Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
2. júl 2009

to bolo to kino tam pri tom O2? ci to s s dacim mylim?

ja som bola v mill hill

bola som aj v ceskom bare v sakra nespomeniem si ako sa to volalo, ale bola som aj v tom finchley v tom akoze arabskom podniku, to bolo tam kde bola prva cesko slovenska party nie??? ja som bola na uplne prvej cesko slovenskej party este v roku 2002 ked to bolo🙂)) potom sa to uz zhovadilo....a potom sa presunulu uz do mesta a tam som uz nechodila..inak neznasala som a aj neznasam pricmudlikov☹(

barbike
2. júl 2009

ano to bolo to kde bolo aj to kino a ta CS krcma bola na West end Lane....v prvej rodine som bola asi 10 min chodze odtial.
no ja som nebola na prvej ...ale potom sa to v roku 2004 vo feb prvy krat dialo na Kings crosse asi pre 700 slovakov/cechov a to uz bola masovka...
ja som inak tiez tych arabov/turkov neznasala...boli taky nechutne vterni...neznasala som ich...ale zase som bola dlho len s anglicanmi a na konci mojho pobytu mi slovac chybala 😉
a si v kontakte so svojou rodinou? ja stale udrziavam s nimi kontakt..vzdy ked som sla do LND tak som ich navstivila...teraz sa prestahovali na 3 roky do Singapuru..ale to ubehne ako voda a sa tesim ked znova sa vratia a ich pojdem pozriet 🙂 deti mi hrozne za tych 5 rokov vyrastli! ja som mala skvelu rodinu som tam bola ako starsia sestra, dodnes na mna spominaju...asi je to vzacnost...ked pocuvam tie historky inych aupairiek...

anaxamon
2. júl 2009

barbike nie uz nie som, nejako sa mi na moje maily uz neozvali spat casom, uz ani sms sme si neposielali...nejako to vysumelo..ja som bola u zidov...🙂 ti posledni kde som bola rok a pol, boli moja stvrta rodina🙂))

ano tu masovku som myslela, ta bola myslim na jar roku 2004..inak na tej prvej bolo paradnem podavali gulas a horalku ku kazdej vstupenke, a vyhrala som az tri tomboly co som potom uz nikdy🙂))) inak ja osm mala kamosky hlavne cesky, ale boli aj slovenky....dost casto sa menili tie dievcata a tak som asik tak po roku a pol co som tam uz bola sa prestala stretat s novymi a udrzovala kamaratstva s par starymi a hodne som makala. to som si vedela vtedy za tyzden zarobit aj 150 libier...plus som posledny pol rok este aj skolu navstevovala koli anglictine, kedze som nebola moc spokojna s gramatikou (hovorila som dobre, kedze som mala na starosti troch tinedzerov, temer tinedzerov teda 😀 ) boli to skvele casy, aj ked niekedy tazke a narocne na psychiku ale aspon som si uzila aj iny zivot a nikdy si nebudem moct vycitat ze som to nespravila a ze som nieco zmeskala...no a keby som sa nebola v zime 2004/2005 zoznamila teraz uz manzelom tak by som bola v lete 2005 odletela do usa...ale to sa uz nekonalo 😀

tinika
2. júl 2009

ahojte ja mam taky super tyzden, v utorok okno v aute rozbite, včera tehly nam porozbijali a dnes? Dnes som sla na sluzobku a moj uzasny manzel nenatankoval, ja vzdy idem s tym ze je natankovane, ani ma nenapadlo dnes ako naschval skontrolovat. tam som dosla normalne ale ked som odchadzala tak pri startovani som si vsimla kontrolku a ze uz dost nizko ta ze po kade dojdem. Ta dosla som ku svokrovcom a tam som auto nechala, bo som sla dole kopcom ta som sa nejak skotulala ale netuzila som ostat vysiet na hlavnom tahu kde je uzka krajnica. Klientka sla za mnou ze ked ostanem vysiet ta ma zoberie domov tak od svokry ma zobrala a teraz nech sa muz stara hihi sikovna som čo??

barbike
2. júl 2009

tinika...tak to je fakt smola! ako sa vravi u nas: na posrateho aj hajzel spadne (pardon za neslusne slova) 😀

anax - ja som myslela presne tu "masovku" len si hovorila ze si odisla v roku 2003 tak som myslela ze to si uz nezazila...ta party bola asi tyzden pre mojim odchodom a ja som sa tam strasne opila...takze moc si toho nepamatam... 😀 ale to boli fakt super casy...tu horalku si pamatam...ze som ju nechcela..lebo odkedy som bola v UK tak nejako som prestala jest nase slovenske sladkosti...uz mam mlsny jazyk a mlsam mars a snickers a ine blbosti 🙂
ja priznam sa ze som az tak nemakala....som nejako mala stastie...tym ze som studovala specialnu pedagogiku tak som si nasla na vikendy rodinu s postihnutym dietatom a oni mi platili 112 libier za vikend a to aj vtedy ked som tam bola len par hodin...bez ohladu na to ci to bolo celych tych dohodnutych 16 alebo len 8 hodin vzdy mi dali 112 libier tak to bolo super a este potom 90 od mojich domacich...je fakt ze z tych usetrenych penazi som potom este asi 3 roky chodila na dovolenky 😉 ale to som ich poctivo setrila ....ja som taky skrblik.... 😝

no ja som sa vracala tiez aj kvoli muzovi...aj ked to bol moj byvali uz teraz...ale tiez keby som ho nemala tak mozno este to skusim inde...som mala taky blahovy sen ze kazdy rok by som zila v inom velkom meste...napr. pariz, rim, barcelona...vzdy sa trosku naucila jazyk a chodila po svete...
no ale teraz som stastna ze mam mojho muza slovaka a ze si zijem tu spokojny zivot 🙂

a pouzivas jazyk teraz pri praci?

tinika
2. júl 2009

barbi uz mi je z toho smiešno ze čo este do konca tyzdna bude hihi

barbike
2. júl 2009

no pokial to budu len taketo "malickosti" tka to je fajn 🙂 aspon sa pobavite🙂 aj ked niekedy cez slzy

ja som vzdy bola "calamity Jane" ....som vzdy rozbijala, padala, rozrhali si veci, pokazil sa zips, zaspinila si bluzku...a teraz ked sa mi to stane tak som tak otrla ze uz sa nad tym len zasmejem..a uz to ani za trapas nepovazujem 🙂

moja srandovna historka je ako som isla na 10 cm opatkoch ako velka damicka a v centre na tych kachlickach sa mi zlomil opatok. tak som sla bosa..topanky v ruke...aj s opatkom..cas obeda. plne mesto.....a v Danei na venturskej som si za 290 SKK kupila tie akozecrocsy...ale kedze nemam rada jednofarebne tak som si kupila take modre pokreslene, blaznive...no a to som vtedy robila este s pravnikmi..tak ked som s vratila do roboty kukali ze "dress code" je kde? ...ale kaslat na to...aspon som sa pobavila...a najma ludia okolo co ma videli 🙂 ale ako mama hovorila...co sa hanbis...sak ta uz nikdy neuvidia...haha
alebo dalsi trapas ze som vysla z WCka a suknu (taku lahku letnu) som mala v zadu strcenu v nohavickach..hahahaha. to sa este aj teraz bavim...to musel byt pohlad na moj zadok..hehehehe...ale aj to som prezila...🙂

lybba
2. júl 2009

Ahoj len tak v rychlosti som si vsimla ze tu niekto bol alebo je stale v uk? Aj ja som.. 😉 brala by som dalsiu kamosku.... Jak to ide inak holky? My davame velke sance tomuto letu.. ...ktorej z nas sa to uz podarilo?

tinika
2. júl 2009

barba tak ta sukna bola super hihi akurat som včera v meste videla slečnu, za ruky s inou slecnou a mala taku hnedu tenku suknu priesvitnu a bolo vidno ako spodnicku z nej ma tiez v gatkach hihi

barbike
2. júl 2009

ahoj lybba...my sme odtial s anax odisli v 2004....takze mozme byt kamosky akurat tu v tejto miestnosti 😀 😀 no a myslim ze vsetky co sme tu davame nadej tomuto letu 😝 😝 a ked to nevyjde tak aj tej dalsej zime 😝 nadej umiera posledna, nie?

janemari
2. júl 2009

Ahojte je tu este niekto? 😉

anaxamon
2. júl 2009

ahojte vsetky

barbike, ja so odchadzala v decembri 2003 a to sa u o tej velkej akcii hovorilo, ze to uz bude tam, potom mi o nej kamosky este referovali myslim ze dve ci tri na nej boli, takze osobne som tam nebola 😉

jazyk pouzivam obcas, hovorovo malinko skor citanu formu...ale mam muza maniaka na jazyky tak obcas spolu kecame jednoduchou anglictinou lebo on ma skor nemcinu dobru...ale rad sa uci jazyky takze super..dufam ze deti budu v tomto po nom🙂) aj v matike radsej po nom🙂

inak som sa nasmiala na tej sukni, na strednej som mala velmi dobru kamosku a jej sa stalo ze skolsky batoch jej cestou domov "vytiahol" suknu az k pasu takze pruser podobny ako tvoj 😀

tini ty mas ale stastny tyzden... 😲

tinika
2. júl 2009

anax aaale hlavne ze som tehu, male je ok a som happy hihi nic ma nerozhadze haha alebo zeby?:..

barbike
2. júl 2009

ja som tu ale rozmyslam ze idem ozehlit tych par kosiel co mi tam strasi 🙂

lenca.b
2. júl 2009

ahojte ako sa mi tu mavate?

anaxamon
2. júl 2009

tini ano presne tak hlavne si si v poriadkua obaja stezdravi, co viac ako zdravie je prednejsie no nie?

barbike kosele sa dobre zehlia, ja osm vcera zehlila tricka manzelovi ale zbytok pradla caka na nedelu, to je moj den zehliaci🙂)

ahoj lenca 😉

lenca.b
2. júl 2009

co mate noveho bubulky?ja dnes nemam ani silu docitat co ste pisali ☹

anaxamon
2. júl 2009

ja si neustale udrzujem rannu hyperaktivitu aj ked prevoz domov bol kolisavy tak ako v buse a zdriemla som ale to je uz taky moj folklor 😉

tinika
2. júl 2009

tak tak anax hihi hoci mi hlava prasknut ide od tych horucav joooj idem si lahnut asi bo ma slahne pekny večer

lenca.b
2. júl 2009

fuuu no ja som posledne tri dni vstavala pred siestov hroza uz ani nezijem 😖

janemari
2. júl 2009

Co mate nove?Davno som tu nebola avacsinou pozdravim a uz tu nik nieje 😉

anaxamon
2. júl 2009

lenca to ja vstavam tak kazdy pracovny den 😀

tini bez si odpocinut 😉

lenca.b
2. júl 2009

tinika a nemozes si nieco dat na hlavicku?

barbike
2. júl 2009

juj anax ja by som tak rada zehlila len tricka...ale ja mam minimalne 4 kosele tyzdenne a ked dlhsie neperiem tak tých 11 kosiel je aj na mna co rada zehlim dost...tak niekedy sa k tomu dost dlho odhodlavam....
a to ako mozete existovat? my teraz chodime tak o desiatej spavat a vstavame o siedmej..sme vybuvinkani 🙂 ale dnes som u o piatej buntosila..hihi...
a nespite potom cely sobotu?

lenca.b
2. júl 2009

barbike teba som tu este nepostrehla 🙂 odkialze si tu zabludila 😉

barbike
2. júl 2009

odtial odkial vsetky....zo zeme kde sa nedari pocat 🙂 uz sa tu par dni objavujem.. 😎

anaxamon
2. júl 2009

barbike tak nastastie nemam doma kancelarskeho chlapa ale kuchara tak mam len tricka ale dakedy su aj kosele a teraz cez leto budu isto bo tie mam rad prave cez leto

ja som si musela dovrovolne nasilu zvyknut...kedysi som mala problem ist pred dvanastou do postele ale ked som zacala byt okolo druhej po obede v robote uplne vyzmykana povedala som si dost a snazim sa ist do postele do pol jedenastej, to mam akurat tych sedem hodin spanku

a cez vikend dospavam to je jasne ale dospavala by som tak ci tak, ja som nocny vtak a ranny spac ale nie je mi to umoznene☹((

jane asi nie je ani nic take nove

lenca.b
2. júl 2009

barbike pekna odpoved to som tu zas tak dlho nebola no hroza mala by som sa polepsit 🙂 a anaxamon klobuk dole ze si vies povedat a ista tak skoro spat ja do postele malo kedy dostanem pred pol jednou v noci ☹ a vstavam o pol siedmej

anaxamon
2. júl 2009

dneska mi dosiel casopis mama a ja a je tam plienka, minule bol cumlik, co ja s tym budem robit 😀 😀

janemari
2. júl 2009

Hm 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre