Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
22. aug 2009

evi, plne ta chapem, ze mas toho dost. ved kto by nemal. chodit po lekaroch, mat neisty vysledok, vyzbrojit sa dvojitou davkou trpezlivosti... ach jaj. vsetko chapem. ale co ine ti ostava? nic. takze ides dalej, trosku si pofrfli, ale proste ber to tak, ako to je. jasne, ze je to nespravodlive, ze ty takto a ina nie. ale tak zivot nie je len o tomto obdobi a ja si stale hovorim: mohlo byt aj horsie. 😉
a musim sa priznat, ze ja tu sice kvakam, ale uprimne vam poviem, ze ja som si tu propadala ako totalny outsider, ako nic, ako eunuch, ako mutant, ako neviemco. skratka byt ROK bez ovulacie a normalneho menzesu by polozilo asi kazdeho. a co som mala robit? pindala som, merala, dufala, citala, plakala? a okrem toho som robila aj milion inych veci. ako v bezne dni, ako zeny, ktore menstruuju kazdych 28 dni. zijeme len raz, nie? 😉

shaarka
autor
22. aug 2009

papula sa mi nezastavi, co?
teda prsty 😀

no piste aj vy.

pipimiska
22. aug 2009

no to teda nezastavi,este daco napis prosiiim 😀

pipimiska
22. aug 2009

....dakedy mam take pocity ako pise shaarka,sem tam ma to chytii,ale hlavne ma sere moj mm ktoryy je neskutocne pesimisticky naladeniiii,aaaa sem tam ma stiahne do jeho depky,ale len na par minut,vyplacem sa aa potom ho zasa navnadim,ze sa nam to samozrejme podariii 🙂 potom je secko super a tak dookola...

evina0
22. aug 2009

sharka mas pravdu zase kdesi najdem sily chce to cas...viem ake to je byt aj v prechode mam skusenost naviac od teba ale nikomu to neprajem...to sa budete este len cudovat co s clovekom hormony vedia spravit.deees ale to aj ovela viacej rokov.
dalsia facka od zivota az mi tvar odpuchne bude zase fajn..viem si predstavit aj horsie ked mi je takto spomeniem si na tu moju kamaratku ktora je v nebicku tam nemala sancu riesit ani ovulaciu a veci podobne.. 😔
a to ze manzel frfle ze so mnou neni rec? neni no raz bude teraz nech ide na km odomna 😀 😀

andzi
22. aug 2009

shaari: no tak ten príspevok si musím uložiť, ďakujem, máš vo všetkom pravdu.

evina0
22. aug 2009

pipi mm na tuto temu vravi neser sa a usmej sa ved stavameeee ..typicky muz nechape alebo nechce dat najavo ze aj jeho to trapi..on je zase optimista.ved aj ja ale nie v tychto dnoch.

shaarka
autor
22. aug 2009

evik, nemas pravdu, ja som v prechode vlastne odkedy nemam menzes... 😉

shaarka
autor
22. aug 2009

andzi, snazila som sa, ale zas ukladat si to nemusis 😀 a pravdu vo vsetkom tiez nemam, len pisem ako citim teraz. mozno zajtra ma to prejde a budem nadavat jak kocis.
tak sa hovori. 😀

andzi
22. aug 2009

shaarka: ty si nemala rok menzes?

evina0
22. aug 2009

sharka ale navaly nemas, nespavot,suchost tam dole ,nechut do sexe..esteze som s tou liecbou skoncila...to ze som nemala menzes je len jedna kvapky v mori 😉

shaarka
autor
22. aug 2009

no mala, po liekoch. a tym padom to neratam ako menzes, ale len ako krvacanie vdaka umelemu progesteronu, co som do seba pchala. 😉

pipimiska
22. aug 2009

zmena planu,vyrazam do uliccc ..pekny vecer babky 😵

shaarka
autor
22. aug 2009

pa, pipi a dobre s azabavte 😉
evi, IP

nelynka
22. aug 2009

pipi viem to odvcera, ale to je vpohode...bolo mi povedane ze na zivotoch nas to neohrozuje a to je hlavne 🙂
a pekny vecer...

ja uz vyrazam do postielky, tak papa

shaarka
autor
22. aug 2009

ze co??? nely???

pipimiska
22. aug 2009

prisla som ukoncit tento vecer na konikovi ako vzdy 😀

dakujem,ze ste mi priali,naozaj bolo dobre.. 😵

nely,aaa babatko,ako to v plyva na nho?😕

noo,som pila bakardy s colou,celkom dobreee aj dobra naaalada sa z toho robiiii 😅 😅
tak peeekne sniiicky 😎

pipimiska
23. aug 2009

dobre ranko 🙂

shaarka
autor
23. aug 2009

pipi 😉

pipimiska
23. aug 2009

shaarka 😵

flyangel
23. aug 2009

pipi,shaarka 😀

pipimiska
23. aug 2009

fly 😅

flyangel
23. aug 2009

no co pipi ako?

nelynka
23. aug 2009

dobre ranko, reda uz skoro obed 😀

no bakardy a cola je super kombinacia 😀

pipi neviem ako to vplyva na dieta, to mi radsej nepovedali este, vraj az na konzultacii ale na tu sa budem objednavat az ked budem mat pracu pretoze teraz som ofikos nepoistena...
ale vraj na zivote nas to neohrozuje tak som zvedava co to bude boha

shaarka
autor
23. aug 2009

jak sa mame? uprsana nedela 🙂

pipimiska
23. aug 2009

fly,dakujem za opytanie mam sa faaaajn 😵
a ty moja?
nely,vies co,doprdele,v jednej pesnicke spievaju ze bakardy soda wisky cola,a ja som preskocila sodu a dala colu 😀 😀 faakt 😀
a ohladom toho,dufam,ze nic vazne,pocula som,ze sa genetika da riesit nejakymi sposobmi,zalezi v com je problem...len vy ste neboli na genetiku pred ivf?vtedy nic nezistili?
shaarka,nevadi nech prsiii 🙂

nelynka
23. aug 2009

shari u nas horuco, slniecko 😀 😀

pipi nie neboli sme na genetiku pred IVF, pred KET sme boli na imunologii ale blba doktorka objednala len mna, a ja som vraj OK
tak po KET ako som chcela ist na darcovstvo vajicok som mala ist aj na genetiku tak som tam objednala rovno aj stareho nech to mame dohromady aby sme nemuseli 40krat chodit...
tak uvidime co povedia..
ono moc tym sestrickam neverim ak mam pravdu povedat, lebo tam u nich clovek nikdy nevie, mi pridu akoby jedna vedela to a druha hento a kazda ti povie iny vysledok 😀

pipimiska
23. aug 2009

nely,aj to je pravda,tak chodte cim skor 😉 a ty od kedy kces byt darkinou vajicok? 🙂 \
..nam robili pred ivf genetiku

nelynka
23. aug 2009

pipi chcela som byt aj sem som to pisala, ale zatrhli mi to koli tomu ze som ako dieta mala cysty na ladvinach...

tak nas dokina aspon poslala na geneticku spolu ked uz sme tam boli objednany...

a nam nerobili genetiku pred, pretoze u nas vedeli hned kde je problem a mali nas poslat az ked IVF + KET nevyjde...u nas v centre je to tak, ze ked sa neopytas tak nikam nejdes, vies?
my by sme doteraz mali len spermiogram urobeny keby som nechodila na kona a nevedela o imunologii a o genetike a nebyt toho ze si dokazem otvorit usta a pytat si ziadanku

pipimiska
23. aug 2009

aha 😖 no tak este ze mas taku drzku 🙂
ja vetsinou tiez secko diktujem doktorom 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre