Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
28. máj 2009

awojte

madeline s tou zamenou ti to verim, a este ak si ta zamienaju s madeleine, kezde ta bola na svadobnych strankach v minulosti veeelmi aktivna a dodnes ma este admin prava akurat sem uz moc nechodi...

tinika
28. máj 2009

ahoj anax

shaarka
autor
28. máj 2009

huhuhuuu 😝

shaarka
autor
28. máj 2009

slovensko ma prvy pripad prasacej chripky...

anaxamon
28. máj 2009

shaar prave som to citala, a lezi v ba...super..ktovie ale odkial inak je... 😒

helou tini 😉

shaarka
autor
28. máj 2009

ale ze nema teplotu. som zvedava, ako prisli na to, ze to je ta svina chripka

puclik77
28. máj 2009

chcela by som sa spytat, ci mate niektora z vas skusenosti s pregnylom, ci zabral. Prisla ovu, sup sup a test pozitivny 🙂 Alebo ci o niekom viete, ze sa to podarilo prave tymito injekciami. Ja idem na jednu buduci piatok a neviem ci sa mam tesit, alebo ani nie.

shaarka
autor
28. máj 2009

puclik, spytaj sa aj inde. mne pregnyl (davka 5000 nezabral, ale ja mam PCO). ovu nebola.
ale vacsinou zaberie, neboj.
no ale aj ked ovu bude, vajko musi byt dozrete a oplodneniaschopne, vajcovody priechodne, hlien priatelsky, sex. stal dobre nacasovany, spermijky zdrave a pohyblive a tehotenstvo uspesne a nie mimomaternicove... atd...

puclik77
28. máj 2009

Shaarka ty si vymenovala tolko podmienok, ze to sa hadam ani neda splnit 🙂)) My sa snazime iba dva mesiace a pred mesiacom som bola u gyn a ma potesila, ze vsetko je ready, naplanovala kedy mame ist na to, ze sliznica super, folikul ukazkovy atd. Bolo vsetko pripravene, romantika a tak dalej, sak to poznas a o dva tyzdne "navsteva" ako hrom ☹ Tak som docupitala mojej gyn znova, teraz beriem tie tbl. na stimulaciu a pak idem na pregnyl. Som teda zvedava.....

nelynka
28. máj 2009

puclik neviem co to po 2mesiacoh riesis vobec, keby dva roky nepoviem ale dva mesiace? ved je to smiesne 😀 😀 😀 😀

puclik77
28. máj 2009

Nelynka neriesim to velmi, len som chcela vediet zo skusenosti tu, ci ma vobec vyznam napchavat sa hormonmi, ci to moze nieco urychlit alebo ulahcit, nic viac. Viem ze su tu snazilky, ktore na babo cakaju uz roky, preto nerobim zo seba ziadnu nestastnicu. Mrzi ma, ak to tak vyznelo!

nelynka
28. máj 2009

puclik, ale aj tak nepochopim naco si naklusala hned po prvom nezdarenom pokuse k lekarke a chces sa napchavat hormonami ktore tvoje telo len zbytocne zataazia ked mas vsetko vporiadku...
jedine co by som dala urobit ked viem ze ja som OK drahemu spermio a pokial vyjde to Ok dalej by som to proste neriesila a nechala to na prirodu, ta sama vie co robi a kedy vam ma poslat potomka..

shaarka
autor
28. máj 2009

puclik - ked msa vsetko ok, na tvojom mieste by som hormony nebrala! naco? ved narusas prirodzene fungujuce prostredie, narusas psychiku...
nechapem, preco ti Dr dala lieky... 😒

puclik77
28. máj 2009

nooo mozno mas pravdu, len som ku gyn chodila teraz casto, lebo som mala nejake problemy a ked som sa dala dokopy, tak som jej len okrajom spomenula, ze chceme babatko, tak ma hned pozrela, ci som ok kedy by sme mali ist na to aby sa podarilo. Mozno aj preto, ze mam uz 32 rockov a na prve dieta je to asi najvyssi cas.

nelynka
28. máj 2009

puclik je to vsetko pekne, ale aj tak..hormony by som riesila az po nejakom roku neuspechu..
ze ta pozrela je len dobre aspon mas isitou ze je vsetko tak ako ma..
a nechat to uz len na prirodu...

puclik77
28. máj 2009

no ved uvidime 🙂

shaarka
autor
28. máj 2009

nely, to je des, aky su niektori doktori, co? 🙄

janemari
28. máj 2009

Ahojte babenky prisla som vas na chvilu kuknut.Ako sa mate? 😉

nelynka
28. máj 2009

shari ako je to na jednej strane aj OK, ale hend pchat hormony ked je vsetko Ok..no neviem neviem...

ahoj jane

shaarka
autor
28. máj 2009

janemari, cau, ja sa mam jak furt - ani neviem ako. a tak rychlo sa to meni, ze sa mi zda, ze to je furt rovnake 😀
hej, nely... ved zvlastne. sa cudujem, ze Dr to takto poriesila...

inak to je otrasne: ked vies, ze sa ti tento cyklus nezadarilo. a treba cakat na dalsi, cca 3 tyzdne. boze, ja mam take nervy! 😀 ked si predstavim, ze MS mozem ocakavat najskor o tyzden v piatok, potom este 2 tyzdne do ovu a aj ta bohvie ci bude... ide ma z toho porazit! 3 tyzdne!!! 🙄

nelynka
28. máj 2009

shariiii 😀 😀
mne to setko tak rychlo ubieha a tolko problemov musim riesit ze mi pride ze mam krami kazdy tyzden 😀 😀

shaarka
autor
28. máj 2009

to je hrozne! 🙄
asi sa potesim a ocikam test, nech si mozem dat // do albumu 😀 😀 😀
a prae premyslam, ze prave teraz, teraz! mam taky pocit, ze keby sme mali prachy idem do CARu. este dnes! 😀

janemari
28. máj 2009

Este som vas nedovitavala,ale z poslednych prispevkov

shaar co je aky je nazov temy? 😉 Ale nie chapem ta,ale snami to cakanie v pohode zvladnes.

nely ako sa dari?

puclik anija by som ti hormony neradila brat.Ak ti spravi hormonalny profil a nieco nebude ok a bude to treba napravit vylepsit tak ano.Ja som po hormonalnej liecbe a ver mi nie je to sranda a zataz na organizmus.

nelynka
28. máj 2009

shariii 😀 😀 😀 😀
tam by si sa este dnes nedostala maximalne objednat na konzultaciu a to by ta mozno za tych pra tyzdnov preslo kym by si tam dosla pokial o tom nie si 1000% presvedcena ze to chces 😉

jane vpohode zatim..
teraz mi volal znami za brigadu, v sobotu sa mame stretnut, idem po letaky a bude aspon par stovak navyse..

shaarka
autor
28. máj 2009

piclik si skor moze rozhadzat cyklus tak, ze telo zlenivie a ked vysadis hormony, zacne nespolupracovat.

jane, jasne, davam si po hlave. a dve tri stredne silne facky. jeden kopanec do zadku.
ale chapes, ja som taaaaaaak strasne cakala na tu ovulku a teraz mam 3 tyzdne cakat na dalsiu? akoze dalsiu prvu? je to strasne nespravodlive! 😀
nevadi. z toho mi jednoznacne vyplyva, ze ked sa dockam ovulky, tak hned aj otehotniem, prezijem skvele tehotenstvo bez nevolnosti a rizika, a potom s kludom anglicana zlahka, bezbolestne a bez komplikacii porodim v nadhernom minimalne 38tt zdrave babatko najkrajsie na svete. 😀

aaaaaaa uz idu po mna a maju zvieraciu kazajku!! cauteeee, tak ja padaaaaaaaam

janemari
28. máj 2009

shaar 😀 😀 😀 budeme na ovulku cakat spolu ok? Len ja neviem vobec kedy ma dorazit 😝

nely super bubaky do rozpoctu.Ja to beriem tiez tak teraz ked mam robotu aspon kym nebudem tehu budem zarabat o 106 aby sme mohli dat do poriadku dom vymenit strechu,vymurovat verandu/lebo je len drevena/a utobit fasadu.A potom uz bude moct prist na svet aj babo. 😉

nelynka
28. máj 2009

jane ono to neni zase horibilna suma, je to roznos letakov a je to len 40hal za letak ale aj to je nieco...aspon na benzin mm do rpace alebo na cigi bude mat 😀
alebo ja na nieco pekne 😀

janemari
28. máj 2009

nely ved ja viem.Ale kazda korunka potesi.Aj ja musim ist v sobotu do roboty.Taaak sa mi nechce.Ale budem mat trosku viac peniazkov.A kedze nas caka ta svadba a snou spojene nemale vydavky zidu sa.

nelynka
28. máj 2009

jane tak ja si idem len po letaky a tak..a dohodnut sa co a ako..ponukol mi to makler co nam predaval domcek 😀
tak ako male peniazky ale potesia a sadneme s mm na bicykle a urobime si vylet a este aj zarobime nieco 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre