Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
7. máj 2009

nie monik,teraz som dosla ,pomaly docitavam 😉

nelynka
7. máj 2009

nie monik ten si mozes robit kedykolvek cez den, to je na tebe...

monika0001
7. máj 2009

no ženy súdiac podľa mojích detí neviem či na tom niečo nebude... moja malá je naozaj celá moja svokra... ta mi včera tri krát volala ze to je nemozne aby sa to na nu tak podobalo... ze este aj tie oci ma po nej... 😀 😀 😀 😔

nelynka
7. máj 2009

tak ja som mala odlozeny vrchny diel (bola 3poschodova) na nase prve vyrocie, chcela som hlavne hostom nech sa ujde a ja si dam tuto na vyrocie, lenze pred vianocami ked som ju u svokri hladala, a nenasla a po otazke kam mi ju zasili (ci nie je u draheho krsneho v mrazaku) mi bolo odpovedane ze mi ju zedli som myslela ze tam dusu vypustim, hned rev a tak som sa na nu tesila..a oni takto kumne 😢 😢
by ste neverili ako ma to mrzelo..
svokor hned ze mi da upiect novu ale som ho odbila s tym ze nechcem, ze ta uz nebude svadobna..
a vkuse im to aspon vycitam ze mi zozrali tortu 😀

monika0001
7. máj 2009

nely - hm..zaujimave.. takze tie testy si asi nakupim... meranie nie je pre mna kedze mam trojzmennu prevádzku.... bo sa mi nechce ked mam volno vstavat o 4.40.... potom uz nezaspim... asi sa dam na tie testy.... juj....

janemari
7. máj 2009

No ja teraz neviem ci zostat bez deti,alebo vymenit chlapa.

monika0001
7. máj 2009

nely a do nich!!!!! to by nasra...hm..nahnevalo aj mna! wwwwwrrrrrrrrrrrrrrr............. 😠

monika0001
7. máj 2009

jane - juj jane, podarilo sa ti dnes ma najviac rozosmiat!!!! ved to je iba tak... kašli na to! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
7. máj 2009

vyskusaj monik, ale ide to do peniazkov dost...staci asi len odsledovat 1-2cykli aby si priblizne vedela kedy mas ovu a podla toho sa drzat 😉

tak ja som sa vybila na nich, ale som sa rozrevala jak mala, som revala drahemu na pleci pred mrazakom prazdnym az svokra nechapala jak ma to zobralo za jednu tortu, ich to iste mrzelo velmo..

pipimiska
7. máj 2009

jane,je to fakt vtipne,ja som sa vcera skoro rozrevala,ked som videla ja fotky mojich buducich deti,aani muzovi nebolo do smiechu 😀 😀

nelynka
7. máj 2009

jane..hm..nad tym premyslam od dnes aj ja 😀

monika0001
7. máj 2009

nely, mne peniazky nerobia problem, hlevne nech viem kedy ju mam.... vyskusam tento mesiac asi..... kolko asi po ms ma byt ovulka? sak ja fakt nic nneviem.. 😖 😲

pipimiska
7. máj 2009

monik,tak uz viem secko,je dobre ze vas poslali na to vsetko,ked sa ma najst nejaka pricina,nech sa najde,aspon budete vediet,co mate riesit 😉

nelynka
7. máj 2009

monik rob si ich od konca ms prvy tyzden aspon kazdy treti den, keby nahodou, druhy a treti tyzden po ms kazdy den, vtedy je navjecsia pravdepodobnost ze bude ovu...

janemari
7. máj 2009

No ja som poslala foto mms muzovi a ten je zhrozeny ako ja.Skusam dat ine foto mozno budu vyzerat lepsie. 😕

monika0001
7. máj 2009

no ved to pipi.... len dúfam, ze teda nic nenajdu.... v utorok idem na tu glikémiu... som zvedavá... fuj.. ja sa asi povraciam... ja také veci nemusim teda... no čo uz... vraj si mam zobrat aj citron so sebou... to sa zas vyhadzem a budem ako pubertacky vyzerat... joj boze, preco nas zeny tak týraš?

monika0001
7. máj 2009

ha.. no toto si prepisem aby som vedela ako.. ja totiz co nemam napisane zabudnem.. takze si rano prepisem do debilnicka.... od stredy buduceho tyzdna kazdy treti den a potom kazdy den... chichichcihci... vravim, ze som divna, ale vcera mi vyslo ze som skvely fantasticky clovek s uprimnym usmevom... a so proste super, a vôbec nie namyslená.... 😎

monika0001
7. máj 2009

jane - vidis to ma nenapadlo..skusim aj ja s inymi foto...

janemari
7. máj 2009

No kde ste?

nelynka
7. máj 2009

monik jasne, vpohode si to napis, ja tiez vela zabudam 😀

monika0001
7. máj 2009

jane - skusam ine foto... uz to bude skoro...som zvedava... 😨

nelynka
7. máj 2009

jane ja som tu..
pisem s tym kamaratom co maju svadbu a mu vyvsetlujem co este nemaju a potrebuju, pomaham mu hladat radim a zistila som ze budem korigovat hostinu nech oni maju pokoj na dusi...xixi..super 😀

pipimiska
7. máj 2009

kocky,mi mame asi nieco medzi sebou ,nejaku telepatiu,teraz vas citam,aaa vy robite to,co ja som prave dokoncila... 😀
...dala som ine fotky,aaaa maaaaam kraaaasne deti 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipimiska
7. máj 2009

skusim hodit do albumu 😉

monika0001
7. máj 2009

juj tieto su krajsie ako ti vcera... ja chcem deti.... malinka je krasna! o chvilu dam do albumu...

pipimiska
7. máj 2009

😀 ...ja neviem ako mam vytvorit album 😀

pipimiska
7. máj 2009

odpovedzte mi prosimmmmm 😉

pipimiska
7. máj 2009

uz som nasla ze vytvorenie albumu,ale co mam napisat ze meno albumu a popis albumu,som v tom nova poradte 😀

janemari
7. máj 2009

No mne padol net,ale som spat.

monika0001
7. máj 2009

pipi - chod hore na nastavenia a tam mozno budes vediet pokracovat...ak nie poviem ti ako dalej..
potom kuk moj album.... krasne!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre