Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
6. júl 2009

anax, ja uz si na taketo veci ani nalady a ani nervy nerobim, nema to zmysel, bohuzial ani po dobrom a ani po zlom to neslo a nemam sil to skusat dalej..nie teraz..
😉

anaxamon
6. júl 2009

u mna nalada nema suvis s tym, povacisnou to ma suvis s uplne inymi vecami a to sa len vezie na jednej vlne 🙄

ale zaklad bude, vypnut mozog pred spanim, a snazit sa spat co najdlhsie a co najhlbsie 😀

nelynka
6. júl 2009

uch, to stastie posledne dni nemam, som prespata nejako..a ked som unavena neviem sa vyspat vobec

anaxamon
6. júl 2009

ja bezne zaspavam ked lahnem doostele tak do pat minut, ked to trva dlhsie som nervozna zo seba, nasledne spim velmi zle, mam trhany spanok a rano sa budim predcasne...a toto mam poslednych par dni...takze potrebujem mozog pred spanim nejakym sposobom vypnut aby nemyslel na somariny na ktore vtedy mysliet nema 😀 😀 😀

nelynka
6. júl 2009

tak me ani vypnutie nepomoze ked mam cierne myslienky podvedome zafixovane

nelynka
6. júl 2009

pottrebujem si ist lahnut stastna a nie zo strachom co bude zajtra, ze sa bojim aj zobudit niekedy..
a nie vynervovana z toho co sa deje poslednu domu comu ani sama nechapem

anaxamon
6. júl 2009

ja si musim zaklopat ze cierne myslienky ma netrapia....takze v zasade oproti tebe, co sa vlastne stazujem ze? 😀 😀 😀

nelynka
6. júl 2009

anax...no kazdy ma svoje starosti s ktorymi sa usi postazovat,niekomu pripadaju obycajne a niekomu prave tieto veci tazia na ramenach najviac...
mna jedine co trapi je praca..a peniazky...pretoze si nedokazem odopriet veci po ktorych tuzim..
ale to je o inom..

idem na slniecko, snad starkeho nabalacham aj na kupanie 😀

anaxamon
6. júl 2009

prajem pekne bahnenie pri bazene 😉

barbike
6. júl 2009

ahojte!
ja dnes mam zase "trapas" den 🙂 opatovne sa mi zomil opatok na mojich oblubenych sandalkach...takze som od lekara dokrivala do roboty 🙂 a definitivne ich hodila do kosa - chcela som ich vyhodit po lete, elbo uz fakt boli v stave ze dalsie leto by neprezili a opravovat ich by bola skoda penazi (predrana podosva, opravovany zlomeny opatok, rozlepene) ale toto urychlilo ich smrt 🙂
este stastie ze mi dnes dala kolegyna taky balicek s karimatkou a ruzovymi flip flopmi co sme rozdavali na tlacovke novinarom, tak aspon nemusim ist domov bosa (aj ked mam tu este jedny take tichoslapky v praci ak by bola zima 🙂) proste...tento den je "uzasny"

nelynka - nezufaj ohladom prace...skus si najst nejaku inu "pracu" - ja som napr pocas mojeho nezamestnaneckeho obdobia vygruntovala cely byt, vytriedila bordel co sa nam v pracovni dlho valal, spravila total poriadky 🙂 alebo si skus najst nejaku inu cinnost - nejaky kurz cez urad prace, brigadu len na dobu urcitu...
teraz je to s pracou celkovo zle, ale najma nestracaj motivaciu si ju najst...a nezleniven! lebo potom je takze sa opat dostat do toho kolebehu 5 dni praca a 2 dni vikend...

nelynka
6. júl 2009

barb ja som uz ale zlenivela..
a urcite pokial sa bude dat nechcem uz robotu 5dni praca 2dni vikend, zabijalo ma to a prejazdila by som viac ako by som zarobila...
figel je v to, ze pokial nenajdem pracu do konca mesiaca, v septembri budeme bez ojho prijmu a bude zle nedobre..
nakurz tu nemam narok...
a len na brigady beru len tak za smiesne peniaze a robis ako kon..alebo na polovicny uvezok ale tym by mi padla podpora a to nechcem...
nebavi ma vkuse nieco robit, vkuse dokola upratovat a varit a triedit a neviem co..proste nebavi, lebo tu ked je poriadok tak to nikto nevidi a ani bordel ked je tak to nikomu okrem mna nevadi..takze asi tak...

barbike
6. júl 2009

a aku pracu nely hladas? v akej oblasti?
a ked potom v septembri ti skonci podpora, nechces polovicny, alebo brigadu? a tvoj manzel pracuje?
no teraz je celkovo zla situacia s pracou...bohuzial kriza...
a vy s niekym byvate, ze pises ze "nikto to nevidii"...ved manzel to vidi a ty tiez, nie? 😎

nelynka
6. júl 2009

barbike, je mi to jedno aku pracu, len aby som tam nerobila ako otrok za minimalnu mzdu...
a podpora mi nekonci v septembri ale v auguste dostanem poslednu davku za jul a v septembri uz nedostanem nic, cize aspon do polovice augusta najneskorsie musim zacat pracovat aby som dostala aspon "nieco"
ked mi skonci podpora sa mi brigada ani polovicny neoplati pretoze za mna zamestnavatel tym padom nedovadza poplatky a ja by som si to musela hradit sama alebo nebyt vobec poistena, ani zdravotne a ani socialne...
manzel nastatsie zatial pracuje..a snad aj bude este pracovat, jeho vyplata vlastne cela ide na hypo a ostava z toho len malicka ciastka...

co sa tyka krizy, tak to nie je len kriza to je vymysel podnikov aby mohli znizovat stavy, tym setrit na vyplatach..
ved jasne kriza ale hlavne ze sa stava, rekonstruuje a preraba vo velkom...
otvaraju sa nove obchodaky a tak..to je kriza hej? a ludia nakupuju ako sibnuty...

byvame sami, a ked pisem ze nikto to nevidi tak to nikto nevidi..uprace, je poriadok pride manzel domov a zase je bordel...ale ked to jemu vyhovuje, vyhovuje to aj mne, ja sa koli nemu predierat nebudem, nie je to moj styl, ked mam chut upracem, ked ma prist navsteva upracem, ale inak..nie je to jeden z mojich konickov, bohuzial!

barbike
6. júl 2009

hm..nely...vravis ze je ti jedno aku pracu...len nech to nie je za minimalnu mzdu...
bohuzial iekedy je cesta k dobre platenej praci cez tu horsie platenu...
ja som tiez niekedy zacinala na recepcii (a to som sla z pozicie statneho uradnika s VS) a postupne som sa prebojovala na office managera a dnes mam "teple" a aj "dobreplatene" miesto asistenky GM vo farma biznise...
jednoducho niekedy treba pretrpiet to obdobie kedy nedostavame tolko penazi ako by sme si predstavovali...bohuzial je to tym ze bez skusenosti je tazke zaujimat sa o nejaku pracu...
a pokial za teba budu platit do soc. poistovni a zdravotnej tak sa aj za minimalnu mzdu oplati pracovat - ved praca je to aj o skusenostiach nie len o peniazoch...
tolko moj nazor...samozrejme nepoznam tvoju situaciu a nehodnotim tvoj postoj...len vyjadrujem svoj nazor.....byt doma a sediet za netom je strasne jednoduche a ked sa na to spatne pozries - nic produktivne neprinasajuce...cize potom mne pride otazka ...co je lepsie ...zbierat skusenosti v malo platenej praci, alebo zabijat cas pri nete? nehovoriac o tom ze nemas ziadny kontakt s okolim...

nelynka
6. júl 2009

barbike, mne ide hlavne o peniaze o nic ine..
naco budem chodit do prace, kde mi davaju 9000kc cisteho a prejazdim minimalne 2000kc alebo budem sediet doma, oddychovat a dostanem 10 000podporu bez toho aby som cokolvek prejazdila???

a samozrejme ako predavacky by som sa naozaj vyssie dostala to hej to mas teda pravdu, roko som robila predavacku, za ten rok som postupila na veducu oddelenia a platovo som sla hore asi o 500kc, tak perspektiva celkom nahovno nemysli?
v kazdej jednej firme je to bohuzial tak, ze sa ti najprv musi uvolnit miesto aby si sa dostala vyssie...

samozrejme niekomu kto nema na krku hypoteku ktora zerie skoro jeden plat, par tisic dlh na elektrine, a par veci na splatky ktore treba platit, pritom drahy prefajci mesacne asi 2000kc a dalsich 3000kc prejazdi do prace, no to hej to sa lahko hovori..kto to nezazil, nepochopi...

ale tak jasne kazdy ma na to svoj nazor...
ja radsej zabijem cas na nete ako ty hovoris, pre mna to ale zabity cas nie je..
snazim sa najst si robotu v ktorej sa mi bude pacit a nebudem tam vstavat kazde rano s nervami a s nechutou, taka praca je na jedno velke h....nemam pravdu??
a tie skusenosti, no naozaj, toho by som vela nazbierala sediet cely den za pokladnou a markovala tovar..ehm...dakujem.. robila som to dva mesiace brigadne a doteraz mam problemy z chrbticou...

mimomu
6. júl 2009

ahoj nel,ja som bola na urade prace opytat sa o to co som ti pisala a vies co?nedaju mi ani cent,super 😒

nelynka
6. júl 2009

ahoj mimo, no fasa a preco ti to nedaju? aky dvovod ti povedali?

mimomu
6. júl 2009

ze mam odrobene len 2,5 roka a treba 3.takze tak 😒

barbike
6. júl 2009

ano - ja som nikdy nepoznala co je to "nemat" peniaze, ale mozno to bolo aj tym, ze vzdy som si vedela utiahnut opasok - ked som nemala tak som nic nekupovala,nikam nechodila, "nezila" som, prizivovala som sa u rodicov...cize nedokazem sa ani len vcitit do vasej situacie..nie to ju pochopi..
len pises ze ti skonci socialka a potom bude problem...ja som sa len pytala ci aj ta minimalna mzda nestoji za tych par skusenosti...a to nevravim o praci predavacky...aku pracu vlastne si hladas? lebo ani to si nepovedala...ide ti len o peniaze...ale ked nemas nejako presne vyhranenu definiciu prace tak potom sa aj tazko hlada...

nelynka
6. júl 2009

no to je to co som ti pisala..za posledne 4roky musis mat odrobene aspon 3..takze to stale plati..no to ma mrzi ☹

barbi lenze byvat u rodicova tahat si zivot sama je obrovsky rozdiel..jasne keby sme byvali u rodicov tak je to o inom a vzdy bolo..
napisala som ze ked mi skonci podpora, je mi jedno aka bude robota hoci aj za tych par drobnych kym nenajdem nieco lepsie, ale kym mi socialka neskonci tu robotu nevezmem, to su zadne vratka lebo tam ma vezmu okamzite...
je mi jedno aka to bude praca, ale urcite to nebude casnicka a ani servirka, ta praca ma proste nebavi, nebude to praca kde budem musiet vnucovat zakaznikom svoje produkty ako praca callcentra a telemarketinku a urcite sa nebudem pchat niekde kde chcu aktivnu anglictinu ked ja mam len gymplacke zaklady..
nemam presne vyhradenu definiciu a nehlada sa to tazko, jednoducho si pozriem ponuky v okoli do 40km a vyberiem si kde by som sa hodila, na co mam podla mna predpoklady a kde viem ze mam aspon aku taku malicku sancu..
keby som povedala ze chcem ist robit asistentku tak mozem vies co, pretoze na kazdu poziciu asistentky vyzaduju plynule aspon jeden jazyk a ten ja bohuzial neviem...
ako predavacka iste zhnit nechcem ale ked bude treba budem robit aj to, ja sa roboty nebojim ako si iste mnohy ocividne myslia

maca1111
6. júl 2009

ahoj nelynka tak ja som potratila 12 tyzdni..... a kazali mi pockat maximalne tri mesiace ze to bohato staci ....ja som otehotnela hned ten mesiac ako sme zacali skusat prvy krat a teraz skusame uz 3 mesiace a stale nic ...ja uz neviem co mam robit...

nelynka
6. júl 2009

maca myslim ze 12ty tyzden je dost a 3mesiace je pravdepodobne dost malo..
nechaj to na prirodu, ocividne s otehotnenim problemy nemas..

to ale skusate 3mesiace od potratu alebo 3mesiace od konca tej doby co ti radili cakat?

mimomu
6. júl 2009

nel, s robotou je to bieda aj u nas ☹ ja tiez neviem ze co 😒

maca1111
6. júl 2009

uz tri mesiace co mi kazali cakat .... tak uz je to pol roka...a stale nic ....vies mam kamosku a tiez otehotnela prvy krat hned a druhy mali problem ......a este aj tz strasny doktory tu ze ti ani neporadia... nic..

anaxamon
6. júl 2009

ahojte, uz si liecim svoju dnesnu negativnu naladu, matovym cajikom z domacej maty, snad budem coskoro vysmiata 😀

mimomu
6. júl 2009

ajoj anax.....ty pracujes aj niekde alebo len ako adminka?

anaxamon
6. júl 2009

mimo, adminka nie je praca 😉 to je len hm neviem ako to nazvat, konicek...zaluba... nieco na ten styl 😉

mimomu
6. júl 2009

aha a co teda robis,vo volnom case? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anaxamon
6. júl 2009

co robim vo volnom case? no ako kedy, ale vela vela casu travim s vami 😉 potom samozrejme s manzelom a potom zaplotom 😀 😀

mimomu
6. júl 2009

myslela som,aku mas pracu,roboty,zamestnanie,job? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre