Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
15. júl 2009

nely,no vidis,idem dnes do posilky,a ponej si dam bozsku odmenu 😀 😀

nelynka
15. júl 2009

daj daj, stoji naozaj za to 😉

wolfskinka
15. júl 2009

ahojte tak co nove, v robote moc nestiham a doma nemam pc lebo je v oprave .. aka nova tehullka tu ?

tinika
15. júl 2009

tak čafte ja padam,

tinika
15. júl 2009

Ahojte tu nikoho cely čas? Joooj de ste na kupku dakde? my sme boli na tom pohrebe, chvalabohu uz to mam za sebou

mimomu
15. júl 2009

ahojte bambule 🙂
nely,dala som vypoved,mam ju aj podpisanu,31.8.09 koncim.na jednej strane ulava na druhej strane obavy kam dalej.ako sa mas?

mimomu
15. júl 2009

baby,vy akoze,kde steeeeeeeeeeeeeeee?

mimomu
15. júl 2009

tak si popisem sama,ked nikto nikde ☹

nelynka
15. júl 2009

ahoj momo ja som tu 😉

nelynka
15. júl 2009

ma sa stale furt rovnako, ale co budem...radsej ticho 😀

mimomu
15. júl 2009

a co si porabala dnes?ani v telke nic nejde,slak ma trafi. 😝

nelynka
15. júl 2009

ja nic take, rano poposielala zivotopisiy ako vzdy, potom sme sli do prahy s kamaratmi na kafe, dohodnut este nejak eveci na svadbu, potom prisla teta pozriet maciatka, sme sli na nakup a teraz sedim za Pc a cakam co sa bude diat..a ty?

monika0001
15. júl 2009

caute 😀

mimomu
15. júl 2009

ja cely den v praci 😝 😝 😝
viki je v lv a mm v praci 😒
tak aj ja buem cakat s tebou.......ze co sa bude diat 😀 😀 😀
ahoj mon,tak cakame......... 😀

monika0001
15. júl 2009

som dnes vynimocne varila ja a musim sa pochváliť.. v živote sa mi halušky nepodarili taksuper ako dnes a ešte aj koláč som (ja totál amatér v kuchyni) piekla a fantasticky sa mi podaril.. mňam..
Som sa seba asi aj hrdá... 😝
okrem toho som spálená ako ra.. hm.. zasa....
Nely a mačiatka poslúchajú?
Mimo - v tej telke večne nič nedávajú.... 😠

flamenga
15. júl 2009

ahojte 🙂

nelynka
15. júl 2009

ahoj mon..

mimo super aspon nebudem cakat sama 😀

monik jasne ze posluchaju, strasne su rozkosne, tak hned utekaju k tebe ked ta vidia, zlatucke su strasne...

ahoj flamenga

mimomu
15. júl 2009

ty si sikulka.a aky kolac si piekla?daj tip,nech som aj ja sikovna 🙂 len tromfnut mm je nemozne 😀

monika0001
15. júl 2009

mimo - je dost lahky... je to struhany cokoládovo tvarhovy kolac.. mnama veľka...
chces visdiet foto? podaril sa...

Flamenga ahoj.. ako?
Nely a hkavne ed im ides dat papu nie? 😀

flamenga
15. júl 2009

ja som akurát zbúchala paradajkovú polievku s haluškami 😅 mám rada takéto rýchle varenia 😀

nelynka
15. júl 2009

monik ani nie, len ked ta vidia uz utekaju..xixi..a na ruky a hladkat a skrabkat..jaaaj uzasne su 😀

ide si urobit virgin coladu 😉

monika0001
15. júl 2009

my sme chceli pizzu objednat bo vcera mal muz na chut a tak som rozmyslal ze co urobit.. a mi napadlo, ze mam kapustu ladnicke, kusok klobasy ostalo tak som mu halusky kapustove urobila, klobasu nakrajala na male kusky a oprazila a mal veceru jak lusk.. mnam.. a dnes sa mi vynimocne darilo... 😀
a konečne sme po 14 dňoch aj sexovať mohli... 😀 😝
To asi preto sa tak darilo 😀 😀 😀

mimomu
15. júl 2009

mon jasne,aj foto aj recept 🙂 poznam taky,len neviem ako na to 🙂
ahoj flam.......ty si tusim dnes cely den riesila tehu......teda ak si ta nepletiem 😕

monika0001
15. júl 2009

nely posun aj mne... 😀
Ja ti posuniem koláč... 😉

mimomu
15. júl 2009

vy sukromnicky 😝

flamenga
15. júl 2009

mimo riešila 🙂 ale už neriešim... tehu to nie je a nad iným sa mi už nechce rozmýšľať 🙂 nech je to čo chce, len nech je to rýchlo preč.... 🙂

nelynka
15. júl 2009

monik posuvam 😀

mimomu
15. júl 2009

spravne flamenga 🙂
aky si mala ty den?daj si foto,nech si nasa 😀

monika0001
15. júl 2009

mimo - len neviem gramaže.. ja nikdy nejdem podla receta.. ale skusim... 400 g hladkej preosiatej muky (to je jedina gramaz ktoru viem) s polkou balíka kypr. prášku zmiešaš rukou v miske spolu s van. cukrom, práškovým cukrom (toho tam dávam tak dvojdecový pohárik), jedna Hera roztopená, 3 lyžice kakaa a jeden žĺtok. ked ti z toho vznikne cesto urobis par guliek a das na pol hodinu do chladničky.. Medzi tým si urobíš plnu a to tak, že v miske vymiešaš tvaroh (odporúčam jemny - ja dávam dve balenia), práskový cukor jeden ten polovičný dvojdecový pohár som dala dnes, van. cukor, 3 žĺta a snhe zo 4 bielok... toto jemne zmiešaš..
ked presla pol hodina, zoberieš cesto, na struhači nastuhas polovicu cesta na vymasteny a vysypany plech (odporucam vysypat krupicou) na cesto vylejes tvarohovu plnu a dostruhas zbytok cesta.. pečia sa to asi 40 minut pri teplote 180 stupnov..
ked som ho vytiahla ešte teply som nakorjila, poliala jahodovou stavou ozbodila jahodami a cokoladovou polevou..
mnam

foto bude o chvilu..

monika0001
15. júl 2009

jaj a mala byt tam ist aj citonova kora a le tu som doma nemala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre