Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
29. máj 2009

tini, a čo to znamená?
tehuľkuješ a chudneš? to by som brala! zabiť dve muchy jednou ranou 😀
alebo? možno som trošku mimo 😅

monika0001
29. máj 2009

čaute babizne moje....
no nemám pred sebou bohvie aké vyhliadky....
Skončila som u diabetológa, mmm ide buducí týždeň na spermiogram... teraz do výsledkov nesmieme snažilkovať...
Okrem toho som prekonala mononukleózu a ktorej ani nevieme a nejaký infekciu... takže je vraj dobré že som potratila bo by bábo bolo na 1000 % postihnuté...
a moje telo si proti tohu vytvára protilátky...... ☹ ☹ ☹

monika0001
29. máj 2009

proti tehu... zas som sa pomylila... 😠

madeline
29. máj 2009

ahojte,

moni - to fakt, protilatky proti tehu? ☹

shaarka
autor
29. máj 2009

monik, a to ti diabetolog povedal? 😒 ci kde si bola na vysetreni?
je do des, ale vies - priroda je mocna carodejka 😉

shaarka
autor
29. máj 2009

som zabudla na interpunkciu, dofrasa 😀

monika0001
29. máj 2009

hm... diabetológ mi povedal po pohovore so mnou, že ja dobre poznám svoje telo, tak sa mám snažiť schudnúť a o 4 mesiace mam prísť na kontorlu..raz za týždeň si musím merať curok... ☹
baby som u sestry ideme s malým vonko-...
večer popíšeme..
papap zatial..
☹ ☹

tinika
29. máj 2009

shaarka no sama sa čudujem bo som si vzdy myslela ze budem ako slon ked budem tehu, ale ja to dobehnem neboj.
moni to je smola, ale na druhej strane, si myslim ze chvalabohu sak babo by co malo zo zivota. prepačte, ze takto na rovinu ale to je moj nazor. Držim palceky nech sa dari schudnut a si onedlho tehu

janemari
29. máj 2009

Ahojte idem vas docitat 🙂

tinika
29. máj 2009

ahoj jane blbne mi kon 😒

janemari
29. máj 2009

Tak uz som docitala,dnes ste sa nepretrhli 😀

tini je chudnes ako ti zavidim. 😅

Ja bohuzial priberam 😠 a nechapem preco ☹ .Vela sa hybe,malo jem a ked jem tak zdravo.A aj tak idu kila hore 😖 . Dokonca uz mi ani kava nechuti pit.

moni idem s tebou naplno chudnut.

tinika
29. máj 2009

nemas co jane, ja to dobehnem aj s dobrou rezervou a aj tak mam obrovske brucho takze to neriesim aj tak vyzeram na 6 mesiac ja uz aj tehu nohavice mam

janemari
29. máj 2009

tini a co neda sa ti pisat ci ti pada net?

tinika
29. máj 2009

nepridalo mi prispevok a hodilo ma na prvu stranu a občas to robi ale uz zase dobre

janemari
29. máj 2009

Ja mam pociz,ze nie som tucna,dokonca sa citim dobre.Ale ta vaha ma hneva 😠

tinika
29. máj 2009

jane nevies kolko dni asi trva prevod penazi z jednej banky do druhej?

janemari
29. máj 2009

Tini to zalezi od banky.Nam npr.firma dava peniaze do jednej a ta rozosiela do ostatnych.Najprv to dojde do VUB a o den neskor do Sporitelne.Ale nemalo by to trvat viac ako dva dni si myslim. 😕

tinika
29. máj 2009

fajn mne vraj v utorok poslali peniaze a dnes este nic, takze asi zase ma odrbali

janemari
29. máj 2009

tini no tak to je uz dost dlho.Myslim zeby nemal byt nejaky problem ved banka banke posle prikaz ci co to posielaju a do 24 hodin by peniaze mali byt.Je to cudne.Beru take velke poplatky za vedenie uctu,vybery,vklady a pod.ale sluzby su nulove 😠

tinika
29. máj 2009

No jane ja mam skor podozrenie na to ze tie prachy mi ten dotyčny neposlal ale sa uvidi

janemari
29. máj 2009

No jedine tam zajst a spytat sa ci ti niekto poslal alebo nie peniaze.

janemari
29. máj 2009

Vola na mna kopa zehlenia 😲 a mne sa do toho taaaak nechce.Ale budem sa musiet premoct,kedze zajtra rano idem do prace a pobede uz budem grogy.

tinika
29. máj 2009

raz som tam uz bola a robila som zo seba debila bo svetosvete slubil ze poslal a dodnes ich nemam a na tieto prave čkakam tak som zvedava ako sa to porieši

janemari
29. máj 2009

tini a ty mu poskytujes nejake sluzby za ktore ti on plati?

janemari
29. máj 2009

tini ja sa idem pustit do toho zehlenia ale vece som spat ako na koni.A ty sa nerozculuj skodi to fazulke.Maj sa tu krasne zatial.Pa pa

tinika
29. máj 2009

ok tak pa nie som pozicala ja tava

monika0001
29. máj 2009

ahoj...
je tu niekto ?

tinika
29. máj 2009

ahoj ja som tu a ta niekto dal pozdravit ale neviem teraz ci nely či kto

tinika
29. máj 2009

teraz tu nie si ty? hihi no ja pomaly idem po mm do prace a na nakup

monika0001
29. máj 2009

že ďakujem... keď prídeš na to kto... 😉

si sa pýtala na banky... ja mám tatrabanku aj môj zamestnávateľ a keď posiela výplatu v ten deň ako ju pošlú, a ju aj dostanem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre