Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
21. mar 2010

Ahojtee 🙂

Tak sme sa vratili z vychodu konecne, uz mi bolo riadne dlho 🙂

Inak sa vam musim pochvalit - nasa Vanda mala v piatok - podrzte sa - 2 500 g !!! Normalne ze moje dieta ma 2.5 kila v 33 tyzdni! Do 40teho radsej ani nechcem vediet kolko bude mat 😀

A som obzrata vsetkeho mozneho aj nemozneho, a hlavne nezdraveho a sa tesim ze konecne ide kon 😉

flamenga
21. mar 2010

vave uuuuu 😀 a spadá Vanda do tabuliek alebo nie?

vavenka
21. mar 2010

Flam nespada, je skoro o 2 tyzdne vacsia 😀 😀 😀

nathali
21. mar 2010

sio to vaaazne??? no moje tiez a preto sa tam chcem vratit 🙂

vavii ahooj jeeej tak vanda je uz taka velikaa jeej ale hlavne ze je zdravuckaaa

siouxie
21. mar 2010

nath 😉

flamenga
21. mar 2010

vave tak to možno aj pôrod bude o dva týždne skôr 😅

vavenka
21. mar 2010

Flam no uvidime, a lekarka vravela ze minuly tyzden rodili 5 kiloveho chlapceka 😕 ale samozrejme to zu bolo sekciou....

Nath presne tak, hlavne ze je zdrava - teda dufajme 😉

Aho Siou, tabulkujes? Ci dnes oddych?

siouxie
21. mar 2010

ahoj, vavi, jedna moja známa, pred pár týdňami porodila 4,80 kg a vyše 50 cm chlapčeka, to bábo vyzerá na fotkách z prvého týždňa ako niektoré polročné. 😀 Ale zdravý je ako buk, len teda mamu potrápil...
Termín mala pôvodne tuším až niekedy v apríli, ale to by mal chalanisko aj 7 kíl... 😀 😀

áále robím, robím 🙄 😀

vavenka
21. mar 2010

Siou no ja sa nepohnevam ked to pride o 2-3 tyzdne skor ako je vypocitany termin 😀 ale ak nie tak nie, pockame, vydrzime....
Podstatne je len to aby bola zasroska zdrava a ja schopna sa o nu postarat 😉

siouxie
21. mar 2010

vavi, ak to pôjde takto ďalej, Vandušku môžeš mať zhruba o mesiac doma, nie? 😀 Ale čo, aspoň sa vyhneš tomu "čakaniu" na konci a pôjde to to všetko šup-šup 😀 . A zdravá musí byť, keď sa jej tak darí 😀 😵

vavenka
21. mar 2010

Siou noo to by sa mi pacilo 🙂 🙂 nech vydzri v brusku tak do polky aprila a potom uz mi to bude jedno 😉

Kokso ako som v piatok lezala s pasmi na bruchu asi 20 min (myslim ze ctg to bolo) - tak hned vedla je porodna miestnost a zazila som tam porod v priamom prenose - teda bez obrazu samozrejme, len zvuky... Nenormalne zvuky z tej zeny vychazdali - kokso ale vsetky ju tam povzbudzovali - myslim sestry, hovorili jej kedy ma dychat, ako ma dychat a tak a potom ked dotlacila, tak sa ozval detsky plac -normalne mi slza vybehla, hrozne dojemne to bolo.... Potom mi lekarka vravela ze to bol predcasny porod - zenska tak ako ja bola v 33tt a ze maly nemal ani 2 kila. Ale ze bol zvravy, ze si ho dokrmia 🙂 som si hned tam seba na jej mieste predstavila a mala som co robit, aby som to rozdychala 🙂 no a uz koncim temu porod 😀

Varili sme nieco nove cez vikend? Ja som sa obzierala chlebickov (Sak Jozefovia, vsakze) , slaniny, kolacov, a dnes som prasila rezne a zemiakovu kasu a polievku a teraz vyjedam este take suche kolaciky .... Aspon 2 dni nebudem nic jest a az tak sa postavim na vahu asi 😀 😀

nathali
21. mar 2010

sio chuda ta tvoja kamoska ta sa teda riadne zapotila pri porode ale aspon je vidno ako sa malemu v brusku pacilo 🙂

vavi no ked sa jej tak dari urcite je zdrava 😉 a za chvilku ju mas pri sebe

siouxie
21. mar 2010

vav 😀 😀 😀 😀

nathali, nechali ju trápiť veľmi dlho a nakoniec, samozrejme, sekcia. Neviem príliš podrobnosti, je to len známa, ale teda má zážitok na celý život. V každom prípade, malý bol absolútne v poriadku, ona dosť rýchlo tiež a to je hlavné 🙂 .

nathali
21. mar 2010

sio aj mojej kamoske to takto spravili ze ju nechali potrapit a potom cisar no ale hlavne je ze su obaja zdravi 🙂

vavenka
21. mar 2010

Juj nejaka som dobita ci co, asi sa na hodinku odmlcim 😉

nellie_
21. mar 2010

ahojte.... 🙂 🙂 🙂

nathali
21. mar 2010

ahooj nell ako sa mas???

nellie_
21. mar 2010

ahoj nathali... 🙂

priznavam, nie moc dobre... ☹ ☹ uz od vcera je mi stale spatne od zaludka, neviem co to ma byt... potrebovala by som sa riadne vygrciat (ale to ja neviem aj som skusala prsty 😅 )....

a vystrojila som MM na jazdu a vacsinou som dnes lezala pred telkou a predychavala jak krmna hus... 😅

a ty co mas nove??

nathali
21. mar 2010

jooj tak snad ta to prejde rychlo a nevies s coho to moze byt??
no ja uz celkom lepsie aj ked sa mi zajtra nechce ist do prace a vobec sa tam netesim sme zlykolektiv kolegine vsetko vravia sefke a take husy ja nemam rada

nellie_
21. mar 2010

veru neviem co to ma byt.. chvilkami je mi fajn a potom zasa na grc.... 😝
snad to rychlo prejde...

no to verim, ze do takeho kolektivu sa netesis...to tam mate riadne sliepky teda fakt.... 🙄

nathali
21. mar 2010

jooj a nie si tehulka?????

no ja to tam este nejaky mesiac vydrzim a potom aj tak odchadzam chcem sa vratit na sk

nellie_
21. mar 2010

nathali nie nie som... dnes mi koncia maliari s malovkou.... 😀
Tak to tam uz nejak vydrz....to uz je hned lepsie ked vies ze tam nebudes dlho 😉 Takze sa vraciate sem..aj sa ti tu crta nejaka pracička??? 😉

nathali
21. mar 2010

no ked som pozerala na net nasla by som si ale ocino sa aj pyta ked tak aby sa nestalo ze pridem a nic ale nemam s toho strach zatial 🙂
uvidime co bude ale ja si mysli m ze bude uz len dobre 🙂

nellie_
21. mar 2010

verim ze ano nath 😉 🙂 sa mi paci tvoj pozitivny pristup, to je super... 🙂 🙂

nathali
21. mar 2010

nellie ja som stale pozitivna aspon sa snazim vzdy byt je to lepsie ked sa tak pozeras na svet 😀
aj pojdes dnes vecer niekam?ci uz len doma pri tv ja by som tak niekam sla ale zas samej sa mi nechce

vavenka
21. mar 2010

Nell co to? 😖

Inak vcera grcala moja buduca svagrina, nad ranom herec sa dogrcal a aj dalsia budusa svagrina...
Teraz tu chudak lezi na gauci, ledva odsoferoval domov a samozrejme ho obskakujem, uz mu nieje nejak ze vyslovene zle,, len ze je cely slaby a tak.... Dufam ze tuto noc sa nedogrciam aj ja 😖

nathali
21. mar 2010

vavi no pekne vy to mate asi nejak rodine 😀

shaarka
autor
21. mar 2010

seruste 🙂
my s MM mame vaznu debatu, uz od vcera 😒 🙄
sok dotlacila vifonku zdravu, lebo nie je co jest 😒 este sa dorazim zmrzkou a hotovo!

nat, prajem skore uzdravenie! a nejak mi uslo, ze odkial sa vy stehujete na SK? ci?

cau vavi 😎 hadam ta to uz nechyti... 😖

nathali
21. mar 2010

hej hej na sk do nitri 🙂

shaarka
autor
21. mar 2010

ale ze odkial?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre