Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

alzbeta.hod
24. júl 2009

já půjdu za chvilku se natáhnout k televizi. psa mám vyvenčeného a teď spí, i kočky. Vypráno mám, vytírat budu zas až zítra... no dneska mám trošku veget 😀

mimomu
24. júl 2009

super,aj oddychovat treba. 😉

alzbeta.hod
24. júl 2009

mám potíže se zádama takže si je musím občas natáhnout, to by mě zajímalo jestli má moje špatná pánev vliv na otěhotnění 😠

tinika
24. júl 2009

Ahojte kočky ako sa mate?

MONI poslala som ti nejake foto konečne, tak ked sa budeš nudiť kuk na nich či može byť niečo take, veľmi nemam nejake špecialne, tak neviem či z toho dačo ti bude dobre 😉

mimomu
24. júl 2009

ahoj tini,ako?

tinika
24. júl 2009

ahoj mimo fajn, len ma dnes akosi brusko boli ale to občas tak je

tinika
24. júl 2009

a vy?

mimomu
24. júl 2009

ja som doprala a idem zobrat viki na kupko.dnes tam bola so svokrou,tak idem pre nich. 😉
inak este trochu kaslala rano.
aj mna v tehu niekedy pobolievala brusko 😉

tinika
24. júl 2009

ja este jednu varku mam v pracke ale ne a ne doprat a este povesat a hajde k nasim.
no sak ja viem ze to bolenie je ok ak to nie je časte a silne hihi tak papa

monika0001
24. júl 2009

😀 😀

tinika
24. júl 2009

moni asi mas plnu schranku lebo uz mi teraz vsetko vracia spat

monika0001
24. júl 2009

tini ale mám tri mailiky od teba.. a shcránku pknu nema.. mám tam tohoiba do 50.. na stare meno mam cez 500 meilov a je to O.k:
Ale mam 3maily ad teba.akurat som ich pozerala ale akosi mam zasa raz pomaly et tak nie vsetky som pozrela... ale krásne su.. 😀
NO ale neplánovane idem zajtra do práce tak az buduci tyzden sa s tym dakedy pohram... ok..
Inakdnes som veducemu oznámila, že idem na IVF.. nemusia vedeit ze kvoli IUI sa davam vypisat, no nie?
a ak ako so sa bála, tak to v celku dobre dopadlo.. 😉 🙂

tinika
24. júl 2009

tak potom asi blbne net
dakovam ale moja neplas sa sak ja len ze ked sa budes nudit, ze ja som si konečne našla čas ti poslat bo tiez enstiham a držim palceky na to iui alebo ivf

tinika
24. júl 2009

a konečne som od mm stiahla s usb foto čo sme boli v botanickej v ke na motyle pozerat, hoci tych zivych este vela vyliahnutych nebolo, ta ti poslem niekedy bo dnes uz nestiham

tinika
24. júl 2009

aj tie čo mi vratilo poslem na buduce ok?

monika0001
24. júl 2009

o.k..
ideme na IUI ale tak v robote nemusia vediet. som povedala ze a IVF.. 😉 a ďakujem...
Teším sa na e motýle.. to som ešte nevidela.. jééé....

Mimo a daj malej pusku za nás... 😉

tinika
24. júl 2009

moni a aky je v tom rozdiel? Bo ja to stale zabudnem

monika0001
24. júl 2009

tini - taký že na IUI daju Igiho spermijky do mojej pripravenej maternice a na IVF je to o inom.. Na IUI to trvá cca 20 minut a je to ambulantne... 😉

nelynka
24. júl 2009

ahojte

tini tak ako pise monik, IUI je ambulantne a trva to cca 20minut..
spermijky natiahnu do dlhej umelej pipety a tou ich vpravia co nahlbcie..

a na IVf je potrebne stymulovat, odber vajicok, tie oplodnia v skumavke a az tak ich vkladajus pet do maternice

mimomu
24. júl 2009

sme doma,fuj 😝

monika0001
24. júl 2009

som späť...

Mimo, Nely ahojte 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
24. júl 2009

mon avoj 🙂
co porabas?

monika0001
24. júl 2009

nudim sa... 😒

a ty? 😝

😀 😀 😀 😀

monika0001
24. júl 2009

akurát dnes som rozmýšľala ako ten čas rýchlo letí.. Tini už v 21tt... ty brďo.... 😲
si človek ani neuvedomí a sú tu opäť vianoce...
jáj...

monika0001
24. júl 2009

Tini - to am Nely naučila 😀 o tom IUI...

monika0001
24. júl 2009

Nely, Nely - mám jednu fajn správu... kamoške (tiež po dvoch neúspechoch) po IUI na prvý krát vyšlo... 😉

nelynka
24. júl 2009

monik to je super 😉

mimomu
24. júl 2009

viki kuku susedov,uz asi 300sty krat 😀
boli sme v kauflande na vikendovy nakup.
som najedovana,lebo mm mi vcera oznamil ze budu robit cele leto v plnom nasadeni 😖 takze ked aj niekam chceme ist tak max.na 2 dni ☹ aj to bude prestastna. 😖 😖 😖

monika0001
24. júl 2009

juj moja... ale šak aspoň peniažky budú.... no nie? 😉

baby ja mám úplne fantastickú náladu i napriek tomu, že zajtra robím.. i keď som nemala.. strašne sa teším... ani neviem prečo.. proste mám fajn náladu...

mimomu
24. júl 2009

hej,len ked sa teraz vsetko tomu musi prisposobaovat 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre