Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tatulienka
21. aug 2009

ahojte..som tu sto rokov nebola...co je tu nove?

shaarka
autor
21. aug 2009

caaaau tatu.
ako sa citis? ako sa mate?
kde mas grafik? 🙂
ja som sa ASI konecne dockala ovulky, to je najvacsia novina, to je skoro ako ked niekto najde // 😀 😀 😀

tatulienka
21. aug 2009

ahoooj shaari,tak to gratulujem...sa tesis co?no ja sa mam celkom fajn,po tejto mrche co ma prist sa opat zacneme snazilkovat,tak uvidim,ako to pojde...moj grafik

http://www.fertilityfriend.com/home/241f0c

shaarka
autor
21. aug 2009

tak to je super, hadam sa vam zadari tiez sup sup a fazulke sa bude pacit.
co teraz porabas? prazdninujes? 😉

tatulienka
21. aug 2009

ale kdeeee...uz od 15.6 zarezavam... :/ no aj ja dufam,ze sa nam to podari,ale hlavne je,aby sme to dotiahli do uspesneho konca..bojim sa toho,ze sa to zopakuje...

nelynka
21. aug 2009

ahojte

shari to fakt??
gratulieeeren 😀 😀

shaarka
autor
21. aug 2009

nely, co preboha???

shaarka
autor
21. aug 2009

som kukla na predosly prispevok - nieeeeeee, ja nie som tehu, to len tatulienke hovorim, ze sa im podari sup sup ako minule, ale ze dufam, ze sa fazulke zapaci viac - lebo maminka teraz nie je v strese 😵 😵 😵

tatulienka
21. aug 2009

shaari, presne tak uz nie som v strese a dokonca sa mi zda,ze som vo vacsej pohode...nikedy si dokonca zabudnem odmerat teplotku a sme sa bavili s drahym,ze v zime pojdeme lyzovat a ani ma vobec nenapadlo,ze by som mohla byt tehu...takze som rada..

nelynka
21. aug 2009

shari ja viem ale ovulka predsa ne???????????????????????????

nelynka
21. aug 2009

nie som blondina predsa a citat este viem, na to aby som pochopila ze nie si tehotna, zaco ma mas?? 😵

shaarka
autor
21. aug 2009

nely, joooooooj. ja neviem, som necakala taku gratulaciu k ovulke. to malokto chape. prepac mi!!! 😵
hej ovu, stale je to 50 na 50, ale v pondelok budem vediet na 100% - bude odber z krvi.

tatu, presne tak to ma byt. 😉
a co zarezavas???

shaarka
autor
21. aug 2009

hm...
ten blazon MM si povedal, ze bude varit s prelepenym rezanym okom.
je on normalny??? preto dal rano rozmrazit maso, aby teraz mohol poskakovat po kuchyni jak pirat a aby som si asi viac vazila, ako sa on obetoval. na to nemam slov. 🙄 🙄 🙄
dufam, ze si toto aj precita!!!

tatulienka
21. aug 2009

shaari,no chodim do roboty....

mimomu
21. aug 2009

ahojte bambule 😉 ja som uz doma z prace 😉 haha 😝 😀

mimomu
21. aug 2009

hu hu 😀

mimomu
21. aug 2009

ked ja pridem,vsetku zdrhnu 😔

nelynka
21. aug 2009

shari ale vpohode...
ja viem co pre teba ovulka znamena preto ti gratulujem 😉
a myslim ze nie som jedina co to pochopi, co pre teba znamena ze mas ovulku bez liekov 😀

ja som bola hucat do MM zase za ten nas jediny problem veliky ale myslim ze som zase nikam nedospela, takze neviem, co dalej ☹

tinika
21. aug 2009

ahojte, v albume mam fotecky z utz moniiii

tromboska
21. aug 2009

Ahojte konickarky....som sa trosku zdrzala....vybavovacky....

vidim, ze tu nikto nie je, tak zelam prijemny vikend 😉

shaarka
autor
21. aug 2009

tabu trombo, ja som tu 🙂
aj ked idem odbehnut do obchodu

tromboska
21. aug 2009

pocuj a mala si tu ovulku ci ne??? lebo ja som z toho paf 😉

mimomu
21. aug 2009

aj ja som tuuuuuuuuu 😠 😠 😠

shaarka
autor
21. aug 2009

ja neviem. zatial to vyzera ze hej. v pondelok sa dozviem na 100% z krvi 🙂 dovtedy budem len merat 😉
a ja som v tom obchode este nebola. 😠
mimo, nakopni ma 😀

mimomu
21. aug 2009

sharr,preco?
my sme sa prave vratili z cauflandu 😉

shaarka
autor
21. aug 2009

ze Cauf 😀 ja idem do billy, tam maju zeleninku.
MM lezi a oddychuje, navaril. skvele ryzove rezance s vajickom a morcacie masko na cibuli a cesnaku. no mnamka, ako uz davno nie. skoda, ze tak malo vari. 😀 vyzera s tym ockom, chudacik, az mi je ho luto. a to som bola taka nasrata nanho rano, ze som ho poslala doprdele 😀 😀 😀
mimo, co ste boli nakupovat? v kauflande kupujeme fantasticke cinske rezance! 🙂

mimomu
21. aug 2009

aj tak......uz som si zvykla ze som priesvitna 😠
kupovali sme zeleninu do polievky nedelnej,mineralky,toaletky,zubnu pastu,len same malickosti a este veci na francuzaky 😉

shaarka
autor
21. aug 2009

yummy
a ja som furt tu, si ma neposlala. 😠 ale idem uz. a pridem. 😵

mimomu
21. aug 2009

co je yummy?

shaarka
autor
21. aug 2009

ze mnam.
este kukam kutyila. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre