuje tak vsetko mu vysvetlil a pekne sa o neho staraju a chodi ho pozerat kazdy den aj kolace mu priniesol co mu zena napiekla je zlatyyy 🙂 ale som stastnaa ze uz ide domov 🙂

siouxie
21. mar 2010

nath, zlatý 😀 😀 ale teda, nech už je doma... 😵

nathali
21. mar 2010

prave davaju na nove po com zeny tuzia no bomba prave si depiloval nohy,obliekol silonky a uz ho aj fen potriasol 😀

nathali
21. mar 2010

hej je strasne zlaty ja som netusila ze je to tak vazne az posledny tyzden mi to povedal no bala som sa ako to bude aj s poistovnou a ako mu bude v tom cudzom svete ale zatial je to vsetko dobree s poistovne ho vsetci pozdravbuju a v nemocnici kolacikmi napchavaju a lakari ho povazuju za zazrak ze sa zobudil som stastnaa 🙂

chrobulka
21. mar 2010

my nemame novu nath, ale teda, uzi si to 😉
mne nejak nechytil ten da vinciho kod co davaju na markize... a inde nic zaujimave nejde...
este ze existuje kon... 😉

nathali
21. mar 2010

chrob ja som to videla ako je to celkom dobre len sa musis zapozerat ja som stale odbehovala tak ma to tiez nebavilo az na konci 😀

chrobulka
21. mar 2010

nath, to mal tvoj chlap sakra stastie... drzte sa... isto bude este nejaky cas doma na PNke...
nejaka som mlsna... len neviem do coho sa pustit 🙂

nathali
21. mar 2010

chrob aj preto sa chcem stahovat ze doma je dom abude nam a hlavne jemu lepsie hej mal obrovske stastie stali pri nom vsetci anjeli 🙂
joooj aj ja by som si nieco dala ale cooo to je strasneee kym si nieco vyberem

chrobulka
21. mar 2010

ja si idem nieco spravit. na obed som mala len polievku... malo mi bolo...
nath, a to doma je kde? na slovaci predpokladam, ale lokalizuj sa... aby sme vedeli, ci posilnis zapad alebo vychod 😀

nathali
21. mar 2010

posilnim zapad-nitra 🙂

siouxie
21. mar 2010

naaath 😉 😀 a ešte aj nr 😵 😵

nathali
21. mar 2010

hej hej precooo?? 🙂

siouxie
21. mar 2010

moje rodné mesto 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre