Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

zuzanockamt
11. jún 2009

kras ... neeeee, neurazila 😀 🙂 😉

kraskanz1
11. jún 2009

tak je dobre..zle som sa vyjadrila... 😎

anaxamon
11. jún 2009

nely dobre si to napisala, presne tak nejako to funguje, roboty je stale rovnako ak nie aj viacej ale kriza je dobra vyhovorka na redukovanie poctu ludi teda aj nakladov 😖

kraskanz1
11. jún 2009

no niekto kto tuto krizu vyhlasil sa dobre na tom nabalil 😒 😖

anaxamon
11. jún 2009

jedine na co to je ako tak dobre su konecne nizsie ceny za nehunutelnosti...ale inak je to fakt len jedna velka opicaren... 😠

kraskanz1
11. jún 2009

no ved ano ale mozu by nizsie ceny ked ludia na to nemaju peniaze lebo ich prepustili

zuzanockamt
11. jún 2009

veru byty klesli poriadne ... niektore az o milion korun ... no ale co, ked si nemozem zobrat hypo 😝

anaxamon
11. jún 2009

a v akom obore pracuje resp. pracoval tvoj manzel ked ma problem najist si teraz zamestnanie?

zuzanockamt
11. jún 2009

anax ... akurat v tom, ktore kriza zasiahla asi najviac - strojarstvo a automobilovy priemysel

kraskanz1
11. jún 2009

ved to ...ale tak co uz hadam to pomynie...

zuzanockamt
11. jún 2009

kras ... ved raz to pominie

kraskanz1
11. jún 2009

akurat dnes som citala ze stupla tento rok sa narodilo najviac deti za poslednych 25 rokov...a ze financna kriza 😀 😀 😀

nathali
11. jún 2009

baby a rodi sa stale viac u nas je kazda tehu okrem mna 😔 vaaazne este jaj kamoska co o dietati nechcela ani pocut mi volala ze je asi tehu co sa deje na tomto svete???ale to je dobre nech sa deti rodia 😀 😀

zuzanockamt
11. jún 2009

kras ... ved hej, narodit sa mohlo, ale ked boli tie deti splodene, tak kriza bola len v zaciatkoch ... a nechce sa mi verit, ze sa narodilo viac deti ako v 80-tych rokoch minuleho storocia 😕

anaxamon
11. jún 2009

kraska to sa len rozrodili silne rocniky rokov 70tych a zaciatku 80tych 😉

strojarstvo sa opat coskoro restartuje..netreba sa bat 😉

zuzanockamt
11. jún 2009

anax ... ved ja sa nebojim 😉 ... nejako bude ... snad 😅

kraskanz1
11. jún 2009

no hovoril aj moj drahy ze jeho rocnik teraz rodi...okrem nas nam sa stale nedari 😀 😀 😀

zuzanockamt
11. jún 2009

tak aj my sme ta generacia, ktora by uz teraz mala zvysovat porodnost 😅

kraskanz1
11. jún 2009

no ved keby k tomu porodu nepredchadzalo tolko problemov

anaxamon
11. jún 2009

kraska dojde aj na nas, snad🙂 coskoro...alebo bude tak ako som dneska mojmu manzelovi povedala, ze si budeme gazdovat len sami davaja, no co.. 😎

kraskanz1
11. jún 2009

no dufam ze mas pravdu 😀 aj moja mamnika mala podobne problemi a tiez sa zadarilo tak hadam sa zadari aj mne...a samozrejm aj tebe... 😠

anaxamon
11. jún 2009

inak kocky mne vcera mamina hovorila ze u nas v dedine sa jednemu paru narodilo ale o par dni aj zomrelo dietatko, to je take smutne ☹ 😢 neviem preco musia take malinke deticky umierat a pre tych rodicov ani nehovorim co to musi byt

kraskanz1
11. jún 2009

fiha a este ked bolo vytuzene a snazili sa o to dlhsiu dobu...boze to je strasne nieco... 😢 😢 😢

anaxamon
11. jún 2009

kraska to asi nie,myslim ze mali svadbu niekedy minuly rok...ale aj tak je to strasne taka rana, zena tych 9 mesiacov sa o to babatko stara a kazdy den sa on boji, potom ho porodi a potom tak zasiahne osud 😔

kraskanz1
11. jún 2009

jaj nemam rada taketo tragicke spravy....inac vy sa uz ako dlho snazite o babo

anaxamon
11. jún 2009

kraska od augusta 2008

idem do postele, dobru noc papa zas dakedy nabuduce ked budu nejake novinky na pretras 😀

kraskanz1
11. jún 2009

papa

shaarka
autor
12. jún 2009

ahojteeeee, tak sme si pekne poklabosili vcera, co? hehe. som si vas precitala.

o endokrinologii vela neviem, ani o odberoch a hodnotach, a tiez by som sa rada o tom dozvedela viac, lebo sa tam chystam. myslim, ze vyvolavacka by nemala vadit, ved ked nemam menzes, tak sa na endo ani nedostanem, kym mi nepichnu agolutin. 😒

a agolutin urcite nevadi potencialnemu embryu, praveze pomaha!!! 😵

vitam krasku z novych zamkov 😀 a si ozaj krasna? 😀 😀 😀

alzbeta.hod
12. jún 2009

ahojky všem

madeline
12. jún 2009

ahojte, ako sa dnes mate?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre