Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
9. máj 2009

baby predvcerom sa mi vyhodil herpes na kutiku na ustach, vcera som si kupila B-komplex a nejaku masticku a dneska sa zobudim vyzeram jak cernoch cela prava horna pera spuchnutaaaaa, a boli ma pravdepodobne mandla alebo tam v jej okoli ked si chytim, boze, nestacia mi kvasinky ze som mala este aj toto 😢

tinika
9. máj 2009

MOnika ja este nemam nijaku fotku z utz, hned ako bude, hodim do albumiku, neviem, som si nepytala, bo ma dorazili s tymi vecami co boli a v utorok doky mi uz utz nerobil, ale 20.5. idem na triple testy či čo ta uz dufam aj daju ak popytam 😉 sak aj mm este nevidel a uz by rad, len mu hovorim ze mame 2,4 cm dnes uz asi viac a to je tak vsetko

monika0001
9. máj 2009

nely - ale pre niekoho je to sexi byť ako angelina 😀 😀 😀
Juj ale nie, prepáč.... a to vajíčko z toho origfame nemáš asi že? Neviem ti pomôcť bo ja som herpes nikdy nemala.... a aby to až tak moc opuchlo som ešte nepočula... moja.... fakt ti neporadím...

nelynka
9. máj 2009

monik nemam, a kym by som ho objednala a prislo mi tak herpes aj zmyzne, dufam..
no ako je to sexi keby to bolo cele opuchnute a nie len jedna strana 😀 😀 😀

nelynka
9. máj 2009

vyzeram jak keby ma vcerla stipla 😢

monika0001
9. máj 2009

tini tak pytaj.... niekdy musíš pýtať niekde Ti dajú aj bez toho.... juj teším.... a ak sa dá tak vypýtaj muža do nútra nech aj on vidí.. mne dovolili na druhý krát a videla kurát .... ☹ .... bez akcie... a toľko sa tešil... sa spýtaj...určite ho pustia... jáááj..veľmi sa teším.... 😀 😀 😀
ja idem v utorok na tú glikémiu či ako to volá..... som zvedavá... 😨

nelynka
9. máj 2009

ja vsade vyzadujem kde idem co sa tyka dietata ze ide muz somnou dnuka, zatial ma nikde neodbili...klop klop 😀

monika0001
9. máj 2009

nely - aha... ti pošlem moje.... 😀 ale aj tak si objednaj... budeš mať na budúce a teraz je na to tuším aj akcia, že dve skoro za cenu jedného... ja mám doma hneď 4. také dvoj balenie pozeraj.. by malo ešte byť... a je to fakt na všetko dobré... ja som to používala keď som mala problémy so suchou kožou na lakťoch, alebo keď som sa mi z ničoho nič urobili také divné červené vyrážkovité fliačiky... no proste je to dobré na hocičo.... 😉

nelynka
9. máj 2009

a kolko to stoji? a jak to vyzera? a jak sa to presne vola? nech to viem najst.

monika0001
9. máj 2009

mici je to také malé ružové vajíčko to nájdeš.. alebo teraz sú tuším v balení po dve a jedno je strieborné a druhé zlate.. to nájdes... volása to hojivý zázrak ale čo to stojí ti nepoviem.. no kupuj iba ak v akcii..vtedy sa veľmo oplatí...

flyangel
9. máj 2009

Ahojte kočky

monika0001
9. máj 2009

ked ti da nejaka babena co to robi katalog sa spytaj ci su akcie. ti povie ze hej.. dnes ti to zitim a dam ti vediet.. cenu... o.k? zavolam po obede kolegini co to robi... aby si nekupila drahé zbytočne...

monika0001
9. máj 2009

fly - ahoj... no čo ako sa máme? 😉

nelynka
9. máj 2009

monik tak som to nasla, tu sa to vola Zazracni kelimek 😀

stoji to 219kc

ja ale nikoho kto to robi nepoznam, len na nete to mozem sledovat a tak objednat xixi

nelynka
9. máj 2009

ahoj fly

flyangel
9. máj 2009

no moni tak prave vysavam 😎 a odbehujem pisat 😉 a ty ako?

monika0001
9. máj 2009

tak ja ti objednám u mojej kamosky a poslem ti to.. to bude to lacnejsie. ver mi.... ja dobrá duša vždy pomáham... 😉

monika0001
9. máj 2009

fly - boli ma cele telo... a kvôli vysávaniu nemam doma ziadne koberce... 😀 😀 😀

nelynka
9. máj 2009

monik skus jej zavolat ze co to stoji u nej a dohodneme sa dobre?
zlata by si bola 😀

monika0001
9. máj 2009

fly - musime s mm podstupit všetky mozne vysetrenia.. v utorok idem na glikémiu, ci ako to správne volá?....

monika0001
9. máj 2009

no ja to mam lacnejsie... urcite... ale zavolam jej v pribehu dna a potom ti dam vediet... oki? 😉

nelynka
9. máj 2009

dobre...len treba pocitat aj postovne, ci to nevyjde lacnejsie keby som tu kupila a isla si niekde osobne odobrat..

tinika
9. máj 2009

mony moj mm je v praci cez den, takze smola 😉

monika0001
9. máj 2009

tini - aha... no tak to potom hej.. ale ved ked bude obrazok tak uvidi... 🙂

nelynka
9. máj 2009

tini tak ked bude chciet vidiet nech si zobere pol dna volno a pojdete, moj by teda nevahal..

flyangel
9. máj 2009

moni tak to hej-glykemia-glykemický profil...a este co musite podstupit?

monika0001
9. máj 2009

fly - mm spermiogram, ptom obaja nejaké vyšetrenie či náhodou po predcházdajúcich partenrov nám niečo neostalo (i ked sme 9 rokov spolu, vraj čert nikdy nespí a lekár chce mať istotu), mne bude robiť ešte cytol=ogiu a ešte niečo... jááj... pošle nás aj na genetické...
Povedal, že radšej to urobí hneď na začiatku aby sme sa zbytočne netrápili a budeme vedieť hneď ak je nejaký problém... ak nič nenájdu, vieme, že môžme veselo skúšať ďalej a čakať...
strašne moc som pribrala a poslal ma tu glykemiu, bo aby sme vyvrátili abo potvdrili či to nebráni otehu....

monika0001
9. máj 2009

noo... vidim ze ste fuc... idem aj ja... ideme s mm do obchodu... papapapa

tinika
9. máj 2009

nely, no tak ten moj je zvlastny v takych veciach hihi ale k porodu by siel, vravi furt ze mu to jedno, ta uvidime

flyangel
9. máj 2009

nuz monci dufam ze nic zle nezistia a vysledky budu ok 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre