Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
5. júl 2009

thajske slize? 😀 to co je? nieco ako slovensky hamburger? 😀 alebo madarska chobotnicka 😀

sweetberry
5. júl 2009

shaarka/babulka 😀 dakujem vsak aj ja dnes konecne nema prvy den teplotku 3xklop
ide k babicke a dedovi aby so mohla do prace a nemusela brat ocerku tak ja dufam ze vsetko bude ok ze sa jej neprihorsi a tak, radsej ked som s nou tak mam taky lepsi pocit ak chapes mam vsetko odsledovane bdiem nad nou a tak ked ju mam pri sebe.

martinka aj mne to pride take neuveritelne priam ten jonas neviem nechcem brat nikomu nadeje aj ked mozno kebyze nemam inej moznosti skusim kadejake metody mozno aj jonasa 🙂clovek hlada sposoby ako si pomoct len treba verit to je asi vsetkeho zadrhel ked neveris nepomoze ti uz ani jonas 😀 a s tym chlapcom dievcatkom to si neviem vysvetlit nejako logicky podla jeho parmetrov bohvie....a v tolkych predpokladoch raz sa musi jonas trafit nie 😔 🙂
chapes..

my sme dopapali obedik a teraz mame relax, este musim doupratovat cosi a malinku idem trosku osprsit vlasky jej umyt sme sa vcera nesprsili ked mala teplotku lebo hajkala tak som ju uz nechcela trapit.
Mnam inak mak 🙂 ale thajske slize som este nerobila 🙂)) priznam sa
my sme varili dnes tak slovensky 😀 sosovicovy privarok klobasa volske oko 😀 😀 😀 a takymi to 😕 specialitami 😅 som sa zavdacila, nejak sa s mojou polovickou chute rozchadzaju ale nebolo to zle raz za cas 🙂 nato som si dala kavicku, tak snad to nebude mat nijake nasledky 😅 drzte palce 😀

alzbeta.hod
5. júl 2009

shaarka: jsem zpět. Přišla nám návštěva... ne ne neberu HAK, beru hormony na srovnání cyklu. 😉
ale zatím žádný velký úspěch

shaarka
autor
5. júl 2009

alzbet, a ake su to hormony?

shaarka
autor
5. júl 2009

mnam, sosovica. mam velmi rada. vlastne vsetky strukoviny. akurat mam namoceny hrasok, budem robit privarok na zajtra 🙂

alzbeta.hod
5. júl 2009

sharri: nejprve jsem brala Proveru tabletky na polikání. Ale začala jsem nabírat a zvracet. Tak mi teď dal Utrogestan, ten si zavádím přímo a nezvracím. Je mi fajn ale nabírám dál... a to mě štve. Ale hlavně mě přestala bolet hlava HURÁÁÁ

shaarka
autor
5. júl 2009

no teda, take vedlajsie ucinky? to ti teda nezavidim. je to zvlastne, ze z progesteronu ti ej takto zle... naozaj neobvykle.
citala som, ze merias, ukazes mi graf? ked beries ten utrogestan, mavas ovulaciu pravidelne?

alzbeta.hod
5. júl 2009

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

no dr mi řekl abych si utrogestan zaváděla přímo aby nedráždil žaludek a je fakt že mě při proveře snad každý den krutě bolela hlava, a je to teď v pohodě. Změny nálad, deprese, stresy... to mě provází stále ale je to lepší. Jenže cyklus se bohužel ne a ne srovnat.

a ovulaci mám zatím různě ale asi tak od 12 - 14 dc se objeví. Nemám pravidelnou ms a tak se to mění

shaarka
autor
5. júl 2009

pekne grafiky 🙂 co sa tyka cyklu, tak plus minus par dni je ok, hlavne ze mas ovulku 😉

alzbeta.hod
5. júl 2009

jo vypadá to že mám, to je dobře... taky měříš a zapisuješ?

shaarka
autor
5. júl 2009

jj, ale neovulujem 😒 hadam sa raz podari... http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka

alzbeta.hod
5. júl 2009

to je mi líto... a co dr?

shaarka
autor
5. júl 2009

jasne, riesime to. budem musiet na laparku, nech sa kuknu dovnutra a trosku vajecnikom pomozu. 😉 ale som z toho cela nesvoja. s nasim blbym spermiom mi Dr odporuca ist rovno do centra... 😒 ale ja sa este nechcem vzdat.

alzbeta.hod
5. júl 2009

obdivuji tvou odvahu... já bych nechtěla podstupovat tyhle vyšetření...

no nic, musím končit... zatím pa pa

shaarka
autor
5. júl 2009

tak ale co mam ine robit? 😕
papa ***

alzbeta.hod
5. júl 2009

jsem zpět

nelynka
5. júl 2009

ahojte 😀 😀 😀 😀 😀

alzbeta.hod
5. júl 2009

ahoj Nely, jak se dnes máš?

nelynka
5. júl 2009

ahoj lazbet..dobre docela, nestezuju jsi.hezky slunicko svitilo, parada 😀

alzbeta.hod
5. júl 2009

to je dobře...
tvoje přezdívka nebo jméno, nevím, mi připoměla jak jsme včera pečovali o kočičího sirotka a nalezence. Sestřence jí donesl manžel. Kočička byla hladová, podviživená a měla zánět v očích. Nakrmili jsme ji, vyčistili očka a ona prospala celý zbytek dne i noc

nelynka
5. júl 2009

Ty jo ja ti pripominam kocikcu, hehe.. 😀
my mame taky doma, 5kotat tedkom 😀

soni1
5. júl 2009

baby, keď som mala vysokú sliznicu to je dobré?

mimomu
5. júl 2009

cauvelino

alzbeta.hod
5. júl 2009

nely: my máme taky kočku a od ní 3 koťata, a dnes dovezem psíka. To mě snad zaměstná na tolik že nebudu mít na děti myšlení

soni1
5. júl 2009

halóodpovie mi niekto?

nelynka
5. júl 2009

soni precitaj si prisevky dozadu tam mas odpoved!

ahoj mimo

alzbet tak my psiky uz mame, 2...ale ze by ta to zamestanavalo, neviem..zalezi od toho aku rasu a ako moc si na deti citliva

mimomu
5. júl 2009

jaka fotka vazna nel 😕

alzbeta.hod
5. júl 2009

soni, já fakt nevím... tohle mi ještě nikdo nevysvětloval, ani nevím oč jde, takže ode mě bohužel...

No doma teď 4kočky a psíka nevím kam dáme. Chtěla jsem to nechat až budem mít hotový plot ale manžel je tím psem jak posedlý

nelynka
5. júl 2009

mimoooo,,, to je jedna z mala fotiek co sa mi povedli 😀

soni1
5. júl 2009

kde presne, aby som to tam nemusela hľadať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre